Просування сайтів інтернет-магазинів в регіонах Росії

 1. Як поліпшити ранжування сайту інтернет-магазину в регіонах Росії - рекомендації для Яндекс для успішного...
 2. Базові правила регіональної оптимізації для ПС Яндекс
 3. При виборі одного регіону просування рекомендується:
 4. Створення регіональних піддоменів
 5. Регіональні представництва, точки видачі, карти доставки
 6. Реєстрація в Яндекс.Довіднику, Яндекс
 7. Регіональні донори в посилальному просуванні
 8. Облік топонімів в контенті і шаблонах сайту

Як поліпшити ранжування сайту інтернет-магазину в регіонах Росії - рекомендації для Яндекс

для успішного просування інтернет-магазину в пошукових системах важливим фактором є регіональна прив'язка ресурсу.

Всі запити, що вводяться користувачами в пошукових системах, діляться по одній з класифікацій на геозалежні (результат видачі при яких буде змінюватися в залежності від регіону) і геонезавісімие (однакову відповідь на запит буде виводитися на всій території країни).

Основними в просуванні компанії в пошукових системах є геозалежні запити, так як вони найчастіше виявляються комерційними (як виняток можна відзначити тип запитів, в яких вже використовується входження регіону, наприклад «купити квартиру в спб» - запит є геонезавісімим, але при цьому комерційним. В даному випадку ранжування відбувається за загальною формулою).

У квітні 2009 року Яндекс анонсував новий пошуковий алгоритм «Арзамас», який змінив формулу ранжирування в регіонах і дозволив домогтися наступних результатів:

 • поліпшення класифікації геозалежних запитів;
 • зміна результатів видачі по різних регіонах - введено регіональне ранжування.

Спочатку він застосовувався в регіонах Москва, Санкт-Петербург і Росія. Але в процесі розвитку даного алгоритму ми отримали різну видачу в усіх регіонах країни.

Працює регіональна видача наступним способом:

 • пошукова система визначає регіон користувача по IP-адресою;
 • відбувається аналіз запиту на геозалежні;
 • якщо запит визначається як геозалежний - користувач отримує видачу у відповідності зі своїм регіоном.

Які способи використовують компанії для просування сайту в регіонах в ПС Яндекс?

До основних стратегій можна віднести наступні:

 1. Реєстрація контактної інформації компанії в Яндекс.Довіднику і Яндекс.
 2. Облік топонімів в контенті і шаблонах сайту.
 3. Створення регіональних піддоменів.
 4. Розміщення інформації на сайті про регіональні представництва, точках видачі, карт доставки.
 5. Використання регіональних донорів при купівлі посилань.

Базові правила регіональної оптимізації для ПС Яндекс

На початку робіт з регіональної оптимізації потрібно визначити, які регіони для конкретного інтернет-магазину матимуть найбільше значення.

У Яндекс.Допомога рекомендують максимально точно визначати свій регіон для успішного просування (наприклад, якщо компанія займається продажами в Воронежі - слід привласнити регіон «Воронеж», а не «Воронежская область» або «Центральний федеральний округ»).

Для вибору стратегії регіональної оптимізації сайту необхідно визначитися з питанням, скільки регіонів важливі конкретно вашому інтернет-магазину. Можна виділити три напрямки:

 • просування одного регіону;
 • просування 2-7 регіонів;
 • просування 7 і більше регіонів.

При виборі одного регіону просування рекомендується:

 • створити сторінку з контактною інформацією на сайті, розмістити докладні відомості про місцезнаходження організації;
 • налаштувати регіон в сервісі Яндекс.Вебмастер. Даний спосіб дозволяє вручну додати тільки один регіон просування. Рекомендується вказувати точний регіон, а не вибирати будь-якої федеральний округ, область або Росію. Точність вибору дозволить найкраще охопити вашу цільову аудиторію і поліпшити ранжування щодо певного регіону;
 • додати інформацію про компанію в Яндекс.Довідник;
 • використовувати входження регіону в title і контенті для просуваються сторінок, в шаблоні сайту, а також при посилальному просуванні робити ухил на донорів обраного регіону.

При просуванні 2-7 регіонів основні дії наступні:

При наявності великої кількості регіонів на сайті (більш 7ми) використовують такі дії для присвоєння регіональної приналежності сайту:

 • створення регіональних піддоменів;
 • коректна настройка регіональної прив'язки для кожного поддомена (розміщення в Яндекс.Довіднику і прив'язка через Яндекс.Вебмайстер);
 • настройка визначення регіону на основному сайті з висновком запиту для відвідувача про вибір міста, в якому він знаходиться.

У питанні про базової регіональної прив'язки сайту слід приділити увагу правильному оформленню сторінки контактів. Вона повинна містити наступну інформацію:

 • Повний фактична адреса організації (індекс, місто, вулиця, будинок, будова, корпус, офіс і т.д.).
 • Контактні телефони компанії (як мінімум один телефон повинен містити код міста).
 • Адреси електронної пошти.
 • Години роботи компанії.
 • Карта проїзду (статична або інтерактивна).

Додатково можна розмістити докладний опис - як проїхати до офісу компанії, додати фотографії будівлі, розмістити юридичні адреси компанії та реквізити.

Створення регіональних піддоменів

Великі інтернет-магазини з кількістю регіонів продажів і представництв більше 7 часто вдаються до такого методу як створення регіональних піддоменів.

В даному випадку не обов'язково прагнути до унікальності кожного з піддоменів, так як ви будете використовувати їх в просуванні по різних регіонах. Головна відмінність, яке вони повинні мати - унікальні сторінки з докладною контактною інформацією для кожного поддомена по відповідному регіону просування.

Спосіб буде зручний і для відвідувачів сайту, так як піддомен чітко відображає, до якого бренду належить магазин, і при цьому показує місто, до якого він має безпосереднє відношення:

Рекомендується на різних піддоменів розмістити детальну інформацію про доставку в даному регіоні. У компаній також можуть відрізнятися акції в містах продажів - це також слід відображати на своїх регіональних піддоменів.

Регіональність потрібно буде привласнити через сервіс Яндекс.Вебмастер (додати окремо все піддомени в список сайтів і кожному присвоїти свій регіон просування), а також розмістити контактні дані по кожному поддомену в Яндекс.Довіднику.

Основний сайт повинен містити в своїй навігації дані про своїх регіональних піддоменів. Часто використовується спосіб, при якому пропонується підтвердити місто користувача сайту, певний на основі його ip-адреси:

Регіональні представництва, точки видачі, карти доставки

Створення регіональних піддоменів - досить трудомісткий процес, що вимагає багато часу і наявності грамотних фахівців для створення і подальшого контролю їх роботи і оптимізації.

У багатьох компаній є представництва в регіонах, або невеликі точки продажів, за якими немає окремих сайтів або піддоменів, створювати які не планується. У такому випадку найбільш простим варіантом буде створення сторінок з докладним описом кожного представництва.

Рекомендується створити розділ на сайті, в якому буде міститися детальна інформація про контактні дані в кожному регіоні, розміщених на окремих сторінках.

Всі дані потрібно розмістити максимально докладно - з повними адресами (включаючи індекс), номерами телефонів з кодом міста, додати інтерактивні карти, способи проїзду на різних видах транспорту, реквізити компанії.

Кожне представництво або точку продажів слід додати в Яндекс.Довідник.

Реєстрація в Яндекс.Довіднику, Яндекс

Яндекс.Довідник - сервіс для безкоштовного розміщення контактної інформації про вашу організацію.

Якщо у вашій компанії є велика кількість реальних регіональних представництв - розміщення в Яндекс.Довіднику дозволить прив'язати будь-яку кількість регіонів для сайту. Важливо, щоб при цьому вся інформація була розміщена на вашому сайті в повному обсязі.

Детальніше про порядок реєстрації, а також про правила і радах ви можете прочитати в статті - «Поради по реєстрації компанії в Яндекс.Довіднику» .

Яндекс.Каталог - колекція сайтів різних організацій, розподілених по рубриках і тематиках, відсортованих за значенням тИЦ ресурсу. Збирається редакторами Яндекс.Каталогу вручну. Як пишуть в Яндекс.Допомога:

Важливою перевагою даного сервісу є можливість додати для сайту до 7-ми регіонів просування.

Яндекс.Каталог пропонує два способи розміщення - платний і безкоштовний. Для прискорення процесу реєстрації та присвоєння регіонів частіше використовують платний спосіб, так як безкоштовна реєстрація може затягнутися на кілька місяців.

При цьому необхідною умовою буде розміщення на сайті всіх регіонів, додавання яких буде включено в заявку на реєстрацію ресурсу.

Цей спосіб підійде для компаній, які не планують розширювати географію своїх продажів і 7 регіонів - це максимальна кількість.

Регіональні донори в посилальному просуванні

Посилання, розміщені на донорах, що мають регіональну прив'язку конкретного регіону, дозволяють підвищити природність посилальної маси. Також посилання даного типу показують пошуковій системі, що ваш сайт дійсно цікавий в вашому регіоні.

Рекомендується використовувати регіональні донори для наступних посилань:

 • розміщення інформації про компанію в регіональних довідниках і каталогах;
 • розміщення прес-релізів вашої компанії на сайтах ЗМІ вашого регіону;
 • обмін посиланнями з партнерами компанії, що мають регіональну приналежність до вашого регіону.

Облік топонімів в контенті і шаблонах сайту

Якщо інтернет-магазин має невелику кількість регіонів, в яких здійснюються продажі, дані про них додатково слід розмістити в шаблонах сайту, а також використовувати в контенті сторінок.

У шаблоні сайту контактні дані дозволять добитися наявності в контенті кожної сторінки входжень необхідних регіонів. При цьому якщо користувач зайде на будь-яку з сторінок, він завжди побачить в футере або хедері сайту регіони продажів.

У контенті сайту дані регіони дозволять домогтися присутності топонімів, які у видачі по геозалежних запитам виділяються в сниппета сайтів разом з ключовими фразами із запиту та її синонімами:

Важливо!

Важливо використовувати входження регіонів в тексті сторінки, а також в title.

Даний спосіб ідеально підійде для невеликої кількості регіонів просування, так як складно буде додати більше 5 регіонів в title, які не переборщити з кількістю символів в ньому.

Виділимо основні моменти у визначенні регіональної приналежності сайту для пошукової системи Яндекс:

 1. Визначтеся з основними регіонами, які потрібні для залучення клієнтів на ваш інтернет-магазин.
 2. Виходячи з їх кількості, виберіть найбільш відповідну стратегію регіональної прив'язки.
 3. Додати сторінку контактів на сайті і грамотно оформите її з урахуванням цих інструкцій.
 4. Налаштуйте коректний регіон в Яндекс.Вебмастере і зареєструйте компанію в Яндекс.Довіднику.
 5. Додайте інформацію про регіони в варіанти дизайну, контент сторінок і мета-теги.
 6. Використовуйте регіональних донорів в посилальної стратегії просування.
 7. Додайте на сайті детальну інформацію про регіональні представництва, точках продажів і карти доставки.
 8. Зареєструйте компанію в сервісі Яндекс.Каталог.
 9. За необхідності - створіть регіональні піддомени.
Які способи використовують компанії для просування сайту в регіонах в ПС Яндекс?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения