Найважливіші SEO метрики для аналізу зворотних посилань

 1. Як уникнути поширених помилок щодо зворотних посилань
 2. Найбільш релевантні SEO метрики для зворотних посилань
 3. 1. Стан зворотного зв'язку
 4. 2. Статус індексу Google
 5. 4. Рейтинг бренду
 6. 5. Кількість органічних ключових слів
 7. 6. Еволюція органічного руху з плином часу
 8. 7. Метрики від інструментів SEO третьої сторони
 9. 8. TLD та розміщення IP-адрес хостингу
 10. 9. Кількість зовнішніх зворотних посилань
 11. 10. Кількість трафіку, що надійшла вам за кожне посилання
 12. 11. Здоровий глузд і релевантність
 13. Висновок

Пошукова оптимізація сильно залежить від якості зворотних посилань вашого сайту і продовжуватиме бути в найближчі роки. Незважаючи на це, не всі зворотні посилання хороші для SEO. Щоб зберегти свій органічний ріст трафіку і запевнити, що ваш сайт безпечний від будь-якого штрафу Google, доцільно провести глибокий аналіз зворотних посилань.

Хоча посилання на якісні сайти можуть допомогти вам підвищити рейтинг для більшої кількості ключових слів, зворотні посилання з поганих джерел можуть зіпсувати всі ваші маркетингові зусилля. Будь-який сайт, звичайно, зароблятиме зворотні посилання, але це не означає, що всі вони будуть сильними. Отже, чому моніторинг посилань вашого веб-сайту настільки ж важливий, як і запуск контент-маркетингова кампанія для придбання якісних посилань .

У цій статті, я покажу вам, як визначити, чи є зворотний зв'язок правильним або поганим для SEO і які найбільш важливі SEO метрики для пошуку при виконанні аналізу зворотних посилань.

Як уникнути поширених помилок щодо зворотних посилань

Як і в будь-якій індустрії, SEO має багато неправдивої інформації в блогах і форумах. Це в основному тому, що Google ніколи не ділився своїми факторами рейтингу SEO. Як наслідок, кожен робить свої припущення на основі результатів, досягнутих у різних нішах. Те, що працює для деяких, може не працювати для вас.

Ви можете прочитати на форумі, що всі зворотні посилання хороші або, можливо, прочитали приклад про те, як фантастичні мережі є. Нічого з цього не вірно. Не дозволяйте собі маніпулювати чорними капелюхами SEO і завжди отримуйте інформацію від надійних джерел. Більшість цих хлопців хвалиться своїми швидкими результатами, але вони ніколи не розповідають історію, коли вони були покарані і поховані їхній сайт глибоко в SERPS. Якщо ви хочете дізнатися більше про зворотні посилання, які порушують керівні принципи Google , краще перевірити Ресурси Google або дивіться Hangouts для веб-майстрів з Джоном Мюллером .

Також дуже важливо розуміти, що SEO - це галузь, яка змінюється кожні кілька років. Те, що працювало п'ять років тому, сьогодні застаріло. Наприклад, у 2008 році обмін посиланнями був звичайною методикою для SEO, і результати були чудовими для більшості сайтів. Використання тієї ж стратегії сьогодні мало б суттєво різні результати. Навіть якщо ви читаєте статтю з надійного сайту, переконайтеся, що ви перевірили дату написання, і вона має актуальну інформацію.

Найбільш релевантні SEO метрики для зворотних посилань

Коли ви хочете визначити, чи буде зворотний зв'язок мати позитивний вплив на ваш SEO, ви повинні перевірити SEO метрики сайту, який посилається на вас. Більшість показників, що використовуються сьогодні експертами, надаються інструментами SEO третіх сторін. Проте колись був виняток.

У 2000 році компанія Google випустила першу версію Панелі інструментів PageRank, що надає веб-майстрам першу метрику SEO, яка показала важливість сторінки в перегляді Google.

У 2000 році компанія Google випустила першу версію Панелі інструментів PageRank, що надає веб-майстрам першу метрику SEO, яка показала важливість сторінки в перегляді Google

Протягом багатьох років це був самий надійний метрик SEO, але ці дні давно минули. Google не оновлює панель інструментів більше двох років, і останнім часом вони повністю видалили її. Тим не менш, це не зупиняє шахраїв від продажу зворотних посилань на основі їх pagerank.

Тим не менш, це не зупиняє шахраїв від продажу зворотних посилань на основі їх pagerank

PageRank мертвий і викинутий на кладовищі Google. Існують кращі альтернативи, які можна використовувати. Щоб вирішити, чи є зворотній зв'язок хорошим, ви не можете покладатися лише на один показник. Замість цього, ви повинні перевірити кілька, щоб переконатися, що посилання допоможе вашим рейтингам поліпшити.

Нижче я розповім про найважливіші SEO метрики, які допоможуть вам краще проаналізувати ваші зворотні посилання.

1. Стан зворотного зв'язку

За даними Google, для SEO, тільки dofollow посилання. Щоб швидко визначити, чи є посилання dofollow або nofollow, ви можете встановити розширення Chrome Nofollow, яке виділить всі посилання nofollow. Всякий раз, коли ви приходите на сайт, який посилається на зовнішні джерела з посиланнями "nofollow", він буде виглядати на скріншоті нижче.

Хоча nofollow посилання не матимуть негативного впливу на вашу продуктивність SEO, вони також не покращать ваш рейтинг
Хоча nofollow посилання не матимуть негативного впливу на вашу продуктивність SEO, вони також не покращать ваш рейтинг. Це абсолютно добре, і природно мати nofollow посилання, оскільки вони зроблять ваш профіль природним. У довгостроковій перспективі вони можуть навіть допомогти вам заробити dofollow посилання. Наприклад, якщо блогер посилається на ваш сайт з посиланням "nofollow", і йому подобається ваш продукт / сайт, він може посилатися на вас зі свого сайту з посиланням "dofollow".

Окрім загальних дофотографічних і nofollow зворотних посилань, інші статуси, які можуть впливати на якість ваших посилань. Деякі з найбільш поширених є:

 • Robots.txt заблоковано
 • Meta nofollow
 • Мета noindex
 • 302 переміщено тимчасово
 • І інші помилки сайту або перенаправлення

Навіть якщо backlink є dofollow, і це може виглядати як велике посилання для SEO, якщо сторінка, що посилається на вас, має тег meta noindex, посилання не буде мати жодного SEO значення. Те ж саме стосується сайтів, які блокують сторінку від індексування Google за допомогою robots.txt.

Щоб переглянути всі статуси ваших посилань, можна скористатися Монітор зворотні посилання . Інструмент полегшує будь-кому, щоб побачити статус посилань і повідомити, чи передає він будь-який зв'язок сік чи ні.

Інструмент полегшує будь-кому, щоб побачити статус посилань і повідомити, чи передає він будь-який зв'язок сік чи ні

Користуючись фільтрами з правого боку сторінки зворотних посилань, користувачі також можуть вибрати, щоб побачити всі свої посилання, які мають певний статус.

2. Статус індексу Google

Статус індексу домену та сторінки, яка посилається на вас, може розповісти багато про якість сайту. Коли ви аналізуєте якість сайту, переконайтеся, що сайт індексується в Google. Є три сценарії:

 • Домен і сторінка, яка посилається на ваш сайт, індексується в Google. У цьому випадку, якщо посилання виконано, Google перерахує посилання на ваш сайт.
 • Домен, який посилається на вас, індексується в Google, але сторінка не індексується. Коли це станеться, це може бути через декілька причин.
  • Сторінку нещодавно було створено, і Google ще не сканував її.
  • Сторінка є сиротою, і ніхто не посилається на неї, що унеможливлює пошук Google. Це часто буває з сайтами, які мають дуже погану репутацію і мають дуже мало зворотних посилань.
  • Сторінку заборонено індексувати файлом robots.txt або мета noindex.
 • Домен і сторінка не індексуються в Google. У цьому сценарії майже напевно ви маєте справу з веб-сайтом, який було видалено з результатів пошуку. Це пояснюється тим, що компанія Google серйозно засудила сайт за порушення правил. Або це може бути й те, що веб-майстер випадково встановив файл robots.txt, щоб не індексувати його сайт.

Щоб перевірити, чи індексовано домен або певну сторінку в результатах пошуку, введіть у Google:

Сайт: domain.com

Ось приклад домену, який не індексується в Google.

Щоб перевірити, чи індексовано сторінку, введіть:
Щоб перевірити, чи індексовано сторінку, введіть:

Сайт: domain.com/page

Якщо ви хочете швидко визначити статус індексу Google для всіх посилань вашого сайту, Monitor Backlinks знову є найкращим інструментом для вибору. Під статусом посилання невелика піктограма Google вказує на статус індексу Google для всіх ваших посилань. Це три варіанти:

 • Зелений значок - Домен і сторінка індексуються в Google
 • Жовтий значок - Домен індексується в Google, але сторінка не є
 • Червоний значок - Домен і сторінка НЕ ​​індексуються в результатах Google.

3. Трафік, отриманий від пошукових систем

У випадку, якщо сайт, який ви аналізуєте, вже пройшов перші два показники, наступний, якщо це дуже важливо, також. За допомогою SimilarWeb.com , Ви можете отримати оцінку того, скільки трафіку отримує сайт кожного місяця. Що більш важливо, ви можете бачити, який відсоток цього трафіку надходить від пошукових систем, що дозволяє легко дізнатися, скільки органічних відвідувань вони отримують в цілому.

Якщо сайт має десятки тисяч відвідувань на місяць, і більше 50% цих відвідувань надходять з пошукових запитів, справедливо вважати, що Google вважає сайт хорошим. З іншого боку, якщо на сайті є багато трафіку, але відвідування з результатів пошуку дуже мало, може виникнути проблема. Чим більше органічного трафіку отримує сайт, тим вищий рівень повноважень, які він має на думку Google.

Ось приклад сайту, який має близько 200 000 відвідувань щомісяця в цілому.

Окрім загальної кількості відвідувань, можна також проаналізувати, як користувачі взаємодіють із сайтом, переглядаючи час на сайті, показник відмов і перегляди сторінок.

З усіх цих візитів 69% з них надходять з пошукових систем. Це означає 140000 відвідувань щомісяця від Google.

Це означає 140000 відвідувань щомісяця від Google

Так виглядають показники хорошого сайту. Тепер дозвольте мені показати вам приклад сайту, який не працює так добре. На сайті нижче немає багато зворотних посилань, і навіть гірше, він отримує 0 відвідувань з пошукових систем. Ви не хотіли б мати посилання з сайту, який не отримує жодної любові від Google.

І ось ще один приклад сайту (Articles
І ось ще один приклад сайту (Articles.org), який має понад 400 000 відвідувань, але лише 17% з них надходять з пошукових систем.

4. Рейтинг бренду

Інший спосіб визначити, скільки повноважень Google надає сайту, це зробити пошук торгової марки. Якщо сайт посідає перше місце за своїм брендом, ви можете рухатися далі і починати аналізувати наступні показники. Наприклад, якщо я шукаю "KissMetrics", Google надає їм багато кредитів і навіть персональне вікно пошуку.

А ось приклад сайту з низьким рівнем повноважень, який не позначає свого бренду.

Зрозуміло, що веб-сайт, який має більше повноважень, є першим.

5. Кількість органічних ключових слів

Іншим важливим показником, який слід перевірити, є кількість ключових слів, на яких сайт порівнюється в Google. Для того, SemRush є інструментом вибору.

Чим більше ключових слів займає сайт і чим дорожче вартість трафіку, тим кращою є репутація сайту.

6. Еволюція органічного руху з плином часу

SimilarWeb показує органічний трафік за останні три місяці, але це іноді не може бути настільки актуальним, якщо сайт, який ви аналізуєте, останнім часом був покараний. У випадку, якщо він мав 1 мільйон відвідувань з пошукових систем, але тепер отримує лише 40.000 відвідувань на місяць, є серйозна проблема. Щоб отримати інформацію про те, як органічний трафік розвивався для будь-якого сайту, SemRush пропонує графік, який показує органічний трафік для "всього часу".

Аналізуючи цей графік, ви можете легко визначити, чи був сайт коли-небудь розглядав покарання Google. Ось приклад сайту, який постраждав від покарання Пінгвіном, але відновився з тих пір.

7. Метрики від інструментів SEO третьої сторони

Щоб допомогти веб-майстрам швидко зрозуміти цінність будь-якого даного посилання, деякі інструменти SEO створили власний алгоритм і оцінюють посилання на основі цього. Однак ці показники не схвалюються та не погоджуються з Google, тому іноді ви можете побачити сайт, який має кращі показники рейтингу нижче, ніж сайт із низьким рейтингом. Це ще одна причина, чому ви завжди повинні перевіряти кілька показників і ніколи не покладатися на перевірку лише одного або двох.

Деякі з найпопулярніших SEO метрик з інструментів SEO третьої сторони - це Trust & Citation Flow . Обидва надаються компанією Majestic.

Потік цитування передбачає, наскільки впливовою може бути URL-адреса на основі кількості сайтів, на які вона посилається, а Trust Flow прогнозує, наскільки надійною є сторінка, яка базується на тому, наскільки авторитетними є сайти, які посилаються на нього.

Домен & Сторінка влади також дуже поширені серед SEO, але експерти, як правило, покладаються все менше і менше на них через їх відсутність послідовності. Ці метрики надходять з Moz, і за шкалою від 0 до 100 вони повідомляють авторитет домену та сторінки.

Ви можете проаналізувати Trust & Citation Flow або домен і авторизацію сторінок для всіх зворотних посилань вашого сайту Монітор зворотні посилання .

8. TLD та розміщення IP-адрес хостингу

Розширення домену та розташування хостингу можуть бути важливими для релевантності. Якщо у вас є сайт, який орієнтований на людей з Великобританії, посилання на сайти, що знаходяться в Росії, Китаї чи будь-якій іншій незв'язаній країні, можуть бути не дуже корисними для SEO.

Розташування IP також може вказувати, чи є у вас кілька посилань з сайтів, які використовують один і той же хостинг. У очах Google такі посилання можуть бути частиною мережі блогу. Монітор Backlinks має червоний індикатор, який показує, коли у вас є кілька посилань з того ж хостингу.

Монітор Backlinks має червоний індикатор, який показує, коли у вас є кілька посилань з того ж хостингу

9. Кількість зовнішніх зворотних посилань

Якісний сайт рідко посилається на більш ніж 100 посилань з однієї сторінки. Чим більше зовнішніх посилань на сторінці, тим менше значення матиме посилання на ваш сайт. У Моніторі зворотні посилання є колонка, присвячена кількості зовнішніх посилань для кожного сайту.

10. Кількість трафіку, що надійшла вам за кожне посилання

Зворотний зв'язок може бути корисним для SEO, але це навіть краще, коли він посилається на трафік. Хоча це дуже рідко, навіть якщо всі показники вказують на те, що зворотний зв'язок може бути непоганим для вас, замість того, щоб намагатися видалити його, ви можете зберегти його і відмовитися від неї. Таким чином, ми повідомимо Google, що ви не хочете, щоб вони розглядали це для SEO, але посилання продовжуватиме надсилати відвідувачів до вас.

В останньому стовпці сторінки посилань на посиланнях "Монітор" показано, скільки трафіку кожна посилання передано на ваш сайт. Ця функція працює лише за умови підключення облікового запису до Google Analytics.

Ця функція працює лише за умови підключення облікового запису до Google Analytics

11. Здоровий глузд і релевантність

Останнє, що потрібно зробити при аналізі зворотних посилань - це подивитися на сайт і задати собі такі питання:

 • Ви б довіряли інформації з цього сайту?
 • Чи взаємодіють читачі зі змістом, залишаючи коментарі або обмінюючись ними в соціальних мережах?
 • Чи є зміст цінним для читача і добре вивчений?
 • Це тип сайту, який ви рекомендуєте читати іншим?

Ви можете використовувати здоровий глузд і визначити, чи є сайт хорошим або поганим.

Висновок

Недостатньо перевірити один показник і вважати, що сайт хороший. Використовуйте набір інструментів і ресурсів, щоб зібрати дані для ваших зворотних посилань і правильно проаналізувати їх. Завжди перевіряйте історію SEO сайтів, які посилаються на вас. Зворотні посилання дуже важливі для пошукової оптимізації і залишатимуться найважливішим фактором ранжування в найближчі роки.

Чи взаємодіють читачі зі змістом, залишаючи коментарі або обмінюючись ними в соціальних мережах?
Чи є зміст цінним для читача і добре вивчений?
Це тип сайту, який ви рекомендуєте читати іншим?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения