Просування інтернет-магазину в Гродно і області

Ну ось, настав час, коли я можу приступити безпосередньо до мовлення практичних аспектів просування в регіонах. Все засноване на власне мопите, тому не судіть строго, головне, що це все працює.

Далеко ходити на перший раз не буду і спробую проаналізувати ситуацію у себе під носом, в Гродно. І перше оповідання буде безпосередньо стосуватися бізнесу в мережі, зокрема інтернет-магазину.

У цьому випуску:

 1. Розвиток гродненського інтернету на поточний день
 2. Аналіз інтересів користувачів пошукових систем до послуг в Гродно і області
 3. Можливості оптимізації і просування інтернет-магазинів в Гродно
 4. Деякі способи ефективної реклами в регіоні

На сьогоднішній день близько 300 000 (аналітичні висновки) жителів Гродненської області Білорусі користуються Інтернетом (за даними останнього дослідження 33% гродненців є активними користувачами). При цьому рівень розвитку місцевого сегмента інформаційних ресурсів далекий від ідеального, кістяк з десятка сайтів формує навколо себе основну аудиторію. На обличчя як інформаційний голод, так і голод пов'язаний з недоліком послуг через інтернет, оскільки в головах багатьох бізнесменів і "іпешніков" склався стереотип, що ефективно можна продавати тільки в Мінську, де зосереджена переважна кількість інтернетчиків країни. А в регіонах, піди, інтернет зовсім не розвинений.

Я зібрався з силами і провів власне дослідження інтересів інтернет-користувачів пошукових систем до Гродно і області. Дослідження полягало в зборі пошукових запитів з регіональної прив'язкою в їх тексті. Ці самі інтереси користувачів я розбив на категорії, узагальнивши які отримав вельми цікаві цифри - вони повинні зацікавити місцевий бізнес вийти в інтернет.

Ці самі інтереси користувачів я розбив на категорії, узагальнивши які отримав вельми цікаві цифри - вони повинні зацікавити місцевий бізнес вийти в інтернет

Інтерес до Гродно і регіону характеризується близько 100 000 запитів в місяць (дані за травень 2007 року) і цей показник з кожним роком зростає. З них 60% відноситься до інформаційними запитами - це і історія міста, новини, карти вулиць, сучасне життя і т.д., тобто інтерес до інформації домінує. Близько 9% користувачів шукають конкретні сайти, адреси яких, можливо, забули або не знали, але уявляють собі їх існування.

8% звертаються в пошукові системи за інформацією, пов'язаною з областю туризму, відпочинку та розваг - починаючи від простого пошуку путівки, інформацією про візовий режим, закінчуючи готелями, барами, ресторанами, клубами, в загальному в ці 8% об'єднані інтереси людей, які бажають відпочити .

Також 8% інтернет-користувачів шукають в Гродно і області конкретні послуги і товари. Ці 8% є нашими цільовими відвідувачами і наша мета привести їх у наш Інтернет-магазин для того, щоб зробити покупцями.

6% користувачів задають довідкові запити про Гродно і регіоні - це будь-яка конкретна інформація про час роботи організацій, розкладі всіляких рухів, місцезнаходження, чисельності, обсягах і т.д. Разом з цією інформацією їх інтерес поширюється на пошук роботи і всього, що з цим пов'язано.

Близько 2% запитів пов'язані з областю освіти і культури регіону. 1% запитів говорить про затребуваність спортивної тематики, таке ж число запитів пов'язано з подієвим пошуком - інформація про Гродно проскочила в ЗМІ і вимагає великих подробиць, які майже завжди є в інтернеті.

Звичайно ж частина запитів з тим інтересів «наших» користувачів пошукових систем перетинається, але разом вони покривають практично всі теми, ніші і напрямки, в яких може розвиватися гродненський інтернет-бізнес. При цьому також варто врахувати, що вище наведені дані (запити) дуже залежать від пори року, останніх подій в країні і області і т.д. Проте, у гродненців і гостей регіону є інтерес до таких тем як:

 • нерухомість
 • авто
 • робота
 • туризм
 • товари та послуги
 • відпочинок та розваги
 • довідка
 • інтернет
 • ЗМІ
 • освіта
 • культура
 • мобільний зв'язок
 • спілкування
 • здоров'я
 • історія

На сьогоднішній день конкуренція не тільки Інтернет-магазинів, та й взагалі сайтів Гродненської області в пошукових системах не велика - тому, з огляду на збільшення кількості інтернет-користувачів і все зростаючий інтерес до регіону через пошуковики необхідно оптимізувати його під Гродно.

Тим більше, що загальні запити, за якими конкурують мінські магазини, вже практично не Пробіваємость молодими сайтами. Потрібно грамотно зайняти свою нішу (саме таким шляхом сьогодні розвивається інтернет) і бути фахівцями саме в ній - якщо необхідно, то можна зробити і два сайти для кардинально відмінних товарів або послуг.

Використовуйте в текстах на сайті інформацію про місцезнаходження і регіоні, на який розрахований сайт (Гродно).

Створення інтернет-магазину в цих умовах має враховувати не тільки наповнення його товарами. Відвідувачам на сьогоднішній день потрібно надавати комплексну інформацію, щоб показати йому вашу авторитетність в цій і супутніх областях. Так, наприклад, продаючи фотоапарати і супутні аксесуари, можна надати інформацію про всіх фотоцентрі в Гродно, новини про майбутні фотовиставках, знову ж фотоновини, історія розвитку в Гродно фотомистецтва і фото-бізнесу. Та категорія людей, які буде шукати найближчий до будинку фотоцентр, отримають можливість дізнатися дещо ще, можливо, саме він повернеться в наступний раз вже за покупкою, тому що перший раз магазин залишив його задоволеним в інформаційному плані.

Таких прикладів можна навести дуже багато, але зациклюватися на цьому ми не будемо.

Надавайте на сайті комплексну інформацію в поєднанні з інформаційними та довідковими матеріалами, що перетинаються з вашим бізнесом в регіоні.

Просування в сукупності з наданням довідкової, унікальною і розширеної інформації пов'язаної з продукцією магазину і т.д. - це те, що сьогодні необхідно відвідувачам в Гродненському Інтернеті, про це говорять і сухі цифри статистики.

Власники своїх Інтернет-магазинів часто не замислюються над просуванням своїх сайтів - хоча саме по собі наявність інтернет-магазину не гарантує шалений попит на його товари. Для цього потрібно хоча б показати свій сайт пошуковим системам, щоб вони проиндексировали його і щоб у людей була хоч якась можливість вас знайти. Цього можна досягти обміном посиланнями з тематичними ресурсами, просто розміщенням «правильних» посилань в різних каталогах і форумах або ручним додаванням сайту в базу пошукової системи. Не будемо зупинятися на цьому докладно - головний висновок:

Для просування свого ресурсу через пошукові системи як мінімум дайте їм можливість проіндексувати ваш сайт.

І разом з цим ще один момент:

Якісний, унікальний контент - це пів справи на шляху конвертації відвідувача в клієнта. Подбайте про те, щоб на вашому сайті було зручно купувати.

Вміст сайту, при його певної унікальності, оцінять як пошукові системи (лідируючі позиції по певних запитах (якщо мова не йде про оптимізацію, то можливо це будуть низкочастотники)), так і відвідувачі, які отримали необхідну інформацію. Якщо товар не буде структурований по розділах, категоріях, видам, а просто буде звалено на 20 сторінок, то покупцем на сайті може стати тільки людина, що гостро потребує цей товар і не має інших альтернатив.

Крім вищеописаних дій, спрямованих на легкість пошуку вашого сайту в інтернеті, можна зробити упор на унікальність послуг, товарів або можливостей вашого сайту. Ось приклади, деякі з них вже реалізовані на гродненских сайтах: бронювання турів онлайн, конструктор ДВЕРЕЙ онлайн, онлайн друк фотографій, замовлення таксі по icq - в даній ситуації в голові відкладається якісно реалізований сервіс, який на віртуальному прикладі говорить і про якість послуг в реальному життя.

Унікальні послуги завжди відкладаються в голові потенційних покупців.

На ринку також присутній цей принцип - вікна за годину, безкоштовне комп'ютерне проектування кухонь, і т.д. Цей принцип найпростіше перенести в інтернет, тим більше потенційний клієнт сам може обслужити себе.

Вчора можна виділити два класи інтернет-магазинів. Перші грають роль додаткових каналів збуту, рекламних і маркетингових інструментів для основної традиційної торгівлі власника. Другі є для своїх власників основним і єдиним бізнесом, на якому зосереджені всі зусилля. Інтернет-торгівля в регіонах, в тому числі і в Гродно представляє саме перший тип магазинів.

Саме в цьому контексті ваш основний бізнес повинен рекламувати Інтернет-магазин, а сам сайт - ваш бізнес.

Публікуйте адресу вашого магазину у всіляких місцях: на візитках, на буклетах, на продукції, на рекламних матеріалах, у свою чергу, вказавши адресу точки продажу на сайті.

Все це в подальшому сприятиме легкості пошуку вашого магазину в bнтернете, а також сформує деяку впізнаваність послуг бізнесу у відвідувачів сайту.

Перший городненскій bнтернет-магазин пішов в небуття кілька років тому - позначилися проблеми з позиціонуванням, просуванням в купе з візитом податкової і штрафом в 100 доларів вирішили долю магазину. Все це відбувалося на тлі сирого законодавства в області bнтернет-торгівлі. Сьогодні сформовані певні правила і у кожного є реальна можливість зайняти свою нішу в інтернеті в Гродно і регіоні.

У своїй основі суто гродненских Інтернет-магазинів практично немає, є мінські ресурси, які працюють з доставкою в регіон. На сьогоднішній день в Гродно є всього кілька інтернет-вітрин. Так-так, саме інтернет-вітрин, тому що в розумінні інтернет-обивателя ці сайти не завершують повністю ланцюжок вибір - замовлення - доставка, для того, щоб назвати їх інтернет-магазинами.

Аналіз думок гродненских інтернетчиків показав, що основними покупками гродненців в нинішніх реаліях інтернет-торгівлі є: книги, компакт-диски, електронні товари. Такий вибір пояснюється лише відсутністю місцевих магазинів і можливістю отримати товар на руки без проблем.

На своєму сайті людям крім зручної навігації, великого вибору, інформаційної підтримки товарів і тематичного контенту необхідно запропонувати і зручний спосіб покупки. Для сьогоднішнього інтернетчика варіантів з оплатою готівкою і безготівково мало.

Запропонуйте покупцям максимальну кількість товарів і способів оплати.

Кожному можна і потрібно запропонувати максимально зручний для нього спосіб оплати.

Безпосереднє просування, спрямоване на впізнаваність бренду, відвідуваність ресурсу, його популяризацію в реаліях регіонального інтернету крім оптимізації полягає в просуванні на місцевих популярних сайтах.

Реклама в Гродненському Інтернеті - це важливо.

На сьогоднішній день в Гродненській області є цікаві ресурси, на яких можна рекламувати свої послуги. Однак комплексного підходу до реклами, на жаль, не спостерігається, частіше можна побачити 1-2 комерційних оголошення від однієї компанії на одному сайті, і все.

Ефективність PR-заходів в інтернеті можна оцінювати шляхом моніторингу ЗМІ, форумів і блогів. Найбільш популярні газети і журнали мають власні сайти, а тематичних форумів на будь-які теми в інтернеті досить багато. Серед гродненских популярних сайтів можна відзначити наступні ресурси, цікаві для потенційних рекламодавців:

 1. Гродненський форум
 2. Гродненський блог
 3. Блог Гродно s13
 4. Людський інформаційний портал
 5. Сайт "Бізнес-Ліда"
 6. мобільний блог
 7. бізнес Гродно
 8. Архітектура Старого Гродно
 9. Сайт газети "Вечірній Гродно"
 10. Гродненський фотоблог

Банерна реклама: Вартість реклами такого типу на вищеописаних ресурсах складе до 100 у.о. у місяць. І спрямована вона не тільки на залучення нових відвідувачів, а також на впізнаваність і формування лояльного ставлення до бренду.

Тематичні публікації, новини, огляди: деякі сайти можуть розміщувати інформаційно-рекламні матеріали вписуються в їх концепцію, але при цьому містять частина рекламної інформації. В цьому випадку вартість реклами такого типу буде нижче банерної.

Використання форуму, як рекламний майданчик: Гродненський форум - це найбільш відвідуваний ресурс області, на форумі можна вступити в дисконтний клуб, пропонуючи свої послуги з деякою знижкою - обговорення товарів може підігріти інтерес і інших учасників сайту. Також можна стати спонсором одного з розділів ефект вагомий.

Проведення спільних конкурсів: Наприклад, досвід був отриманий інтернет-магазином еротичної білизни Малінка.by - конкурс " Міс Гродненський інтернет ". Крім широкого резонансу в Гродненському Інтернеті конкурс приніс і свої дивіденди власнику магазину за невеликі гроші, набагато менші, ніж комплексна реклама по всіх вищеописаних сайтам - відвідуваність ресурсу зросла в 5 разів, кількість переглядів на одного відвідувача становить 12 сторінок сайту. Оскільки сам конкурс проводиться протягом місяця, то і ефект від такого типу реклами буде вагомим - впізнаваність бренду, довгий ефект підтримки інтересу до продукції (унікальний склад товарів).

Все вище сказане актуально в реаліях розвитку білоруського і, особливо, регіонального Інтернету, коли власники сайтів роблять їх для галочки і іміджевої складової, не приділяючи уваги їх просуванню. В результаті не отримують очікуваного результату і розчаровуються в наявності сайту, звинувачуючи розробників в своїх невдачах. Щоб сайт приносив прибуток, був ефективним помічником вашого бізнесу, необхідно їм займатися або, по крайней мере, довірити розвиток проекту професіоналам.

Ще по темі можна почитати:
 • Чому "Яндекс" клеїться до мого сайту? налаштовуємо robots.txt
 • Анкета мого міста Гродно
 • "Внутряк" s13.by за запитом "просування сайтів" на 6 позиції у видачі Яндекса
 • Просування сайтів - друга відсічення флешмобу
 • Wolfram Alpha - пошуковик точних відповідей

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения