Різко впала відвідуваність сайту: що робити?


Раптове падіння рейтингу сайту в пошуковій видачі і зниження трафіку завжди застає зненацька. Намагаючись розібратися в ситуації, можна витратити дуже багато часу даремно. Давайте розберемося разом.


зміст:

 1. Чи справді рейтинг сайту падає?
 2. Оновлення пошукових алгоритмів
 3. Втрата важливих посилань
 4. Невдалі зміни на сайті і помилки
 5. Зміна внутрішніх посилань
 6. Погіршення поведінкових факторів
 7. Вплив конкурентної боротьби
 8. висновки

1. Чи справді рейтинг сайту падає?

Коливання трафіку - звичайна справа, і судити по одному цим критерієм не зовсім правильно. Наприклад, істотне зниження трафіку може статися в святкові дні, і це цілком нормальна ситуація. Інший можливий варіант - сезонні коливання: деякі ніші популярні взимку, інші влітку.

Що робити?

Як переконатися, що рейтинг сайту об'єктивно падає? Кращий спосіб виявити природні сезонні коливання - це вивчення статистики за кілька останніх років. Якщо раніше в цей же час року відзначався схожий спад, то «просідання» має природні причини, і проблеми як такої не існує.

Багато про що може розповісти і статистика конкурентів. Часто сайти залишають статистику заходів у відкритому доступі, і з нею може ознайомитися кожен охочий. За допомогою спеціальних сервісів ви можете з'ясувати, чи падає трафік на сайтах схожої тематики. Якщо так, то це падіння має природні глобальні причини.

Наступним кроком буде аналіз рейтингу важливих сторінок сайту і з'ясування, чи всі сторінки знаходяться в індексі пошукової системи.

2. Пошукові системи оновили алгоритм ранжирування

Пошукові системи час від часу оновлюють алгоритми ранжирування. Як правило, після чергового такого поновлення рейтинг багатьох сайтів і, як наслідок, обсяг трафіку, змінюються в більшу або меншу сторону. Це очікувано. Оновлення алгоритмів якраз і має на меті змінити ранжування сайтів, що і відбувається.

Дізнатися, чи було оновлення алгоритмів, просто. Інформація про це швидко поширюється в мережі, публікується в популярних блогах і на форумах, присвячених SEO оптимізацію.

Що робити?

Якщо з'ясувалося, що оновлення алгоритмів дійсно відбулося, потрібно зрозуміти, в чому суть цього оновлення. Після цього відразу ж стане ясно, що саме потрібно зробити, щоб виправити ситуацію.

Наприклад, якщо виявилося, що тепер під фільтри потрапляють сайти, швидкість завантаження яких перевищує 2 секунди, то потрібно, по-перше, перевірити швидкість завантаження проблемного сайту , А потім оптимізувати її під нові вимоги пошукової системи.

Як правило, представники пошукових систем відразу ж надають інформацію про те, в чому суть оновлення, і які сайти будуть потрапляти під нові фільтри.

3. Сайт втратив важливі посилання

Якщо змін в алгоритмах ранжирування не було, слід перевірити зворотні посилання. Можливо, важливі для сайту посилання були втрачені. Це могло статися з різних причин. Наприклад, деякі сайти, які посилалися на вас, самі випали з індексу пошукових систем або зняли посилання з якихось своїх міркувань.

Не виключено, важливий для вас сайт закрив всі посилання від індексації. Або сайт, який раніше активно посилався на вас, як на авторитетне джерело інформації, тепер прийняв рішення посилатися на вашого конкурента.

Що робити?

Потрібно з'ясувати причину, по якій посилання були втрачені, а потім виправити ситуацію. Так, якщо певний сайт тепер посилається замість вас на ваших конкурентів, потрібно ретельно вивчити цих конкурентів і зрозуміти - чому так сталося.

Звичайно, відновити посилання виходить далеко не завжди. У такому випадку єдиний варіант - інвестувати в нові.

4. Невдалі зміни на сайті і помилки

Чи проводилися недавно технічні роботи на сайті?

Дуже часто в результаті помилки, непродумані дії або експерименту важливі сторінки змінюються таким чином, що пошукова система вирішує знизити їх рейтинг. До критичним помилок можна віднести зміни в структурі url 'ов і заміну ключових слів в заголовках. Також могли бути помилки, які роблять сторінки недоступними для пошукової системи. Це може бути банальна неохайність при редагуванні файлу robot .txt.

Що робити?

Швидше за все, якщо виправити помилки і повернути все так, як було до внесення змін на сайт, рейтинг сторінок і трафік повернеться на колишній рівень. Зазвичай саме це і слід зробити, причому, якнайшвидше.

5. Були змінені внутрішні посилання

Якщо недавно на сайті були змінені, додані або видалені внутрішні посилання, це могло вплинути на рейтинг і ранжування сторінок сайту. Слід перевірити:

 1. Основну навігацію;

 2. Додаткову навігацію;

 3. "Хлібні крихти";

 4. Рекомендовані матеріали (товари);

 5. Посилання з головної сторінки;

 6. Посилання з розділів.

Зміни, які могли вплинути на ранжування сторінок, включають в себе зміну анкоров в посиланнях. Наприклад, це може статися, якщо було прийнято рішення про зміну назви в навігації розділи і категорії сайту.

Що робити?

Якщо зміни внутрішніх посилань були просто експериментом, то кращим вибором буде повернути колишній варіант, а експеримент визнати невдалим. Якщо ж зміни - частина важливої ​​стратегії, слід поступово додавати нові внутрішні посилання, яких стало не вистачати (з потрібними анкорами).

6. Погіршилися поведінкові характеристики

Важливий фактор ранжування - поведінкові характеристики. В основному це:

 1. C редную час, що проводиться відвідувачами на сайті;

 2. До олічество сторінок, що переглядаються;

 3. П Показники відмов.

Якщо з яких-небудь причин сайт став менш зручним для користувачів і погіршив поведінкові характеристики, він міг бути знижений в рейтингу.

Таке могло статися навіть за не зовсім зрозумілих причин. Наприклад, при додаванні на сайт, здавалося б, некритичного скрипта, який повинен бути корисним для відвідувачів. Може виявитися, що цей скрипт входить в конфлікт з уже наявними скриптами, що призводить до серйозних проблем у деяких браузерах.

Одні з найпоширеніших причин різкого погіршення поведінкових характеристик сайту - використання спливаючих вікон і повільне завантаження.

Що робити?

Проблема вирішується в залежності від ситуації. Наприклад, якщо через спливаючого вікна різко зросла кількість відмов, слід зробити так, щоб спливаюче вікно з'являлося не відразу, а по таймеру або при прокручуванні сторінки до певної позиції. Якщо проблема в скриптах, то їх доведеться «подружити» між собою або замінити іншими.

7. Конкуруючі сайти зайняли більш високі позиції

Іноді зниження рейтингу сторінок сайту - зовсім не зниження, а результат конкурентної боротьби. Конкуренти поліпшили свої сайти або окремі сторінки, після чого пошукова система відреагувала на це підвищенням їх рейтингу.

Що робити?

Конкурентна боротьба має на увазі планомірний розвиток. Слід регулярно переглядати та аналізувати конкурентів, щоб вчасно приймати обгрунтовані рішення. Рада тут може бути тільки один - працювати над своїм сайтом і робити його краще, ніж у конкурентів.
Безкоштовна консультація від SEO-Studio

висновки

Зрозуміло, зниження трафіку - це неприємність, яка може змусити понервувати кожного. Сподіваємося, що це керівництво допоможе вам швидко знайти конструктивне рішення виниклої проблеми. Насправді воно покриває 95% випадків. Але якщо ви все-таки не можете впоратися з ситуацією самостійно, сміливо залишайте заявку у нас на сайті (консультація безкоштовна).

Юрій Федорченко

1. Чи справді рейтинг сайту падає?
Що робити?
Як переконатися, що рейтинг сайту об'єктивно падає?
Що робити?
Що робити?
Що робити?
Що робити?
Що робити?
Що робити?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения