Оптимізація інвестиційного портфеля: 5 важливих принципів управління особистим капіталом

 1. диверсифікація портфеля
 2. Оптимізація інвестиційного портфеля за допомогою банківських депозитів
 3. Стабільні і ризикові зони управління особистим капіталом
 4. Оптимізація інвестиційного портфеля: інвестиції в нерухомість за схемою buy to rent
 5. Клієнти обирають консервативний підхід до диверсифікації портфеля
 6. Управління особистим капіталом за допомогою фінансових ринків
 7. Оптимізація інвестиційного портфеля: вибір золотого доходу
 8. Арт-інвестиції: альтернативний вид диверсифікації портфеля не для всіх
 9. Інформація про компанії

Нестабільність стала ключовою характеристикою 2014 року. Традиційні для росіян ринки інвестицій приватного капіталу змінюються. Однак можливості існують завжди. Якщо у вас вже є інвестиційний портфель, його грамотна диверсифікація допоможе отримувати річну прибутковість в 20-25%. Якщо ж ви ще не створили портфель, прийшов час почати його формування. Як зробити це максимально швидко і ефективно?

Якщо ви віддаєте перевагу планувати інвестиції, а не залежати від вкладень, зроблених з нагоди, або рад консультанта, то в першу чергу потрібно визначити свій інвестиційний профіль. Будь-який великий банк або інвесткомпанія за 40 хвилин безоплатно проведе ризик-профілювання. Вам запропонують відповісти на стандартні запитання, що дозволить визначити, наскільки ви готові ризикувати заощадженнями заради прибутковості. І в залежності від результатів ви вже усвідомлено зможете провести оптимізацію інвестиційного портфеля.

ТОП-5 найбільш затребуваних статей для комерсанта:

диверсифікація портфеля

На мій погляд, малодосвідченому інвестору 60-70% заощаджень краще вкласти в консервативні низькоризикові інструменти (банківські депозити або нерухомість), 15% - в високоризикові, потенційно високоприбуткові інструменти (акції ринків, що розвиваються), а іншу частину - в інструменти, які дадуть негарантований дохід з мінімальним ризиком втрати грошей (акції розвинених ринків, облігації). Такий підхід дозволить отримати прибутковість, яка буде випереджати рівень інфляції.

Це варіант класичного підходу до диверсифікації портфеля. Щоб отримати збалансований пакет, надійний і прибутковий, бажано вибирати різні види активів в різних країнах. Мій капітал розподілений за кількома видами активів (рисунок 1). У ньому присутні і практично безризикові інструменти, і не найнадійніші, але приносять підвищений дохід. Розглянемо докладніше кожен з них.

Розглянемо докладніше кожен з них

Оптимізація інвестиційного портфеля за допомогою банківських депозитів

Вклади - це практично безризикові інвестиції. Я вважаю за краще розміщувати депозити в банках з державною участю: сума вкладу не більше 700 тис. Руб. гарантована державою. Зберігання грошей поза депозитів не має особливої ​​економічної доцільності; в разі якщо вам терміново знадобилися гроші, завжди можна отримати кошти, закривши вклад. У більшості банків в цьому випадку процентна ставка буде знижена до ставки до запитання - це близько 2-3%. У будь-якому випадку це краще, ніж зберігання готівки. Щоб не було проблем з отриманням готівки, кошти для повсякденного використання повинні лежати окремо, в банку з великою мережею банкоматів. Потрібно вибрати такий тариф, щоб на залишок грошових коштів на рахунку нараховувалося хоча б 2%, як і за вкладом на вимогу. Зараз надійні банки пропонують річну прибутковість по внесках 7-8%, і є тенденція до її збільшення.

Вибираємо банк для розміщення депозиту. Сьогодні ми спостерігаємо масштабну санацію ринку, яку проводить Центральний банк: буквально щотижня відгукуються банківські ліцензії. Це відбувається з банками не тільки з восьмої сотні, але іноді і з другої. Щоб визначити надійність банку, потрібно взяти кілька рейтингів і накласти їх один на одного: фінансові інститути, які постійно присутні в топ-50, цілком надійні, а найкраща десятка незмінна у всіх рейтингах. Саме між цими банками і слід розподілити управління особистим капіталом. З міркувань безпеки ліміт 700 тис. Руб. перевищувати не варто.

Вибираємо валюту депозиту. У рублях краще зберігати тільки те, що необхідно для постійних витрат, плюс невеликий резерв - бюджет родини, якого вистачить на два-три місяці максимум. Все решта грошей потрібно тримати в доларах або євро. Для схильних до ризику або екзотики людей є дуже перспективні валюти з країн Азії. Я, наприклад, нещодавно ввів в свій портфель китайський юань, на нього зараз припадає 20% валюти. Коли долар досяг 40 руб., Він здався мені перекупленим, і я почав фіксувати прибуток і переходити на юань. Юань і долар досить тісно пов'язані, китайську валюту можна назвати квазідолларом, тому що економіка цієї країни сильно залежить від американської.

думка екпертів

Стабільні і ризикові зони управління особистим капіталом

Дарина Желаннова

заступник директора аналітичного департаменту, «Альпарі»

Ситуація на ринках складна і нестабільна. Зараз краще слідувати стратегії збереження, а не примноження капіталу. При виборі депозитів як консервативного інструменту збереження заощаджень зосередьте увагу на першій двадцятці, а краще на четвірці банків з державною участю в капіталі. У інвесторів з капіталом близько 100 тис. Руб. це єдиний безпечний спосіб уберегти його від інфляції.

Купувати валюту для того, щоб заробити, зараз пізно, але і фіксувати прибуток, йти назад в рубль поки рано.

Ринок акцій в США на тлі оздоровлення економіки зростає; щоб отримати гарну віддачу від інвестицій на ньому, дочекайтеся локального падіння. Європейські ринки ми не рекомендуємо. ЄЦБ акумулює «сміттєві» активи на своєму балансі, що не дає приводів для зростання. Азіатські ринки перспективні, але, щоб ефективно інвестувати в них, потрібно добре їх розуміти.

Цінні метали зараз - не найкраща інвестиційна ідея. Котирування золота знижуються; ми припускаємо, що до кінця року вони складуть $ 1100-1150 за тройську унцію. Срібло і платина теж будуть знижуватися або залишатися на поточних рівнях. Цінні метали можна розглядати як сверхдолгосрочний інвестицію, але заробити на них зараз важко.

Оптимізація інвестиційного портфеля: інвестиції в нерухомість за схемою buy to rent

Наступний практично безризиковий інструмент диверсифікації портфеля - нерухомість. Як правило, інвестиційна нерухомість - це одно- або двокімнатна квартира в спальному районі. Такий вибір обумовлений моделлю buy ​​to rent: дохід приносить не тільки зростання вартості нерухомості, але і здача її в оренду. У моїй власності є квартира, яка приносить рентний дохід; завдяки цьому доходу інвестиції окупляться протягом 12,5 років.

Однак поточний момент не найзручніший для операцій з нерухомістю: ситуація на ринку невизначена. Для зростання цін поки немає ніяких передумов, а значить, покупець нічим не ризикує. При цьому високі шанси на те, що ціни знизяться. Так що потенційним покупцям я б рекомендував зайняти вичікувальну позицію.

Якщо ви вже є власником інвестиційної квартири, то продавати її теж поки не варто. Під час кризи 2008 року позбуватися нерухомості було вигідно. Я продав квартиру і вклав отримані гроші в долар, який виріс з 27 до 33 руб. Потім, коли в 2009 році багато забудовників стали продавати квартири практично по собівартості, придбав новий об'єкт нерухомості. Припускаю, що така ситуація можлива і в найближчим часом, але її ймовірність нижче, ніж в 2008 році. Тому з продажем і подальшою купівлею квартири за нижчою ціною краще не поспішати.

думка експерта

Клієнти обирають консервативний підхід до диверсифікації портфеля

Олександр Свєшніков

віце-президент, начальник управління VIP-продуктів і послуг, ВТБ 24

У наступному році ми не передбачаємо серйозних змін в економіці. Наш реалістичний сценарій розвитку російської економіки передбачає уповільнення зростання, але не зниження реальних доходів населення. Депозитні ставки будуть перебувати на досить високому рівні.

У Private Banking ми рекомендуємо клієнтам диверсифікувати активи і розподіляти їх в залежності від схильності до ризику. В середньому можна позначити наступну структуру: до 20% - інструменти фондового ринку (в основному єврооблігації), решта - строкові вклади. З них близько 50% становлять вклади в валюті, здебільшого в доларах. Цього року серед наших клієнтів спостерігався перетік з рублів у валюту, але, з огляду на споконвічно більшу частку валюти в клієнтських портфелях, він відбувався в межах 10%.

Ситуація на російському фондовому ринку багато в чому визначається геополітичними факторами. За умови зниження напруженості на міжнародній арені закордонні інвестори почнуть відновлювати позиції на російському ринку, що може призвести до зростання індексів. Однак поки важко сказати, коли це станеться.

Що стосується інвестицій в нерухомість, у наших клієнтів зростає інтерес до закордонної нерухомості. Позначився попит на іпотечні кредити, які оформлялися через банки нашої групи в Європі.

Управління особистим капіталом за допомогою фінансових ринків

Більшу частину особистого капіталу я інвестую в інструменти фінансового ринку - акції та ф'ючерси. Це високоризикові інструменти, але потенційно вони можуть принести хороший дохід. Для зниження ризиків я рекомендую вкладати кошти в різні ринки та інструменти (малюнок 2).

Інвестуйте в економіки різних країн. При диверсифікації портфеля потрібно враховувати не тільки ринки і інструменти, а й «країнові» ризики (рисунок 3). У російського ринку акцій на сьогоднішній день досить слабкий потенціал зростання. Я оперую вкладеннями на ньому, але поступово скорочую їх розмір. Основну частину капіталу віддаю перевагу вкладати у фінансові ринки США і Китаю, вони мають найвищу прибутковість в моєму інвестиційному портфелі.

У обивателя складається враження, що відбувається девальвація рубля. Безумовно, ми бачимо ослаблення національної валюти, але потрібно розуміти, що долар зміцнюється по відношенню до всіх світових валют. США мають найбільшою економікою світу і володіють друкарським верстатом, який виробляє міжнародну резервну валюту і універсальний платіжний засіб в світовій торгівлі. І в нестабільних умовах краще за все не випускати з уваги ці аргументи.

Половина всіх високоризикових інвестицій мого портфеля припадає на США. Основна частка вкладена в акції ІТ-гігантів: Apple, Microsoft, Google. Брокер переконав мене, що треба додати компанію з нафтового сегмента, - і, хоча вважаю, що це спірна інвестиція, я все-таки купив акції Exxon Mobil.

Крім того, я володію американськими депозитарними розписками на російські акції, наприклад, Ощадбанку. Вони номіновані в доларах, і таким чином можна застрахуватися від девальвації рубля, що неможливо при торгівлі російськими акціями цієї компанії. Наступний інструмент оптимізації інвестиційного портфеля - це ф'ючерси на долар США. Я торгую ними на Московській біржі, але відношу до американського сегменту своїх інвестицій.

Потенціал зростання пакета інвестицій в цій країні оцінюю в 30% річних з урахуванням того, що постійно купую і продаю акції. Мета - 40% річних, для мене цього буде достатньо.

Найменша частка мого портфеля припадає на інвестиції в азіатському регіоні. Однак, незважаючи на невелике зниження ділової активності в Китаї, ринок Азії - драйвер економічного зростання. За експертними оцінками, в найближчі роки Китай може вийти на перше місце в світі за масштабами економіки. Так що за пріоритетом він на другому місці після американського ринку, причому ставки на прибутковість аналогічні - близько 30% річних. Я не занурююся глибоко в вивчення азіатського ринку, тому повністю довірив формування пакета акцій професіоналам. Структурований інвестиційний портфель мені надав мій брокер. Він самостійно купує цінні папери, проводить диверсифікацію портфеля і ребалансування.

Скорочуйте інвестиції в російські акції, орієнтовані на експорт. Частка інвестицій у фондовий ринок Росії в моєму портфелі становить 20%. Це акції компаній енергетичного сегменту (ринку з великим потенціалом зростання), а також банківського та споживчого секторів. В їх число входять тільки блакитні фішки: акції Ощадбанку, «Роснефти», «РусГідро», ФСК, «Магніту». Сьогодні геополітична ситуація складається таким чином, що буде розвиватися внутрішнє споживання. А значить, драйверами зростання повинні стати компанії, орієнтовані на внутрішній ринок.

На російському ринку акцій я вибираю позиційну торгівлю - роблю ребалансування портфеля. Не рідше двох разів на місяць самостійно оцінюю портфель, вивчаю думки експертів і приймаю рішення: залишати його без змін або щось міняти. Це не завжди продаж - наприклад, якщо зараз акції Ощадбанку впадуть, то краще їх докуповувати. Однак, як правило, робота з російськими паперами спрямована на віддалену перспективу; найчастіше я не виробляю угоди, а волію давати прибутку рости, але якщо є збитки, то намагаюся різати позиції.

Оптимізація інвестиційного портфеля: вибір золотого доходу

Багато інвесторів говорять, що потрібно відкривати металеві рахунки, але я не поділяю їхню думку, оскільки на ці рахунки не поширюється гарантія Агентства зі страхування вкладів.

Не варто інвестувати і в фізичне золото: в Росії це інструмент табуйований. При його покупці нараховується ПДВ 18% - відповідно, щоб заробити 1% на фізичному золоті, потрібно дочекатися його зростання на 19%. Крім того, існує проблема зберігання: для кілограмового злитка, який коштує 1,7 млн ​​руб., Доведеться орендувати банківську комірку.

З моєї точки зору, поки найкращий «золотий вибір» - це ф'ючерсні контракти: вони дуже ліквідні, торгуються і в Росії, і на Лондонській біржі металів. Ф'ючерси на золото треба розцінювати як захисний актив: розбагатіти важко, а отримати прибутковість, порівнянну з банківським депозитом або трохи вище, цілком реально.

Арт-інвестиції: альтернативний вид диверсифікації портфеля не для всіх

Інвестиції в твори мистецтва або антикваріат навряд чи можна назвати класичним інструментом капіталовкладень. Робота з ним вимагає досить серйозного занурення в тему, солідних капіталів і терпіння; арт-інвестиції - це дуже довгі гроші і дороге задоволення: вартість більшості цінних робіт починається від $ 50-100 тис. На думку експертів, цей ціновий сегмент в умовах кризи буде досить стабільний. Не виключено також, що він почне рости, адже це навіть не інвестиції, а спосіб заощадження особистих коштів.

Якщо говорити про предмети живопису, то в економічному (до $ 10 тис.) І бюджетному (до $ 3 тис.) Сегментах продовжиться падіння. Максимальні продажу тут закінчилися разом з кризою 2008 року, з тих пір вартість робіт багатьох художників впала на 20-40%. А значить, якщо ви хочете зберегти капітал або готові чекати прибутковості близько трьох-п'яти років, можете сміливо робити подібні покупки.

Потенційні покупці повинні бути готові до витрат і витрат, які включають оплату послуг консультанта (без нього новачкові не обійтися), експертизи автентичності та роботи фахівців (якщо це необхідно), страховки предмета мистецтва, а також витрати на зберігання (знову ж при необхідності).

Врахуйте ще одна обставина: при вивезенні придбаних предметів мистецтва та антикваріату за кордон потрібно сплата держмита (5-10% ринкової оцінки вартості твору).

«КД» за матеріалами відкритих джерел

Інформація про компанії

«Альпарі» надає послуги з операцій на фінансових ринках. Бренд заснований в 1998 році. Його компанії працюють в 22 країнах, обслуговують клієнтів з 150 країн і є членами чотирьох бірж. Найбільший форекс-брокер в Росії за версією «Інтерфакс-ЦЕА» за підсумками 2011 і 2012 років. Загальна кількість співробітників в РФ і СНД - більш 350. Офіційний сайт - www.alpari.ru

ВТБ 24 спеціалізується на обслуговуванні фізосіб, IP і малого бізнесу. Серед продуктів банку - Private Banking, який надає послуги з формування інвестиційних портфелів для приватних клієнтів. Офіси Private Banking розташовані в 18 містах Росії, в трьох країнах СНД, Грузії, Австрії та Франції. Офіційний сайт - www.vtb24.ru

Як зробити це максимально швидко і ефективно?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения