Очищення і дефрагментація реєстру

 1. Очищення реєстру вручну
 2. Очищення реєстру програмою CCleaner
 3. Дефрагментація реєстру

Привіт, друзі!
Як правило, інтерес до поняття системного реєстру, не є безпідставним. Іноді про існування реєстру дізнаються і зовсім після серйозних проблем і збоїв в роботі операційної системи.

Що ж таке системний реєстр? Очищення і дефрагментація реєстру.

Системний реєстр Windows це головна база даних нашого комп'ютера. У ньому зберігаються всі відомості про параметри і налаштуваннях операційної системи: конфігурації комп'ютера, інформація про програми їх параметрах і настройках. Відбувається постійне звернення (сотні разів в секунду) як самої Windows, так і встановлених програм до реєстру.

Ці «сотні разів в секунду» нам не помітні до тих пір, поки системний реєстр чистий і дефрагментірован. Згодом відбувається постійне засмічення реєстру різним сміттям; це сліди віддалених програм, невірні розширення файлів, посилання на ярлики тощо. Якщо ви повторно не можете встановити коректно працюючу програму, шукайте причину в реєстрі.

У міру накопичення подібного сміття в реєстрі, відбувається поступове уповільнення роботи Windows, підвисання програм і додатків, збої і повідомлення про помилки. Більшість шкідливих програм норовлять прописати свій код саме там.

Реєстр вимагає від нас більш уважного ставлення, тому регулярне очищення і дефрагментації реєстру, запорука нормального функціонування Windows. Очищення реєстру можна робити як вручну, так і за допомогою спеціальних програм, як платних так і безкоштовних.

Виробляючи очистку реєстру будьте вкрай уважні! Особливо це стосується ручної очистки, робіть це тільки при 100% -й впевненості, що це саме непотрібний файл. Некоректне видалення файлів може порушити роботу системи аж до повної відмови.

Очищення реєстру вручну

Очищення реєстру вручну - крайній захід, використовую її рідко. Як правило, після видалення деяких програм, коли потрібно більш ретельний пошук слідів (сміття) програми в реєстрі. Для запуску редактора реєстру: У пошуковому рядку Пуска набираємо команду «regedit» → regedit.

У вікні редактора реєстру розгортаємо → Мій комп'ютер → далі нас цікавить папка HKEY_CURRENT_USER → Software У вікні редактора реєстру розгортаємо → Мій комп'ютер → далі нас цікавить папка HKEY_CURRENT_USER → Software. Тут ми побачимо всі наші програми. Серед них ви можете знайти і папки програм, які ви «як би» давно видалили, вони то нас і цікавлять.

Серед них ви можете знайти і папки програм, які ви «як би» давно видалили, вони то нас і цікавлять

Виділивши непотрібну запис або папку, натисніть Delete. Закриваємо вікно і перезавантажуємо комп'ютер.

Очищення реєстру програмою CCleaner

Одна з кращих безкоштовних програм, яка добре зарекомендувала себе як потужний і безпечний оптимізатор реєстру. Все що потрібно від користувача, це запустити додаток з правами адміністратора. Вибираємо вкладку «Реєстр» і запускаємо → «Пошук проблем» після отримання даних → Виправити.

Резервна копія нам навряд чи потрібна, вибираємо → ні → Виправити зазначені → Закрити (якщо залишилися не виправлені помилки процедуру очищення реєстру можна повторити). Завантажити програму та ознайомиться з її повним списком можливостей можна в статті «Оптимізація Windows за допомогою програми CCleaner» З інших безкоштовних утиліт для очищення реєстру можна використовувати; Auslogics Registry Cleaner, Tweak Now RegCleaner, CleanAfterMe.

Намагайтеся проводити очистку реєстру регулярно, особливо після видалення будь-якого програмного забезпечення з комп'ютера. З очищенням системного реєстру розібралися, тепер переходимо до наступного кроку - його дефрагментації.

Дефрагментація реєстру

На жаль, реєстр Windows 7 схильний фрагментації. Рано чи пізно це позначиться на швидкості роботи системи. Що б цього уникнути потрібно використовувати особливі програми-дефрагментатори. А особливі вони тому, що на відміну від своїх аналогів, здатні отримувати доступ до файлів реєстру.

Одна з таких, програма Defraggler, до речі її можна використовувати і для дефрагментації жорстких дисків. Завантажити Defraggler можна ось за цим посиланням або з офіційного сайту (www.piriform.com/defraggler).

com/defraggler)

Оскільки реєстр можливо дефргаментіровать тільки до завантаження Windows, при запуску програми активуйте опцію «Дефрагментація при завантаженні». Має сенс поставити галочку «Завжди», тим самим запускати процес при кожному старті системи, що дозволить уникнути фрагментації реєстру надалі.

Після того як закриєте програму і перезавантажте систему, перед самим запуском робочого столу побачите приблизно таке вікно. Не лякайтесь )

Перший раз процес дефрагментації може тривати задоволеного довго, але всі наступні - не більш трьох-п'яти секунд. Для відключення цього режиму → запустіть Defraggler і інактивує цю опцію.

Ці нескладних маніпуляцій дозволяють уникнути серйозних збоїв в роботі операційної системи і будуть тримати ваш реєстр в чистоті і порядку.

Що ж таке системний реєстр?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения