Поради щодо оформлення додатка для публікації в Google Play 7 відмінностей від App Store

 1. Відмінність 1: Featured Image - мініатюра для рубрики "Вибір редакції"
 2. Відмінність 2: Відео
 3. Відмінність 3. Іконки
 4. Відмінність 4. Скріншоти
 5. Відмінність 5. Назва та опис
 6. Відмінність 6. пошук
 7. Відмінність 7. Індексація
 8. РЕЗЮМЕ

У Google Play як і в App Store: правильно оформлений додаток для публікації - гарант органічних установок. Наприклад, один з найважливіших факторів, покликаних привернути увагу користувача і спонукати до установки, - графічні елементи (іконки, скріншоти і т.п.). Які бувають скріншоти, навіщо робити на них написи, на що ще звернути увагу - ми розглянули в попередній статті, присвяченій оформлення додатка для публікації в App Store . По суті, поради щодо оформлення додатка для App Store і Google Play дуже схожі, але мають ряд своїх особливостей. Щоб не повторюватися, знайдемо 7 основні відзнак.

Відмінність 1: Featured Image - мініатюра для рубрики "Вибір редакції"

Чи не обов'язковий, але бажаний елемент який знадобиться, якщо ваше додаток включать в список рекомендованих фахівцями Google.

Як це працює?

У списку "Вибір редакції" при перегляді з мобільного пристрою ми бачимо не іконки і не скріншоти, а мініатюру. Саме по цьому зображенню користувач буде приймати рішення, чи хоче він познайомитися з вашою додатком ближче або віддасть перевагу продовжити пошук.

Що потрібно зробити і від чого утриматися, щоб мініатюра працювала на вас, а не проти:

 • Уникайте великої кількості тексту. Не варто дотримуватися стилю деяких об'яв на Avito: давайте залишимо полотна в спокої і винесемо на мініатюру коротку фразу, яка відображатиме головна перевага додатки, або зовсім залишимо лише його назва.
 • Проповідуйте мінімалізм. Мініатюра - НЕ скріншот, а банер. Тому не радимо розміщувати на ній скріншоти, зображення девайсів або елементи інтерфейсу вашої програми. Як і з текстом, з деталями не варто занадто поспішати. Задумайтесь, яку функцію несе кожна деталь зображення. Сміливо відмовляйтеся від незначних деталей, без яких цілком можна обійтися. Переобтяжене зображення буде відштовхувати, особливо на тлі мініатюр конкурентів, які давно засвоїли це правило.
 • Контрастує. Білий або чорний фон - погана ідея для мініатюри. Щоб ваша візитна картка (а мініатюра їй по суті і є на даному етапі) не тонули в фоні Google Play, а виглядала як окрема цілісна картинка, вибирайте фон, відмінний від білого і чорного.
  У Google Play як і в App Store: правильно оформлений додаток для публікації - гарант органічних установок
 • Тестируйте варіанти. Розробіть кілька варіантів мініатюри. Оптимальний формат 1024 x 500. Кожне зображення зменшіть в кілька разів, щоб зрозуміти, як воно буде виглядати на різних екранах. Кращим варіантом буде той, на якому при вирішенні 108 x 54 всі елементи помітні, текст (назва) - читаємо, і в цілому зображення виглядає привабливо. Серед кращих можна заздалегідь до публікації влаштувати змагання: запустити невелику кампанію у мережі, використовуючи розроблену мініатюру як банеру. Переможе той варіант, який покаже більший CTR.

Вимоги Google:
Формат: JPEG або 24-бітний PNG (без альфа-каналу)
Розмір: 1024 × 500 пікселів
Все важливе повинно знаходитися в межах області розміром 924 x 400 пікселів, так як дизайнери Google Play можуть обрізати краю по свій розсуд
Залиште зазор в 50 пікселів з кожного боку

Відмінність 2: Відео

Ще один формально не обов'язковий, але бажаний елемент - це відео. Відеоролики завжди розташовані на початку. За ними слідують зображення, які підходять для пристрою, на якому користувач переглядає сторінку. Незважаючи на те, що відео переважно використовується для ігор як продовження тенденції геймплея на Youtube, неігрові додатки (особливо платні) все частіше використовують відео для залучення аудиторії.

Якщо ви вирішили підкорити свій користувальницький сегмент за допомогою відео, розплануйте бюджет і терміни так, щоб не робити ролик на швидку руку. Користувачі обов'язково помітять халтуру і швидше за все відмовляться від установки, якщо ролик зроблений неякісно або не несе ніякої користі, навіть за умови наявності добротних скріншотів і опису. Якщо у вас немає відповідного досвіду, зверніться до професіоналів за допомогою.

А якщо досвід є, на що орієнтуватися? У ТОП'ах додатків (наприклад, для бізнесу) можна знайти приклади відеороликів, щоб зрозуміти, як ваші конкуренти (і не тільки) залучають користувачів. Ось один з вдалих прикладів - відео для Office-програм, з яких велика кількість форматів.

Плюс такого промо-ролика в тому, що його можна використовувати не тільки для публікації у Google Play, але і в рекламній кампанії вашого застосування. Оскільки ролик розміщується на Youtube, є певна ймовірність того, що він стане вірусним (якщо, звичайно, в основі лежить відмінна ідея).

Крім всіх цих приємних плюсів є і практичне спостереження: наша практика показує, що якщо у програми є тексту опису, картинки і відео, то користувачі серед цього частіше дивляться саме відео. Тому ще раз радимо поставитися до ідеї відеоролика з не меншою серйозністю, ніж до розробки самого додатка.

Зверніть особливу увагу на локалізацію. Якщо ваш додаток розраховане на користувачів з різних країн, що локалізуються не тільки скріншоти і опис, а й відео: для кожної мови можна додати окремий ролик.

Крокуйте в ногу з часом, тим більше що в iOS 8 теж з'являться можливість додавати відео в описі. Але не робіть поширену помилку: не потрібно показувати в відео сам пристрій (а тим більше - iPhone в ролику для Google Play або навпаки), якщо ваше додаток кроссплатформне.

Вимога Google Play до промо-роликів:
Відео повинно бути коротким (від 30 секунд до 2 хвилин) і демонструвати найпривабливіші функції програми.

Відмінність 3. Іконки

Немає принципової відмінності між радами з оформлення іконок для Google Play і App Store. Однак, якщо ви ще не опублікували свій додаток в App Store, але вивчили іконки конкурентів, не поспішайте використовувати ці дослідження в Google Play. App Store і Google Play - різні ринки з різними конкурентами. У попередній статті ми говорили, що не слід використати синій колір для іконки, якщо це тренд у вашій ніші. Так трендом в App Store може бути синій, а в Google Play - будь-який інший колір. Якщо плануєте завоювати ТОП'и в обох маркетах, намагайтеся відрізнятися від конкурентів, але не забувайте про впізнаваності. Ваше додаток повинні знайти не тільки нові, але і лояльні користувачі, які встановили його раніше на іншому пристрої.

Ось, наприклад, явно переважає чорний і сірий колір в оформленні іконок калькуляторів в Google Play, з яким можуть позмагатися блакитні і сині відтінки в App Store:

Ось, наприклад, явно переважає чорний і сірий колір в оформленні іконок калькуляторів в Google Play, з яким можуть позмагатися блакитні і сині відтінки в App Store:

Примітно, що пошук при введенні одного і того ж ключового слова в цих магазинах працює по-різному, тому ваша іконка може опинитися в абсолютно різному оточенні. Врахуйте це при виборі кольору і стилю.

До речі, виявляється, дублювати іконки, що використовуються для запуску програми на пристроях з іншого платформою, заборонено правилами .

Вимоги до іконки з високою роздільною здатністю:
32-бітний PNG (з альфа-каналом)
Розміри: 512 х 512 пікселів
Максимальний розмір файлу: 1024 КБ

Відмінність 4. Скріншоти

Ви можете додати до восьми скріншотів для кожного типу пристроїв: телефонів, 7-дюймових і 10-дюймових планшетних ПК. Але відмінність, як можна здогадатися, не тільки в розмірах зображень.

Як ви думаєте, що буде, якщо взяти ваші скріншоти з App Store і використовувати в Google Play?

Якими б вдалими скріншоти не були в App Store, як би вони ні впливали на конверсію, якщо їх використовувати в Google Play, вас чекає провал. Крім розмірів зображення тут зачаївся не просто підводний камінь, а валун: зображені на скріншотах кнопки управління, актуальні для iPhone або iPad, введуть в оману власників, скажімо, Samsung. У пристроях на Android більшість елементів управління розташоване інакше, цим не можна нехтувати. Як ви пам'ятаєте , Скріншот повинен не тільки пояснювати, чому користувачеві варто встановити саме ваше додаток, а й показувати, як користуватися головними фичами.

Тому радимо витратити трохи часу на роботу з скріншот спеціально для Google Play. Ось, наприклад, картки додатків Альфа-Банк в App Store (ліворуч) і в Google Play (праворуч). Скріншоти різні, і по панелі управління в нижній частині екранів на скріншотах для Google Play явно видно, що це додаток для Android:

Скріншоти різні, і по панелі управління в нижній частині екранів на скріншотах для Google Play явно видно, що це додаток для Android:

Вимоги до скриншотам:
формат JPEG або 24- бітний PNG (без альфа-каналу)
Проте 320 пікселів
не більше 3840 пікселів
співвідношення сторін не повинна перевищувати 2: 1

Відмінність 5. Назва та опис

Побутує думка, що на пошукову видачу App Store не впливає опис. Так чи інакше, Google Play виграє в питаннях внутрішнього пошуку, хоча б тому, що має власну пошукову систему і багаторічний досвід по оптимізації її роботи. Ось кілька порад, які допоможуть і пошуковику догодити, і користувачеві сподобатися.

 1. Все геніальне. Використовуйте просту мову, зрозумілий всім користувачам. Уникайте пишномовних промов, художніх порівнянь і складних конструкцій. Чим коротше слова і пропозиції, тим краще. Головну думку намагайтеся вмістити в перші 11 символів - це те, що гарантовано побачать користувачі навіть найменших Android-смартфонів. Причому ця думка повинна не тільки відображати основні переваги, але і захоплювати увагу так, що у користувача було 2 варіанти розвитку подій: 1) дочитати опис і встановити додаток; 2) встановити додаток негайно.
 2. В той степ. Пишіть тільки про те, про що дійсно варто знати користувачеві. Виключіть зайві технічні тонкощі, сфокусуйтеся на вигоді для користувача. Викреслюйте з чернетки все, що можна викреслити - опис має бути хоч і максимально ємним, але і максимально коротким.
 3. Стиль. Намагайтеся говорити з користувачем на одній мові. Будьте доброзичливі, використовуйте скорочення (але не сленг) і уникайте слів з негативним забарвленням.
 4. Грамотність. Згадайте свою останню друкарську помилку, коли ви "гуглили". Google відразу запропонував замінити слово на граматично правильне. Не забувайте про це коли будете писати опис додатка, і не допускайте помилок. Граматично правильний текст не тільки порадує ваших користувачів-філологів, а й допоможе машині знайти вас за цільовим запитом.
 5. Структура. Намагайтеся спочатку розповісти про ключове перевагу для користувача і про оновлення. Розбивайте текст на блоки й але не перестарайтеся з великими літерами і символами. Оформлене в стилі назв груп з Однокласників додаток не матиме успіху ні на рев'ю, ні у користувачів. Згадайте рада про мінімалізм і його дотримуйтеся.
 6. Посилання. В опис можна включати клікабельні посилання на інші сайти та соціальні мережі, причому писати їх слід цілком, з http / https. Також можуть бути корисними посилання на картку додатки з оглядів, блогів та сайтів. Вважається, що такі посилання допомагають виводити додаток вище у видачі, особливо якщо в посиланнях оптимізований anchor text.
 7. SEO. Хоч Google і радить звернутися до відомих прийомів SEO-оптимізації, які не напихати текст ключовими словами і не використовуйте "чорне SEO« (наприклад, заміну деяких букв латинськими, якщо у вас опис в кирилиці). Все це не призведе ні до чого хорошого. Заспокойте чітера всередині себе і зосередьтеся на написанні тексту для користувача, а не для машини. В кінці можна перевірити ваше опис на унікальність, наприклад, за допомогою Advego Plagiatus.
 8. Експериментуйте. Якісь поради на просторах інтернету можуть бути про одне, а можуть суперечити один одному. Єдиний спосіб знайти істину - перевірити різні способи на практиці. Так, наприклад, одні "гуру просування" кажуть, що назва програми має бути унікальним і максимально коротким, так як на деяких пристроях довгу назву може бути обрізане. Інші стверджують, що в їх випадку приписка до назви, яка містить ключові слова (наприклад, жанр гри або формат, який підтримує бізнес-додаток), призвела до величезного сплеску в кількості органічних установок. Пробуйте, і ви знайдете правильне рішення.

Відмінність 6. пошук

Пошукова видача в Google Play залежить від цілого ряду чинників, частина з яких Google по традиції не розголошує. І все ж деякі фактори відомі.

 • Повнота заповнення даних для Google Play Маркета. По-перше, слід врахувати поради з попередніх пунктів. Зверніть особливу увагу на назву і опис. У назві намагайтеся відобразити особливість додатка, але уникайте шаблонних фраз. Переконайтеся, що основні відомості відображаються навіть в згорнутому описі. Уникайте повторив ключових слів, вони можуть негативно позначитися на ваших позиціях в пошуковій видачі. Google рекомендує в своїх гайдлайни з пошукової оптимізації додатки додати якісні графічні ресурси і зображення. Однозначно не відомо, наскільки це впливає безпосередньо на пошукову видачу, але помітні і стильні іконка з скріншот як мінімум утримають увагу користувача на вашому додатку серед інших в пошуковій видачі.
 • Локалізація даних. Цей пункт важливий для тих, чиї додатки розраховані не тільки на росіян, але і на користувачів з інших країн. Додайте переклади, скріншоти і мініатюру для іноземних користувачів. Це спростить їх пошук, а також буде ще одним доказом того, щоб встановити вашу програму. При локалізації постарайтеся врахувати основні культурні відмінності, щоб уникнути можливого непорозуміння або конфліктів. Не забувайте, що інтерфейс локалізованого скриншота теж повинен бути на мові локалізації.
 • Зручність для користувачів. На пошукову видачу також впливає оцінка загальної задоволеності користувачів, яка враховує їх відгуки і дії. Частиною пошукового алгоритму Google є співвідношення оцінок, відгуків і кількості установок. Щоб підвищити популярність свого застосування, ви можете:
  • по-перше, постійно вдосконалювати свою додаток;
  • по-друге, мотивувати користувачів залишати коментарі та оцінки;
  • по-третє, вчасно відповідати на кількість звернень від користувачів і здійснювати технічну підтримку. Так, в Google Play є можливість відповідати на коментарі користувачів, і це потрібно робити абсолютно завжди! Покажіть користувачам, що їх критика дозволяє вам знаходити і виправляти помилки. Таким чином можна досягти стабільної зворотного зв'язку, а якщо робота над додатком ведеться і до відгуків дійсно прислухаються, то і рейтинг збільшиться. А ще армія ваших фанатів (або колег-чітера) може позначати негативні й марні відгуки як "unhelpful", тільки тссс! Все ж краще сконцентрувати увагу і сили на слабких сторонах додатки і вести роботи по його поліпшенню.

Відмінність 7. Індексація

Індексація додатків тепер доступна для всіх розробників, про що йдеться в блозі 25 червня 2014 року.

Якщо ваш додаток є доповненням до веб-сайту, ви можете пов'язати їх посиланнями, щоб користувачі змогли швидше знайти контент вашого застосування. Як у власника сайту, у вас тепер є можливість показувати користувачам потрібний контент в потрібний час. Для цього необхідно пов'язати сторінки вашого сайту з відповідними розділами програми. Тепер можна направляти користувачів на сайт або в додаток - ви контролюєте цей процес.

Як тільки пошукової робот проиндексирует ваші посилання, він знайде зв'язку між сайтом і додатком. Таким чином, ваше додаток стане відображатися в пошуковій видачі.

РЕЗЮМЕ

Підводячи підсумки, хочеться відзначити ще одну екстра-відмінність, про яку багато хто чув: процес публікації в Google Play набагато швидше, ніж в App Store, і набагато простіше процес модерації. Цим теж можна і потрібно користуватися!

Дарина Ахмерова,
менеджер мобільних проектів Improve Digital:

"Наш досвід роботи з Google Play підказує: це швидко і просто. Клієнти задоволені оперативністю з'являються релізів. При відправці додатки Смсфінанс ми буквально за пару годин отримали опублікований продукт, як то кажуть, готовий до негайного вживання. При публікації можна більш точно планувати час релізів і маркетингові акції. Можна більш просто і швидко випускати налагоджені версії з усуненням помилок. "

Швидка публікація - це і привід як слід підготувати додаток до виходу, і одночасно можливість в разі чого швидко поправити будь-який з елементів картки додатки при черговому релізі. Проте, намагайтеся випускати додаток якомога повніше оформленим, це дасть позитивний відгук користувачів вже в перші години після публікації.

Отже, коротенько повторимо:

Підготуйте заздалегідь картинку для розділу "Вибір редакції", намагайтеся зробити її привабливою і читається для всіх пристроїв: від телефонів з маленькими екранами до планшетів.

Ви можете зробити промо-ролик вашої програми і використовувати його, як в Google Play, так і для рекламної кампанії. Намагайтеся зробити захоплюючу і якісне відео довші 2 хвилин.

Проаналізуйте графічні матеріали своїх конкурентів. Не робіть схожих іконок: в більшості випадків користувачі спочатку бачать тільки іконки в якості графічного представлення вашої програми. Вам важливо їх зацікавити!

Відобразіть на скріншотах основні фічі. Але не дублюйте скріншоти з App Store! Пам'ятайте про різні кнопки управління.

Не дивлячись на більш просунутий пошук, пишіть опису для людей. В кінці-кінців, саме вони - ваші користувачі, а не робот Google.

Працюйте над якістю і повнотою матеріалів в Google Play, стимулюйте зворотний зв'язок і враховуйте зауваження користувачів. Це неодмінно допоможе вибитися в ТОП'и пошукової видачі.

Вносьте зміни в опис і скріншоти настільки часто, наскільки це необхідно. У Google Play цей процес не так затягнуть, як в App Store, більше можливостей для експериментів. Оцінити результат ваших експериментів можна, наприклад, за допомогою Інструментів ASO від App Annie .

Якщо ваш додаток - додаток до сайту, зв'яжіть їх і керуйте контентом, який показується користувачеві. І нехай буде з вами Google!

Автор статті:  Світлана Шаріпова,  Інтернет-аналітик Автор статті:
Світлана Шаріпова,
Інтернет-аналітик

Сподобалось стаття? Поділіться з колегами и друзями:

Як це працює?
А якщо досвід є, на що орієнтуватися?
Як ви думаєте, що буде, якщо взяти ваші скріншоти з App Store і використовувати в Google Play?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения