Рецензія на четверте видання книги «Ефективне просування сайтів»

 1. 1. Підбір ключових слів (семантичне ядро) + підготовка текстів
 2. 2. Пошукова оптимізація сайту (SEO)
 3. Помилки в SEO
 4. 3. Поліпшення юзабіліті і конверсії (поведінкові чинники)
 5. 4. Довідкові чинники
 6. Чого не вистачає в книзі?
 7. Кому можна рекомендувати книгу?

Ця праця Михайла Райцина і Олексія Куракова популярний серед початківців SEO-фахівців. За простотою викладу книгу можна порівняти з « Просуванням порталів та інтернет-магазинів »Леоніда Гроховського. Зупинимося детальніше на плюсах і мінусах четвертого видання «Ефективного просування сайтів», зміст якого, за словами авторів, оновлено на 95%.

Кілька слів про авторів.

Михайло Райцин - керівник компанії Мірафокс, засновник сервісу статейного просування Miralinks і агрегатора Gogettop. Олексій Кураков - керівник і засновник біржі постійних посилань Gogetlinks і біржі сайтів Telderi.

Навіщо пошуковики постійно модернізують алгоритми? Відповідь очевидна: щоб давати користувачам релевантну їх запитами інформацію. Чим краще пошуковик виконує це завдання, тим більше він подобається користувачам. Чим більше він подобається користувачам, тим більше його частка на ринку. Чим більше частка пошукової системи на ринку, тим більше дохід від реклами. Веб-майстри повинні бути готові до оновлення алгоритмів в будь-який час, тому необхідно постійно прогнозувати і коректувати стратегію просування. Автори книги, відкинувши всю воду і обійшовши спірні моменти, спробували розповісти про те, як скласти максимально ефективну стратегію. Райцин і Кураков виділяють такі етапи просування сайту:

 1. Підбір ключових слів (семантичне ядро) + підготовка текстів.
 2. Оптимізація сайту (SEO).
 3. Поліпшення юзабіліті і конверсії (поведінкові чинники).
 4. Зовнішні посилання.

Розглянемо особливості кожного розділу.

1. Підбір ключових слів (семантичне ядро) + підготовка текстів

«При складанні семантичного ядра рекомендується підібрати максимум ключових фраз - чим більше ключів, тим вище трафік».

Так, час просування 5-10 фраз за допомогою посилань вже давно минуло. Набагато складніше потіснити інші сайти по висококонкурентних запитах, ніж по сотням, а то і тисячам низько-, а також середньочастотних запитах.

«Чим менше просуваються запитів на сторінці, тим легше підготувати релевантний контент і перевести цю сторінку в топ».

Безумовний плюс книги - в прикладах і кейсах. Наприклад, автори проілюстрували попередню фразу прикладом використання семантичного ядра для біржі копірайтингу, що включає сервіс перевірки унікальності текстів. Безумовний плюс книги - в прикладах і кейсах Райцин і Кураков акцентують увагу на необхідності автоматизації процесу формування семантичного ядра сайту. В якості одного з важливих інструментів вказано відомий Key Collector.

2. Пошукова оптимізація сайту (SEO)

Етап пошукової оптимізації поділяється на дві частини:

 1. Пошукова оптимізація сайту (внутрішня оптимізація: підготовка і розміщення контенту, формування грамотних мета-тегів).
 2. Робота над поведінковими чинниками (роботи над поліпшенням конверсії, тобто перетворення відвідувачів у покупців, постійних клієнтів).

До внутрішньої оптимізації автори віднесли:

 • приведення в порядок мета-тегів (title, description, keywords);
 • оптимізація URL-адрес;
 • видалення спаму і помилок в текстах;
 • перерозподіл ключових слів (кожній групі запитів повинна відповідати конкретна сторінка);
 • правильне оформлення текстів для того, щоб вони легше сприймалися;
 • створення robots.txt;
 • видалення не унікального контенту;
 • оптимізація картинок (використання атрибутів alt, title).

Цікавий кейс - «Збір та конверсія некомерційного НЧ і СЧ трафіку». Автори показали, як за допомогою розділу-енциклопедії збільшити кількість відвідувачів, а потім перетворити їх в клієнтів. Для цього використовувався спеціальний блок: Цікавий кейс - «Збір та конверсія некомерційного НЧ і СЧ трафіку» Додатковим бонусом стало посилення посилального профілю сайту за рахунок природних посилань на статті з Вікі. висновок:

«Щоб зібрати трафік за конкурентними супутнім запитам, може знадобитися створення додаткового сервісу».

Це дійсно вкрай складно, але ефективно.

Помилки в SEO

Автори перерахували всі важливі промашки, через які сьогодні сайту загрожують санкції пошукових систем. Радимо їх запам'ятати:

3. Поліпшення юзабіліті і конверсії (поведінкові чинники)

Все просто: автори рекомендують працювати над юзабіліті сайту, а також простотою надання інформації. Завдяки відстеженню в системах аналітики таких показників, як середня тривалість сеансу, кількість переглядів сторінок одним відвідувачем, частка повернулися користувачів, показник відмов, середня тривалість сеансу, можна оцінити ступінь задоволеності сайтом відвідувачів. Поради щодо поліпшення поведінкових факторів і активації користувачів:

 1. Грамотно розставляти зображення, тексти, кнопки з формами замовлення і важливою інформацією на сторінках, щоб максимально акцентувати увагу відвідувача на важливих елементах.
 2. Ключові кнопки повинні бути яскравими і приємними на вигляд.
 3. Використовувати конкретику і докази, цифри.
 4. Пропонувати користувачеві схожий і суміжний контент.
 5. Дати користувачу «іграшку», тобто якісь інтерактивні калькулятори на сайті, які покращують поведінкові чинники. (Наприклад, на сайті вакансій можна використовувати калькулятор «Скільки ти коштуєш?»).
 6. Пропонувати підписку (в соціальних мережах, поштову розсилку, брати участь в різних акціях).

Більшість власників сайтів 5-6 пункти взагалі ігнорують.

LTV-калькулятор на сайті Netpeak LTV-калькулятор на сайті Netpeak

4. Довідкові чинники

Автори виділили під опис довідкових чинників майже 60 сторінок. Досить багато, якщо врахувати, що значення цього чинника зменшується з кожним роком (хоча поки і залишається істотним).

Чого не вистачає в книзі?

Повторюся, автори повністю пропустили розділи, які важливі в процесі оптимізації сайту:

 • планування і формування стратегії просування;
 • аналітика та моніторинг отриманих результатів, на основі яких вносяться зміни в стратегію просування, а також структуру сайту.

Також нічого не сказано про соціальні чинники і їх значенні для ранжирування.

Кому можна рекомендувати книгу?

«Ефективне просування сайтів» містить ряд корисних порад для початківців оптимізаторів і власників сайтів, які вирішили самостійно займатися пошуковим просуванням сайту. Великий плюс - кейси різних компаній, конкретні цифри і факти. Ще один плюс - при складанні рекомендацій оптимізаторів автори врахували останні вимоги пошукових систем і тренди розвитку Google і Яндекс. Мінус - в орієнтації авторів на фахівців- «старовірів», до сих пір використовують лише зовнішні посилання. Моя оцінка книзі: 7 з 10. Ви можете скласти свою думку про «ефективного просування сайтів» - книга є в вільному доступі .

Денис Рудик

Почав свою кар'єру в Netpeak в 2013 році, працював у відділі по роботі з великими проектами.

З 2014 року - Middle SEO Specialist. З 2016 перейшов на посаду SEO Team Lead.

У портфоліо більше 50 проектів різних тематик: від невеликих корпоративних сайтів до великих інтернет-магазинів - лідерів у своїх нішах.

Основні компетенції: робота з інтернет-магазинами, підвищення конверсії з відвідувачів в покупці на сайті, поліпшення зручності користувачів проектів.

Кілька публікацій в блозі, серед яких як кейси з результатами по проектам, так і навчальні статті.

Інші статті автора

Кому можна рекомендувати книгу?
Навіщо пошуковики постійно модернізують алгоритми?
Наприклад, на сайті вакансій можна використовувати калькулятор «Скільки ти коштуєш?
Чого не вистачає в книзі?
Кому можна рекомендувати книгу?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения