Очищення комп'ютера від сміття: кращі програми для видалення непотрібних файлів і чищення реєстру

 1. Програми для комплексного очищення ПК
 2. CCleaner і CCEnhancer
 3. Advanced System Optimizer
 4. Glary Utilities Free
 5. WinUtilities Free
 6. Спеціалізоване ПО для чищення комп'ютера
 7. Clean Master
 8. Wise Disk Cleaner
 9. Auslogics Registry Cleaner
 10. Wise Registry Cleaner

На комп'ютерах активних користувачів ОС Windows постійно накопичується сміття - інформація, яка не потрібна для нормальної роботи системи На комп'ютерах активних користувачів ОС Windows постійно накопичується сміття - інформація, яка не потрібна для нормальної роботи системи. Кеш браузерів, в журналах і реєстру, залишки старих програм та інші дані уповільнюють роботу ПК і займають місце на жорсткому диску. Щоб поліпшити продуктивність системи, слід регулярно використовувати спеціальні програми для очищення комп'ютера від сміття - вони безкоштовні і прості у використанні навіть для новачків.

Програми для комплексного очищення ПК

Комплексний софт для оптимізації системи може включати в себе кілька десятків утиліт, справляються з різними завданнями - від чищення реєстру до прискорення з'єднання з інтернетом Комплексний софт для оптимізації системи може включати в себе кілька десятків утиліт, справляються з різними завданнями - від чищення реєстру до прискорення з'єднання з інтернетом. Програми повністю аналізують комп'ютер і знаходять навіть найменші помилки, здатні уповільнити роботу Windows.

Додаткові функції таких програм можуть виявитися марними або занадто складними для початківця користувача ПК; крім того, за найбільш багатий інструментами софт зазвичай доводиться платити. У рейтингу представлено безкоштовне і найбільш доброзичливе для новачків ПО, очищення комп'ютера в якому запускається натисненням однієї кнопки.

CCleaner і CCEnhancer

CCleaner від компанії Piriform - це один з кращих і найвідоміших чистильників комп'ютера, що відрізняється високою швидкістю роботи і можливістю функціонування в фоновому режимі. Налаштувавши його автозапуск при старті системи, можна надовго забути про чищення ПК - програма буде автоматично підчищати зайві дані непомітно для користувача.

Також рекомендуємо прочитати:

Також рекомендуємо прочитати:

CCleaner має два основні інструменти: очищення диска і виправлення помилок реєстру. Перший видаляє:

Перелік даних, що видаляються можна налаштувати, зазначивши або знявши відповідні галочки. Збереження призначених для користувача програм, документів, мультимедіа гарантується - видаляються тільки зайві файли. Відзначивши потрібні пункти, слід натиснути кнопку «Аналіз» - програма просканує системний диск і покаже, скільки місця звільниться. Запускається процес кнопкою «Очищення».

Слід враховувати, що базова версія програми видаляє дані тільки невеликої кількості популярних додатків, переважно браузерів. Якщо потрібно розширити список програм для очищення, слід встановити розширення CCEnhancer, також розповсюджується безкоштовно. Ця невелика утиліта додає в CCleaner правила для видалення даних понад 1000 системних і призначених для користувача додатків. Для роботи необхідний файл winapp2. ini, який можна завантажити з сайту Piriform.

Інструмент, розташований в меню «Реєстр», аналізує системний реєстр на предмет наявності помилок і виправляє виявлені проблеми Інструмент, розташований в меню «Реєстр», аналізує системний реєстр на предмет наявності помилок і виправляє виявлені проблеми. Програма здатна знайти 15 типів порушень, серед яких неправильні бібліотеки .dll, помилки ActiveX і записи про віддалених додатках. Перед тим як виправляти помилки, CCleaner може створити резервну копію даних для відновлення реєстру в разі помилкового видалення використовуваних записів. Перевірку рекомендується провести кілька разів поспіль - програма не відразу виявляє всі проблеми.

У меню «Сервіс» розташовані допоміжні утиліти, що представляють собою аналоги деяких системних інструментів.

Тут можна правильно видалити програми (з очищенням реєстру), в т. Ч. Не мають дєїнсталлятора, налаштувати автозавантаження, відновити систему, знайти дублюються файли і відформатувати локальні диски.

Хоча є можливість придбати ліцензію на CCleaner, повна функціональність доступна і в безкоштовній версії програми. Платний варіант відрізняється тільки наявністю технічної підтримки; оскільки проблеми з утилітою виникають вкрай рідко, ця можливість навряд чи стане в нагоді.

Advanced System Optimizer

Цей оптимізатор для Windows виглядає дещо застарілим, але свої функції виконує на вищому рівні навіть на останніх версіях операційної системи. Він має 4 основні інструменти:

Програма ідеально підходить початківцям користувачам завдяки наявності режиму інтелектуального обслуговування ПК. У цьому режимі немає необхідності самостійно вибирати, де шукати помилки і сміття, - софт автоматично підбирає оптимальні настройки.

Є три варіанти сканування: швидке, повне і вибіркове. Використовуючи утиліту для чищення комп'ютера в перший раз, слід вибрати повну перевірку - всього в один клік вона проаналізує систему і виправить їх знайдено. Вибіркове сканування підходить, якщо потрібно зробити щось одне - видалити сміття або оптимізувати системний реєстр.

Більш досвідченим користувачам знадобиться також додатковий інструмент - резервне копіювання. Він створює образ системного диска, що включає заархівовані призначені для користувача файли і настройки, з яких в майбутньому можна швидко відновити Windows замість перевстановлення.

Glary Utilities Free

Програма від компанії Glarysoft представляє собою універсальний софт для повного очищення, оптимізації і захисту комп'ютера Програма від компанії Glarysoft представляє собою універсальний софт для повного очищення, оптимізації і захисту комп'ютера. У комплект входить більше 30 модулів, відповідальних за роботу з дисками, реєстром, драйверами, оперативною пам'яттю. Є й унікальні для цього класу програм інструменти - наприклад, антивірусне ПЗ, що видаляє шкідливі файли і блокуючу запуск шпигунських програм. Деякі додаткові функції доступні тільки в платній версії Glary Utilities.

Програма може працювати в двох режимах: автоматичному і ручному. Перший знаходиться на вкладці «1-кліком» і дозволяє швидко зробити наступне:

Конкретний набір операцій можна налаштувати, поставивши або знявши галочки в чекбоксах.

Якщо функцій автоматичного режиму недостатньо, можна перейти на вкладку «Модулі» і запустити окремі інструменти вручну. На додаток до основних функцій в цій системі наявні очищення дисків від порожніх папок і дублікатів файлів, оптимізатор пам'яті, настройка системних утиліт, дефрагментація HDD і багато іншого. Найбільш часто використовувані інструменти для зручності виносяться на панель в нижній частині екрана.

WinUtilities Free

Безкоштовна утиліта WinUtilities - це ще один «комбайн», що дозволяє провести обслуговування ПК в один клік. У набір програмних засобів для оптимізації роботи комп'ютера Windows 7 входить 26 інструментів, розділених на групи. Базові модулі, які підходять новачкам, відносяться до стандартного режиму обслуговування, а більш складні операції, корисні для досвідчених користувачів, доступні в розширеному режимі роботи.

Одна з переваг програми - наявність вбудованого планувальника завдань. Налаштувавши автономну роботу чистильника, можна назавжди забути про сміття - утиліта буде приховано видаляти зайву інформацію в фоновому режимі.

Як і інший софт цього класу, WinUtilities розділена на блоки з автоматичною перевіркою і ручним вибором окремих модулів. Запустити швидке виправлення помилок можна на вкладці «Обслуговування», при цьому відійдуть сміттєві дані з жорстких дисків і неправильні записи реєстру. Також можна налаштувати додаткові параметри: вимкнути або перезавантажити комп'ютер після перевірки, показати звіт про виправлені помилки, налаштувати відкладений запуск програми в певний час.

В меню «Модулі» можна знайти всі доступні інструменти, розділені на групи. Крім базового обслуговування, тут доступні наступні операції:

До переваг цієї проги для компа також можна віднести швидку роботу - свої завдання вона виконує набагато швидше аналогічних інструментів.

Спеціалізоване ПО для чищення комп'ютера

Найчастіше велика кількість модулів не потрібно - потрібно лише швидко видалити зайві файли з системного диска, щоб екстрено звільнити частину простору, або почистити реєстр для виправлення помилок в роботі Windows Найчастіше велика кількість модулів не потрібно - потрібно лише швидко видалити зайві файли з системного диска, щоб екстрено звільнити частину простору, або почистити реєстр для виправлення помилок в роботі Windows. У таких випадках немає сенсу встановлювати громіздкі програми. Буде досить невеликий і простий утиліти, справляється із завданням краще вбудованих в Windows інструментів.

Clean Master

За допомогою Clean Master можна в один клік знайти кілька гігабайт сміттєвих файлів. Управляється програма всього двома кнопками: перша запускає сканування жорстких дисків, друга видаляє знайдені непотрібні дані.

Після аналізування софт покаже, скільки сміття було знайдено. Зайві файли поділяються на кілька категорій:

 • системний кеш;
 • дані соціальних програм (додатків соцмереж, месенджерів і т. д.);
 • тимчасові файли веб-браузерів;
 • файли іншого користувача ПО.

);  тимчасові файли веб-браузерів;  файли іншого користувача ПО

База Clean Master досить обширна, так що чистильник майже напевно знайде все сміття, якщо на ПК не встановлені рідкісні програми.

Додатково утиліта показує статистику використання локальних дисків. За допомогою цієї простої функції користувач може швидко дізнатися, на якому з розділів HDD залишилося мало простору і де слід шукати сміття в першу чергу.

Варто відзначити, що існує версія Clean Master для Android - в неї входить ряд додаткових інструментів для оптимізації оперативної пам'яті і забезпечення захисту смартфона. Як і у комп'ютерної програми, єдиний мінус утиліти - відсутність перекладу на російську мову.

Wise Disk Cleaner

Ця програма більш зручна в обігу - вона повністю локалізована і має вбудований планувальник завдань, що дозволяє налаштувати автоматичне очищення диска. Крім того, вона найбільш ефективна - завдяки величезній базі ПО вона знаходить сміття, що залишилося навіть від самих рідкісних додатків для Windows.

Утиліта має 4 режими роботи:

Wise Disk Cleaner відмінно справляється зі своїми завданнями, але для комплексної оптимізації Windows не підходить. Крім того, в режимі глибокого очищення швидкість роботи програми відносно низька.

Auslogics Registry Cleaner

Регулярне чищення реєстру навіть важливіше видалення сміттєвих файлів - в цій базі даних практично кожен день з'являються неправильні ключі, записи про встановлені програми, настройки системних і призначених для користувача додатків, шляхи ярликів і багато іншого Регулярне чищення реєстру навіть важливіше видалення сміттєвих файлів - в цій базі даних практично кожен день з'являються неправильні ключі, записи про встановлені програми, настройки системних і призначених для користувача додатків, шляхи ярликів і багато іншого. Помилки в реєстрі можуть істотно сповільнити роботу Windows.

Auslogic Registry Cleaner не має великої кількості функцій, але з очищенням реєстру справляється відмінно. Вона шукає помилкові записи більш ніж по 20 параметрам: асоціації файлів і ярликів, настройки автозапуску, недавні документи, вилучені програми.

Управляється програма однією кнопкою. Аналіз проводиться дуже швидко, після чого утиліта показує кількість помилок в кожній категорії і визначає важливість їх виправлення. Перед видаленням ключів реєстру можна зробити резервну копію бази даних.

Wise Registry Cleaner

Wise Registry Cleaner - це модуль, що входить в платний комплект Wise Care 365. У вигляді окремої утиліти його можна використовувати, не купуючи ліцензію, але з великою кількістю реклами. Однак з цією незручністю варто змиритися з-за високої ефективності чистильника.

Ця програма для чищення реєстру має три функції:

 • пошук і видалення помилкових ключів;
 • дефрагментація реєстру;
 • створення контрольних точок відновлення бази даних.

Додатково можна трохи оптимізувати Windows, змінивши ряд системних параметрів. Програма може прискорити час відгуку ОС при зависанні додатків, збільшити швидкість завантаження системи, розподілити роботу системних програм по різних процесів для зниження навантаження на комп'ютер. Все це значно покращує продуктивність ПК.

Існує безліч програм, аналогічних описаним, але тут зібрані найбільш зручні та ефективні утиліти.

Одна з них напевно допоможе провести глибоке очищення комп'ютера і поліпшити його роботу. Головне - правильно підібрати софт під конкретну задачу.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения