Програми для тонкої настройки і оптимізації Windows XP

 1. висновок

Модуль пошуку не встановлено.

01.04.2007

Михайло Демидов

Операційні системи, випущені Microsoft, серед яких найбільшу попу-лярность для домашніх настільних систем має Windows XP, вимагають постійного під-тримання їх в робочому стані (очищення від "сміття", дефрагментація файлової системи, періодична перевірка цілісності системних файлів та інше), а також настройки і оп-тимізації.

Чим раніше буде проведена ця настройка, тим тільки краще для операційної системи, і ідеальний варіант - це тільки що встановлена ​​система. У цій статті проведений огляд найбільш функціональних программнастройщіков операційної системи, що забезпечують кращу продуктивність системи, ніж ви вважали. Так, наприклад, у автора статті на досить повільної конфігурації (Pentium-3, 733MHz, 256 Mb RAM, 128 Mb GeForce FX5200 (з яких працює тільки 64 Mb)) встановлено Windows XP Professional SP2, і працює без видимих ​​"гальм" і оверклокинга майже все сучасне програмне забезпечення (Adobe Photoshop, Visual Studio .NET, Macromedia Dreamweaver MX, Open Of-fice.org 2, серед ігор працює GTA San Andreas з максимальними відеонастройки).

Не випадково програми для настройки створюються з метою безпечного втручання в системний реєстр, в якому зберігаються основні параметри операційної системи і встановленого в ній програмного забезпечення, що робить їх зручними в експлуатації для простих користувачів ПК.

Невелика утиліта для автоматичної настройки різних параметрів операційної системи Невелика утиліта для автоматичної настройки різних параметрів операційної системи. Звичайно, все це можна зробити вручну, але це вимагає часу і певних знань. До безумовних переваг програми варто віднести мінімальний розмір виконавчого файлу (220 Кб), можливість роботи без установки і створення інформації для скасування дій користувача. У xp-antispy можна налаштувати поведінку Internet Explorer (включити / відключити виконання скриптів, ActiveX, включити блокування спливаючих вікон, відключити ідентифікацію комп'ютера в Мережі, збільшити кількість одночасних відкритих з'єднань з сервером з 4 до 10 (дуже зручно для одночасного завантаження декількох файлів і серфінгу в Інтернеті), очищення інтернет-кеша при завершенні роботи). Не менш цікава для користувачів вкладка "Служби" - по численним спостереженням саме тут знаходиться список найбільш непотрібних системних служб Windows XP, які займають досить відчутне місце в оперативній пам'яті (служба звітів про помилки, сервер часу, автоматичне оновлення, розсилка повідомлень по локальній мережі, планувальник завдань, брандмауер / firewall від Windows, який найкраще замінити на окремий продукт, наприклад Outpost Firewall) і можуть бути безболісно деактивовані.

У розділі "Додаткові параметри" знаходяться різноманітні настройки по оптимізації системи - прискорення завершення роботи (за рахунок швидкої вивантаження з пам'яті процесів), щоб запрограмувати телефон відображати в Провіднику розширень файлів (щоб бути впевненим в типі файлу - картинка це або виконуваний файл виду image.bmp.exe ), Видалення файлу підкачки при виключенні комп'ютера (в якому містяться паролі, список запущених додатків і різна конфіденційна інформація, яка може бути доступна зловмисникам), відключення або переклад в "ручний" режим Scripting Host, що обробляє виконання сценаріїв, скриптів в системі.

До недоліків програми можна віднести її інтерфейс (хоча раз від разу він тільки поліпшується), який може збентежити новачка - тривимірна підсвічування опцій, що розкриваються меню опцій. Переклад на російську мову присутній, в тому числі і довідкової системи, в якій коротко пояснюються опції.

Переклад на російську мову присутній, в тому числі і довідкової системи, в якій коротко пояснюються опції

Інша безкоштовна програма для швидкого налаштування Windows XP Інша безкоштовна програма для швидкого налаштування Windows XP. У програмі зібрані і згруповані основні настройки системи для Інтернету, файлової системи, роботи служб, інтерфейсу. Існують два режими - для настройки Windows (Windows Default), і другий - Warp Speed ​​для ігор. Підтримується збереження налаштувань в резервні файли перед виконанням операцій. У цій програмі зручно одним клацанням відключити весь строкатий інтерфейс Windows XP і зробити його схожим на Windows 2000 (між іншим, при відключенні екрану "Привітання" з'являється стандартне вікно входу в систему а "ля Windows 2000, що дає менше шансів зробити несанкціонований вхід в Windows , відключаються непотрібні і займають ресурси "завдання" для папок у Провіднику, з'являються "класичні" та знайомі більшості користувачів елементи меню і навігації).

Що стосується налаштування апаратної частини - відеоадаптера, то Game XP аналізує налаштування драйвера відеокарти і підбирає оптимальні умови для ігор і відеопріложеній Що стосується налаштування апаратної частини - відеоадаптера, то Game XP аналізує налаштування драйвера відеокарти і підбирає оптимальні умови для ігор і відеопріложеній. В цілому, за досвідом, спостерігається певний приріст продуктивності в деяких іграх.

Що стосується інтерфейсу, то він простий, але не має локалізації під російську мову, відчувається підхід до користувача-початківцю, - його не завантажують зайвої специфічною інформацією, а коротко описують те, що станеться після активації / деактивації опції.

Що стосується інтерфейсу, то він простий, але не має локалізації під російську мову, відчувається підхід до користувача-початківцю, - його не завантажують зайвої специфічною інформацією, а коротко описують те, що станеться після активації / деактивації опції

Це спроба Microsoft створити власну програму для настройки системи за смаком користувача Це спроба Microsoft створити власну програму для настройки системи за смаком користувача. На виході ми маємо англомовну програму, що дозволяє "навести марафет" на систему (поставити фонову картинку в Internet Explorer, перепризначити "гарячі" клавіші і інше), а не налаштувати її. З усіх опцій, які стосуються безпосередньо оптимізації системи, варто відзначити розділ General - відключення елементів оформлення системи - і розділ Logon - там можна поставити автоматичну активацію вашого облікового запису (якщо ви єдиний користувач на комп'ютері, а щоразу пароль або натискати OK утомливо) .

Вибравши будь-який пункт меню, ви побачите вичерпну інформацію по кожній опції, однак вона буде на технічному англійською, що розраховане вже на досвідченого користувача. У програмі реалізована утиліта для відновлення стандартних іконок Провідника, папки Мої документи (Моя музика, Мої відеозаписи), папки Шрифти і Редактори реєстру (Regedit).

Багатофункціональний дефрагментатор файлової системи під Windows, справляється зі своєю роботою в два-три рази швидше стандартної програми Дефрагментація диска в Windows Багатофункціональний дефрагментатор файлової системи під Windows, справляється зі своєю роботою в два-три рази швидше стандартної програми "Дефрагментація диска" в Windows. Крім дефрагментатора в ньому реалізована настройка файлу підкачки, що впливає на продуктивність системи (в нього "пишеться" стек оперативної пам'яті, дозволяючи розвантажити ОЗУ), збір окремих фрагментів файлу підкачки в єдиний файл і перехід на початок диска (що, втім, зовсім не позначається на часу доступу і на продуктивності), а також набір налаштувань для оптимізації самої операційної системи (Tools-Tuneup).

Програма повністю англомовна, інтерфейс простий навіть для новачка. Єдиний недолік - всі опції пояснюються дуже коротко і на технічному англійською, а про призначення інших програм в меню Tools, як, наприклад, Event Viewer, може здогадатися тільки просунутий користувач або системний адміністратор. До плюсів програми можна віднести наявність вбудованої системи очищення системи від "сміття", призначених для користувача даних (історії відвідувань, cookies, список відкритих документів та інше).

Комплекс утиліт для тонкої настройки і оптимізації системи. По суті справи, це один з кращих програмних продуктів для домашнього користувача. Базові програми згруповані по розділах. System Performance - це найпотрібніший розділ з усієї програми.

Cache Optimization (Оптимізація кешу) - виставлення примусово розміру кеш-пам'яті, виходячи з розмірів ОЗУ, вибір розподілу використання центрального процесора під додатки / фонові завдання, пам'яті - під додатки / кеш пам'яті Cache Optimization (Оптимізація кешу) - виставлення примусово розміру кеш-пам'яті, виходячи з розмірів ОЗУ, вибір розподілу використання центрального процесора під додатки / фонові завдання, пам'яті - під додатки / кеш пам'яті. Вибір в останніх двох випадках "під додатки" дозволяє на Low-End-системах працювати з ресурсоємними додатками. У Hardware Tweaks ви можете вибрати тип вашого процесора для оптимізації значень кеш-пам'яті і збільшення продуктивності (зі свого досвіду, може дати приріст на 2-3%). Optimization Wizard - ця вкладка веде вас до функції "настройка в один дотик" - дозволяє вибрати найкращі (на думку розробників) параметри операційної системи: дійсно, після цього в більшості випадків спостерігається реальний приріст продуктивності на 10-15% (включаються UDMA на жорстких дисках , відключається ряд сервісів, включаються Windows Prefetcher Settings - індексування виконуваних файлів програм для швидкого їх запуску, дефрагментація розділу вінчестера, де встановлені системні файли, тощо).

Інтерфейс програми англомовний, має підтримку російської мови (завантаження з сайту), зрозумілий користувачеві-новачкові. З видимих ​​недоліків програми - меню в стилі Завдань для Windows XP - на Low-End-системах можливі "зависання".

З видимих ​​недоліків програми - меню в стилі Завдань для Windows XP - на Low-End-системах можливі зависання

Невелика програма для тонкої настройки інтернет-з'єднання, інтерфейсу і продуктивності системи, а також збори утиліт для пошуку тимчасових файлів, очищення і дефрагментації ОЗУ, видалення непрацездатних програм і їх записів з системного реєстру.

Розділ Registry Tweak містить відсортовані за категоріями параметри, активація / деактивація яких призводить до певних (описуваних) наслідків для системи Розділ Registry Tweak містить відсортовані за категоріями параметри, активація / деактивація яких призводить до певних (описуваних) наслідків для системи. Так, можна налаштувати час очікування відповіді від віддаленого сервера, і тоді розташовані на повільно працюють провайдерів сайти зможуть відкритися. У вкладці програми Software можна налаштувати Internet Explorer, Windows Media Player, Microsoft Outlook і ряд стандартних додатків - MSN Messenger, Paint, WordPad.

Найпотрібніший розділ - це System. Тут можна "наказати" системі автоматично вивантажувати DLL з ОЗУ, коли їх застосування вже закриті, змінити тайм-аут закриття "завислих" додатків і сервісів (в мілісекундах), що позначається на часі завершення роботи Windows; активувати автоматичне відновлення оболонки при помилку, відключити NTFS Last Access Time, щоб прискорити продуктивність вінчестера. Крім усього, є можливість заборонити користувачам використовувати редактор реєстру, диспетчер задач, поміняти шлях установки Windows, призначити пароль на вхід в Customizer XP, щоб уникнути несанкціонованого зміни налаштувань.

З вбудованих утиліт варто відзначити програму відстроченого виключення комп'ютера, програму створення віртуального диска з будь-якої папки, програму заборони на запуск додатків (будь-яких з встановлених в системі) і огляд змісту системних папок - кеша Internet Explorer, наприклад.

Інтерфейс програми англомовний, більш-менш зрозумілий користувачеві-новачкові. З видимих ​​недоліків програми - не завжди адекватне застосування деяких налаштувань, якщо був уже встановлений інший "твикер". Особисто мене дратує нестабільність настройки використання прокрутки в меню Програми, так як її доводиться кожен раз активувати при кожному запуску Customizer XP.

Особисто мене дратує нестабільність настройки використання прокрутки в меню Програми, так як її доводиться кожен раз активувати при кожному запуску Customizer XP

Ця програма об'єднує в собі більше 1800 різних налаштувань системи, від завантаження ОС до деяких налаштувань обладнання Ця програма об'єднує в собі більше 1800 різних налаштувань системи, від завантаження ОС до деяких налаштувань обладнання. Функціональність програми може бути розширена шляхом установки додаткових плагінів (вони написані на XML і займають 5-6 Кб). До можливостей програми варто віднести: створення звіту про виконані операції і виходячи з цього відкат дій користувача; експорт налаштувань в конфігураційні файли або файли системного реєстру (REG).

Також програма містить BartPE Tool - її можна записати на завантажувальний диск і використовувати без установки в системі.

Кожна опція має докладний опис, особливо важливі настройки виділяються помаранчевим кольором і з'являються попереджувальні вікна Кожна опція має докладний опис, особливо важливі настройки виділяються помаранчевим кольором і з'являються попереджувальні вікна. Існують два основні варіанти інтерфейсу - класичний (нагадує Провідник Windows) і Майстра - набір покрокових інструкцій.

Інтерфейс програми англомовний, зрозумілі користувачеві-новачкові тільки Майстри, а класичний інтерфейс - це все-таки доля системних адміністраторів. Недоліків у програми мало, в основному вони криються в підтримку тієї чи іншої настройки (наприклад, коли налаштовуються сервіси Windows), а також те, що всі налаштування зібрані в одну "купу" - і під Windows 9x (вони неактивні), і під Windows XP. В цьому відношенні Customizer XP сам визначав по системного реєстру, які налаштування завантажувати (Windows 9x, Windows 2000, NT, XP, 2003)

висновок

Вибір програми для настройки Windows завжди стоїть за кінцевим користувачем. У Мережі існує безліч аналогічних продуктів (WinBoost, Ashampoo PowerUP та інше), в тому числі повністю русифіковані і з докладними файлами допомоги. Як налаштовувати систему, кожен вибирає сам: хтось бере готові конфігураційні файли, хтось редагує безпосередньо реєстр, хтось читає керівництва користувача від програм-твикеров, хтось вчить технічна англійська; деякі люди запрошують тих, хто виконав всі вищеописані операції, наприклад, мене. Факт залишається фактом - будь-яка операційна система від Windows рано чи пізно повинна бути налаштована з метою забезпечення кращої продуктивності, стабільності та безпеки.


Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения