Продвижение сайта на Joomla: поради від фахівців від Demis Group

 1. Властивості Joomla, що впливають на просування сайту
 2. Формування оптимізованих URL-адрес
 3. Рішення проблем з дублюванням сторінок для успішної оптимізації сайтів на Joomla
 4. Поступ нового сайту: коректна обробка помилки 404 в Joomla
 5. Оптимізація сайтів на Joomla від Demis Group: будьте в числі успішних!

стратегія просування сайту на Joomla мало відрізняється від загальноприйнятої, якщо враховувати особливості движка. Пропонуємо рад по роботі з цією CMS від лідера галузі - компанії Demis Group.

Почнемо з того, що сама по собі система управління сайтом (CMS) не може бути причиною для відмови від його розкрутки. Для сайту первинні зміст, дизайн, зручність користування (юзабіліті), а технічні характеристики, до яких відноситься CMS, традиційно відходять на другий план. Тому при просуванні сайтів на Joomla професіоналізм оптимізатора грає вирішальну роль - особливо цінується досвід роботи з движком.

Властивості Joomla, що впливають на просування сайту

Справедливості заради відзначимо, що в Joomla немає обмежень для просування і якісної роботи виконаних на ній веб-проектів. Це справедливо для створення невеликих корпоративних ресурсів без системи онлайн-замовлення, сайтів-візиток і блогів. Тобто якщо використовувати тільки власні можливості CMS і послідовно виконувати всі передбачені розробниками движка дії, з переліком далі проблемами ви не зіткнетеся.

Складнощі починаються, коли веб-майстер встановлює в системі управління сайтом сторонні компоненти, розширюючи можливості движка до інтернет-магазину, галереї і т. П. Великих проектів, не передбачених під реалізацію штатними засобами Joomla. Незважаючи на велику кількість спеціалізованих систем управління сайтом під складні веб-проекти на просторах Мережі популярно поєднання цієї безкоштовної CMS і збільшують її функціональність компонентів від сторонніх розробників.

Таке поєднання породжує такі труднощі з СЕО-оптимізацією і просуванням сайтів на цій платформі:

 • динамічне формування адрес сторінок (URL);
 • поява дублів сторінок;
 • некоректна обробка помилки 404.

Щоб подолати перелічені недоліки і грамотно реалізувати СЕО-оптимізацію ресурсу на Joomla, необхідно знати, в яких випадках достатньо правильно використовувати її стандартні настройки, а в яких - необхідно вдатися до допомоги спеціальних розширень (плагінів), що надаються її розробниками. Про це ми і поговоримо в даній статті.

Ознайомитися з повним списком можливостей цих розширень також можна на офіційному сайті за посиланнями sh404SEF , JoomSEF .

Ще одним корисним плагіном для ресурсів на цій CMS є JCE (Joomla Content Editor). Він дозволяє легко управляти медіаконтентом зі сторінок сайту, розширюючи базовий текстовий редактор даної платформи.

Він дозволяє легко управляти медіаконтентом зі сторінок сайту, розширюючи базовий текстовий редактор даної платформи

Однак перш ніж скористатися плагіном JCE, слід зняти заборону на індексацію пошуковими системами зображень сайту (вмісту папки / images), який встановлено на платформі за замовчуванням. Для цього необхідно розв'язати цю дію в службовому фото robots.txt.

Після цього за допомогою плагіна Ви зможете розміщувати на Вашому ресурсі якісний іміджевий контент, який зможе позитивно вплинути на поведінкові фактори сайту і, як наслідок, на результати ранжирування.

Формування оптимізованих URL-адрес

Тепер давайте поговоримо про те, як крок за кроком реалізувати необхідні дії для СЕО-оптимізації сайтів на Joomla.

Спочатку розглянемо, як за допомогою налаштувань в адмінській панелі впоратися з коректним відображенням адрес сайту.

За замовчуванням в Joomla адреси нових сторінок містять безліч змінних: www.site.ru/index.php?option=com_sobi2&catid=20&Itemid=20. Формування таких URL-адрес ускладнює індексацію ресурсу пошуковими системами. Крім того, це важливий фактор юзабіліті сайту: користувачам зручно визначати своє місцезнаходження за адресою сторінки типу www.site.ru/razdel/file1.html. Такий підхід до оптимізації формування адрес називається настроюванням ЧПУ (дослівно - «человекопонятний урлов», т. Е. Адрес сторінок, за якими користувач може простежити шлях до батьківського каталогу переглядається і т. П. Без додаткової навігації).

Для зручності користувачів і коректного просування в пошукових системах активувати функцію використання ЧПУ на сайті можна в адмінській панелі Joomla (після установки одного з розглянутих вище плагінів SEF (Search Engine Friendly). У верхньому меню адмінки вибираємо пункти «Сайт - Загальні настройки - Установки Search Engine Optimization ». В поле« Включити SEO »ставимо галочку« Так »і зберігаємо зміни. Посилання сайту придбають вид www.site.ru/indx.php/razdel.

Зверніть увагу, що деякі хостинги неправильно обробляють параметр «Включити SEO», і сайт може почати видавати помилку замість потрібних сторінок. В цьому випадку в розділі «Установки Search Engine Optimization» потрібно включити команду «Використовувати mod_rewrite». Головна умова включення цієї команди - наявність сервера з Apache, оскільки mod_rewrite - розширення Apache.

При затримці на цьому етапі оптимізації слід звернутися до хостинг-провайдеру для настройки розширення Apache mod_rewrite або поміняти хостера. В результаті виходять посилання виду www.site.ru/razdel/file1.

Для ще кращого порозуміння сайту на Joomla користувачами і його просування в пошукових системах рекомендується додати в кінці посилань суфікси типу документа (.html для простих сторінок і т. П.). За цей відповідає команда «Додати суфікс до URL» в розділі «Установки Search Engine Optimization», після чого документ набуде посилання www.site.ru/razdel/file1.html.

Для закінчення налаштування ЧПУ необхідно відкрити на редагування файл htaccess.txt з кореневого каталогу Joomla. Через FTP потрібно зайти на сервер хостера в кореневу папку сайту і перейменувати його в .htaccess. Якщо після цього сайт перестає відкриватися, в .htaccess, видаляється рядок «Options + FollowSymLinks».

Тепер для грамотного відображення URL кожної створюваної сторінки потрібно заповнювати поле «Ім'я користувача» під полем «Тема». Це слід робити латинськими буквами, розділяючи слова тире (при наведенні миші на полі з'являється підказка). Для отримання кращих результатів оптимізації сайту потрібно перекладати російські назви в латиницю транслітерацією (самостійно або за допомогою програм типу Punto Switcher). Якщо залишити це поле незаповненим або заповнені не латиницею в URL замість назви файлу з'явиться наступне: www.site.ru/razdel/55-2015-05-12-15-23-54 - замість назви на заслання буде поміщена дата створення сторінки.

Рішення проблем з дублюванням сторінок для успішної оптимізації сайтів на Joomla

Якщо оптимізацію сайтів на Joomla виконувати відповідно до логіки розробників движка, більшості проблем з генеруванням дублів сторінок вдасться уникнути. Наприклад, кожну сторінку треба вручну додавати в меню: таким чином, вона примусово отримає адреса, і система не буде самостійно його генерувати. Крім того, це дасть можливість індивідуально прописувати метатеги і заголовки для сторінки.

Однак у даній CMS-системи виникає проблема з генерацією дублів сторінок при використанні сторонніх компонентів CMS, що розширюють її функціональність до інтернет-магазинів і інших невластивих Joomla проектів. У них бувають реалізовані автоматичні кроки формування карток товару і т. П., Що виливаються в проблему просування сайту на Joomla за рахунок маси «сміттєвих» сторінок.

Ще одна причина появи дублів сторінок - кнопки (pdf, print, e-mail) для кожного документа, включені в настройках системи управління сайтом за замовчуванням. Їх наявність на сторінці означає поява на сайт (а значить і в індексі пошукових систем) сторінок, що мають іншу адресу, але містять аналогічну з вихідним документом інформації. Це може стати причиною накладення на ресурс фільтрів пошукових систем. Плюс, як показує практика, відвідувачі ними не користуються.

Позбутися від кнопок pdf, print, e-mail в кожному документі можна кількома шляхами:

 • для кожного створюваного документа в меню «Додаткові параметри» відзначити як приховані пункти «Іконка PDF», «Іконка друку», «Іконка e-mail», після чого зберегти матеріал;
 • при створенні меню в пункті «Параметри - Компонент» скасувати ці іконки - зміни також торкнуться конкретного матеріалу як пункту меню;
 • відключити іконки pdf, print, e-mail глобально на всьому сайті: «Матеріали - Менеджер матеріалів - Параметри». Такі зміни торкнуться всіх сторінок ресурсу разом.

Як Ви бачите, боротися з дублями сторінок можна вручну, а можна вдатися до функціоналу все тих же SEF-плагінів. З їх допомогою можна відразу позначати на видалення основні урли з усіма пов'язаними дублікатами. Це економить час і дозволяє швидше вирішити проблему коректної індексації Вашого ресурсу пошуковими системами.

Поступ нового сайту: коректна обробка помилки 404 в Joomla

На правильно налаштованому сайті при переході по хибному (неіснуючому) адресою сервер повинен віддавати відповідь «404 Not Found». На сайтах на Joomla з ненастроєного ЧПУ і деякими встановленими компонентами сторонніх розробників нерідко видається відповідь «200 OK» (частково сторінка показується, але замість текстового вмісту користувачеві надається набір технічних даних - див. Приклад).

Перевірка відповіді сервера

Коли фактично неіснуючі сторінки сайту віддаються сервером у вигляді відповіді «200 OK», з одного боку, це помітно уповільнює роботу сайту, з іншого - ускладнює індексацію. Справа в тому, що пошукові роботи будуть витрачати час на пошук інформації відсутніх сторінок і повільніше добиратися до існуючих з унікальним і корисним контентом. Плюс, видача засмічена непотрібними сторінками, що не кращим чином впливає на просування сайту на Joomla.

Рішення подібних проблем лежить в налаштуванні файлу .htaccess, причому синтаксис прописуються правил індивідуальний в багатьох випадках - це питання краще уточнювати у програмістів.

Оптимізація сайтів на Joomla від Demis Group: будьте в числі успішних!

Про те, що просування сайту системою Demis Group принесе вам високі позиції у видачі пошукових систем і фінансовий успіх, найкраще свідчать факти:

Якщо ваш сайт на Joomla вимагає розкручування або навіть рішення вищеназваних проблем з оптимізацією, наші фахівці впораються з будь-якими труднощами. Все, що для цього потрібно, - залишити заявку на сайті або Зв'язатися з нами будь-яким зручним способом.

Php?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения