Очищення і оптимізація роботи Windows і комп'ютера, огляд кращих програм

 1. Очищення і оптимізація Windows
 2. TuneUp Utilities - моя улюблена програма для очищення ОС Windows і комп'ютера
 3. SpeedUpMyPC - програма для оптимізації ОС Windows і комп'ютера і альтернатива TuneUp
 4. Програма CCleaner - оптимізація і очищення реєстру Windows
 5. Дефрагментація з програмою Defraggler, оптимізація роботи комп'ютера і ОС Windows
 6. Програма Wise Care 365 Free - щоденна оптимізація роботи операційної системи Windows

Вітаю всіх читачів блогу matrixblog.ru. Операційна система по ходу своєї діяльності поступово забруднюється непотрібними даними, які виникають в ході роботи різних програм, при перегляді веб-сайтів або з інформативних повідомлень. Більшість програм при правильному видаленні, повністю зачищають сліди свого перебування в операційній системі. Але, часом можуть виникнути позаштатні ситуації і поступово накопичується програмний сміття.

У нових операційних системах вже є програми, які відповідають за очищення і оптимізацію Windows від програмного сміття. Для оптимізації роботи комп'ютера і Windows якнайкраще, потрібно мати вже більш досконалі програми.

У більшості випадків, пересічний користувач не замислюється про те, в якому стані знаходиться його ОС. Першим сигналом про те, що операційна система потребує допомоги, є факт зависання. Часом, користувач старанно встановлює і видаляє нові додатки, після них залишаються непотрібні файли, інформація про них записана в реєстрі, і ОС доводиться витрачати ресурси ПК на їх обробку. Тому, корисно мати під рукою ряд інструментів для очищення реєстру Windows, тимчасових файлів комп'ютера або оптимізації дискового простору, і періодично їх використовувати.

Потрібно розуміти, що ОС Windows має тенденцію накопичувати різний програмний сміття. Так, часом після видалення додатків, навіть якщо це відбувається правильно, в системі залишаються непотрібні файли, вони вже не потрібні, але посилання на них є в реєстрі. Будь-який запис в реєстрі, так чи інакше, впливає на продуктивність системи. Крім усього іншого, на продуктивність ОС впливає дефрагментація і стан файлової системи.

Очищення і оптимізація Windows

Я впевнений, що у багатьох є власні утиліти і програми для оптимізації роботи ОС Windows, які не ввійшли до складу цієї статті, наприклад, Ashampoo WinOptimizer. Крім усього іншого, розглянуті приклади орієнтовані в першу чергу на оптимізацію ОС Windows, але ж є і спеціальні програми під інші операційні системи. Просто я вирішив зробити огляд тільки тих утиліт, якими сам користувався і які вважаю найкращими в своїй сфері.

TuneUp Utilities - моя улюблена програма для очищення ОС Windows і комп'ютера

Вітаю всіх читачів блогу matrixblog

Головне вікно програми AVG PC TuneUp Utilities і процес аналізу операційної системи для її оптимізації і очищення

Програмний пакет TuneUp Utilities, який тепер іменується AVG PC TuneUp, є потужним інструментом, який поєднує в собі кілька корисних утиліт і забезпечує повне технічне обслуговування ОС комп'ютера, його очищення і оптимізацію.

Пропонує дефрагментацію дискового простору, очищення тимчасових файлів Windows, відновлення видалених даних (тут краще скористатися спеціалізованими інструментами, які описані в статтях Як відновити вилучені файли і Як відновити видалені дані з жорсткого диска комп'ютера або карти пам'яті ), Очистку та оптимізація реєстру Windows і багато іншого. Можна позбутися від повторюваних копій файлів і збільшити, таким чином, вільний дисковий простір. Це може стати в нагоді особливо, якщо у вас є SSD диск з невеликою потужністю (що таке SSD диск можна прочитати в статті Види жорстких дисків, магнітні, твердотільні, зовнішні і внутрішні ). Даний пакет утиліти оптимізації операційної системи Windows може працювати у фоновому режимі і в режимі очікування, таким чином, щоб виконувати аналіз стану комп'ютера, можливо, безпосередньо вносити зміни.

На жаль, після 2008 року, автори програми TuneUp Utilities істотно змінили її зовнішній вигляд і параметри роботи. Так, функцій для обслуговування з'явилося більше, однак, з'явився і один неприємний аспект, який змушує мене до сип пір використовувати версію TuneUp Utilities 2008 року.

головне вікно програми TuneUp Utilities 2008

Справа в тому, я особливо не вимогливий користувач, і всього лише хочу виконати періодичну оптимізацію Windows, запустивши один виконуваний файл. З цією функцією благополучно справлялася утиліта TuneUp 1-Click Maintenance (OneClick.exe). Після запуску програми, починався поетапний аналіз системи:

 • Перевірка системних компонентів;
 • Аналіз програм на предмет некоректного видалення або мертвих шляхів;
 • Аналіз тимчасових файлів;
 • Перевірка рівня дефрагментації накопичувачів;

Після завершення аналізу, досить було натиснути одну кнопку, і програма сама зробила оптимізацію ОС Windows.

Крім усього іншого, TuneUp Utilities 2008 року не перебувала в резидентном стані, виробляючи моніторинг системи і її прискорення. Так, в налаштуваннях можна було вказати періодичність моніторингу в фоновому режимі, про що сигналізував значок в системному треї. Однак, я в будь-який момент міг завершити роботу утиліти, натиснувши правою кнопкою миші по значку і вибравши відповідний пункт.

Перше розчарування. Але ось, настав 2009 року, і програма повністю перетворилася. Послу запуску TuneUp Utilities, в системному треї з'являвся значок, а сам TuneUp Utilities починав відразу ж робити діагностику системи. Власне, мене найбільше розчарували такі нововведення:

Власне, мене найбільше розчарували такі нововведення:

вікно з усіма утилітами програми AVG PC TuneUp

Додаткові утиліти очищення, оптимізації Windows і комп'ютера - як і раніше, програма TuneUp Utilities автоматично робить аналіз ОС на предмет коректності реєстру, тимчасових файлів, системних компонентів і так далі. Однак, тепер з'явилися додаткові утиліти, які виробляють автоматичний аналіз. У колишніх версіях вони теж були, але запускалися вручну, і я точно знав, навіщо це роблю. Плюс, перш програма автоматично виробляла очищення і оптимізацію ОС Windows, без необхідності особистого втручання, тепер потрібно уважно дивитися, що і навіщо утиліта хоче видалити або відключити (наприклад, вибір програм для автозавантаження).

Зрозуміло, що чим більше виконується утиліт діагностики, тим більше навантаження на систему і споживання ресурсів комп'ютера. І в цьому аспекті, багато праві, коли говорять, що подібні інструменти самі навантажують ОС і створюють проблеми.

Неможливість закриття - піктограма програми висить в системному треї, а якщо натиснути на неї правою кнопкою миші, то ніякого пункту для виходу просто немає, тільки вибір режимів роботи очищення операційної системи Windows. Це сильно пригнічує, коли програмний продукт не хоче виконувати звичні команди - виникає дисонанс (розрив шаблону).

В цілому, вирішувати вам - користуватися послугами TuneUp Utilities для очищення ОС Windows і оптимізації роботи комп'ютера, або розглянути пропозиції від інших подібних інструментів, які будуть розглянуті далі.
Вникати в усі можливості програми TuneUp Utilities я не буду, оскільки їх дуже багато, постараюся все показати на скріншотах. І так, даний програмний продукт увійшов до складу AVG в 2011, перетворившись в пакет AVG PC TuneUp.

SpeedUpMyPC - програма для оптимізації ОС Windows і комп'ютера і альтернатива TuneUp

Головне вікно програми SpeedUpMyPC і результат аналізу комп'ютера для його оатімізаціі

SpeedUpMyPC - утиліта для очищення і оптимізації операційної системи Windows і роботи комп'ютера. Додаток сканує реєстр і конфігураційні дані в пошуках зайвих записів, які навантажують роботу комп'ютера, пов'язану з окремими компонентами (мережева карта, оперативна пам'ять, процесор, відеокарта). Може також очистити жорсткий диск від непотрібних файлів та вимикайте служби.

Програма SpeedUpMyPC характеризується легкістю обслуговування і простим головним вікном, розділеним на вкладки. Інтерфейс доступний російською мовою - завдяки цьому, навігація по функціям програми не повинна бути проблемою початківцю. Сканування запускається автоматично при запуску програми і триває кілька десятків секунд. Після сканування можна ознайомитися зі списком знайдених помилок і провести процес оптимізації та очищення ОС Windows, прискоривши тим самим роботу комп'ютера. Крім того, ви можете налаштувати поведінку програми (згортання в трей, підключення через проксі-сервер).

SpeedUpMyPC має кілька цікавих інструментів, що прискорюють запуск додатків, що підвищують ефективність роботи процесор а й створення мініатюр. Програма SpeedUpMyPC по оптимізації Windows також відображає основні відомості про комп'ютер (виробник, модель процесора, кількість ядер, версія операційної системи).

До складу входить цілий ряд утиліт, завданням яких є виявлення процесів, файлів і системних налаштувань, що сприяють загальному зниженню працездатності комп'ютера, звільнення і оптимізація займаних таким чином ресурсів. Відбувається це відразу після запуску SpeedUpMyPC.

SpeedUpMyPC дозволяє в дуже простий спосіб провести оптимізацію роботи мережевих параметрів комп'ютера, використання оперативної пам'яті і процесора, а також очищення від тимчасових файлів Windows з жорсткого диска, звільнивши дисковий простір. В результаті, користувач отримує ОС, що працює з максимальною продуктивністю, в якій доступ до файлів, а також запуск окремих програм, займає набагато менше часу і забирає менше системних ресурсів.

Програма CCleaner - оптимізація і очищення реєстру Windows

Головне вікно програми CCleaner і результат аналізу реєстру Windows для його оптимізації

Програма CCleaner для оптимізації і очищення реєстру Windows являє собою багатофункціональний інструмент для обслуговування і управління комп'ютером. Може знайти і виправити помилки в системному реєстрі, які виникають навіть при звичайній діяльності на комп'ютері і не виняток, що їх кількість може вимірюватися сотнями. Частково може мати позитивний вплив на оптимізацію роботи комп'ютера Windows, але чудес не чекайте.

Проте, технічне обслуговування системного реєстру, має свій сенс і CCleaner є найбільш ефективною і безкоштовною програмою для очищення реєстру Windows від зайвих записів і його оптимізації. Багато подібні програми при обслуговуванні системного реєстру часто викликають побічний збиток, оскільки з нього, помилково, видаляють важливі для ОС дані, не тільки помилкові, неправильні або непотрібні записи, що залишилися, наприклад, після давно віддаленої програми.

Однак, є сенс навіть в разі програми CCleaner перед її використанням створити резервну копію реєстру. Програма, перш за все, покаже результати аналізу, і лише потім запропонує провести очищення реєстру комп'ютера ОС Windows.

CCleaner позволяє оптимізувати роботу комп'ютера завдяки пошуку дублікатів, відновлення Windows або стирання дисків

 • Крім оптимізації і очищення реєстру ОС Windows, програма пропонує ряд додаткових функцій. Вдається знайти і видалити різні непотрібні і тимчасові файли на жорсткому диску, чиє наявність було виправдано в момент діяльності будь-якої з програм, але після її видалення, вони стали непотрібними, тим самим, оптимізуючи дисковий простір для зберігання даних.
 • Ще одна функція програми CCleaner - управління встановленими програмами і їх більш ефективне видалення, ніж за допомогою стандартних засобів ОС. Крім видалення програм, CCleaner може перейменувати елементи в списку встановлених програм так, щоб вони були більш зрозумілими, і людина з часом не видалив те, що йому дійсно потрібно.
 • Практичною функцією CCleaner також є видалення запису зі списку встановлених програм. Можливо, таким чином, знову запобігти випадковому видаленню додатків недосвідченим користувачем. Підходить і для некоректно віддалених програм. Ще корисні функції - дуже просте управління автоматичним запуском додатків.

Не в останню чергу може бути корисно управління планувальником завдань. Є можливість редагування контекстного меню в Провіднику Windows.

Допоможе з видаленням конфіденційних даних - видалить всю історію використовуваних файлів, історію відвіданих сайтів і завантажених файлів, паролі, що зберігаються в веб-браузері, куки тощо. Але пам'ятайте, що якщо ви хочете щось з вище перерахованого відновити, то ви повинні створити резервну копію очищається інформації.
Ще однією зручною функцією програми CCleaner для очищення реєстру операційної системи Windows є оптимізація дискового простору комп'ютера.

Дефрагментація з програмою Defraggler, оптимізація роботи комп'ютера і ОС Windows

Головне вікно програми Defraggler для дефрагментації дисків

Від творців Ccleaner виникла інша відмінна утиліта по імені Defraggler, яка призначена для ефективної дефрагментації жорстких дисків та інших носіїв інформації, доступна абсолютно безкоштовно.
Для чого вона служать? Файлові системи, які Microsoft використовує в своїх операційних системах, страждають однією великою проблемою, званої фрагментацією - зазвичай буває так, що різні частини одного файлу розкидані в різних куточках жорсткого диска. Якщо вам необхідно працювати з відповідним файлом, швидкість доступу до нього значно знижується.

Defraggler є повністю незалежним інструментом для дефрагментації, який обіцяє бути більш ефективним і розумніші в плані порівняння даних на жорсткому диску, ніж це може зробити утиліта, інтегрована в ОС від Microsoft.

Наприклад, Defraggler може дефрагментувати тільки вміст конкретної папки, або навіть один великий файл. Може також дефрагментировать вільне місце на жорсткому диску. Це звучить хоча і дивно, але навіть тут можуть перебувати дані. Наприклад, видалені файли, призначені для перезапису.

Важливо відзначити, що більш глибока дефрагментація (детальніше, в статті Дефрагментація жорстких дисків ), Хоча і є точною, але займає більше часу і не рекомендується під час неї працювати з комп'ютером, програма Defraggler для очищення і оптимізації роботи операційної системи Windows і комп'ютера пропонує і швидку дефрагментацію. Є зручний планувальник для автоматичної дефрагментації і дозволяє для кожного розділу, встановити дефрагментацію окремо.

Є зручний планувальник для автоматичної дефрагментації і дозволяє для кожного розділу, встановити дефрагментацію окремо

Отримання інформації про жорсткий диск в Defraggler

Програма Defraggler має додатковий бонус у вигляді діагностичних функцій. За допомогою, так званої SMART інформації, витягує з жорсткого диска інформацію про його стан, загальний час використання, допоможе з контролем робочої температури. Встановить також його виробника і точна назва моделі з номером прошивки (може використовуватися тільки при його оновленні), розмір кешу, кількість оборотів в хвилину і інші. У плані інформації, краще скористатися спеціалізованими інструментами, які розглянуті в статті Як дізнатися інформацію про комп'ютер, обладнанні, відеокарти або процесорі .

Програма Wise Care 365 Free - щоденна оптимізація роботи операційної системи Windows

Вкладка Перевірка у вікні програми Wise Care 365 Free і результат аналізу комп'ютера і Windows для подальшої оптимізації та очищення

Програма Wise Care 365 Free - це ще один із претендентів на найкращі програми по оптимізації ОС Windows і роботи комп'ютера. Вся програма Wise Care 365 Free складається з п'яти частин, які вдають із себе вкладки в верху програми:

Перевірка - даний пункт запускає перевірку всього комп'ютера і Windows в цілому. Відбувається аналіз таких параметрів, як приватність в браузері, безпеку, файли, від яких можна позбутися, стан реєстру, можливості оптимізації операційної системи Windows. Після завершення діагностики, Wise Care 365 Free покаже статистику по знайденим несправностей. Що б приступити до очищення Windows і оптимізації роботи комп'ютера, потрібно натиснути на кнопку Виправити, почнеться процес усунення несправностей.

Очищення - в даному випадку нам самим запропонують вибрати параметри оптимізації комп'ютера: очищення реєстру Windows, швидке очищення операційної системи від сміття, глибоке очищення дискового простору Windows з видаленням тимчасових і непотрібних файлів комп'ютера, очищення ОС Windows від непотрібних системних даних.

Оптимізація - тут є утиліти по оптимізації роботи комп'ютера, дефрагментація накопичувачів, стиснення реєстру або управління автозавантаженням програм.

Конфіденційність - є інструменти для затирання слідів в браузері, затирання файлів з неможливістю їх відновлення і генерування паролів.

Моніторинг - в даному випадку, користувачеві пропонують диспетчер задач з розширеними можливостями. Плюс, можна переглянути детальну інформацію про апаратних компонентах комп'ютера.

Якщо оновити програму до версії Pro, то можна буде отримати додаткові утиліти для очищення і оптимізації Windows і роботи комп'ютера.

Для чого вона служать?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения