Пошукова оптимізація: що це? для кого? як працює?

У сучасних умовах конкуренції, високого рівня розвитку технологій і значущості Інтернету кожен бажає заявити про себе у всесвітній павутині. Однак щоб вас почули і полюбили, одного тільки присутності в Інтернеті недостатньо. Саме тут на допомогу вашому персонального блогу , Інтернет-магазину або іншому онлайн-ресурсу прийде SEO-оптимізація.

SEO (англ. Search engine optimization - «пошукова оптимізація сайту») являє собою цілий комплекс заходів, спрямований на підвищення рейтингу сайту і підняття його в результатах видачі пошукових систем за певних пошукових запитах користувачів. Цікаво, що потрапляння в ТОП-10 сайтів в пошукових системах Google або Yandex не є самоціллю, скоріше це засіб залучення відвідувачів на свій ресурс, а для Інтернет-магазинів відповідно і вірний спосіб збільшення продажів.

Наша команда на протязі декількох років працює над просуванням власних сайтів. Деякі з них збирають десятки тисяч користувачів в місяць і займають лідируючі позиції в пошукових системах. Все, що я розповім вам в цій серії статей про SEO-оптимізацію, є компіляцією особистого досвіду нашої команди, матеріалів нашого інформаційного ресурсу zaruka.ru і досвіду колег російською та американському ринку.

Чорне vs Біле SEO

Погодьтеся, навряд чи ви читаєте і відкриваєте сайти, які Google видає на другий, третій або десятій сторінці. Говорячи конкретними цифрами і фактами, близько 87% Інтернет-користувачів читають тільки запити на першій сторінці пошуковика. А отже всі сайти прагнуть зайняти лідируючі позиції, що досягається саме за рахунок SEO-оптимізації. Ось тільки в SEO не як на війні - далеко не всі засоби хороші. Тому як людині, яка цікавиться SEO-оптимізацією, вам необхідно знати і враховувати, що існує кілька видів SEO і що деяких з них варто уникати при просуванні свого веб ресурсу.

Чорне SEO - досягнення результатів нелегальними методами. До таких належить покупка посилань, спам в блогах або форумах, використання чужого контенту, клоакинг та інше. Як показує практика, рано чи пізно пошуковик розпізнає сайти, розкручені такими способами, і накладає на них штраф їх або ж значно знижує у видачі. До речі, зовсім недавно Google провів оновлення алгоритму ранжирування, після чого деякі сайти вилетіли не тільки з лідируючих позицій, але навіть з першої сотні.

Біле SEO - це просування сайту за правилами і рекомендаціями пошукових систем. Спосіб цей має на увазі дослідження і складання бази ключових слів для сайту, написання унікального контенту, оптимізацію тегів , Добування посилань з тематичних ресурсів і т.д. Природно, біла SEO-оптимізація вимагає набагато більше зусиль, ніж чорна, але результати такого способу просування довговічні, ефективні і не схильні до ризику раптового отримання «штрафу» і падіння у видачі. Саме цей спосіб просування використовує наша команда, а деякі цікаві висновки і спостереження ми залишаємо у вигляді заміток на сайті zaruka.ru.

Цікаво, що на стику білого і чорного SEO з'явилося третій напрямок, відоме як сіре SEO. Цей спосіб просування включає способи просування обох напрямків, в результаті чого балансує на межі легального / нелегального. Як приклади тут можна назвати використання дорвеев без редиректу і перенасичення тексту ключовими словами. За такі дії ваш сайт може сильно і несподівано опуститися у видачі, а може і отримати вигоду. У будь-якому випадку, тут вирішувати самому оптимізатора сайту. Головне, при цьому пам'ятати, що отримати «штраф» легко, а ось відновити свій ресурс після нього дуже і дуже складно, так чи варто ризикувати?

Фактори і принципи SEO-оптимізації

При аналізі сайту, пошуковий робот кожен раз привласнює йому певний рейтинг, який базується на безлічі параметрів. В результаті такого аналізу ваш сайт і отримує ту чи іншу позицію на сторінці видачі по конкретному пошуковому запиту. Основними, видимими для веб-майстра показниками рейтингу сайту є PR (PageRank) для Google і ТиЦ для Яндекса. Ранжування вебсайтів в різних пошукових системах відбувається схожим чином, деякі відмінності можуть бути лише в глибині аналізу та важливості окремих факторів.

Приступаючи до оптимізації сайту, ви повинні враховувати цілий комплекс факторів, які впливають на просування сайту. Пропоную розглянути найбільш значимі з них:

 1. Архітектура сайту. На «привабливість» вашого сайту для пошукових систем впливають кілька параметрів, такі як швидкість завантаження, формат URL сторінок, зручність навігації. Як правило, URL повинні бути короткими і містити ключові слова і фрази. А для зручності навігації раджу звернути увагу і на структуру меню - стислість, чітка систематизація і простота у використанні - це саме те, що не тільки необхідно відвідувачеві сайту, але і сприяє швидкій індексації, адже пошукові роботи вже «навчилися» оцінювати сайт з точки зору простоти і зручності для користувача.
 2. Контент сторінки. Цей параметр один з найважливіших. Зміст сторінки має бути унікальним і релевантним, тобто відповідати запитам користувачів з одного боку і легко «читатися» пошуковими системами з іншого боку. Крім того, контент вашого сайту повинен постійно поповнюватися унікальними матеріалами. Важливим моментом для SEO-оптимізації контенту є і правильний вибір ключових слів для сайту, тобто слів, словосполучень і фраз, за ​​якими найбільш часто користувачі шукають ваш товар або послугу. Для цього складається семантичне ядро ​​сайту, яке потім активно використовується в тексті, тегах і посиланнях.
 3. HTML і мета-теги. Абсолютно всі пошукові системи враховують мета-теги. Тому кожен веб-оптимізатор повинен використовувати в них свої ключові слова і фрази. Основним за значимістю є Title, який повинен бути гранично чітким, привабливим для потенційного відвідувача і релевантним для пошукача. Увімкніть також ключові слова в мета-теги Description і Keywords - це посприяє тому, що ваш сайт за даними ключовими словами займе більш високу позицію у видачі Google або Yandex . Також рекомендую перевірити відповідність html-коду сторінок сайту стандартам W3C, щоб пошукові системи безперешкодно проиндексировали весь ресурс.
 4. Посилання. Добувати посилання на свій ресурс - це заняття трудомістке, але дуже ефективне і життєво необхідне для SEO. При цьому важливим є як кількісний, так і якісний показник. Чим більше посилань з інших сайтів будуть вести до вас на сторінку, тим вище буде оцінюватися ваш сайт. Чим популярніший ресурс, з якого йде до вас посилання, тим більшу вагу вона матиме для пошукових систем. Багато SEO-оптимізатори домовляються про публікацію унікальних статей з посиланнями на інших блогах або про покупку посилань в блогрол сайтів схожої тематики. Однак пам'ятайте, що посилання з сумнівних ресурсів, а також куплені посилання можуть нашкодити і навіть привести до зниження позицій сайту, так як це вже застосування сумнівних способів просування, тобто чорне SEO. Тому будьте уважні і ретельно обмірковуйте, де варто розміщувати посилання, а де ні.
 5. Репутація ресурсу. Також відомий цей параметр як траст сайту і служить він своєрідною мірою довіри до вашого ресурсу з боку пошукових систем. Тут все відбувається, як у житті: спочатку ви працюєте на репутацію, а потім репутація буде приносити вам свої плоди. На траст впливає достовірність і корисність інформації, яка на ньому публікується, вік сайту і якість посилальної маси. Траст присвоюється всьому сайту, а не окремим його сторінках і не має кількісного вираження.
 6. Присутність в соціальних медіа. Мені іноді здається, що ми живе в епоху соціальних мереж і платформ. Тепер їх можна використовувати не просто для спілкування з друзями і перегляду відео, а й для блага вашого сайту. Створюється своєрідна мережа, по якій «ходить» посилання на вашу статтю, і ймовірність того, що вона досягне широкого кола користувачів, досить висока. Опублікувавши нову статтю, наприклад, ви ділитеся їй в своїх акаунтах на Twitter, Facebook , ВКонтакте, а також діліться посиланням на статтю на платформах Digg, ReddIt і ін., Що призводить до роботі більша кількість відвідувачів. Є дані, згідно з якими пошукові системи активно моніторять поновлення і поява посилань в соціальних мережах і піднімають у видачі сторінки, на які часто посилаються користувачі цих мереж.

Деякі з перерахованих факторів і етапів SEO-оптимізації впливають на рейтинг сайту більше, ніж інші, однак жоден з них не зможе забезпечити вам зростання позицій сайту без інших. Тільки їх застосування в тісному взаємозв'язку виведе ваш вебсайт в лідери. Однак пам'ятайте, що при всій корисності і необхідності SEO-оптимізації важливим моментом є помірна і грамотна стратегія її застосування. Адже, наприклад, перебір з ключовими словами може не тільки не поліпшити позицій сайту, але навіть і погіршити показники.

Повинна визнати, що практично неможливо викласти в одній статті основні ідеї і поділитися всіма наявними цікавими і корисними думками про ефективну і грамотної SEO-оптимізації. Тому буду з нетерпінням чекати ваших запитань, коментарів і побажань до подальших публікацій на нашому інформаційному ресурсі zaruka.ru. І наостанок повторюсь: топові позиції сайту - це не мета, а засіб отримання трафіку . При цьому дуже важливо пам'ятати, що трафік - це живі люди - ваші друзі, рідні, знайомі - тому в гонитві за лідируючими позиціями в пошукових системах, завжди пам'ятайте про читабельність, інформативність, зручність використання сайту, який просувається.

У сучасних умовах конкуренції, високого рівня  розвитку технологій  і значущості Інтернету кожен бажає заявити про себе у всесвітній павутині

Автор: Оксана Матюшенко - SEO-копірайтер, лінгвіст, перекладач. Займаюся оптимізацією і створенням контенту для Інтернет-магазинів, веду SEO колонку для інформаційного ресурсу www.zaruka.ru .

Головне, при цьому пам'ятати, що отримати «штраф» легко, а ось відновити свій ресурс після нього дуже і дуже складно, так чи варто ризикувати?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения