Міфи про SSD дисках

 1. тестування швидкості
 2. SSD служать не довго
 3. Обмежена кількість перезапису SSD
 4. Диск 120 ГБ всього 111 ГБ
 5. HDD надійніше, ніж SSD
 6. MLC краще, ніж TLC
 7. Відновлення даних
 8. Оптимізація операційної системи для роботи SSD

В епоху розвитку ринку SSD накопичувачів питання про правильний вибір і використання SSD приходиться, як не можна до речі. Чому ж мені захотілося зібрати всі ці міфи, так просто для того, щоб ви розуміли що дійсно важливо при виборі, а що ні. Що варто робити при використанні, а чого немає. Після перегляду величезної кількості оглядів на Youtube починаєш розуміти, що ці ролики або робляться під копірку або ж просто рекламують певного виробника твердотільних накопичувачів. Після всього цього навіть у підготовленого і розуміє людини в голові виходить каша даних.

тестування швидкості

тестування швидкості

Даний фактор далеко не завжди можна вважати вирішальним при виборі. Я наводив приклад коли бенчмаркі видають різні показники при тестуванні процесора і відео і зовсім не вважаю, що в даному випадку картина сильно змінюється. Більша кількість тестів, проводиться на нових ще не використаних SSD - никах, що не може показати реальних показників. Так само не мале значення можуть зіграти невчасно стартанувшіе процеси Windows, котори можуть занижувати показники.

Друге, що дійсно дивує, що проводять тести тільки з файлами до 1000 мБ, але це те ж не відповідає дійсності - ми копіюємо, як фото, так і програми по 7 гіг, а можливо і відео 30 гіг. Особливо потрібно остерігатися тестів, результати яких показують картинкою. На мою думку, бігти від таких треба, чим далі, тим краще - впевненості, що це тест не з інтернету, іншого носія ніякої.

Тому, я вважаю, що не варто 100% розраховувати на вірні показники при тестуванні. У більшості випадків дані спади швидкості, помічають тільки бенчмаркі, в звичайному ж житті такого можна і не помітити зовсім.

SSD служать не довго

Це найбільш обговорювана тема в інтернеті. А з чим, перепрошую, ви порівнюєте? Які факти можна навести? А такий міф закрався до нас від дешевих моделей, а так само від обговорення шлюбу, який є у всьому. Як відомо, погане забувається довго.

У кожній партії є ймовірність потрапити на бракований продукт від цього не захищений ніхто. І не важливо який це продукт - автомобіль або колесо, комп'ютерні комплектуючі або пилосос. Але від того що ви потрапили на бракований пилосос, ви ж не перестаєте їм користуватися, і після заміни бракованої коробки передач ви зможете чудово накатати 500-700 тисяч кілометрів.

У будь-якому випадку гарантійний термін на використання SSD накопичувача від 3 до 8 років залежно від виробника. І в разі несправності або шлюбу вам чудово його замінять або відремонтують.

Виробники ж заявляють від 1 мільйона до 2 мільйонів годин на відмову, а це не багато не мало, а навіть в приблизних підрахунках цей термін більше 114 років - це у випадку з мільйоном.

Відразу варто зауважити, що купуючи накопичувачі невідомих виробників, ви самі створюєте високу ймовірність поганого досвіду. Коштує воно того чи ні, вам вирішувати.

Обмежена кількість перезапису SSD

В інтернеті гуляють різні цифри, які якимось загадковим способом намагаються обчислити блогери, механіки і тд. Найпопулярнішими з них є 20-25 гігабайт, кожен день протягом 5 років, що по не складним підрахунками 36500 гіг = близько 37 терабайт. І на жаль в поширенні міфу частково винні ми всі, тому що ми часто ділимося або ж просто довіряємо неперевіреними даними.

А ось тут то і облом мабуть при підрахунках хто то нулик втратив, бо навіть найдешевші виробники заявляють зовсім інші цифри. Я не буду приводити найдешевші, візьмемо середній сегмент.

так для Samsung 750 EVO 120 TLS , Ресурс перезапису 35 трлн байт, що виходить близько 320 ТБ. А не менш популярний Kingston HyperX Savage - Заявлений ресурс 306 Тбайт.

Особисто я не зовсім собі уявляю, як можна перезаписати нехай навіть за 5 років, як призводять вище представлені особистості, такий обсяг даних.

Якщо ж вам все таки і вдасться укласти ресурс перезапису в гарантійний термін, то можете обміняти диск. Багато виробників прописують даний пункт гарантійного обслуговування.

Диск 120 ГБ всього 111 ГБ

Після форматування SSD ми спостерігаємо з заявленого обсягу 120 гігабайт всього 111 і багато списують таку втрату обсягу на нестандартний підрахунок виробників. Може це припущення частково і вірне, але чому ніхто не згадує в своїх оглядах, що в SSD вже з конвеєра закладено виробником 7-10% недоторканних від усього обсягу. А робиться це як раз, що б в разі не хватки пам'яті або ж в разі виявлення битого сектора, завжди було чим його замінити. І цей параметр закладений в будь-який ССД накопичувач програмно, як раз для продовження терміну служби і уникнення провалів в швидкості передачі даних.

До речі, у Samsung такого не спостерігається і з 120 гБ - доступно 119,17 гБ.

HDD надійніше, ніж SSD

HDD надійніше, ніж SSD

А ось це зовсім не вірне порівняння. Як можна порівняти абсолютно різні продукти. Це елементарно неможливо, тому що термін поширення та масового використання SSD дисків ще навіть на третину не складає терміну виробництва і використання HDD дисків.

Ньо так само і HDD диск може почати сипатися через місяць або рік, але все ж ви не перестаєте ними користуватися. Я наводив вище приклади, які сюди теж чудово підходять. А вихід з ладу будь-якого накопичувача можливий від перепаду напруги, вмираючого блоку живлення, у випадках механічних пошкоджень в результаті падіння або удару системного блоку або ноутбука і багатьох інших факторів.

Але все таки найважливішим фактором в даному судження є використання дешевих і невідомих торгових марок. Так як багато хто з нас вважають за краще заощадити на носії і не важливо якого він типу, найчастіше так і виходить. Все ж ми прекрасно знаємо, що Китай він і в Африці Китай. І то що там виробляють в основному сміття. До цього можна віднести авто - метал яких гнеться пальцями, Техніку яка сиплеться ще в упаковці.

Так, можливо і Інтел, і Apple, і багато інших мають виробництва в Китаї, але не варто їх плутати, в даному випадку це серйозне виробництво, яке контролюється серйозною компанією, а продукт який виробляється відповідає розробці даної компанії без будь-яких відхилень.

Тому коли ви купуєте, навіть з розрахунку на 3-5 років, задумайтеся, а чи варто економія в 500-1000 рублів втрати даних, переустановлень системи і гамірно походів по сервісним центрам. Купуючи за 4000 рублів, а зараз це середня ціна за накопичувач 120 гБ, в результаті вам обходиться менше 2,5 рублів в день, якщо розкинути на 5 років. Чи варто ця сума витрачених нервів?

Заради інтересу задумайтеся. А який з виробників HDD хоч колись гарантував роботу свого накопичувача 10-15 років? Це просто домисли.

MLC краще, ніж TLC

MLC краще, ніж TLC

Це швидше за все не правильно сформульоване, тобто у них злегка різна архітектура, щоб їх порівнювати. Так, на MLC виробники наводять дані, які вище, ніж для TLC, але ми ж з вами вже їх розглянули і навряд чи вам вдасться пережити заявлене не займаючись постійним перекачуванням величезних, саме величезних файлів.

Але все ж різниця між ними є, MLC краще і швидше справляється з обробкою даних понад 16 ГБ. Звичайно це аргумент важливий, але на домашньому ПК цю різницю в повсякденній роботі ви швидше за все просто не помітите. Якщо ж ви займаєтеся великими обсягами даних, тоді вибір MLC буде краще.

До речі, зараз вже новий тип випускається з багатошаровими осередками, але поки вони сильно дорогі, але скоро почнуть сперечатися і про них.

Відновлення даних

Відновлення даних

Багато просто впевнені, що відновити дані з розсипався HDD - це дуже просте завдання. Але тут я вас мушу розчарувати. Відновлення даних можливо не з усіх поламаних жорстких дисків, HDD деяких виробників просто не піддаються відновленню. А оплата за відновленням може часом доходити до хмарних сум, котори недалеко всім нам по кишені, так як при великих обсягах даних оплата йде саме за обсяг. І отже, ніж зберігалося даних більше, тим вам вийде це дорожче.

З SSD відновлення при виході з ладу практично не можливий.

Оптимізація операційної системи для роботи SSD

Багато користувачів купують ССД, а потім щоб продовжити термін служби починають оптимізувати під нього операційну систему. Відключають файл підкачки, кеш і багато іншого. Стривайте, ви навіщо брали SSD диск, що б зробити роботу на комп'ютері ще більш складною і не комфортною? Чи не страждайте оптимізацією - це не зможе ніяк вплинути на термін життя накопичувача, а ось зіпсувати продуктивність в програмах, та й самої системи - це будь ласка.

При паралельному підключенні може мати сенс перенесення кеша програм (як відеоредактори, фоторедактори та ін.), Які постійно при роботі кешують великі обсяги, перенести їх на HDD.

Не робіть як у прислів'ї: Одне лікуємо, інше колечім! .Якщо ви зважилися на покупку SSD накопичувача, то впевнений, що саме для підвищення зручності та комфортності при роботі з ПК.

Який можна підвести підсумок. Підсумок простий не варто економити на тому, що ви хочете використовувати довго. В кінцевому підрахунку ця сума реально не варто нервів залишених в сервісних центрах, часу витраченого на установку системи і програм. Найбільше вбивають випадку, коли беруть без потреби 850 ватний блок живлення, дороге рідинне охолодження і що б хоч як то заощадити беруть китайський накопичувач. Це просто безглуздо!

Створюйте резервні копії, і не важливо що ви використовуєте Windows або Mac OS, SSD і HDD. Кожен з цих типів диска може вийти з ладу, при створенні копій і зберіганні важливих файлів в хмарі це пройде менш болісно. А від цього не застрахований не один носій даних.

Прагніть завжди перед вибором SSD розрахувати обсяг даних, який ви збираєтеся на ньому зберігати. Дослідження показали, що для максимальної продуктивності і найбільш тривалого терміну служби диска він повинен наповняться не більше, ніж на 75 -80%. Якщо ви займаєтеся перенесенням великих файлів, например не стислий 4К або 8К відео, то доцільніше буде брати диски більш великого обсягу.

Не в жодному разі не дефрагментируйте SSD диск, дефрагментація - це технологія розрахована тільки на роботу з HDD накопичувачами. У кращому випадку ви просто значно скоротите термін служби, в гіршому - викинете на смітник.

Сподіваюся, у мене вийшло розвіяти хоч частину міфів пов'язаних з HDD і SSD дисками. І вам стане простіше підходити до вибору. У даній статті я не рекламую і не наговорюють на будь-якого з виробників. Вибір залежить тільки від вас.

Вас можуть зацікавити:

А з чим, перепрошую, ви порівнюєте?
Які факти можна навести?
Чи варто ця сума витрачених нервів?
А який з виробників HDD хоч колись гарантував роботу свого накопичувача 10-15 років?
Стривайте, ви навіщо брали SSD диск, що б зробити роботу на комп'ютері ще більш складною і не комфортною?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения