Метатеги і SEO

 1. Метатеги, керівники індексацією документа і документів, пов'язаних з ним:
 2. Метатеги, розроблені для пошукової системи Google
 3. Корисні МЕТА-теги

Метатеги, розроблені для пошукової системи Google
Корисні мета-теги
Використання мета-тега LINK

Фактично кожен веб-майстер працював з ними або хоча б знає, що подібні теги існують, і що вони виконують службові функції, тим самим забезпечуючи нам комфортні умови для перегляду інформації, т. К. Вони не видно на екрані. Вони несуть додаткову, але не менш важливу інформацію про сторінку.

Метатеги можуть повідомляти браузеру або різного роду програмам про те, хто творець сторінки, кому належать авторські права на сторінку, яке кодування використовувати, якою мовою складено документ, що і як індексувати. Стандартне розташування даних тегів - в контейнері <head> </ head>, де збираються всі теги, які не беруть участі у форматуванні тексту на сторінці, а лише несуть інформаційну складову про сторінку (наприклад, шляхи доступу до скриптів, таблиць стилів).

В рамках цього огляду я буду розглядати саме ту корисну сторону подібних тегів, яка важлива нам в просуванні сайту в пошукових системах. Читають метатеги скануючі роботи пошукових систем, які регулярно обходять сторінки сайтів в пошуках нових сторінок або змін на існуючих. Зчитуючи метатеги, роботи отримують набір інструкцій, яким слідують при індексації або переиндексации документів.

Перерахуємо варіанти метатегов, які використовуються або використовувалися раніше при обліку інформації з сайту пошуковими роботами:

<Meta http-equiv = "refresh" content = "к-ть секунд; url = URL">

Раніше не враховувався, зараз, з огляду на причин по частому обману пошукових систем, шляхом створення вхідних сторінок (дорвеев), на яких публікується релевантний пошуковому запиту текст, але абсолютно нечитаний для людини, до того ж не несе ніякої інформаційної цінності. Подібні сторінки служать для перекидання трафіку на основний сайт і в більшості випадків використовують для цієї мети метатег refresh. При малих значеннях кількості секунд, визначається "Яндексом", як серверний редирект 302 (документ переміщений тимчасово).

<Meta name = "description" content = "тут опис сторінки">

Метатег використовується для опису вмісту сторінки. Цей тег не видний на сторінці, а отже, його можна наповнювати потрібними ключовими словами або ж рекламними слоганами. Частота зловживань цього тега росла, що викликало фактично повну відмову пошукових систем його індексувати, проте до уваги він все ж приймається.

Дуже часто пошукові системи при виведенні опису (сниппета) сайту в результатах пошуку враховують вміст метатега Description. Рекоменуется вам не писати довгі тексти в цьому метатеге. Оптимальним варіантом вважається використання в ньому не більше 150 символів, включаючи пробіли, інші символи будуть відсікатися, і відвідувачі їх все одно не побачать (правда, залежить від пошукової системи, але краще дотримуватися цієї цифри).
Відомі пошукові системи, що враховують цей мета-тег: Google і Bing, рідше "Яндекс".

> <Meta name = "keywords" content = "ключові слова">

Даремний в більшості випадків метатег унаслідок ще більшої маніпуляції ім. Фактично з початку активного використання цей метатег піддавався активним діям з боку веб-майстрів і оптимізаторів сайтів. Береться до уваги, але в більшості випадків не враховується пошуковими системами тільки з цієї причини. Його впливу на релевантність теж помічено не було.

Оптимальний варіант - не більше 15 слів для кожного документа, які відповідають тематиці документа або ж присутні в контенті сайту.
Офіційно використання цього метатега було визнано Yahoo, пошуковою системою "Апорт" і частково "Яндексом".

Метатеги, керівники індексацією документа і документів, пов'язаних з ним:

<Meta name = "robots" content = "index, follow">

Метатег враховується в більшості випадків. Основна його мета - повідомити робота про можливість або неможливість індексації документа, можливості або неможливості учётассилок документа. Використовується, як правило, всіма пошуковими системами.

Його основні значення:
index / noindex - індексувати або не індексувалась цю сторінку;
follow / nofollow - враховувати або не враховувати посилання з цієї сторінки;
all - еквівалентно index, follow
none - еквівалентно noindex, nofollow
archive / noarchive - показувати чи не показувати посилання "Збережена копія" в пошуковій видачі.

Іноді доводиться розмежувати поведінку різних пошукових роботів. Наприклад, заборонити індексацію в Google і відкрити її для "Яндекса".
Набір вказівок для конкретної пошукової системи задається так:

<Meta name = "Yandex" content = "index, follow">

Інструкція для пошукової системи "Яндекс". Причому, тегів подібного роду для різних пошукових систем може бути багато.

Розробники багатьох пошукових систем також вводять додаткові значення, які регулюють поведінку для своїх пошукових систем.

<Meta name = "msnbot" content = "noodp">

Наприклад, цей метатег забороняє пошуковій системі MSN виводити опис сторінки (сниппет) в результатах видачі з каталогу DMOZ, в якому складено опис для сайту.

<Meta name = "googlebot" content = "nosnippet">

А цей - пошуковій системі Google заборонить видавати сниппет в результатах пошуку
або:

<Meta name = "googlebot" content = "noarchive">

дозволить приховати посилання на збережену раніше копію веб-сторінки /

<Meta name = "revisit-after" content = "3 days">

Спочатку розроблявся для вказівки пошуковій системі на періодичність оновлення сторінки. Показник явно занадто суб'єктивний, що не відображає реального стану справ на сайті, т. К. Сторінка, його містить, могла не оновлюватися значний час. Пошукові системи орієнтуються на http-заголовки сервера, які видають точну інформацію про оновлення сторінки, але ходять на сторінки сайту за своїм графіком.

Не варто також забувати і про специфічні метатегах, властивих для якоїсь однієї пошукової системи. Ймовірно, що стандарти не дозволяють отримати заявлену гнучкість управління індексацією, і розробники придумують свої подстандарту.

Метатеги, розроблені для пошукової системи Google

<Meta name = "googlebot" content = "unavailable_after: 26-Aug-2008 16:48:00 EST">

Цей метатег говорить нам про те, що пошуковий робот Google з ім'ям Googlebot отримав інформацію про те, що сторінка повинна бути видалена з індексу пошукової системи 26 серпня 2008 року о 16:48.

Корисні МЕТА-теги

В процесі web-дизайну при програмуванні на мові HTML часто виникають проблеми з отриманням інформації за деякими його елементів, особливо якщо ці елементи вважаються як би опциональнимі і не зовсім обов'язковими. Подібна ситуація відноситься і до метаопределітелям або метатегах, які мають особливе значення для пошукової оптимізації сайту.

Метаопределітелі або, інакше кажучи, метатеги - це особливі елементи HTML, які розміщуються в головній частині документа, тобто в його заголовку, і виконують тільки службову функцію. А це означає, що від них не залежить те, як буде відображатися в браузері веб-сторінка, і що вони жодним чином не можуть вплинути на її вміст. По суті метатеги - це дескриптори (описи) властивостей HTML-документа. В результаті своїх не зовсім явних функцій метатеги дуже часто оминати увагою. І зовсім, між іншим, незаслужено. Будь-якій людині відомо, що не буває в природі нічого зайвого. Те саме можна сказати і до мов програмування - кожна команда має цілком певну функцію і для чогось призначена.

Отже, метатеги розташовуються в головній частині HTML-документа, тобто всередині елемента head. Відповідно до стандарту метатеги слід поміщати після елемента title.

Можна виділити два види метаданих. Основна їх відмінність полягає в використовуваних атрибутах, що, відповідно, визначає їх різне призначення. Перша група - це метатеги з атрибутом name. Вони мають такий синтаксис:

<Meta name = "значення1" content = "значення2" />

І першою командою даного класу буде метатег, який має такий запис:

<Meta name = "description" content = "невеликий опис вашої веб-сторінки" />

Головне призначення цього тега-директиви - надати інформацію про цю веб-сторінці пошуковим системам. Справа в тому, що деякі пошукові системи, наприклад, Google, використовують дані цього метатега для створення опису сторінки при включенні її в результати пошуку за запитом користувача. При цьому інший підхід до формування сторінки результатів пошуку полягає в тому, що опис формується на основі першого текстового фрагмента веб-сторінки. Таким чином, цей метатег дозволяє самостійно скласти привабливий текст-опис вашої веб-сторінки, який зацікавить користувачів деяких пошукових систем.

Наступний метатег, який вартий уваги, це

<Meta name = "keywords" content = "список ключових слів через кому" />

В даному метатеге перераховуються ключові слова, які, як ви вважаєте, релевантні вмісту даної веб-сторінці. Це ті слова та фрази, за якими ваш сайт повинен знаходитися пошуковими системами. Слід пам'ятати, що таких слів повинно бути не більше 30, так як всі пошукові машини індексують обмежена кількість слів.

Наступний метатег виконує приблизно аналогічну функцію, що і перші два. Розмежувати їх механізми дії вкрай важко, так як різні джерела наводять дуже несхожу, а часто і протилежну інформацію. Імовірно даний тег призначений для пошукових систем з нестандартними алгоритмами індексації веб-сторінок. Отже, даний метатег має наступну форму запису:

<Meta name = "abstract" content = "опис веб-сторінки і список ключових фраз через кому" />

За великим рахунком даний описатель застосовується досить рідко. Однак якщо ви раптом вирішили використовувати його на власній веб-сторінці, то ви можете без докорів сумління вписати сюди текст з метатега з полем description. Проте, прояв фантазії вітається, і ви маєте повне право придумати зовсім інше опис.

Наступний метатег:

<Meta name = "subject" content = "основна тема веб-сайту" />

Він описує головну тему веб-сторінки. Опис повинен бути коротким - одно-два слова. Знову ж, як і з іншими метатегами, цей метатег призначений для полегшення реєстрації і індексації веб-сайту в деяких пошукових системах.

<Meta name = "page-type" content = "тип сторінки" />

Даний метатег досить спірне, так як всі пошукові системи по-своєму класифікують проіндексовані ресурси. Призначення ж його полягає в тому, щоб автоматично розміщувати посилання на сайт в конкретний тематичний розділ пошукового сервера. Самим нейтральним буде використання фрази "informational resource".

Наступні два метатега:

<Meta name = "distribution" content = "global" /> <meta name = "rating" content = "general" />

які використовуються для визначення регіону інформаційної приналежності вашого веб-сайту. Дані теги має сенс змінювати тільки в тому випадку, якщо дані, що публікуються на вашому сайті, мають яскраво виражену географічну спрямованість. Якщо ж це не так, то варто залишити їх без змін, так як інші установки здатні значно позначитися на тому, як буде проіндексовано ваш ресурс пошуковими системами.

Призначення таких метатегов - надати інформацію для тих пошукових систем, які не вміють працювати з елементом title.

<Meta name = "title" content = "заголовок-титул веб-сторінки" /> <meta name = "page-topic" content = "заголовок-титул веб-сторінки" />

У відповідний атрибут content цілком можна помістити інформацію з елемента title вашої веб-сторінки.

<Meta name = "site-created" content = "дата створення сайту" />

Даний метатег використовується для визначення дати, коли бивл створений веб-сайт. Іноді цю дату деякі пошуковики використовують в файлах звітів у вигляді додаткової інформації. Записувати дату слід у вигляді МІСЯЦЬ-ДЕНЬ-РІК з початковим нулем, наприклад, 06-11-2010.

наступний метатег

<Meta name = "expires" content = "дата" />

використовується для зазначення дати припинення роботи сайту, після якої інформація про нього буде викреслена з інформаційної бази пошукача. Порядок дати такий же, що і в метатеге про час створення сайту.

<Meta name = "revisit" content = "X days" /> <meta name = "revisit-after" content = "X days" />

Дані два метатега в функціональному сенсі абсолютно однакові. Вони повідомляють пошуковикам, через скільки днів їм необхідно переіндексувати ваш веб-ресурс. Ці метатеги використовуються в тому випадку, якщо на веб-сторінці часто і регулярно з'являються нові матеріали. Застосування цих команд дозволяє уникнути повторної реєстрації веб-сайту в пошукових системах, так як все буде зроблено пошукачем автоматично. В атрибуті content замість символу X слід поставити необхідну кількість від 1 до 30.

<Meta name = "robots" content = "noindex" />

Даний метатег наказує пошукові системи не індексувати відповідну веб-сторінку.

<Meta name = "robots" content = "nofollow" />

Дана команда забороняє пошуковому роботу переходити за посиланнями, присутнім на цій веб-сторінці.

<Meta name = "content-language" content = "мова" />

Даний метатег повідомляє мову, на якому написана інформація на цьому сайті. В атрибуті content вказується назва мови в англійській інтерпретації, тобто english або russian. Необхідно попередити, що при реєстрації в деяких англомовних пошукових системах декларація російської мови може послужити причиною відмови в реєстрації веб-сайту.

<Meta name = "resource-type" content = "document" />

Наступна команда декларує тип вашого веб-ресурсу. Щоб уникнути непорозумінь, краще його не міняти.

<Meta name = "audience" content = "all" />

Цей метатег декларує цільову аудиторію веб-сайту. Наприклад, для порносайтів їх власники, яким не бажано, щоб їх ресурс відвідували неповнолітні, вказують в атрибуті content значення adults. При цьому варто сказати, що в даний час багато пошукові системи, крім спеціалізованих, не реєструють веб-сторінки з подібним значенням даного атрибута.

<Meta name = "robots" content = "index, all" />

Даний метатег вказує пошуковим системам, що всі сторінки і документи повинні бути проіндексовані.

<Meta name = "copyright" content = "ім'я автора або веб-майстра, копірайт" /> <meta name = "author" content = "ім'я автора або веб-майстра, копірайт" />

Наведені два метатега по суті однакові і використовуються для вказівки на авторські права господаря ресурсу. Інформація з цих метатегов деякими пошуковими системами поміщається в файл звіту.

<Meta name = "reply-to" content = "електронна пошта" />

Таке метаопределеніе декларує адреса електронної поштової скриньки для зв'язку з автором публікації або веб-ресурсу. Іноді відображається в результатах пошуку деяких пошукових систем.

<Meta name = "owner" content = "ім'я власника або назва компанії" /> <meta name = "address" content = "фізичну адресу власника" /> <meta name = "owner-type" content = "corporation, company / small або personal "/>

Всі три метатега містять дані про власника веб-сайту. Перший метатег декларує повне ім'я власника-приватної особи або назва фірми. Другий метатег інформує про адресу офісу, де надається додаткова інформація. У третьому метатеге міститься інформація про тип компанії: corporation - велика корпорація, company / small - невелика фірма, personal - фізична особа або приватний підприємець.

<Meta name = "publisher-name" content = "компанія або особа, яке опублікувало веб-сайт" /> <name = "publisher-type" content = "corporation, company / small або personal" /> <name = "publisher- location "content =" ru "/>

Перші два метатега практично аналогічні попереднім метаопределітелям. Різниця між ними полягає в тому, що в даних тегах вказується інформація не про власника веб-сайту, а про тих, хто займався його опублікуванням. Не завжди видавець веб-сайту - та ж сама особа, що й власник. На такий випадок і розраховані ці метатеги. В атрибуті content тега publisher-location вказують символи домену першого рівня тієї країни, де був опублікований веб-ресурс, або ж абревіатура US, якщо видавець в США.

<Meta name = "home-url" content = "url" />

В даному метатеге декларується адресу домашньої сторінки розробника / видавця даного ресурсу. Як правило, в даному тезі вказується посилання на ресурс розробника, коли веб-сайт створювався для стороннього замовника. Таким чином, інформація з цієї команди може допомогти потенційним клієнтам знайти тих, хто розробляв і / або опублікував цей веб-ресурс.

<Meta name = "generator" content = "назва програми" />

Даний метатег - приклад абсолютно марною команди, яка не має ніякого сенсу. Цей тег винайшли розробника html-редакторів в якості рекламного засобу своїх програм. Майже всі візуальні редактори для верстки веб-сторінок автоматично підставляють даний метатег в html-код веб-сторінки без будь-якого дозволу з боку користувача. Взагалі наявність даного тега абсолютно нешкідливо для веб-документа, але і користь від нього нульова.

Другий тип метатегов використовує атрибут http-equiv. Якщо перший тип метатегов виконує чисто інформативну функцію, то метатеги другого типу здатні виконувати якісь цілком певні завдання під час трансляції html-документа по протоколу HTTP. Дані метатеги дозволяють надати веб-сайту ряд цікавих властивостей, які іноді бувають необхідні веб-дизайнера.

<Meta http-equiv = "refresh" content = "n; url = http: // імя_сайта / імя_страніци" />

Даний метатег дозволяє вказати браузеру, що необхідно здійснити перехід за адресою, заданому в атрибуті content через n секунд. Це дуже зручно, коли сайт змінив свою адресу. У цьому випадку досить за старою адресою залишити файл index.html з даними тегом і роз'яснювальним повідомленням. Також, іноді такий прийом використовується для автоматичного перенаправлення відвідувачів зі сторінки-заставки на головну сторінку сайту. Якщо в атрибуті content не вказувати адресу переходу, то браузер буде перезавантажувати поточну веб-сторінку через кожні n секунд.

<Meta http-equiv = "expires" content = "Tue. 01 Jan тисяча дев'ятсот дев'яносто Вісім 2:00:00 GMT" />

Дана команда задає дату, коли веб-сторінка буде вважатіся застарілою для HTTP-протоколу. Дуже часто в цьому метатеге визначають спочатку вже застарілу дату, що допомагає не допустити кешування файлу на диск. Справа в тому, що всі браузери записують отримані html-документи на локальний диск користувача в особливу папку. Якщо користувач повторно натискає на перегляд цього сайту, то браузер завантажує його вже з цієї спеціальної папки. Таким чином, значно зменшується час зчитування html-документів. Цей процес и носити Назву кешування. При небажаність кешування цей тег і може допомогти.

<Meta http-equiv = "content-type" content = "text / html; charset = utf-8" />

Даний метатег дозволяє контролювати призначену для користувача кодування веб-сторінки. Завдяки цій команді, браузер користувача отримує інформацію про те, яка кодування у даній веб-сторінки, і автоматично перемикається на неї. Використовуючи цей метаопріделітель, необхідно бути вкрай уважним. Однією з найбільш частих помилок початківців веб-майстрів є уявлення html-документів в кодуванні, відмінною від вказується в метатеге. Як наслідок, таку сторінку абсолютно неможливо прочитати в браузері, а серед веб-майстрів сама помилка сприймається, як крайня ступінь непрофесіоналізму. Крім усього цього майже всі http-сервери реалізують автоматичну зміну кодування відповідно до настройками браузера користувача. Таким чином, примусове вказівку кодування в метатеге може привести до відображення в браузері малозмістовних і абсолютно незрозумілих іерогліфоподобних знаків.

Проте, використовувати чи ні на своїх веб-сторінках метатегов, і яких саме, вирішувати тільки веб-майстру. Ніхто не вимагає їх обов'язкового використання.


Чи знаєте Ви,

що, як і будь-яка язичницький релігія, релятивізм є інструментом ідеологічного підпорядкування одних людей іншим за допомогою абсолютно безсоромної маніпуляції їхньою психікою для досягнення інтересів певних груп людей, що стоять біля керма цієї злодійської машини? Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізіці . що, як і будь-яка язичницький релігія, релятивізм є інструментом ідеологічного підпорядкування одних людей іншим за допомогою абсолютно безсоромної маніпуляції їхньою психікою для досягнення інтересів певних груп людей, що стоять біля керма цієї злодійської машини

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения