"1С: Підприємство 8" для виробництва світлопрозорих конструкцій

 1. Специфіка виробництва світлопрозорих конструкцій
 2. Робоче місце диспетчера
 3. Облік у виробництві. Фактична собівартість
 4. Оптимізація розкрою профілю
Головна Публікації в пресі

Е. Маляров / "Фінансова газета" / № 34 (1026) / серпень / 2011

Для автоматизації управлінського обліку діяльності з виробництва та встановлення вікон, дверей, офісних перегородок, вітражів та інших аналогічних виробів впроваджувальний центр "Окнософт" (1С: Франчайзі, м Челябінськ) пропонує галузеве прикладне рішення "Окнософт: Управління позамовний виробництвом". Рішення є доповненням до тиражним програмним продуктам "1С: Підприємство 8" і "1С: Комплексна автоматизація 8" .

Прикладне рішення розроблено з урахуванням галузевої специфіки та досвіду, отриманого співробітниками "Окнософт" при автоматизації діяльності підприємств галузі протягом 6 років.

Специфіка виробництва світлопрозорих конструкцій

Цикл виробництва одного виробу досить короткий, як правило, від 1 до 3 днів. Щоденний обсяг замовлень може бути значним і становитиме від 100 до 500 замовлень. При цьому замовлення є невеликими і унікальними. Бажання максимально використовувати трудові ресурси обумовлює високе навантаження на менеджерів і диспетчера виробництва. Так, щодня на одного менеджера може припадати до 100, а на одного диспетчера виробництва - до 300 замовлень.

Щоб узгодити з клієнтом дату готовності замовлення, необхідно в процесі бесіди швидко проаналізувати плановану завантаження виробництва, а також планувати дати і час візиту заміряє, доставки конструкцій і виконання монтажних робіт.

Розрахунок розмірів елементів конструкцій проводиться в спеціалізованих технологічних програмах. Випуск готової продукції виконується за один переділ. У зв'язку з високою швидкістю обороту матеріалів складські запаси на підприємстві можуть бути відсутні. Це обумовлює необхідність оперативного взаємодії з постачальниками матеріалів і складних напівфабрикатів - профілю з алюмінію і ПВХ, склопакетів, водовідливів, фурнітури і т.д.

Розглянемо основні можливості програмного продукту "Окнософт: Управління позамовний виробництвом".

Робоче місце диспетчера

Для вирішення різноманітних завдань, починаючи з реєстрації контактних даних клієнта і закінчуючи монтажем вироби, у програмі призначений спеціальний інтерфейс - "Робоче місце диспетчера" (РМД). Незважаючи на історично склалося найменування, з даним інтерфейсом працюють не тільки диспетчер, але і практично всі категорії працівників - менеджер з продажу, конструктор, касир, начальник цеху, комірник, менеджер з рекламацій, а також керівник підприємства.

У процесі реєстрації попередньою домовленістю з клієнтом менеджер вводить його дані і може відразу запланувати дату і час виміру параметрів конструкції. При цьому менеджеру доступна інформація про поточне завантаження заміряють з деталізацією за часом, районам і виконавцям. За бажанням клієнта планування виміру можна також виконати пізніше, після узгодження з ним більш зручного часу. Зауважимо, що програма містить інструменти, які дозволяють резервувати час зморщок, а також переносити завдання між тим, хто заміряє з метою оптимізації їх маршрутів.

Оформлення ескізу і специфікації конструкції, а також розрахунок її собівартості виконуються за результатами виміру в спеціалізованих програмах. "Окнософт: Управління позамовний виробництвом" підтримує імпорт специфікацій з технологічних програм СуперОкна, AluRol, Schucal, Klaes, XLS і Профстрой.

У разі згоди клієнта з ціною вироби з ним укладається договір на виготовлення і установку конструкції, який передбачає повну або поетапну оплату продукції і виконаних робіт.

На наступному етапі замовлення клієнта запускається в роботу і включається в плани виробництва, служби доставки і монтажного підрозділу. Замовлення постачальникам і комплектація матеріалів виконуються на підставі плану виробництва. У програмі передбачена друк виробничих нарядів з кресленнями виробів. Після реєстрації випуску продукції вона проходить контроль ВТК і надходить на склад готової продукції.

Попередня дата монтажних робіт розраховується на етапі укладання договору. Після надходження продукції на склад виконуються уточнення та узгодження дати монтажу з клієнтом. Готова продукція може бути самостійно вивезена клієнтом зі складу або доставлена ​​йому транспортом підприємства. Послугу з доставки можна включити у вартість замовлення на етапі його оформлення або пізніше, коли замовлення вже сформований.

Для роботи з претензіями клієнтів в програмі передбачена можливість формування рекламацій і контролю робіт з усунення дефектів конструкцій.

Своєчасна і сумлінна реєстрація співробітниками підприємства подій, які відбуваються на кожній дільниці, дозволяє отримати в РМД всю необхідну для роботи інформацію на замовлення.

У програмі передбачена можливість введення інформації в РМД не тільки з клавіатури, а й за допомогою сканерів штрих-коду. В цьому випадку процес виробництва, комплектації і відвантаження відображається в системі в реальному часі.

Облік у виробництві. Фактична собівартість

Класична схема виробничого обліку передбачає віднесення матеріалів на витрати в момент реєстрації випуску продукції. Короткий цикл виробництва вікон і наявність точної інформації про потреби в матеріалах для виконання конкретного замовлення дозволили відмовитися від цієї схеми. Списання матеріалів на витрати виконується в програмі в момент передачі їх зі складу в виробництво по документу "Вимога-накладна", який формується автоматично, на підставі "Завдання на виробництво" і містить дані про потреби в матеріалах, розраховані за специфікаціями.

Для списання на випуск продукції послуг, комісійної винагороди менеджерів і відрядної заробітної плати робітників необхідно при реєстрації цих витрат вказати замовлення і продукцію.

Витрати, які неможливо оперативно віднести на випуск конкретної продукції, розподіляються в кінці місяця за допомогою документів "Розподіл матеріалів" і "Розподіл інших витрат".

Паралельно з урахуванням витрат на випуск продукції в системі ведеться кількісний і сумовий облік ділової обрізу в розрізі довжин відрізків. Дані про залишки ділової обрізу використовуються для лінійного розкрою профілю при підготовці виробничих документів.

Оптимізація розкрою профілю

На практиці при формуванні специфікації вікон враховують коефіцієнт обрізу профілю, рівний приблизно 5-7%. При цьому якщо цеху вдається знизити цей коефіцієнт до 4-5%, то це вважається хорошим результатом.

У програмі передбачена оптимізація розкрою профілю з використанням генетичного алгоритму, яка дозволяє зменшити коефіцієнт обрізу з запланованого 5-7% до фактичного 1-2% і отримати в результаті 30-50 тис. Руб. економії на кожному мільйоні, витрачений на профіль. Втрати 1-2%, як правило, пов'язані з браком сировини і порушеннями технологічного процесу.

Оптимізація розкрою виконується для виробів, включених в "Завдання на виробництво", і для неї поряд з цілими хлистамі профілю використовується ділова обріз, що залишилася від попередніх розкриємо. В результаті оптимізації в документ "Вимога-накладна" буде підставлена ​​ціле кількість хлистів, яке необхідно для виконання завдання. Результати оптимізації можна роздрукувати у вигляді карти розкрою для матеріалу кожного виду.

Приймаючи рішення про використання механізмів автоматичного розкрою профілю, необхідно врахувати, що після оптимізації відрізки профілю, які відносяться до одного виробу, будуть розподілені по різних хлистів. Це не дозволяє організувати складання виробів паралельно з різкою заготовок.

Ідеальним рішенням є робота виробництва в дві зміни. При цьому одна зміна ріже заготовки, а наступна займається складанням виробів. Компромісним рішенням вважається розкрій змінного завдання партіями по 30-50 виробів.

При цьому, з одного боку, досягаються високі показники по обрізу, а з іншого - виходить досить рівномірна завантаження ділянок зварювання і фурнітури.

Якщо підприємство оснащено верстатами з ЧПУ, то програма може на підставі завдань на виробництво сформувати файли, необхідні для роботи верстатів.

В даний час програмний продукт "Окнософт: Управління позамовний виробництвом" успішно експлуатується на 14 підприємствах, розташованих в різних містах Росії і України.

Слід зазначити, що рішення "Окнософт: Управління позамовний виробництвом" можна використовувати не тільки для віконних підприємств, але і для будь-якого виробництва з великим числом унікальних замовлень без урахування переділів. Так, сьогодні користувачами програмного продукту є також виробники горизонтальних і вертикальних жалюзі, ролет, автоматичних воріт, підвіконь і водовідливів.

Прикладне рішення "Окнософт: Управління позамовний виробництвом" отримало від фірми "1С" сертифікат "Сумісно! Система програм "1с Підприємство" .

Е. Маляров
1С: Франчайзі "ОКНОСОФТ"
Контактний телефон (351) 909-35-91

Публікації за тематикою:
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения