Просування сайту в маленькому місті: робимо SEO в регіонах

 1. Навіщо це потрібно бізнесу?
 2. Як просувати сайт в маленькому місті
 3. місцеві форуми
 4. Google Мій Бізнес і Яндекс.Довідник
 5. Соціальні мережі
 6. Каталоги і інші довідники
 7. Публікації в ЗМІ
 8. Розширюємо точки контакту
 9. Стати першим? Не проблема!

Говорячи про SEO в регіонах потрібно розуміти, що ці самі регіони бувають різні. Структура економіки, потенціал трафіку і платоспроможність аудиторії, відчутно позначаються і на особливостях розкрутки.

Просування сайтів в регіонах завжди було складною темою про яку говорять нечасто, а кейси по цій темі зустрічаються ще рідше. Але, як ми знаємо, частка малого бізнесу в нашій країні велика, і більшість його власників вже чудово розуміють потенціал Інтернету в плані розвитку бізнесу.

У цьому пості я торкнуся ще більш цікаву тему - розкрутка сайту в маленькому місті. Там, де найпопулярнішим запитом є прогноз погоди, а передовим медіа вважається сайт місцевої газети. І, повірте, настільки суворі реалії - не привід відмовлятися від Інтернету, як джерела нових клієнтів.

Навіщо це потрібно бізнесу?

Хоча в невеликих містах потенційних клієнтів для будь-якого підприємця завжди набагато менше, ніж в мегаполісах - це не означає, що покупців на ваші товари і послуги тут немає. Навпаки, цінність кожного з них тут набагато вище, а вибудувати лояльне співтовариство покупців і генерувати повторні продажі - простіше.

На місцевому рівні ефективне просування компанії в Інтернеті може забезпечити навіть більше бонусів, ніж на федеральному. І аргументи на користь цього дуже навіть вагомі:

 • відпрацювання ще одного каналу продажів на додаток до офлайні, який з часом може перетворитися на стабільне джерело клієнтів;
 • підвищення впізнаваності бренду, яке обійдеться куди дешевше, ніж покупка банерів, навіть якщо розставити їх по всьому місту;
 • можливість швидко відбудувати від конкурентів, які не надають значення даного каналу;
 • вплив на SERM - репутація в пошуку часто є відчутним аргументом при покупці.

Невеликі розміри міста, в якому працює бізнес, дають і інші, не завжди очевидні на перший погляд переваги. Наприклад, власник інтернет-магазину може без проблем організувати офлайнову точку видачі товару або безкоштовну доставку, що забезпечить йому бонуси лояльності в очах клієнтів у порівнянні з більш великими гравцями.

Як просувати сайт в маленькому місті

Отже, тепер, коли ми переконалися, що це того варте, пора б і розібратися з тим, які методи розкрутки можна використовувати. І одним SEO тут справа обмежуватися не буде, адже трафіку мало, а значить, потрібно використовувати максимально широкий спектр методів його залучення.

місцеві форуми

Крауд-маркетинг, реалізований з розумом, може стати відмінним інструментом для отримання не тільки перших переходів на новий сайт, але і стабільного потоку трафіку в перспективі.

Потенціал місцевих форумів не варто недооцінювати, спільнота тут зазвичай живіший за всіх живих, люди активно спілкуються, діляться один з одним інформацією і дають рекомендації. Часто, домовленість з адміністрацією місцевого форуму щодо гілки для піару себе улюбленого, може забезпечити віддачу куди більшу, ніж реклама в міських і регіональних ЗМІ.

Часто, домовленість з адміністрацією місцевого форуму щодо гілки для піару себе улюбленого, може забезпечити віддачу куди більшу, ніж реклама в міських і регіональних ЗМІ

Правда, погано прикриту рекламу місцеві старожили розкусять дуже швидко, що загрожує серйозними репутаційними втратами. Тому я і писав, що працювати потрібно з розумом і акуратно.

Google Мій Бізнес і Яндекс.Довідник

Обидві популярні пошукові системи надають власникам малого бізнесу інструменти, які дозволяють донести інформацію про свою компанію потенційним клієнтам, навіть при відсутності сайту. А при його наявності - можна розширити свою присутність у видачі, за рахунок додавання інформації в карти Google і Яндекс, яка виводиться у видачі по брендових (і не тільки) запитах:

Можна вказати місце розташування, додати фотографії офісу, вказати години роботи, номер телефону, вивести відгуки клієнтів і т.п. Потенційний клієнт з легкістю може прокласти маршрут до вас зі свого телефону або в навігаторі.

Для регіонального бізнесу це важливий момент, тому що більша частина об'єктів знаходиться або в області пішої доступності або на відстані півгодини їзди. А для деяких компаній це і зовсім маст-хев, наприклад, закладів громадського харчування типу піцерій і кав'ярень.

Сайти місцевих компаній часто використовуються людьми з мобільних пристроїв, наприклад, при пошуку кафе де можна провести вечір або для виклику евакуатора. Тому, якості оптимізації їх під мобільні потрібно приділити особливу увагу. Наприклад, клієнт може захотіти на ходу прокласти маршрут до офісу компанії.

Соціальні мережі

Низький рівень конкуренції за покази дозволяє за якихось пару сотень рублів успішно відкручувати рекламні оголошення мало не по всій місцевої цільової аудиторії, яка присутня в соцмережах. Власники місцевих паблік на відміну від більших колег практично непрікормлени і з радістю розмістять потрібний вам пост по дуже навіть доступною ціною. Загалом, в регіонах працювати в соцмережах часом одне задоволення.

Внутрішня аналітика ВКонтакте і Facebook надає багато корисної інформації щодо потенційної аудиторії в тому чи іншому місті чи регіону. Наприклад, якщо перейти в розділ Ads Manager, і вибрати розділ «Статистика аудиторії»:

Наприклад, якщо перейти в розділ Ads Manager, і вибрати розділ «Статистика аудиторії»:

Можна отримати дуже цінні дані щодо аудиторії Facebook в цільовому населеному пункті. Просто вкажіть, що цікавлять вас параметри, і можете бути впевнені, інформації для вивчення вистачить надовго:

Просто вкажіть, що цікавлять вас параметри, і можете бути впевнені, інформації для вивчення вистачить надовго:

Можна ініціювати обговорення в паблік VK або приєднається до товариства в Facebook, а також експериментувати з іншими способами залучення уваги. Якщо за цільовим місту існує 3-4 десятка активних спільноти, розмістити рекламний пост зі згадуванням сайту в кожному з них - не проблема.

Каталоги і інші довідники

Різного роду каталоги підприємств у багатьох містах перетворилися на процвітаючий бізнес і користуються великою популярністю серед місцевих інтернет-користувачів. Чого варта одна тільки франшиза CitySites, яка вже охоплює міста в Україні, Росії, Білорусії та Казахстані.

Картка підприємства в їх каталозі виглядає навіть краще і інформативніше, ніж деякі місцеві сайти:

Картка підприємства в їх каталозі виглядає навіть краще і інформативніше, ніж деякі місцеві сайти:

Основне завдання - знайти якісні каталоги / довідники орієнтовані на потрібне місто або регіон, і в повній мірі скористатися можливостями, які вони пропонують.

Навряд чи їх буде багато, тому, варто витратити час і бюджет на написання унікального контенту, і всього іншого, що необхідно для якісного оформлення сторінки.

Якщо буде потрібно найняти професійного фотографа для підготовки якісних знімків або оператора, для зйомки роликів, не варто на цьому економити, адже відзнятий матеріал ще не раз стати в нагоді в майбутньому. Та й відміну від конкурентів, які на цьому заощадили, буде разючим.

Публікації в ЗМІ

Місцеві інтернет-газети можуть здатися вам нудними, а може ви і зовсім не знаєте про їх існування. Але, це не означає, що їх ніхто не читає. З огляду на інформаційний вакуум в регіонах і той факт, що святе місце порожнім не буває, місцеві онлайн-ЗМІ явно не варто скидати з рахунків.

На тих з них, хто присутній в агрегаторах Яндекс.Новости і Google News, варто звернути увагу в першу чергу. А діяти тут рекомендується згідно всіх заповідей контент-маркетингу: корисність, демонстрація експертність, розкрутка інфоприводів, і ніякої прямої реклами.

Якщо перед публікацією матеріалів витратити час на їх оптимізацію під ключі, ефект можна отримати ще більш позитивний. Особливо такий підхід є актуальним для бізнесу в сфері послуг.

Розширюємо точки контакту

Крім отримання якомога більшої кількості трафіку, що само собою зрозуміло, при просуванні сайту під конкретне місто, варто ще одне важливе завдання - отримати якомога більшу кількість сторінок у видачі за цільовим запитом. Наприклад, «нотаріус хабаровськ».

Відповідно, одним сайтом тут не обійдеться, адже пошуку потрібно надати користувачам різноманітну видачу. І тут саме час проаналізувати видачу на предмет того, якого типу контенту тут ще не вистачає, і подсуетится, поки це не зробили конкуренти.

І тут саме час проаналізувати видачу на предмет того, якого типу контенту тут ще не вистачає, і подсуетится, поки це не зробили конкуренти

Дивимося на скріншот вище, і бачимо, що саме час запив симпатичний промо-ролик для YouTube і створити кілька офф.страніц в різних соцмережах, після чого прикупити трохи посилань для впевненості.

Потім - пройтися по агрегаторами з видачі та створити сторінку на кожному з них, а при необхідності ще й проплатити платне розміщення, щоб бути першим у списку.

У підсумку, отримуємо присутність по всіх популярних каналах можливого контакту з потенційними клієнтами бізнесу, а також, задоволеного замовника, який нарешті переконатися, що в Інтернеті гроші є.

Загалом, комплексний підхід - важлива умова просування в регіонах. Тут не вийде використовувати всього лише один рекламний інструмент, щоб отримати дійсно хороший результат. Потрібно працювати комплексно, і чим більший спектр джерел трафіку і лидов задіє фахівець, тим краще буде підсумковий результат.

Стати першим? Не проблема!

Низька конкуренція в регіональному пошуку дає можливість порівняно швидко охопити нішу і почати отримувати трафік не тільки з пошуку, але і з інших джерел. Замість того щоб покладатися на «сарафанне радіо», набагато більш правильним буде рішення взяти все в свої руки і просуватися вперед, в той час як конкуренти розслабляються.

Одне з найбільш частих заперечень серед власників місцевого бізнесу щодо SEO - у нас і без ваших інтернет-маркетингів все добре. Цілком можливо, але, стан «і так все добре» - явно не те, чим варто задовольнятися.

Бізнес повинен зростати, прагне до популярності, розширенню і масштабування. Клієнтів ніколи не буває багато, і якщо є шанс за допомогою Інтернету побудувати найбільш впізнаваний бренд в своєму місті чи регіоні - їм просто не можна не скористатися.

А якими напрямками просування сайтів в регіонах можете поділитися ви?

Навіщо це потрібно бізнесу?
Навіщо це потрібно бізнесу?
Стати першим?
А якими напрямками просування сайтів в регіонах можете поділитися ви?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения