Почніть писати для людей, і SEO до вас потягнеться

 1. Перші дзвіночки майбутнього збочення
 2. За 10 «ліжок» на текст - точно включаємо потрібну кількість слів
 3. Що ж робити з входженням ключів?
 4. Строго 1245 символів і не символом більше - чіткі рамки довжини тексту
 5. Що ж робити з розміром тексту?
 6. Все під одну гребінку, заголовки і description теж
 7. Що ж робити з заголовками, Title і Description?
 8. Во славу машини, або дивимося на людей, як на роботів
 9. Хто винен і що робити

Поява алгоритму «Баден-Баден» мене обрадувало. Я побачив в ньому світле майбутнє і вже відправився набивати татуювання «За" Яндекс "» на могутніх грудях. Дивно, але минуле нічому не вчить. Адже приблизно такі ж емоції я відчував, вперше почувши про зростання популярності і затребуваності LSI.

Там теж все починалося за здравіє. Але досить було подивитися на обговорення SEO-фахівців, щоб зрозуміти - скоро ідилія припиниться. Оптимізатори виглядали, як герой Аль Пачіно в останніх сценах «Особи зі шрамом».

Коли хтось сказав, що потрібно писати для людей, але ти ще не закінчив писати для машин

Але SEO-фахівців не залишили в біді. Не минуло й півроку, почали вилазити перші генератори ТЗ. Вони допомагали створити «істинно правильне технічне завдання на написання ідеального тексту». У ньому вказувалося кількість символів, число входжень ключових фраз і окремих слів, відстань між ними і ще ціла купа вимог.


Отже, інструмент був збочений. Тоді я подумав, що це просто помилка і з часом оптимізатори просекут фішку. Але після виходу фільтра «Баден-Баден» зрозумів - оптимізатори просто мають щось проти людей.

Відразу зазначу, що тут будуть не тільки міркування про збочення з цифрами. Я проаналізував відповіді в блозі «Яндекса» і склав добірку рекомендацій по кожному пункту. А ось чисел і значень в радах ви не побачите. Пошуковик проти якогось еталонного шаблону, і я з ним повністю згоден.

Перші дзвіночки майбутнього збочення

У блозі «Яндекса» під новиною про фільтр розгорілося жарке обговорення. Люди сперечалися, з'ясовували, вирішували, будували конспірологічні теорії і ображали всіх навколо. Нормальна ситуація для такого великого зміни в ранжуванні сайтів.

Представники «Яндекса» намагалися пояснювати принципи роботи фільтра. Робили вони це, як могли.

Робили вони це, як могли

«Яндекс» про корисність текстів, а у відповідь завжди цифри, ключі, тошнотно

Але вже там почали викристалізовуватися перші ідеї створення «ідеальних текстів для топ-10». Не дивно, що вони були стандартними - давайте проаналізуємо сайти на першій сторінці, порівняємо тексти, все підрахуємо, поділимо значення і отримаємо оновлене «істинно правильне технічне завдання на написання ідеального тексту».

Уже в цей момент я відчув близькість чергового сеансу «50 відтінків SEO». І незабаром він настав. Одного ранку на пошту впало повідомлення від одного з сервісів. Там Натхненний розповідалося про свіжий генератор ТЗ для копірайтерів. Новинка повністю відповідала ідеології «підрахувати і поділити».

Текст пропонується писати, враховуючи:

 • точна кількість входжень слів - буквально до штуки;
 • точна кількість символів - в ТЗ буде ідеальне значення символів, наприклад, 1683;
 • заголовки, title і description конкурентів - заточуємо статтю в дусі мнимого тренда.

Ось з цих збочень я і хочу почати. Мені здається, вони ідеально показують «розкладання» чергового інструменту.

За 10 «ліжок» на текст - точно включаємо потрібну кількість слів

SEO, безумовно, важливо. Оптимізатори роблять багато для просування сайтів. Але в роботі вони стикаються з тим, що називається «професійний кретинізм». Тобто професія формує певний погляд на навколишній світ, і він стає домінуючим. Це тема для окремої статті, але спробую коротко пробігтися по ній.

Професійний кретинізм вішає на людину шори. В результаті SEO-фахівці сприймають все, в тому числі і тексти, тільки в якості інструменту для спілкування з пошуковими системами. Тобто їх можна нашпигувати ключами і використовувати для просування. На цьому корисність контенту закінчується.

Звідси в генераторах ТЗ і з'являється певна кількість входжень «ліжок» і «комп'ютерних систем» на умовні 2000 знаків.

Що ж робити з входженням ключів?

Що ж робити з входженням ключів

Спершу якість і цікавість, потім підрахунок ключів. Легендарні псевдо-LSI ТЗ можуть нашкодити

«Яндекс» з самого початку позначив позицію: він не буде грати з SEO-оптимізаторами в гру «підженуть текст під універсальний шаблон», тому будь-яких конкретних значень щільності ключів не дається. Більш того, можливо, їх і зовсім немає. «Баден-Баден», судячи з коментарів, - нейросеть. Він постійно самонавчається і вдосконалюється. Тому ті сайти, які він обійшов стороною зараз, можуть постраждати пізніше.

Зараз адекватним варіантом буде дотримуватися трьох-чотирьох основних ключів на довгий текст. Вписувати їх треба красиво і якісно. Вони не повинні заважати читання або відлякувати користувачів. Пошукова система, з особистого досвіду, не має нічого проти навіть дуже серйозного розведення. Часто в ключ зв'язуються слова, розташовані на відстані в абзац.

Щоб отримати максимум трафіку, можна зібрати всі необхідні хвости в дусі «купити», «ціна», «замовити в місті» і так далі, розкидавши по тексту. Важливо, щоб вони були використані для зручності і інформування користувача, а не просто з метою просування.

«Яндекс» попереджає - підбір синонімів не допоможе. Тому, якщо текст уже потрапив під фільтри, грати зі словами або займатися сінонімайзінгом - пропаща справа. Простіше написати текст з нуля, глянувши на сторінку з точки зору користувача. Або зовсім прибрати текст, раптом він тут зовсім не до місця.

Строго 1245 символів і не символом більше - чіткі рамки довжини тексту

Боротьба лонгріда з шортрідом йде вже довгі роки. Вона почалася ще до появи інтернету. Згадаймо того ж Шугерман, який піднімав питання про те, якої довжини тексти потрібно писати і як вибирати правильний формат. І прийшов до висновку, що текст повинен бути такої довжини, щоб в ньому вмістилася вся необхідна читачеві інформація.

Міркування Шугерман стосувалися в першу чергу поштового маркетингу. Тобто він був не проти лонгріда навіть в тому форматі, де кожна зайва літера дорівнює підвищенню вартості друку та пересилання.

SEO-фахівці вирішили вчинити простіше. Проаналізувати сайти конкурентів і підібрати оптимальний, золотий розмір. Але не врахували, що такий підхід - це середня температура по лікарні з урахуванням гнійного відділення і моргу.

Візьмемо гіпотетичний приклад магазинів, що продають телефони. Оптимізатори аналізують топ-3, де є сайт:

 • з простими «дзвонилки». Телефони з кнопками і без «зайвих» функцій. Орієнтовані вони на старшу вікову групу і тих, кому потрібна техніка на підміну. Тексти всього на 1500 символів, так як говорити просто нема про що;
 • зі смартфонами середньої цінової категорії. Тут від Meizu і Xiaomi до якихось старих моделей Samsung. Орієнтовані на широку цільову аудиторію і намагаються охопити максимум своїх клієнтів. Описують категорії з усіх боків, показують важливі плюшки і фішки. Тексти в результаті розростаються до 5000 символів і більше, в залежності від розділу;
 • з елітними смартфонами. Які-небудь золоті iPhone з додатковими модифікаціями і діамантовими вставками. Цільова аудиторія платоспроможна і готова купувати стиль, а не функціональність. Власники сайту намагаються описати саме візуальні фішки. В результаті тексти всього на 2500 символів.

Разом, якщо дотримуватися теорії золотого розміру тексту, ідеальна стаття повинна бути на 3000 символів. Не більше не меньше.

Залишилося додати розмір і кількість підзаголовків, тоді буде зовсім ідеально

Що ж робити з розміром тексту?

Що ж робити з розміром тексту

Текст повинен бути для користувача. Тому розмір вибирати потрібно з точки зору читача, а не власника сайту

Розмір тексту потрібно вибирати під конкретну сторінку, враховуючи цілі потенційних відвідувачів. Просто встаньте на місце читача і поставте питаннями:

 • навіщо я хотів би потрапити на сторінку;
 • що я хочу тут зробити;
 • які результати від відвідування мені потрібні.

У вас вже є розуміння функціональності сторінки? Тоді все стає простіше.

Наприклад, якщо ви будете гнати «гарячий» трафік за словами «купити» і «замовити», то немає сенсу робити довгий текст. Читач уже налаштований на покупку, йому потрібно тільки ще раз звіритися з технічним характеристиками і отримати загальний опис товару або послуги. На все це потрібно буквально 1000 символів, а то і менше.

Для категорій текст може бути вже більше. Тут все залежить від типу товару, як розглядалося вище. Є що продемонструвати користувачеві? Робіть це. Головне, щоб інформація була корисною, а не вода заради десятка ключів.

І найбільші тексти підійдуть для вала «холодного» трафіку. Різні ключі про «порівняння», «огляди», «характеристики» і «особливості» дають тих, хто сумнівається відвідувачів. Вони збирають інформацію і з радістю прочитають лонгрід про фішки нового смартфона або рестайлінг автомобіля.

Пам'ятайте головне, що говорить «Яндекс»: тексти заради текстів не потрібні, вибирайте їх розмір виходячи з потреб користувачів. Немає сенсу говорити багато? Так і не витягайте з себе або копірайтера текст розпеченими кліщами. Обмежтеся технічними характеристиками і барвистими фотографіями з відео.

Все під одну гребінку, заголовки і description теж

Цей пункт, по суті, виникає з минулих. Генератор ТЗ підштовхує нас до своєрідній формі плагіату. Змушує робити щось, що межує з Рерайтінг.

Наприклад, SEO-фахівець готує таке машинне технічне завдання на тексти для магазину меблів. Копірайтер, з наскоку втративши розум від таких збочень, йде швиденько в «Яндекс» і Google, де шукає відповідні компанії. Після цього він відкриває перші 5 посилань і переробляє звідти матеріал.

В результаті ми повністю копіюємо все. У тому числі заголовки і підзаголовки, так як входження слів і їх довжина рекомендовані генератором ТЗ.

Один із сервісів пропонує генерувати ТЗ на основі аналізу текстів з топ-10. Ідеальна перемога машин над людиною

Копіювання заголовків ще хоч якось можна виправдати. Але ось забравши Title і Description, можна наробити купу помилок. Починаючи від зниження поведінкових факторів ще на рівні пошукової видачі, закінчуючи отриманням фільтра.

Мінусів у такого плагіату більш ніж достатньо.

Ми втрачаємо все маркетингове перевага, не використовуємо УТП в заголовках і ще копіюємо помилки, в тому числі і оптимізаторські. «Баден-Баден» міг просто ще не дійти до проаналізованих сайтів. Коли він все-таки добереться до них, під фільтром виявляться всі плагіатори з «еталонними текстами».

Що ж робити з заголовками, Title і Description?

Що ж робити з заголовками, Title і Description

Будь-які тексти можуть залучити караючий молот від «Баден-Бадена». Тому не варто орієнтуватися на «Кращі SEO-гайди 2007 року»

Я вас, напевно, зараз здивую. Але заголовки, Title і Description потрібно робити з урахуванням користі для користувачів. Ось так ось просто.

Є яскравий приклад з блогу «Яндекса». Власник будівельного сайту дивувався, що його статті потрапили під фільтр. Текст дійсно був хороший, для людей і повністю закривав запити читачів.

Дивно, що фільтр покарав його. Але потім я заглянув в Title і Description. Вони написані в кращих традиціях 2007 року: «Товар купити. Товар виробництво в місті. Товар замовити. Товар дешево ». А стаття про укладання газобетону. Там не було пропозицій придбати будматеріали, тільки практична інформація щодо його використання. Тому до переспаму додалося введення читачів в оману. І все - привіт!

Включати ключі в ці метатеги можна. Але вони повинні відповідати тексту статті і не створювати переспама. Краще дати читачеві зрозуміти, про що матеріал, щоб підвищити кількість кліків в пошуку. Тоді і турбуватися про «Баден-Бадені» не доведеться.

Наведений приклад будівельний сайт міг уникнути проблем. Досить було написати в Title: «Професійні секрети кладки газобетону - від вибору розчину до обрізки блоків». І переспама немає, і користувач зрозумів, що він буде читати по посиланню.

Во славу машини, або дивимося на людей, як на роботів

Хоча ні, тут я трохи лукавлю. Заходьте ввечері на будь-яку біржу. Бажано виберіть дешевше, де обсяг текстового трешу зашкалює. Відкрийте список замовлень і пробіжіться по ТЗ. Практично кожне друге закликатиме «Пишіть для людей! Інакше будуть кари небесні на ваші голови ».

Круто, корисно, молодіжно? Ні, адже далі йде жах. Оптимізатор хоче текст для людей на 1000 символів з 10 ключовими фразами і 20 входженнями якогось конкретного слова, 9 балами по «Главреду» і 10% води по Text.ru.

ru

Крок вправо, крок вліво - спроба до втечі. Стрибок на місці - провокація. Пишемо з одним підзаголовком, ми проти структуризації

Хіба будуть це читати люди? Звичайно ж ні. Всі ми любимо легкі тексти. Такий собі фастфуд з букв. Швидко проковтнули, переварили і помчали далі. Погляд почав спотикатися об дивні фрази? Закрити вкладку і понести паровозом вперед.

Хіба буде копірайтер писати для людей? Ні. У нього дуже багато проблем з підженемо технічних параметрів. Спочатку він напише непогану статтю, а потім почне вносити нескінченні правки. Все заради потрібних відсотків в черговому сервісі перевірки.

Природно, є винятки. Сайт з якимись рідкісними сепулька читати будуть. Замовлення адже більше ніде зробити. Власники ресурсу можуть хоч на клінгонському писати і отримувати при цьому непогані поведінкові фактори і покупців.

Хто винен і що робити

Винна людська психологія.

«Яндекс», як видно в його блозі, теж взяв курс на боротьбу з шаблонними ідеальними текстами. Він не розкриває фішки нового алгоритму і закликає працювати на читачів, а не шукати святий Грааль в особі аналізаторів.

Що робити? Писати для людей. Ось так просто. Я не закликаю відмовлятися від усього. Наприклад, не можна жити без ключів, вони потрібні в тексті. Я теж їх використовую для просування своїх ресурсів. Але вони акуратно вписуються в текст, розбавляються і змінюються для кращої читання.

Пам'ятайте про читача. Надавайте емоційне забарвлення тексту - думайте про те, хто його буде читати. Вишукуйте кращі фішки - перед очима обов'язково повинен виникнути образ представника цільової аудиторії. Вписуйте ключі - замислюйтесь, чи зручно буде відвідувачеві читати статтю.

Реклама ніколи радикально не змінювалася. Вона завжди націлена на клієнтів, просто інтернет з його машинними корінням трохи плутає карти. Але пам'ятайте, хто буде в підсумку бачити ваш контент на сайті: машина або людина. Якщо людина, то тут діють описані правила. Якщо машина, то тут я вам не помічник.

Читайте також: Дві техніки SEO, які дадуть зростання трафіку вже через місяць

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Що ж робити з входженням ключів?
У вас вже є розуміння функціональності сторінки?
Є що продемонструвати користувачеві?
Немає сенсу говорити багато?
Що ж робити з заголовками, Title і Description?
Круто, корисно, молодіжно?
Погляд почав спотикатися об дивні фрази?
Хіба буде копірайтер писати для людей?
Що робити?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения