Пошукова оптимізація сайту - основи SEO. Що таке ТИЦ Яндекса і PR Google?

 1. Пошукова оптимізація сайту і основи SEO
 2. Посилання та пошукова оптимізація сайту

Основи SEO - пошукової оптимізації web-site 'ов

Як і будь-яка справа, пошукова оптимізація (SEO ) Ґрунтується на декількох принципах. Яким повинен бути сайт, щоб добре ранжуватися (тобто показуватися на високих позиціях в пошуковій видачі )? Тут всього кілька моментів:

 1. цікавим для користувачів;
 2. з нормальним кодом і структурою для розуміння пошуковими системами;
 3. авторитетним.

Відразу варто відзначити, що останній пункт втрачає колишню значимість (але і набуває нової ...). Тепер про все по порядку.

Пошукова оптимізація сайту і основи SEO

Основа цікавого проекту - цікавий контент , Як не дивно ... Тобто все той зміст, який є на сторінках сайту - тексти, відео, фото тощо (причому, необов'язково, але вкрай бажано унікальне). Ну або гарний сервіс .

Окремо можна розглянути соціальні мережі - Зараз вони являють собою і контент, і сервіс, і навіть майже ПС.

Даний критерій оцінки якості веб-ресурсу пошуковими системами останнім часом набирає силу і скоро стане основним в SEO. Воно й зрозуміло, адже завдання кожного пошукача - давати чіткий і вірний відповідь на питання користувача. Адже якщо цього не буде, то користувачі з даного пошукача підуть до іншого. А це - погано для даної ПС.

До речі, перед оптимізацією сайту необхідно почитати « Поради вебмайстру »Від Яндекса. Багато ними нехтують. У них закладені головні принципи та засади грамотного SEO (для Google і інших ПС все приблизно те ж). А також зверніть увагу на цей pdf-документ: « Рекомендації Яндекса по створенню сайту ». Треба подякувати співробітників Яндекса за проявлену турботу.

 • Нормальний код і структура сайту - це просто грамотний html-код сторінок. Бажано, щоб це питання вирішувалося при проектуванні проекту, інакше поганий код буде гальмувати SEO і постійно доведеться що-небудь переробляти. У наступних статтях я напишу докладніше, що це означає.

У тих же документах від Яндекса про це написано.

 • Авторитетність сайту - досить простий момент, якому при пошукової оптимізації зазвичай приділяють дуже багато часу, але який втрачає своє старе значення. Авторитетність безпосередньо залежить від кількості і якості посилань на даний сайт.

Дана особливість була створена ПС за аналогією з реальним світом людей, (а саме - світом вчених людей) - якщо на праці та ім'я будь-якого вченого часто посилаються, то передбачається, що даний учений того дійсно заслуговує і його авторитет підвищується.

Яндекс для цих цілей придумав ТИЦ (Тематичний Індекс Цитування, розраховується для всього ресурсу), а Google - PR (Page Rank - «Пейдж ранк», - обчислюється для кожної окремої сторінки сайту).

Посилання та пошукова оптимізація сайту

Таким чином, - як було сказано вище, - чим більше інтернет-ресурсів посилається на ваш проект, тим авторитетніше він в очах ПС, тим вище його ТИЦ і PR.

Але тут є ще один момент: набагато краще, якщо на ваш сайт посилаються ресурси такої ж або близької тематики. Це логічно - якщо доктор фізичних наук при складанні наукової праці посилається на доктора філологічних наук, то останнім від цього особливо «ні гаряче, ні холодно». А якщо д.ф.н. посилається на молодого студента-фізика, то «авторитет» (ТІЦ) цього студента тепер може просто зашкалювати.

Але, як писалося вище, даний критерій в SEO втрачає велику значимість при оптимізації сайту. Оскільки він дав початок цілої індустрії біржової торгівлі посиланнями (вона і зараз процвітає), і тоді будь-який оптимізатор міг «підняти» свій сайт (навіть з краденим контентом ) У видачі просто закупивши необхідну кількість зовнішніх посилань на нього з необхідних ресурсів.

Само собою в ТОП ПС стали потрапляти зовсім не якісні веб-ресурси, і пошукові системи поступово почали виявляти їх, а потім застосовувати пошукові фільтри і санкції , Знижувати в ранжируванні. Або навіть зовсім виключати з SERP'а . Тому в наш час цей критерій Search Engine Optimization втрачає колишню міць.

Також до авторитетності можна додати і вік сайту - зважає на того моменту, коли про нього дізнався той чи інший пошуковик (це не вік домену ). Помічено, що сторінки молодих проектів деякі ПС (особливо Гугл) тримають під фільтром.

Наприклад, Google видає тільки частина з проіндексованих сторінок , А інші знаходяться у нього в т.зв. Supplemental Index'е . Можливо, цим ПС хоче показати, що молодому проекту спочатку треба підтвердити свою корисність користувачам, а вже потім вона буде його видавати по повній.

Зараз краще говорити про трастовості інтернет-ресурсу, а не про авторитетність в звичному її розумінні. Детальніше про траст читайте:

А також, прямо і побічно до трасту відносяться т.зв. поведінкові (призначені для користувача) фактори. Почитайте і про них:

Підводячи підсумок, можна сказати, що всі дії при грамотній пошукової оптимізації сайту повинні бути спрямовані на поліпшення його для відвідувачів - хороший унікальний контент , Корисний сервіс. А також на розробку такого коду, який легко б читався, не гальмував завантаження сайту і правильно розумівся б пошуковими системами, а вже потім можна витрачати ресурси на збільшення кількості зовнішніх посилань.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения