Регіональне просування сайту

 1. регіон сайту
 2. Просування в одному регіоні
 3. Просування в декількох регіонах
 4. Запам'ятайте

Коли компанія обслуговує жителів одного регіону, їй доцільніше проводити регіональне просування замість просування на всю Росію. В одному регіоні менше конкуренції, серед користувачів велика частка потенційних покупців і досягти першої сторінки пошуку простіше. Пошуковики більш лояльно ранжируют місцеві компанії і показують на перших сторінках пошуку. Частку в топ-3 видачі Яндекса і Google в Москві займають 93% компаній, основна адреса яких також знаходиться в Москві.

Кореляція між місцем в пошуковій видачі в Москві і наявністю московського адреси:


Якщо компанія не прив'язана до одного ринку і продає товари по всій Росії, радимо просуватися по регіонах. Полірегіональнимі сильно впливає на позиції сайту у видачі. Причому сайти із зазначенням декількох регіонів ранжуються вище, ніж сайти з великою кількістю адрес по всій Росії. Не додавайте зайві регіони на сайт, якщо ви не працюєте з ними.

Кореляція між кількістю регіонів, зазначених на сайті, і позицією в пошуковій видачі:

Кореляція між кількістю регіонів, зазначених на сайті, і позицією в пошуковій видачі:

регіон сайту

Просування сайту в одному регіоні здійснюється по геозалежних запитам - ключові слова, які прив'язані до території. Користувачі, які шукають товари або послуги за такими запитами, розраховують побачити на сторінці пошуку місцеві компанії. Детальніше про типи запитів дивіться в статті « Геозалежні і геонезавісімие запити в пошуку ».

Якщо власник самостійно не встановив регіональність сайту, то, швидше за все, Яндекс присвоїв регіон автоматично. Зазвичай пошуковик вибирає регіон на підставі інформації, розміщеної на сторінці «Контакти». Додатковим фактором є кількість природних регіональних посилань кожного регіону.

Перед регіональним просуванням визначте, до якого регіону прив'язаний сайт. Зайдіть в сервіс Яндекс.Вебмайстер і подивіться інформацію в розділі «Інформація про сайт» сторінку «Регіональність». Там буде вказано місто, область, країна або фраза «Сайт не має регіональної приналежності», яка означає, що ресурс має загальну тематику і підходить для користувачів різних регіонів.

Просування в одному регіоні

Сторінка «Контакти» має вирішальне значення при визначенні регіону сайту. Щоб сайт віднесли до певного регіону, вкажіть в контактах місто або область, де ви знаходитесь. Припустимо у інтернет-магазину немає фізичної адреси, але працює він в межах одного міста. Просто вкажіть це місто на сайті. Також Яндекс додатково визначає регіон за кодом телефону сайту.

Яндекс.Вебмайстер. Виберіть вручну регіон на сторінці «Регіональність». Самий верхній рівень - «Весь світ», нижній - населений пункт. Додайте при виборі регіону посилання на сторінку, яка вказує про регіональну приналежність: про нас, райони доставки, контакти. У вебмайстрів кожному сайту можна привласнити тільки один регіон. Якщо у компанії немає фізичної адреси, вибирайте будь-який регіон. Яндекс прив'яже сайт до обраного регіону, якщо на сторінках не буде суперечливої ​​інформації.

Зверніть увагу, якщо у власника сайту є фізичну адресу офісу, магазину, складу-самовивозу, то регіон завжди буде присвоєно за місцезнаходженням організації. Припустимо, компанія знаходиться в Санкт-Петербурзі і надає віддалені послуги. На сторінці «Контакти» поштова адреса був призначений в місті. Якщо власник сайту в Яндекс.Вебмастере вибере регіон «Москва», то ресурс не пройде модерацію і все одно буде прикріплений до Санкт-Петербургу.

Яндекс.Довідник. Додайте компанію в інтернет-каталог. Для цього вкажіть інформацію: назву, адресу, години роботи, контакти та види діяльності. Після перевірки модератором компанія з'явиться в Довіднику і в Яндекс.Картах.

Слідкуйте, щоб телефон завжди був вказаний вірно. При зміні номера міняйте його і в довіднику. Модерація Яндекса дзвонить за вказаним номером приблизно раз на рік. Якщо компанія не бере трубку, вважають, що вона припинила діяльність, і її виключають з каталогу.

Для кожної організації в Довіднику потрібен окремий телефон, тому не підійде варіант, коли власники створюють безліч інтернет-магазинів і вішають їх на один номер.

Google.Map. В Google процедура додавання організації на карту схожа з Яндексом, але модерація відрізняється. Щоб додати компанію на карту Увійдіть у Google My Business і вкажіть таку ж інформацію, як і для Яндекс.Довіднику. Після цього чекайте лист з кодом підтвердження від Google. Організацію додадуть в каталог і на карту після введення коду підтвердження. Детальніше читайте в статті « Як додати організацію на карту Google: схема дій ».

Мета-теги. Вказуйте регіон в тегах Title, Description, H1. Припустимо, служба доставки квітів може прописати теги так:

Title Цілодобова доставка свіжих квітів по Сочі Description Служба доставки квітів «Рум'яний Купідон» в Сочі привезе свіжі квіти в шикарних букетах і милі подарунки вашим близьким цілодобово. H1 Служба доставки квітів в Сочі

Просування в декількох регіонах

Яндекс.Вебмайстер. Просування сайтів в декількох регіонах вибирають компанії, діяльність яких не обмежується одним містом. Яндекс.Вебмайстер дозволяє вказати єдиний регіон для сайту, тому у власників є кілька варіантів для вибору регіональності:

 1. Оберіть свій регіон «Росія». Підійде для великих інтернет-порталів, які мають високу відвідуваність і хороші поведінкові чинники. Пошуковики визначатимуть регіональну видачу по IP-адресою. Якщо регіон «Росія» привласнити невеликому інтернет-магазину, то його позиції у видачі завжди будуть програвати великим і місцевим сайтам.

 2. Чи не вибирати регіон. Модерація пропустить цей варіант тільки для інформаційних сайтів і ресурсів із загальною тематикою.

 3. Вибрати тільки один регіон на шкоду іншим регіонам. Раніше організація, яку включили в Яндекс.Каталог, могла вибрати до 7 регіонів. З 20.12.2017 заявки в каталог більше не приймають. Регіони з каталогу перемістили в Яндекс.Вебмайстер. Для всіх компаній, раніше включених в каталог, регіони залишилися.

Яндекс.Довідник. Стратегія просування в регіонах залежить від наявності філій у компанії. Якщо в інших містах є офіси, магазини або склади-самовивозу, то додавайте регіони через сервіс Яндекс.Довідник. Тепер він замінює Яндекс.Каталог і дозволяє вказати до 7 регіонів. Після проходження модерації список регіонів з'явиться в Яндекс.Вебмастере.

Піддомени. Якщо філій немає, просувайтеся через піддомени. Для цього для кожного нового регіону створіть окремий піддомен виду city.site.ru. Наприклад, saratov.site.ru. Всього в Росії можна створити піддомени для 170 міст з кількістю жителів понад 100 тисяч. Щоб пошукачі не склеїли піддомени з головним дзеркалом сайту, дотримуйтесь правил. Для Google закрийте піддомени від індексації.

Для Яндекса виконайте наступні дії:

 1. Підтвердіть права на кожен піддомен і додайте їх в Яндекс.Вебмайстер.
 2. Дайте в вебмайстрів окремий регіон кожному поддомену.
 3. Переведіть всі піддомени на https, якщо основний сайт теж на https.
 4. Вкажіть головне дзеркало сайту. Детальніше дивіться в статті « Головне дзеркало сайту: правила роботи ».
 5. Створіть для кожного поддомена окремий файл robots.txt. Про це ми розповідали в « Аналіз robots.txt: знаходимо і прибираємо помилки ».
 6. Створіть окрему карту сайту sitemap.xml для всіх піддоменів.
 7. Пропишіть нові Title, Description і H1.
 8. Додайте різні адреси і телефони на сторінці «Контакти». Можна вказати адреси транспортних компаній в місті поддомена або адреса склада-самовивозу при наявності. Якщо телефон єдиний, варто придбати номер 8-800. Його наявність відчутно впливає на ранжування і в Яндексі, і в Google.
 9. Унікалізіруйте опису товарів. Для цього змініть терміни доставки, вказуйте товарні залишки по кожному регіону, кількість виконаних замовлень. Якщо є можливість, змініть ціну для кожного регіону.
 10. Змініть загальний контент на піддоменів. Наприклад, додайте місцеві новини, окремий форум і відгуки від місцевих покупців.

Просування через піддомени має ряд переваг:

 1. Домен і піддомен не залежать одне від одного. Якщо піддомен заблокують, це не відіб'ється істотно на основному сайті.
 2. Окрема аналітика по кожному поддомену.
 3. Швидкий результат в регіонах з низькою конкуренцією.

Інші способи. В якості альтернативи піддоменів використовують папки і домени другого рівня. Регіональні папки або розділи на сайті підходять для великих агрегаторів. Невеликим компаніям вони не допоможуть. Просування доменами другого рівня не відрізняється від просування просто домену, але є ризик, що пошукові роботи склеять сайти або застосують санкції. Ми не рекомендуємо застосовувати такий спосіб.

Запам'ятайте

 1. Місцеві компанії краще ранжуються. У топ-3 Яндекс і Google в Москві знаходяться 93% московських компаній.

 2. Щоб привласнити регіон, скористайтеся Яндекс.Вебмайстер. Виберіть потрібний варіант і підтвердіть сторінками сайту. Якщо у компанії є фізична адреса, то регіон буде присвоєно на його підставі. Змінити його буде не можна.

 3. Результати просування залежать від наявності філій. Якщо у компанії є фізичні адреси офісів або магазинів в інших містах, додавайте регіони через Яндекс.Довідник. Доступно до семи регіонів. Великий бізнес може просуватися по одному домену та одного регіону «Росія». Пошуковики визначатимуть регіональну видачу по IP-адресою.

 4. Якщо у компанії немає філій, просувайтеся в інших регіонах через розділи або піддомени. Розкрутка через регіональні розділи на сайті підходить для великих агрегаторів. Для невеликого і середнього бізнесу рекомендуємо просування через піддомени. Створіть для кожного регіону, з яким ви працюєте, окремий піддомен і оптимізуйте його також як окремий сайт.

 5. Не додавайте зайві регіони заради просування. Частка сайтів з великою кількістю регіонів в топ-30 видачі Яндекса і Google знижується. Вони займають до 21% в Google і до 14% в Яндексі. Частка сайтів із зазначенням декількох регіонів, навпаки, становить 56% і 41% відповідно.

Матеріал підготувала Світлана Сірвіда-Льоренте.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения