Перевірка позицій сайту в пошукових системах своїми руками

 1. Стандартний спосіб перевірки позицій
 2. Безкоштовні сервіси перевірки
 3. SitePosition
 4. Sites-Positions
 5. SeoGadget
 6. Top Inspector
 7. Умовно-безкоштовні сервіси
 8. AllPositions
 9. RooKee
 10. Платні професійні сервіси
 11. Se Ranking
 12. Топвізор
 13. Бонус - схема перевірки позицій в Торвізоре
 14. Матеріал доступний тільки передплатникам!
 15. підсумки

Добридень Добридень! Буквально п'ять місяців тому семантичне ядро ​​мого блогу було зовсім маленьким і перевірити 5-7 ключових слів не становило великих труднощів. Для цього я заходив в популярні пошукові системи, вбивав у рядок пошуку свій запит і спостерігав місця цільових сторінок у видачі. Але тепер, коли ядро ​​конкретно підросло, дивитися вручну місця документів блогу мені зовсім не хочеться - довелося шукати автоматизацію цього процесу. Перевірка позицій сайту в пошукових системах - тема сьогоднішньої статті, де я розберу призначені для цього сервіси, оціню їх роботу, порівняю показані ними результати і виберу найкращі. Але спочатку, повернемося до витоків і скористаємося стандартним методом - подивимося займані місця за допомогою звичайного запиту в пошукових системах.

Стандартний спосіб перевірки позицій

Спочатку розглянемо стандартний варіант - перевіримо один ключовий запит в Яндексі і Google, а потім пройдемося по основних сервісів Рунета. Для того, щоб дізнатися місце у видачі нашого сайту в пошуковій системі, необхідно зайти на сайт пошуковика, встановити регіон (тільки для Яндекса), в якому просувається Ваш сайт, набрати ключовий запит семантичного ядра і натиснути кнопку пошуку. Після переходу в результати видачі старанно шукати свій улюблений сайт. 🙂

для Яндекса:

для Яндекса:

для Google:

Вищеописаний спосіб є не тільки стандартним, але і самими точним Вищеописаний спосіб є не тільки стандартним, але і самими точним. 🙂 Рекомендую його тільки в тому випадку, якщо Вам необхідно перевірити 5-10 ключових слів.

А тепер перейдемо безпосередньо до розгляду різних сервісів для перевірки позицій свого сайту в пошукових системах по запитах. В мою добірку увійшли тільки безкоштовні методи оцінки, тому що для багатьох блогерів питання покупки програми з ціною більше 3000 рублів не варто. Вони не займаються комплексним визначенням 1000-ти сторінок щодня - це доля seo-фахівців. А у тих звичайно є спеціалізований софт (YAZZLE, All Submitter, Seo Monitor та інші).

Всі розглянуті сервіси є веб-ресурсами, що працюють в режимі онлайн. Одні спеціалізуються тільки по перевіркам позицій сайту, інші є комплексом seo-інструментів, а треті являють собою серйозні комплекси для просування з багатьма функціями. Для порівняння цих сайтів і оцінки їх працездатності я в кожному з них перевіряв позиції свого блогу по п'яти ключових запитах. Ось вони, ці пошукові запити (я їх заздалегідь перевірив в Яндексі і Google):

Як бачите, все слова знаходяться на різних сторінках видачі в пошукових системах. Я спеціально підібрав такі пошукові запити, щоб їх місця в результатах видачі завідомо відрізнялися - так краще перевірити якість перевірки сервісів. Отже, приступимо до їх огляду.

до меню ↑

Безкоштовні сервіси перевірки

до меню ↑

SitePosition

Перший сайт - SitePosition . Цей сервіс пропонує своїм відвідувачам автоматичну перевірку позицій сайту і просту. Перша вимагає матеріальних засобів, а друга - безкоштовна. Подивимося, як можна дізнатися місця свого сайту у видачі за допомогою даного seo-інструменту.

Спочатку необхідно ввести всі дані для перевірки: адреса домену, ключовий запит, пошукові системи, регіон:

Спочатку необхідно ввести всі дані для перевірки: адреса домену, ключовий запит, пошукові системи, регіон:

Після деякого часу отримуємо результат:

Після деякого часу отримуємо результат:

Так як цей варіант визначення позицій безкоштовний, то він не вимагає реєстрації. У зв'язку з цим кожен раз можна перевіряти тільки одне слово, але зате відразу в трьох пошукових системах. Основні функції і якість перевірки як цього сервісу, так і інших показані в наступній таблиці:

Основні функції і якість перевірки як цього сервісу, так і інших показані в наступній таблиці:

Остаточну підсумкову оцінку я дам в кінці статті, а поки переходимо до іншого ресурсу.

до меню ↑

Sites-Positions

SitesPositions дуже поxож за своїм функціоналом на попередній сервіс - у нього така ж форма заповнення даними, такі ж варіанти вибору пошукових систем, ті ж функції. Але є і суттєві відмінності:

По-перше, сервіс надає невеликі звіти. І по-друге, він обробляє дані на порядок швидше попереднього сервісу. Тому він більш цікавий в якості безкоштовного інструменту, але програє за функціями автоматизованої перевірки.

Переглянувши дуже прості системи, перейдемо до більш автоматизованим безкоштовних сервісів, де функціонал побільше.

до меню ↑

SeoGadget

SEOGadget - це спеціалізований сайт з різним набором seo-інструментів. Функція з перевірки позицій сайту в пошукових системах відрізняється від попередніх варіантів - тут вже можна відразу перевірити до 30-ти ключових запитів. Форма запиту нічим не відрізняється (крім як замість одного слова пишемо кілька). А ось підсумковий звіт зовсім інший:

Як видно на малюнку, поруч зі знайденою позицією знаходиться URL цільової сторінки за цим ключовим запитом
Як видно на малюнку, поруч зі знайденою позицією знаходиться URL цільової сторінки за цим ключовим запитом. Це дуже зручно, коли нам треба перевірити релевантність нових сторінок нашого сайту. Ще одна фішка цього сервісу - це можливість показати сайти конкурентів по перевіряється ключовому запиту. Ця функція корисна, але не завжди затребувана блогерами. І ще один момент - місця всіх 30-ти запитів дуже швидко визначаються, що дуже зручно при побіжному аналізі сайту конкурентів (звичайно, якщо знаємо його семантичне ядро).

Розглянемо ще один схожий сервіс - сайт MainSpy.ru. Принцип перевірки позицій той же, тому відразу перейду до відмінностей. Цей інструмент дозволяє дивитися графік по раніше знятим позиціях. На відміну від попередніх сайтів, MainSpy може шукати зайняті місця аж до 200-го. Але на практиці це не так важливо. Зате важливо збільшення одночасної кількості перевірених запитів - на відміну від сервісу SEOGadget, «Головний шпигун» може відразу визначити до 50-ти позицій. Швидкість перевірки у них однакова.

до меню ↑

Top Inspector

Завершить мій огляд безкоштовних сервісів недавно цю речовину - Top Inspector .

Ось основні функції цього seo-інструменту:

 • щоденне оновлення позицій і параметрів сайту;
 • в кожному акаунті може бути до 5-ти проектів;
 • один проект може включати в себе до 1000 ключових фраз з 4-х регіонів;
 • зберігання історії проекту з моменту його закладу;
 • реалізована функція порівняння позицій зі своїми конкурентами.

Щоб користуватися цим сервісом необхідно всього лише виконати реєстрацію, створити свій проект, додати ключові слова і прийти на наступний день - позиції по пошуковим запитам Вашого ядра вже будуть знайдені. І кожен раз Ви зможете бачити позиції свого сайту або блогу за останній день.

Ось так виглядає проект по зняттю позицій мого блогу:

Ось так виглядає проект по зняттю позицій мого блогу:

Як бачите, ця картинка дає різну інформацію про моєму блозі - основні показники (тІЦ і PR), кількість сторінок в індексі пошукової системи, а також процентне співвідношення ключових слів топ-10 до всіх запитам проекту.

Сервіс дуже зручний тим, що для перегляду позицій свого сайту не треба витрачати зайвих рухів. Досить залогінитися, відкрити свій проект і поглянути на місця цільових сторінок в звіті цього seo-інструменту. А як показує практика, чим менше біганини, тим більше толку. 🙂

до меню ↑

Умовно-безкоштовні сервіси

Перейдемо до важкої артилерії - умовно-безкоштовним сайтам. Коротенько я розповім про двох найпопулярніших серед блогерів: про seo-зібранні RooKee і спеціалізованому сайті AllPositions. Більш докладно я опишу весь їх функціонал в окремих постах, а поки коротко пройдемося по самим основним функціям.

до меню ↑

AllPositions

проект AllPositions в першу чергу створений для фахівців. Крім перевірки позицій в 5-ти найбільш популярних пошукових системах він має безліч додаткових функцій:

 • Аналіз інформації про поточні позиціях конкуруючих проектів - за допомогою сервісу наочно видно не тільки позиції ключових запитів будь-якого конкурента, але й прекрасно показана видимість сайту - як Вашого, так і чужого;
 • статистика у вигляді інформативних і зручних звітів за різними запитуваною показниками і даними;

Аналіз інформації про поточні позиціях конкуруючих проектів - за допомогою сервісу наочно видно не тільки позиції ключових запитів будь-якого конкурента, але й прекрасно показана видимість сайту - як Вашого, так і чужого;  статистика у вигляді інформативних і зручних звітів за різними запитуваною показниками і даними;

Звичайно, є один мінус для початківця блогера - це сервіс платний. Для аналізу однієї позиції, необхідно буде заплатити 1 монету (1 монета = 0,1 руб.). Але завдяки вдалому бонусу (при реєстрації користувач отримує на свій рахунку 1000 монет), для 15-20 слів з періодичністю перевірки раз в тиждень можна дивитися всю статистику по блогу протягом року. Ну, а якщо денюжка закінчилася, можна і на іншу поштову скриньку реєструватися ... Тс-с, нікому не кажіть. 🙂

до меню ↑

RooKee

Про автоматизованому комплексі просування сайтів RooKee можна говорити навіть не в одній статті - цей комплекс вражає своєю функціоналом. Для блогерів він вдалий в першу чергу тим, що будучи платним сервісом, все найважливіші функції для внутрішньої оптимізації у нього абсолютно безкоштовні. Вам необхідно лише зареєструватися, зробити свою компанію, додати ключові запити семантичного ядра вашого сайту і обнулити бюджет. Ось так виглядає рекламна кампанія мого блогу (як бачите, ресурс сам автоматично перевіряє позиції кожного ключового слова):

до меню ↑

Платні професійні сервіси

Не можу обійти стороною і спеціалізовані сервіси, де перевірка позицій сайта виконана на професійному рівні. По-перше, на таких сайтах облік позицій максимально точний, по-друге такі сервіси володіють розширеними можливостями з аналізу перевірочних даних.

Таких сервісів теж дуже багато - всі вони пропонують свої послуги тільки за оплату. Причому такий вид з оплатою за кожну перевірку, так і пропозиції з абонентськими платами на певний термін. Я познайомлю Вас c найпопулярнішими платформами, з яким вже працюю останні 3 роки.

до меню ↑

Se Ranking

багатофункціональна seo-платформа Se Ranking підійде будь-якого сайту або блогу. Головні його переваги полягають в гнучкості тарифних планів, наявністю інтуїтивного помічника в просуванні і простим аналізом сайту. А тепер трохи докладніше про функціонал цього сервісу.

Перевірка позицій. Завдяки цьому інструменту Вам буде легко стежити за розвитком свого сайту в пошукових системах. А наявність гнучких тарифів дозволить Вам вести свої проекти без невиправданих витрат на оцінку їх видимості в пошуку.

Маркетинг-план. Унікальна можливість сервісу, що дозволяє будь-якому власникові свого сайту або блогу не тільки адекватно оцінити їх можливості seo-просування, але і скласти детальну схему оптимізації та розкрутки веб-ресурсів. Дуже цінний помічник!

Автопостінг і smm. Завдяки грамотно настроєної автоматизації постинга нового контенту в соціалках, дозволить власникам своїх проектів успішно займатися smm-маркетингом за допомогою цього сервісу. Плюс є можливість оцінити метрики в соціальних мережах.

Більш детально і докладно я пояснив використання інструментів сервісу Se Ranking в наступних статтях (скоро будуть посилання).

Більш детально і докладно я пояснив використання інструментів сервісу Se Ranking в наступних статтях (скоро будуть посилання)

до меню ↑

Топвізор

З професійним сервісом Топвізор я познайомився ще з часу його бета-тесту. Мені запропонували стати його тестером для виявлення різних помилок в перевірці позицій і роботи інтерфейсу. Пізніше, коли він вийшов в реліз, я вже став його повноправним користувачем. Тому можна сказати, що зростання можливостей Топвізора я бачив своїми очима.

А можливостей у нього насправді дуже багато. Ось головні з них:

 • достовірна перевірка позицій сайтів в Яндексі і Гуглі;
 • аналітична інформація по сторінках і переходах з пошуку;
 • спеціалізовані віджети для оцінки динаміки позицій;
 • інструментарій для збору повноцінного семантичного ядра.

Крім перерахованих вище можливостей, Topvisor володіє важливими властивостями сервісу, необхідними для вирішення практично будь-яких завдань з перевірки позицій. По-перше, у цього сайту є відмінна техпідтримка, яка швидко і чітко вирішує будь-яку проблему. По-друге, сервіс стає дедалі більше - з'являються нові можливості, оптимізується робота по зняттю позицій, вдосконалюється інструментарій.

Я часто використовую цей сервіс. Тому на своєму блозі зробив ряд корисних постів по роботі з ним:

до меню ↑

Бонус - схема перевірки позицій в Торвізоре

Для своїх постійних читачів я підготував спеціальну seo-шпаргалку, як потрібно перевіряти позиції своїх проектів в Топвізоре. Код введення дивіться в останньому листі з анонсом поста з закритим матеріалом. Для нових передплатників код прийде в листі передплатника.

Матеріал доступний тільки передплатникам!

до меню ↑

підсумки

Тепер, коли огляди різних сервісів зроблені, саме час перевірити якість їх роботи. Для цього, як я писав вище, перевіряв на всіх сайтах позиції по п'яти ключових запитах ядра свого блогу. Ось які результати були отримані (в таблицю не належать результати перевірки платних сервісів, так як у них все на вищому рівні):

Як видно з таблиці, найближчі цифри по позиціях належать найбільш багатофункціональним сайтам. Виходячи з отриманих даних і свого досвіду користування всіма сервісами, підведу наступні підсумки:

 • для новачків рекомендую для початку використовувати стандартний метод. Це найточніший варіант визначення позицій, без всяких складнощів і реєстрацій.
 • для початківців блогерів, у яких вже є 15-20 просуваються слів, рекомендую Sites Positions. За 4 хвилини ви зможете перевірити всі Ваші слова в усіх пошукових системах. Якщо ж Вам не важливі результати видачі в Mail.ru, однозначно використовуйте SEOGadget - за 1 хвилину ви отримаєте не тільки позиції, але заодно і перевірите релевантність цільових сторінок ключових запитах Вашого сайту;
 • для просунутих блогерів кращий сервіс - це TopInspector. Вранці, за чашкою кави, не поспішаючи (Ви ж це вже зможете собі дозволити - Ви ж просунутий блогер!) Зробили пару кліків і перевірили вчорашні позиції. І кава не охолов, і душа задоволена;
 • для профі блогінгу (тисячник, гуру) раджу створити свій аккаунт в проекті Топвізор. Вся статистика по видимості Вашого сайту в пошукових системах, а також веб-ресурсів Ваших конкурентів буде видно, як на долоні. Таким чином Ви зможете не тільки отримувати достовірну інформацію по позиціях, а й бачити зрозумілу динаміку зростання / падіння видимості Вашого сайту!

Ось така у мене вийшла добірка сервісів перевірки позицій сайту за запитами. Кожним з них я особисто сам користувався, а з деякими досі плотненько працюю. Розумію, що це не весь перелік сайтів, що дозволяють в режимі онлайн перевірити позиції свого сайту. А якими сервісами користуєтеся Ви, шановні читачі мого блогу?

А якими сервісами користуєтеся Ви, шановні читачі мого блогу?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения