Оптимізація PDF-документів для пошукового просування. Як оптимізувати PDF під Google

 1. імена файлів
 2. Оптимізація заголовків під ключові слова
 3. Інформативні, короткі описи
 4. Поле «Автор»
 5. Заповніть всі доступні поля
 6. Додайте теги й інший спеціальний функціонал
 7. Alt для картинок
 8. Не забувайте про посилання
 9. Захистіть документ від запису
 10. Надання HTML-версії документів

Оптимізацією PDF-документів часто нехтують

Оптимізацією PDF-документів часто нехтують. І це є не завжди правильно, тому що насправді існує величезна кількість потенційно придатних для оптимізації PDF-файлів. Такі документи часто містять хороший, унікальний, високоякісний контент, який може бути корисний для користувачів, які прийшли з пошукових систем.

Ми знаємо, що пошукові машини досить добре сканують і індексують PDF-файли, і часто бачимо їх в результатах пошуку.

Тому важливо переконатися, що ви робите все можливе, щоб не втратити ще один можливий непогане джерело трафіку для вашого сайту. Більш того - оптимізація PDF-документів може бути корисна в багатьох сферах діяльності, в тому числі в угодах на ринку b2b, де процес прийняття рішення досить довгий і знайдена і вчасно скачана інформація про обладнання або спеціалізованому програмному забезпеченні може надовго залишитися у потенційного клієнта і підштовхнути його до укладення угоди з вами в подальшому.

В мережі Інтернет дуже мало інформації, яка б відповідала на питання, як же ми можемо оптимізувати PDF-файли для отримання трафіку на них. Насправді ж, пошукова оптимізація даних типів файлів не дуже відрізняється від пошукової оптимізації звичайних веб-документів, ось невеликий список, який допоможе зробити PDF-документи більш дружніми для пошукових роботів:

 • Робіть правильні імена файлів, що описують зміст документа (зрозумілі, що містять ключові слова, а не неспорядочний набір символів і букв)
 • Використовуйте ключові слова в назвах (заголовках) для PDF-документа
 • Прописуйте інформативне короткий опис
 • Не забувайте при створенні документа в поле "Автор" вказувати назву компанії.
 • Переконайтеся, що заповнені всі доступні поля - існує функція перегляду «Додаткові Метадані» (в Adobe Acrobat)
 • Поліпшення зручність роботи з документом - додаткові функції і теги
 • Використовуйте теги Alt для зображень
 • Додайте посилання на релевантні сторінки на вашому веб-сайті.
 • Захистіть документ від запису
 • Створіть загальну HTML-версію документа, при цьому врахуйте, що відвертих дублів контенту в мережі Інтернет за можливості має бути менше (або обмежте індексацію, або трохи змініть контент).

імена файлів

Використовуйте ім'я файлу документа точно так же, як ви б лікували ім'я файлу будь-який інший веб-сторінки. Використовуйте слова, які є корисними для користувачів і застосовуйте їх згідно пошуковим запитам. Якщо ви не вкажете назву, замість нього в результатах пошуку буде показано ім'я файлу.

Оптимізація заголовків під ключові слова

Знову ж, підхід до назви PDF-документа точно такий же, як і підхід до тегу заголовка будь-який інший сторінки. Цей заголовок буде відображатися в пошуковій видачі. Ви можете використовувати ті ж принципи, як і при роботі над регулярним тегом заголовка в інших веб-документах.

Інформативні, короткі описи

Використання опису в відповідних полях в PDF-документі еквівалентно метаописів на будь-який інший веб-сторінці. Воно з великою ймовірністю буде відображатися в результатах пошуку як сніпет.

Поле «Автор»

В налаштуваннях PDF-документа можна вказати автора. У більшості випадків доцільно використовувати назву вашої компанії, хоча, навряд-чи це поле має якесь відношення до результатів пошуку. Все-таки її краще заповнити повністю і внести максимально широку інформацію.

Заповніть всі доступні поля

У програмі Акробат є функція перегляду додаткових метаданих. Переконайтеся в тому, що заповнене кожне поле - чим повнішим є ваш документ, тим більше даних буде проіндексовано пошуковим роботом і потрапить в результати пошуку.

Додайте теги й інший спеціальний функціонал

Це маловідомі функції, які можуть мати значення для того чи іншого користувача. Навряд-чи вони якимось чином вплинуть на ранжування, але допоможу зробити документ зручніше до сприйняття і перегляду. У програмі Adobe Acrobat ви можете зайти в меню «Додатково» і знайти там підміню для доступу. Варіанти цього підпункту меню дозволять вам зробити ваш документ більш функціональним, при його перегляді (наприклад, використання збільшення). Також дуже бажано додавати теги розмітки, щоб ваш текстовий документ було легше класифікувати.

Alt для картинок

Теги «Alt» можуть бути включені на зображення в межах вашого PDF-документа, тому не забудьте про них. Підходити до них потрібно точно так же, як і до будь-яких позначок на місці зображення. Використовуйте ключові слова в даних тегах - це допоможе краще ранжувати ваш документ по ним.

Не забувайте про посилання

Пам'ятайте, що вам слід розглядати PDF-документ точно так же, як ви б розглядали будь-яку HTML-сторінку. Переконайтеся, що посилання в PDF-документах на сторінки вашого сайту доступні як для сканерів, так і для користувачів.

Ще одна перевага - це те, що, якщо інші веб-сайти копіюють ваші PDF-документи, посилання всередині цих PDF-файлів дадуть на вас зворотні лінки. Це може бути особливо корисно для отримання посилань на внутрішні сторінки вашого сайту з PDF-файлів, які часто мають відношення до певних сторінок або продуктам вашого сайту.

Захистіть документ від запису

Дуже бажано зробити захищеними від запису і редагування ваші документи, - як для захисту своєї інтелектуальної власності, так і для збереження зворотних посилань на ваш сайт. Якщо хтось вирішить, що ваше PDF-керівництво по збірці диванів досить корисно і розмістить на його власному сайті, вони з великою ймовірністю не зможуть змінити ваше посилання і вставити свою.

Надання HTML-версії документів

Хоча PDF-файлів і мають деякі переваги як файли документів, можна з упевненістю сказати, що завдяки сучасним технологіям ви зможете відтворювати з HTML і CSS практично всі. Так що, пропонувати користувачеві свої PDF-документи точно так же, як і звичайні сторінки - хороша ідея. Це дає ряд переваг - в першу чергу, у вас буде краще сканування і вище юзабіліті (конверсія). Багато людей намагаються триматися подалі від натискання на PDF-документи. Так відбувається через незручності їх відкриття для читання, коли люди просто намагаються переглянути ваш сайт. Крім того, перегляд PDF-документів часто блокує кнопку «Назад», що дратує. З іншого боку, якщо ваші документи є цінними і корисними, в форматі PDF буде набагато легше розповсюджувати їх і друкувати. Якщо пропонуються різні способи взаємодії користувачів із вмістом, це може означати різницю між переходами і відмовами.

При виконанні робіт по оптимізації для клієнтів або для себе, майже неминуче, що в якійсь точці ви зіткнетеся з PDF-документами. Так як їх легко випустити з уваги, переконайтеся, що ви не знехтували ними і оптимізували їх для пошуку. Можливо, ви будете здивовані тими результатами, які ви отримаєте після індексації та розміщення PDF-файлів на інших сайтах.

джерело SEOmoz

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения