Покрокова пошукова оптимізація сайту

 1. Етап перший: розробка проекту
 2. Етап другий: додавання матеріалу
 3. Етап третій: внутрішня оптимізація сайту
 4. Внутрішня оптимізація сайту

Щоб детально описати, що таке SEO оптимізація сайту онлайн, навіщо вона потрібна, і як її зробити, будемо розглядати ці питання в історії розвитку одного інтернет проекту.
Розглянемо проект Альфа, цей ресурс створений був людиною, який дуже любив все робити своїми руками. Василь, так звуть творця проекту, вирішив створити блог, на якому він би міг викладати інструкції до своїх робіт.
Він любив робити різні вироби, це було його хобі. На той момент, коли у нього виникла думка створити свій сайт, він мав фотоматеріали на 150 виробів, зроблених його руками.
У них виходили в'язані іграшки, листівки з живими квітами, мініатюрні замки, але найулюбленішим його заняттям було ліпити статуетки з полімерної глини.

Етап перший: розробка проекту

Василь дізнався в першу чергу, скільки коштує розробка персонального сайту, які бувають і для чого використовуються платформи і їх види. На той момент він не знав, що таке покрокова оптимізація і просування , Проект створювався «для душі».
Після довгого вивчення основ, вирішено було створити блог вручну, так як ціни на верстку сайту у фахівців кусалися, віддавати близько 100 $ за своє захоплення Василь не хотів. Спочатку він прочитав кілька навчальних статей по роботі з його CMS платформою. На це у нього пішло 2 тижні, так як він ще й працював, а на це хобі залишалося мало часу.

Наступним етапом в розробці був вибір вдалого тарифного плану на хостингу і доменного імені . Тоді і вирішено було назвати проект Альфа. Завантаження движка на хостинг пройшла успішно, почалося копання в шаблоні і плагінах.
Не вдаючись в подробиці розробки, можна сказати, що на це у нього пішов місяць, враховуючи, що сайтом він займався у вільний час і у вихідні. В цілому в тиждень приділялося близько 10-12 годин часу проекту. Це час було витрачено на прочитання інформації про створення ресурсу, визначення необхідних доповнень і загальну настройку всієї платформи.

На цьому етапі потрібно було б знати, що таке пошукова оптимізація сайту в Google і Yandex, так як при розробці необхідно враховувати кілька нюансів, щоб поліпшити ступінь цієї самої оптимізації. Таким чином Василю було необхідно знайти інструкцію або курс з просування сайту в інтернеті максимально самостійно і швидко.
На ранньому етапі розвитку інтернет проекту, який працює на CMS движку, потрібно було додати СЕО плагін.
Навіть без додавання інформації в нього, він би робив багато речей, а саме:

 • прописував title;
 • додавав мета-теги зі статті;
 • забороняв внесення в індекс непотрібних розділів і зовнішніх посилань;
 • прописував би тег description і keywords;
 • робив би редіректінг, в разі перенесення матеріалу;
 • створив мінімально налаштований файл Robots.txt.

За своїм незнанням Василь вирішив цього не робити. Можливо, він подумав про те, що розкрутка йому ні до чого, він не ставив перед собою мету стати популярним блогером.

Після цих дій, сайт був створений, він відкрився і навіть пройшов декілька тестів, Василь попросив кількох друзів зайти на ресурс і пройтися по нечисленним сторінок, так він вирішив перевірити його працездатність.

Проект Альфа вийшов в інтернет і став доступним для користування. Він ще був дуже сирий, деякі окремі сторінки довго вантажилися через те, що на них було безліч красивостей, які на повільному інтернет з'єднанні вантажилися по 20-30 секунд. На сервері не було файлу Robots.txt, структура URL була огидною і незручною. SEO оптимізацію сайту потрібно було робити з нуля. Але на те воно і навчання тонкому мистецтву просування сайту.

Етап другий: додавання матеріалу

Василь почав описувати кожну свою саморобку і виставляв, дбайливо додаючи покрокові фотографії до матеріалу. Фото були зроблені на телефон і представляли собою різні етапи роботи над виробом на тлі пов'язаної їм серветки, яка лежала на столі. Ось так виглядала одна з його перших статей, викладених на сайті Альфа:

«Пластиковий слоник

Добрий день, дорогі читачі. Знову з вами ваш Василь і сьогодні ми зробимо фігурку слоника з пластика. Спочатку робіт над слоником зробіть це: «фото1», потім це: «фото2» і завершуємо так: «фото3» »

Якби Василь знав про те, що таке пошукова оптимізація та просування сайтів він додав би чіткі описи і теги до картинок і вписав би до статті ключові фрази або слова. Він постарався б написати більше тексту для опису дій на фото. Таким чином, збільшив би обсяг до мінімально индексируемого в топових пошукових системах. Відповідний обсяг тексту на сторінці близько 2 тисяч знаків, але не менше, пошукової павук не підраховує прогалин.

У підсумку з цієї статті робот не зрозумів нічого, текстової інформації для індексації в ній немає, крім імені творця, яке байдуже всім, хто з ним зіткнеться. Можливо, для любителів hand made цей підручник і був корисним, так як в ньому покроково в картинках було показано, що і як робити, але навряд чи хто його знайде через пошуковик, так як для робота вона не несе смислового навантаження.

А значить, як би пошуковик не хотів би дати користувачеві цінний матеріал, він не зможе цього зробити через те, що просто не розуміє про що йде мова в статті. Знаючи, що таке SEO оптимізація сайту стаття була б написана не так, але про це поговоримо в наступному етапі.

Етап третій: внутрішня оптимізація сайту

Блог продовжує функціонувати, але передбачуваного напливу відвідувань немає. Василь ставить лічильник відвідувань на сайт , Але той мовчить, показуючи нещасних 15 відвідувань в місяць, при тому, що 2 з них це сам Василь з родинної злагоди і робочого комп'ютера.

Думок про серйозне зростання проекту поки немає, але хочеться, щоб хтось читав його роботи. На ресурсі вже 60 унікальних робіт, вони були додані за півроку, така популярність праць Василя, йому просто образлива.

На цьому етапі зростання проекту Альфа його розробник вперше вирішив, що SEO оптимізація сайту йому необхідна. Прочитавши багато інформації, він розібрався в багатьох початкових поняттях. Йому дуже сподобалася фраза «комплексна СЕО оптимізація сайту - це цілий набір дій, навіть наука. Мета якої полягає тому, щоб передати правильно інформацію пошуковій системі ».

Область дуже велика і в ній є багато правил, він вирішив виділити для себе основні, які були необхідні його молодому ще проекту, а саме ті, що стосувалися якісної внутрішньої оптимізації. Що входить в оптимізацію сайту Василя:

 • технічне вдосконалення, для збільшення швидкості роботи ;
 • створення грамотної системи внутрішніх посилань;
 • редагування файлу Robots.txt;
 • коригування шаблону під мобільні пристрої;
 • перевірка унікальності і якості контенту;
 • прописування мета-тегів і title;
 • вписування ключових слів в статті.

Вся ця система вимагає детального пояснення. Внутрішня оптимізація сайту, на відміну від зовнішньої була найбільш доступною в той момент Василю і він вирішив зайнятися нею негайно.

Внутрішня оптимізація сайту

По-перше, Василю було б зробити свій сайт швидше. Для цього він прибрав зайві плагіни і непотрібні, але ємні елементи оформлення. Все це дало свої результати, ресурс дійсно став завантажуватися швидше.
Але на цьому етапі у Василя здригнулася його внутрішній перфекціоніст і він замінив більшість полігонів шматочками коду, відкидаючи все непотрібне. Так само він прибрав з меню багато непотрібних функцій і полів.
Домашня сторінка, а також розділи вантажилися вже досить швидко, однак статті занурювалися занадто довго. Було вирішено зробити висновок зображень і фото на оптимизируемого сайті через галерею.
Таким чином, при завантаженні сторінки спочатку виводилися тільки мініатюри зображень, а за запитом користувача йому відкривалася галерея. Так він зміг досягти максимальної швидкості завантаження.
Протестувати це він зміг на онлайн сервісі, в якому його сайт був завантажений з декількох точці світу, було зібрано, вирахувано середній час завантаження, яке становило близько 3 секунд, для його слабкого хостингу такий результат був цілком задовільний.

Далі внутрішня оптимізація сайту була в тому, що потрібно було створити комплекс внутрішніх посилань. Василь дізнався, пошукова система обчислює певний «вага» для кожної окремої сторінки на будь-якому веб ресурсі.
Цей «вага» дуже малий, навіть якщо в ній розміщений грамотний і унікальний матеріал. Якщо вставити на цій сторінці Силка, вона передасть невелику частину свого пошукового «ваги» іншій сторінці.
І навпаки, якщо на дану сторінку помістити посилання на інший сторінці, то частина її ваги перейде їй. Василь прочитав і вибрав для себе одну схему для створення внутрішніх посилань.
Суть в тому, що всі посилання, які знаходяться на сайті, закриваються для пошукових систем. Винятком є ​​посилання на головну сторінку. Так вага всіх сторінок перекачується на неї.
Цей план мав на увазі зміну першої сторінки, на ній повинні виводитися найпопулярніші і найновіші статті з міні-описом.
Так можна було звернути увагу пошукового робота на потрібну статтю статтю, просто розмістивши її на домашній сторінці, а не додавати її на всі ділянки ресурсу.
Оптимізація просування сайтів пошукових системах по цій схемі не дуже правильна, але про помилки ми поговоримо потім.

Потім потрібно було правильно прописати в файлі Robots.txt все скановані папки і розділи. Цей файл показує, куди будуть потрапляти пошукові роботи, і що вони будуть вносити в індекс.
Наприклад, індексування технічних сторінок з кодом плагінів зовсім не потребує індексації, а тільки псує уявлення пошукового робота про ресурс. Василь створив цей файл і відредагував його так, щоб доступ пошуковців був тільки до інформативних сторінок.

Внутрішня оптимізація сайту вимагає коригування і верстки мобільної версії для планшетів і телефонів. Це було найскладнішим моментом, однак при переробці головної сторінки, Василю довелося змінити тему оформлення.
Уже тоді він знав, що хоче зробити ресурс доступним і зручним для завантаження на мобільних пристроях і вибрав тему, яка підтримувала цю функцію.

Після того, як Василь закінчив технічні роботи по поліпшенню сайту. Його ресурс працював як по годинах, завантажувався швидко, пропали непотрібні пункти меню, що стало не тільки більш зручним при роботі з сайтом, а й внесло внесок в просування сайту. Він прибрав календар, годинник, погоду, флеш-заставку і музику.
Після цього всі його друзі сказали, що так набагато краще. Так як кілька людей заходили на сайт пізно вночі, і музика розбудила сплячих сусідів, один спробував зайти через телефон, коли їхав в транспорті, але сайт завантажувався дуже довго, а флеш програма не запускається, так як його телефон не підтримував роботу з флеш. Після всіх технічних робіт все могли користуватися ним комфортно.

Надалі для Василя пошукова оптимізація веб сайту була в тому, що потрібно було придумати семантичні ядро ​​і виходячи з нього виписувати анкор в текст. Цей момент був пов'язаний з моральним вибором, так як Василь розумів, що це трохи нечесний спосіб розкрутки.
Адже якщо писати статтю по тематиці анкора (ключового слова), в ній було б багато таких словосполучень. Однак, він твердо вирішив особисто для себе, що не обманювати користувача, а просто хоче надати йому потрібну інформацію.
Це означало, що зі списку він вибирав найбільш підходящі для статті анкор, а не найпопулярніші. Семантичне ядро ​​- це список незмінних ключових слів, які найчастіше використовуються користувачами пошукових систем для знаходження сайтів з даної тематики. Наприклад, проект Альфа це сайт про рукоділля та hand made, досить велика тематика, але можна виділити такі слова для семантичного ядра:

 • hand made;
 • рукоділля;
 • зробити своїми руками.

Насправді, для такої тематики це дуже мале ядро, однак, для прикладу нам вистачить. Далі для будь-якої конкретної фрази ми повинні вибрати анкор, згідно керівництву по оптимізації сайту. Василь живе в Росії і для його регіону більш популярною пошуковою системою виступає Яндекс, а не Гугл.

Пошукова оптимізація і просування сайтів для Яндекс диктує нам використання сервісу Яндекс Вордстат. Сервіс безкоштовний і дозволяє підібрати анкор по заданому слову або словосполученню. Наприклад, для слова «рукоділля» ми отримаємо такий список анкоров:

 • рукоділля;
 • магазин рукоділля;
 • рукоділля інтернет;
 • інтернет магазин рукоділля;
 • рукоділля + своїми руками;
 • майстри рукоділля;
 • рукоділля + для будинку;
 • товари + для рукоділля;
 • майстер класи + по рукоділлю;
 • сайт рукоділля;
 • рукоділля + для будинку + своїми руками;
 • магазин товарів + для рукоділля.

Це список найпопулярніших запитів зі словом «рукоділля». А значить, якщо ми хочемо розкрутити сайт по рукоділлю, то нам варто використовувати ці ключові слова для написання статей.
Даний список є прикладом, він дуже малий, Василь виходячи з того, що він працює один і не планує вкладати гроші в проект Альфа, то вибрав для себе 100 ключових фраз для вписування їх в статті. Це потрібно для того, щоб робот видавав сторінки його сайту по цих запитах.

IP сайту можна перевірити за допомогою спеціальних сервісів або інших методів.

Дізнайтеся, як заробити на опитуваннях, прочитавши нашу статтю .

Рекламні екрани є відмінним способом просування товарів або послуг, адже зовнішня реклама завжди привертає увагу. Подробиці можна прочитати тут .

Щоб детально описати, що таке  SEO  оптимізація сайту онлайн, навіщо вона потрібна, і як її зробити, будемо розглядати ці питання в історії розвитку одного інтернет проекту Статті по темі "Оптимізація сайту"

Василь давно зрозумів, що оптимізація під пошукові запити і просування сайтів - це непросте, але здійсненне завдання. Далі йому довелося перевіряти на унікальність кожну статтю.
Іноді доводилося працювати над ними деякий час, щоб домогтися поставленої задачі - унікальність в 95%. Втішало його те, що рано чи пізно його праці будуть винагороджені. Він знав як важливо, щоб на сайті був присутній унікальний контент, а не вкрадені матеріали і пошукові системи приділяють цьому максимум уваги.

Наостанок він залишив найпростіше, але дуже важливе завдання прописування мета-тегів і title. Василь вирішив заповнювати їх все:

 • Тег description прописується для того, щоб в пошуковій видачі робот сам не шукав уривок тексту, який буде там показаний. Це дуже зручно, тому що далеко не будь-який початок статті може зацікавити користувача. А прописавши його самостійно, ви зможете уявити матеріал на станиці в кращому світлі.
 • Тег keywords додає до матеріалу список актуальних ключових слів, щоб пошукової павук крім штатного індексу, робив акцент на певних фразах. Так ми допомагаємо пошуковику адекватно оцінювати матеріал. Це малозначний елемент, але він досить потрібний. Оптимізація просування сайтів пошукових системах неможлива, якщо забути про все це.
 • Тег title виводить назву сторінки, це про незначну деталь, але пошукової павук також приділяє їй увагу. Як правило, цей тег генерується сам на основі назви сайту і заголовка статті. Для такої генерації на CMS платформі повинен бути SEO плагін, майже всі вони вміють робити це.

У підсумку Василь провів повну внутрішню оптимізацію. Всі ці дії були спрямовані на те, щоб максимально допомогти пошуковому роботу грамотно і адекватно проіндексувати матеріал.
Адже використовуючи всі ці правила, з метою дати користувачеві цікавий матеріал, виграє як власник ресурсу, так і пошуковий робот. Пам'ятайте, що переоптімізацію легко виявляється пошуковою системою.
Коли на ресурсі розміщено занадто багато вихідних або внутрішніх посилань, в тому чиле і реклами, то сторінки отримують штраф при ранжируванні. Ця правило працює також на ключові слова, а конкретніше їх кількість. Оптимізація і просування сайтів під ключ без всіх вищесказаних дії буде не ефективна.

Якщо досвід Василя виявився надихаючим, то за його прикладом може надійти практично кожна людина має комп'ютер та інтернет. Для створення сайту можна використовувати вже готові движки, наприклад:

 • Bitrix (Бітрікс);
 • Opencart (Опенкарт);
 • Joomla (Джумла), та інші.


Необхідні матеріали для створення сайтів в тому числі і шаблони можна без проблем скачати в інтернеті. А якщо виникнуть питання щодо створення і оптимізації сайту, то завжди можна звернутися до тематичних форумах або до служби підтримки двигунів.Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения