On-page SEO: яка розмітка і теги все ще важливі

 1. Традиційний підхід до розмітки сторінки
 2. сучасний підхід
 3. Що змінилося?
 4. Не так важливо - h1, h2, h3
 5. Теги strong, bold і em
 6. тег body
 7. Часті питання про розмітку сторінки
 8. Перевірка розмітки сторінки
 9. замість висновку

Автор: Ренд Фишкин (Rand Fishkin) - генеральний директор Moz, постійний спікер найбільших світових конференцій, присвячених SEO та маркетингу в інтернеті.

Як виглядає on-page оптимізація сьогодні? Чи потрібно доводити до досконалості теги h1 і h2, або ж варто приділити всю увагу розмітці структурованих даних? Це питання стало темою чергового випуску Whiteboard Friday від Moz.

Є думки, що в останні 7-8 років кількість тегів і інших опцій on-page оптимізації зросла, проте це не так. Нововведення є, але кардинальних змін не було.

Традиційний підхід до розмітки сторінки

Традиційний підхід до розмітки сторінки

З точки зору «старої школи» SEO, веб-майстри повинні турбуватися про метатегах title, description, keywords, robots (якщо мова йде про контроль над поведінкою пошукових роботів), атрибутах rel = canonical і rel = alternate (при використанні розмітки hreflang) і тегах заголовка . Також вважається, що потрібно приділяти увагу базової розмітці і тегами, які можуть змінювати формат тексту (strong, bold і т.д.), атрибуту alt для зображень і rel = nofollow для посилань.

Це свого роду базовий мінімум для on-page SEO. Є й інші теги, які використовувалися фахівцями. Але описані вище елементи вважалися основними.

сучасний підхід

сучасний підхід

В даний час в цій області з'явилося кілька нововведень. Тепер у нас є метадані. Ми називаємо це SEO, хоча, по суті, ця оптимізація призначена не тільки для пошукових систем. Серед нововведень значаться розмітка Open Graph, Twitter Cards і favicon (іконка сайту). Хоча останній елемент існує вже давно, він змінився, і нижче ви побачите, чому. Крім того, з'явилася розмітка для Google - це ті схеми, які підтримує пошуковик.

Тут важливо прояснити, що Google може не підтримувати деякі види схем. У словнику Schema.org можна знайти розмітку практично для всього. Однак Google використовує лише невелику частину з доступних варіантів схем.

При цьому додавання розмітки на сторінку не гарантує поліпшень в ранжируванні. Згідно Google, вона допомагає лише більш точно розпізнавати контент. Однак, чим краще пошуковик розуміє вміст, тим вище можуть бути позиції ресурсу у видачі. Тому розмітку потрібно додавати. Це також передбачає використання багатьох із згаданих вище тегів (title, description, robots) і атрибутів (alt, rel = canonical і т.д.).

Що змінилося?

В даний час рекомендується також використовувати такі речі:

 • Twitter Cards;
 • Розмітка Open Graph;
 • Фавікон.

Twitter Cards. Оскільки Twitter - велика мережа для дистрибуції контенту, картки допоможуть поліпшити представленість компанії в сервісі.

Open Graph. Ця розмітка використовується Facebook - найбільшої соціальної платформою в світі. Додавання Open Graph дозволить оптимізувати зовнішній вигляд сторінки в соцмережі.

Фавікон. Це невелика картинка, яка з'являється в рядку або на вкладці браузера. Чому вона важлива? Багато сервісів, де може відображатися ваш контент, іноді показують іконку сайту. Це дозволяє виділити його серед інших. Тому важливість цього елементу сьогодні набагато вище, ніж десять років тому.

Не так важливо - h1, h2, h3

Швидше за все, тут ви скажете: «Зачекайте. Багато інструменти, такі як Moz Pro, як і раніше рекомендують використовувати h1, h2 і h3 ». Теги заголовка h1 і h2 - це рекомендований стандарт, але їх додавання не робить значного впливу на ранжування. Наявність цих тегів не демонструє сильної кореляції з більш високими позиціями в пошуку. Додавання атрибута itemprop в розмітку Schema.org для опису заголовка може виявитися більш корисним. Google використовує мікророзмітки, щоб, як мінімум, краще розуміти вміст сторінки. Крім того, є безліч інших сайтів, які також підтримують розмітку структурованих даних. Не тільки Google.

Теги strong, bold і em

Ці теги менш значимі. При використанні CSS вам більше не потрібно турбуватися про відображення тексту в коді HTML.

тег body

Ми додаємо в тег body різні варіанти розмітки Schema.org. У цьому матеріалі використовується розмітка для статей, але ви можете розглянути будь-які інші доступні опції - рецепти, новини, відео тощо

Часті питання про розмітку сторінки

А як щодо інших метаданих? існує Dublin Core Metadata Initiative та інші форми відкритих метаданих та розмітки, чи потрібно їх використовувати?

Ми рекомендуємо не морочитися з цими форматами. До тих пір, поки вони не стануть дійсно популярними і не будуть підтримуватися багатьма сервісами, включаючи Google, їх використання не має сенсу.

Чи потрібно перевіряти HTML-код на валідність?

Ні. Судячи з усього, це не надає значного впливу на ранжування.

Чи варто використовувати схеми, які Google поки не підтримує?

Так, тоді в майбутньому, коли підтримка нового формату буде запущена, ви зможете отримати деякі переваги. Якщо ж додавання розмітки знижує швидкість завантаження сторінки або вимагає великої кількості часу, ви можете сміливо відмовитися від цієї ідеї і почекати, поки Google почне підтримувати даний формат.

А як щодо інших форматів семантичної розмітки?

Багато веб-майстри впевнені, що за семантичною розміткою майбутнє, однак ми дотримуємося іншої думки. Пошукові системи будуть покращувати власне розуміння контенту сайтів, а не розмітки на їхніх сторінках.

Чи потрібні блоки header, footer, sidebar в CSS?

Якщо ви турбуєтеся, що виділення цих блоків може розцінюватися як спроби маніпуляції з посиланнями або подібні речі, то можна використовувати альтернативні підходи. Ми ж зараз не приділяємо цьому великої уваги.

Перевірка розмітки сторінки

Якщо ви хочете перевірити розмітку сторінки, ви можете використовувати такі інструменти:

Безкоштовні:

Платні:

замість висновку

В останні роки on-page оптимізація зазнала помітних змін. Значимість одних аспектів знизилася, тоді як інших - зросла. Крім того, з'явилися нові віяння, продиктовані змінами в IT-галузі в цілому. Щоб робота була ефективною, важливо враховувати нові реалії.

Як виглядає on-page оптимізація сьогодні?
Чи потрібно доводити до досконалості теги h1 і h2, або ж варто приділити всю увагу розмітці структурованих даних?
Що змінилося?
Чому вона важлива?
Чи потрібно перевіряти HTML-код на валідність?
Чи варто використовувати схеми, які Google поки не підтримує?
А як щодо інших форматів семантичної розмітки?
Чи потрібні блоки header, footer, sidebar в CSS?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения