оптимізація wordpress

 1. WordPress SEO by Yoast
 2. Як зробити сниппет
 3. robots txt для wordpress
 4. Хлібні крихти на сайті

Вітаю, шановні читачі!

У цій статті продовжимо тему блогінгу і тут я хочу познайомити вас з одним плагіном, який я знайшов недавно - WordPress SEO by Yoast. Відразу вам скажу, що після ознайомлення з плагіном я, не замислюючись, встановив його на блог, а після чого видалив три інших через їх непотрібність.

Для початку, за традицією, невелика передісторія. Досить довгий час ми з Юрою шукали інформацію про те, як зробити гарний репост в facebook. Ви могли помітити, що якщо поділитися нашою статтею в соц. мережу Вконтакте, то там можна вибрати картинку зі статті, яка буде відображатися в пості з посиланням. Facebook ж вибирає картинку абсолютно по своєму, і вказати йому просто так не можна.

Facebook ж вибирає картинку абсолютно по своєму, і вказати йому просто так не можна

Пізніше, дізнавшись про таке поняття як «мікророзмітки», ми усвідомили, що є кілька типів цієї самої розмітки, і кожна впливає на те, як будуть розуміти наші сторінки, записи та інше різні роботи.

Наприклад, для доброго розуміння сайту пошуковими системами Google і Яндекс використовується мікророзмітки schema.org. Розібравшись в ній, ми її впровадили.

Потім тут же дізналися, що налаштувати репост в facebook дозволяє інша мікророзмітки - Open Graph. Однак ось у чому проблема - ніде в рунеті немає грамотного керівництва, як впровадити Open Graph на блог! Вирішивши, що проблема не така вже й серйозна, ми відклали її в довгий ящик.

Пізніше ми знайшли пару статей на інших блогах про двох цікавих способи збільшення CTR у видачі (CTR - привабливість сниппета, що спонукає користувача клікнути на нас). Ці способи наступні - додавання зірок рейтингу для кожної статті і впровадження «хлібних крихт» (пізніше я докладніше поясню кожну річ).

Тут то ми і знайшли плагін WordPress SEO by Yoast.

Тут то ми і знайшли плагін WordPress SEO by Yoast

Раніше я чув, що це якийсь аналог того ж Platinum SEO та інших, однак для мене було приємним сюрпризом, що функціонал цього плагіна не обмежується. Подальше його вивчення просто вразило мене і дозволило виділити ряд найважливіших для блогу функцій.

Отже, ось що може плагін WordPress SEO by Yoast:

 1. Оптимізація головної сторінки і тонка настройка кожної статті (tittle, description, keywords і все інше).
 2. Власна карта сайту (sitemap).
 3. Налаштування розмітки Open Graph і аналогічної для Twitter'a
 4. Впровадження «хлібних крихт» на блог.
 5. Редагування файлів robots.txt і .htaccess без необхідності залазити на хостинг або використовувати FTP-клієнт.

Погодьтеся, чималий список функціоналу для одного плагіна. Як результат, використання даного плагіна дозволило мені видалити плагіни Platinum SEO, Google Sitemap XML і FileRed, а також вирішити проблему з хлібними крихтами і давню зазноба з репоста в facebook.

Усе зазначене вище дозволило мені прийти до наступного висновку:

WordPress SEO by Yoast

Ну що ж, тепер перейдемо до встановлення та налаштування цього чудо-плагіна. Встановлюється він як зазвичай: заходимо в Модулі - Додати новий, в пошуку вводимо WordPress SEO і встановлюємо перший виданий від авторства Team Yoast. Активуємо.

Можете подивитися презентацію, але ми на ній зупинятися не будемо, а перейдемо до налаштування по суті.

 1. Налаштування заголовків і метаданих.

Перш, ніж налаштовувати цей пункт, вам потрібно імпортувати всі метадані зі старого плагіна. Перейдіть в меню «SEO - Tools» і виберіть Import and Export. Тут нас цікавить вкладка «Import from other SEO plugins». Тут вам запропонують імпорт з трьох полігонів. Вибираємо ваш і імпортуємо.

Якщо використовується вами раніше тут немає (наприклад, того ж Platinum SEO), то доведеться виконати трохи більше роботи.

Заходимо в меню плагінів і, як і зазвичай, встановлюємо SEO Data Transporter. Потім переходимо в «Інструменти - SEO Data Transport». Ось тут можна вибрати з великого списку. У першому полі вибираємо старий плагін, у другому - WordPress SEO. Тиснемо Analyze, і, якщо помилок немає, тиснемо Convert.

Після цього можна відключити і видалити і плагін SEO Data Transporter і старий плагін SEO, вони вже не потрібні.

Тепер налаштуємо метадані вже в новому плагін. Переходимо до відповідного меню «SEO - Заголовки і метадані». Тут в першій же вкладці можна вибрати роздільник для відображуваних даних.

Тут в першій же вкладці можна вибрати роздільник для відображуваних даних

Наприклад, якщо у вас в меню «Налаштування - Загальна» в назві сайту написано «Блог Івана Петрова», а в короткому описі - «Все про домашнє господарство», то вибравши, наприклад, роздільник - вертикальну риску, ваш tittle головної сторінки буде наступним: «Блог Івана Петрова | Все про домашнє господарство »(нагадаю, що tittle сторінки можна подивитися, навівши на вкладку цієї сторінки в браузері).

Далі, в інших вкладках - Домашня сторінка, Типи записів і т. Д. - раджу нічого не міняти, там все і так правильно.

Як зробити сниппет

Тепер перейдіть в редагування будь-якої статті. Тут під блоком тексту статті вже буде блог плагіна. Якщо у вас були метадані в іншому плагін, то вони вже перенеслися сюди. У ці ж поля заповнюються tittle і description для нових статей.

 1. Карта сайту.

Якщо ви використовуєте плагін Google XML Sitemap, то при установці WordPress SEO вам відразу скаже про несумісність цих плагінів. Вирішується ця проблема просто: спочатку відключаємо і видаляємо Google XML Sitemap.

Тепер переходимо в меню SEO - XML ​​Карта сайту.

Тепер переходимо в меню SEO - XML ​​Карта сайту

Якщо галочка вгорі «Відзначте цей пункт, щоб включити XML карту сайту» коштує, то зніміть її, збережете, знову поставте і знову збережіть. Це оновить карту, створену плагіном, і тепер натиснувши тут же на «XML Sitemap» ви перейдете на вашу карту.

Тепер налаштуємо карту. Хороша карта містить тільки сторінки, статті та рубрики. Тому у вкладці «Типи записів» поставте галочку виключити «медафайли», а у вкладці «Таксономії» - "Мітки" і "Формат". Це важливо, щоб пси не індексувалась непотрібний сміття.

Зверніть увагу: посилання на карту сайту може відрізнятися від посилання на карту, генеровану плагіном Google XML Sitemap, тому якщо ви використовували його і вказували посилання на карту в Google і Яндекс веб-майстра і інших джерелах, а також у файлі robots.txt, то ці посилання потрібно обов'язково замінити, інакше пси вирішать, що у вас більше немає карти.

robots txt для wordpress

Файл robots.txt, як я вже говорив, можна редагувати в цьому ж плагіні: переходимо в SEO - Tools, вибираємо FileEditor, і в robots.txt міняємо посилання в рядку Sitemap.

Якщо ви реєстрували блог в Яндекс і Google веб-майстер панелях, то думаю, що замінити самим посилання на карти вам не складе труднощів. Решта ж поки не заморачивайтесь, статтю про це і про складання robots.txt я напишу вже на цьому тижні.

Також, якщо ви використовуєте плагін Dagon Design Sitemap Generator, то в його налаштуваннях (Настройки - DDSitemapGen) теж не забудьте вказати шлях до нової карті сайту.

 1. Красиві репости в facebook та twitter

Для того щоб робити гарні репости в ці соц. мережі, спочатку зайдіть в «SEO - Соціальні мережі» і у вкладках Facebook і Twitter переконайтеся, що стоять галочки про додавання метаданих.

Тут же можна прописати назву і опис, які будуть відображатися при репоста головної сторінки.

Далі, переходимо в редагування будь-якої статті, перегортаємо до блоку плагіна і там вибираємо вкладку «Соціальні мережі».

Ось тут і прописуються назву і опис, а також картинка, які будуть відображатися при репоста конкретно цієї статті в відповідну соц. мережа. В принципі, назва і опис можна не заповнювати, вони перенесуться з tittle і description самої статті, а ось картинку вказати варто, щоб не було «рулетки» при виборі картинки Фейсбук / твіттером при репоста або вказівці посилання.

Хлібні крихти на сайті

 1. Хлібні крихти

Тепер підійдемо ближче до цього питання і дізнаємося, що це таке і з чим їх їдять. Хлібні крихти - це рядок, яка вказує шлях на сайті від головної сторінки до конкретної статті. Як я вже і сказав вище, хлібні крихти збільшують CTR у видачі, так як замість звичайного URL в сніпеті відображаються хлібні крихти, що привертає більше уваги.

Погодьтеся, виглядає привабливіше Погодьтеся, виглядає привабливіше

Налаштовуються вони досить просто: в меню SEO - Розширений в першій же вкладці ставимо галочку «Включити хлібні крихти». Далі з'явиться їх налаштування. Тут можна поміняти покажчик (краще залишити стандартний), вказати текст головної сторінки, що відображається в крихтах. Решта теж краще залишити.

Єдине, що тут важливо, це в останньому рядку «Записи» вказати «Рубрика», щоб в крихтах між головною і статтею відображалася тема (рубрика) статті.

Далі, впроваджуємо код крихт в шаблон. Ось власне сам код:

if (function_exists ( 'yoast_breadcrumb')) {

yoast_breadcrumb ();

}

Вставляється в single.php, рекомендую на початку статті перед заголовком або в кінці після прощання. Якщо виникнуть труднощі - зверніться в фрілансеру або до мене через зворотний зв'язок.

В принципі, крихти в сніпеті повинні працювати навіть без впровадження коду, але це не доведено.

Друзі, в принципі, це все основні функції плагіна WordPress SEO by Yoast. Плагін варто уваги, не пошкодуйте часу і упровадите його собі на блог, це добре підвищить вашу привабливість і акуратність сниппета у видачі.

Якщо у вас виникли питання або необхідна допомога - пишіть в коментарі, допоможемо і вирішимо.

Також, якщо ви тільки почали встановлювати плагіни на блог, прочитайте одну дуже корисну статтю.

Стаття: « Основні і додаткові плагіни для блогу »

Не забуваємо про конкурс! Думаю зараз, коли у всіх йдуть великі витрати на відпочинок, гроші нікому не будуть зайвими Не забуваємо про конкурс

Дізнатись детальніше: " Результати травневої частини конкурсу та умови на червень »

Найближчим часом, як я вже сказав, чекайте статті про налаштування та впровадженні рейтингу (зірок) і інтеграції блогу в веб-майстер панелі псів.

А поки, тримайте кросворд:

Оновлене: кросворд розгаданий! Переможці:

5 балів - Роман
4 бали - Армат
3 бали - Анна
2 бали - Інна
1 бал - Alex

Успіхів, терпіння і всього найкращого.

З повагою, Олександр Попов .

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения