розгін нетбука

Всі вже звикли, що практично будь-який настільний комп'ютер піддається розгону, а й нетбук теж можна піддати тюнінгу і підвищити його продуктивність. Пропоную вам 5 способів розгону нетбуків.

Кількість нетбуків на руках користувачів постійно зростає, збільшується і кількість ентузіастів, хто цікавиться оверклокінгом нетбуків. Термін розгін або оверлокінгом означає доведення стандартній швидкості роботи комп'ютера до максимально можливого рівня - при це пожертвувати доведеться гарантією, часом роботи акумулятора, а в екстремальних випадках і самим нетбуком. Головне в нетбуці його портативність, а продуктивність у цих невеликих машинок стоїть далеко не на першому місці. Кількість нетбуків на руках користувачів постійно зростає, збільшується і кількість ентузіастів, хто цікавиться оверклокінгом нетбуків

Пробувати нетбуки на розгін почали ще з найперших моделей, зокрема Asus Eee PC 701 був помітно загальмований виробником, щоб він працював від акумулятора якомога довше. На це хакери відповіли такими програмами як Eeectl і SetFSB , Щоб за допомогою ПО підняти продуктивність центрального процесора Eee PC.

Зрозумівши свою помилку Asus зробив свою утиліту Super Hybrid Engine для кожної моделі Eee PC. З її допомогою користувачам вдалося підвищити швидкість роботи більшості нетбуків Asus Eee PC майже на 10% без втрати гарантії. А недавно випущений нетбук Asus 1101HA так і зовсім поставив рекорд, за допомогою цієї утиліти можна досягти зростання продуктивності на цілих 30%.

Виробник нетбуків MSI також дозволяє своїм користувачам легко налаштовувати свої нетбуки Wind і збільшувати швидкість їх роботи до 24%.

Також існують екстремальні оверклокери, використовуючи ємність, наповнену сухим льодом, для охолодження материнської плати нетбука MSI Wind U100, вони змогли розігнати процесор Intel Atom N270 до частоти 2,4 ГГц, що на 50% більше, ніж спочатку заявлені 1,6 ГГц. Також існують екстремальні оверклокери, використовуючи ємність, наповнену сухим льодом, для охолодження материнської плати нетбука  MSI Wind U100,  вони змогли розігнати процесор Intel Atom N270 до частоти 2,4 ГГц, що на 50% більше, ніж спочатку заявлені 1,6 ГГц

Зрозуміло, більшість з нас не зацікавлені в проведенні наукових експериментів над своїм нетбуком. Ми тільки хочемо отримати прості програми, які дозволять прискорити завантаження ОС і додатків, переглядати відео високої якості і навіть грати в деякі ігри на прийнятній швидкості.

За винятком компаній Asus і MSI, інші виробники нетбуків не поспішають офіційно схвалювати «оверклокінг» і випускати свої додатки для розгону.

Не варто турбуватися! Нижче я приведу 5 інструментів для щодо легкого розгону вашого нетбука. Жоден з них не вимагає вдаватися до екзотичних матеріалів (сухий лід не буде потрібно) і тільки один зажадає від вас залізти всередину корпусу нетбука і трохи «підправити» його.

Попередження ... Для більшості рішень для оверклокінгу більш доцільно, щоб ваш нетбук використовував Windows, а не Linux. І найважливіша інформація, термін роботи нетбука від акумулятора значно скоротиться, а шум від вентилятора підвищиться. Ваш нетбук може зламатися або зависнути, якщо ви занадто збільшите швидкість або допустите перегрів нетбука. А якщо ви випадково спалите материнську плату, використовуючи додатки, розроблені не компанії виробниками нетбуків, не розраховуйте на гарантійне обслуговування. Якщо все це вас не лякає і ви дочитали це занадто довгий вступ, приступимо до огляду інструментів розгону.

1. Зміна частоти системної шини за допомогою SetFSB

Інструмент: безкоштовний, простий інструмент SetFSB дозволить налаштувати швидкість роботи центрального процесора і системної шини.

Моделі нетбуків: фактично будь-який нетбук, який працює на центральному процесорі Intel Atom, включаючи Asus Eee PC, Dell Mini, нетбуки від HP та інших виробників. Програма SetFSB працює не тільки на нетбуках, але і на більшості ноутбуків, неттопах і настільних ПК. На сайті SetFSB наведено повний перелік сумісних з утилітою чіпсетів і материнських плат.

Операційні системи: Офіційно - Windows Vista, 2003 XP, 2000, NT4, Me і 98 і Windows 7.

Рівень складності розгону: Потенційно високий через необхідність вибрати відповідний для центрального процесора генератор синхроімпульсів і встановити окреме програмне забезпечення для моніторингу температури, наприклад Everest Ultimate Edition. ODOC пропонує хороше керівництво по використанню SetFSB, а NotebookReview.com надає ще одне керівництво з більш детальним описом програми.

Додатково: SetFSB вважається найбільш вдалим інструментом «оверклокінгу» для багатьох видів ПК, не є винятком і нетбуки.

2. Розганяємо Asus Eee PC за допомогою Eeectl

Інструмент: За винятком нового Eee 1101HA, який можна розігнати так, що він буде працювати на 30% швидше, нетбуки Asus можна змусити працювати в середньому на 10% швидше за допомогою офіційної утиліти для розгону Super Hybrid Engine від Asus. Для досягнення великих результатів можна звернутися до допомоги утиліти Eeectl .

Це безкоштовний додаток дворічної давності від російського розробника DCI дозволяє контролювати частоту системної шини материнської плати, з також напруга центрального процесора - це практично все, що потрібно для розгону вашого центрального процесора. З бонусів Eeectl дозволяє в два рази підвищити яскравість екрана нетбука, контролювати роботу вентилятора і налаштовувати різноманітні «гарячі» клавіші.

Сумісно з моделями: Працює на старих Asus Eee PC серії 70x без модифікацій. Для інших Eee PC користувачам може знадобитися модифікація налаштувань для розгону.

Операційні системи: Windows XP і Vista, Windows 7.

Рівень складності розгону: Не такий вже легкий, через необхідність модифікувати додаток для використання на більшості сучасних Asus Eee PC. Ще одна проблема, здається, рік тому розробник зовсім припинив розробку Eeectl.

Додатково: Не дивлячись на можливі зависання і скарги, цей спосіб розгону залишається досить популярним.

Відео з допомогою Eeectl подвоюємо швидкість Asus Eee PC.

3. Поліпшення продуктивності графіки за допомогою GMABooster

Інструмент: Додаток під назвою GMABooster , Може підвищити частоту графічного чіпа Intel в вашому нетбуці з 133/166 МГц до 400 МГц без збільшення напруги (споживання потужності).

Сумісно з моделями: Практично всі представлені сьогодні на ринку нетбуки, включаючи Aspire One від Acer, більшість нетбуків Asus, Dell Inspiron Mini, Wind від MSI, NC10 виробництва Samsung і інші. Всі вони використовують графічний чіп GMA 950 від Intel, який вбудований в материнську плату більшості нетбуків на чіпсеті Intel Atom.

Операційні системи: Більшість версій Windows, Linux і Mac OS X.

Рівень складності розгону: Легкий. Труднощі тільки в тому, що безкоштовні користувачі повинні щотижня заново завантажувати та встановлювати нову версію утиліти. Цією тягомотини можуть уникнути ті користувачі, які пожертвують на допомогу розробнику будь-яку суму.

Додатково: Середнє поліпшення результатів роботи графічної карти при використанні GMABooster становить 20%. Деякі скептики стверджують, що невелике збільшення продуктивності графічної підсистеми не варто того, щоб зменшити термін роботи акумулятора і підвищити температуру нетбука.

4. Поліпшити графіку нетбука з хаком Mac OS X за допомогою GMA OverClocking

Інструмент: Установка на нетбуці хака для роботи Mac OS X за останній рік стала популярним явищем. Безкоштовний додаток під назвою GMA OverClocking від розробника Thireus дозволяє користувачам нетбука з Mac OS X налаштовувати вбудований графічний чіп Intel GMA 950 для роботи при максимальній частоті 400 МГц.

Сумісно з моделями: Будь-який нетбук, на якому можна змусити працювати Mac OS X. На практиці це буде, швидше за все, Dell Mini 9, Asus Eee 1000H або 901, HP Mini 1000 або Lenovo S10.

Операційні системи: Офіційно - будь-яка версія Mac OS X до Snow Leopard, але деякі користувачі стверджують, що додаток добре підтримується і операційною системою Snow Leopard.

Рівень складності розгону: Легкий. Спочатку встановіть інструменти CHUD від Apple, потім запустіть майстер установки GMA OverClocking, вбийте один рядок в терміналі і перезавантажте систему.

Додатково: Надзвичайно високий рівень безпеки цього розгону забезпечується тим, що швидкість збільшується без зростання напруги. Як стверджують користувачі, з тієї ж причини очевидне поліпшення в роботі може виявитися зовсім незначним.

5. Розженете HP Mini 2140 за допомогою залізного хака

Інструмент: Щоб користувачі не могли розігнати нетбук Mini 2140, його виробник - компанія HP - передбачила крихітний стрижень на його материнської плати. Хакер, відомий як Twain, здогадався, як його можна його прибрати, щоб застосувати SetFSB для розгону Mini. Сумісно з моделями: Тільки Mini 2140 від компанії HP.

Операційні системи: Див. Список версій Windows, які підтримує SetFSB в розділі, присвяченому цьому додатку.

Рівень складності: Високий. Користувачеві доведеться відшукати маленький стрижень на материнській платі, відрізати резистор, а потім, використовуючи паяльник зі надтонкою наконечником заново напаяти цю деталь в іншому місці. Потім запустити SetFSB. Хто хоче поекспериментувати може почитати докладну інструкцію і подивитися фото.

Додатково: Хакер Twain стверджує, що він розігнав центральний процесор Atom N270 свого Mini зі стандартною частоти 1,6 ГГц до 1,9 ГГц, що становить 20% зростання. І він зміг переглядати відео з високою роздільною здатністю 1080p без будь-яких запинок. До цього його HP Mini міг нормально показувати тільки відео 720p.

Бонус для власників нетбука Acer Aspire One

Методика: Безкоштовний додаток A1ctl не дозволяє розігнати процесор вашого Acer Aspire One. Проте, A1ctl справляється з безліччю інших корисних речей, зменшує гучність вентиляторів, збільшує здатність екрану до 1024 × 768 пікселів і трохи уповільнює центральний процесор для більш тривалого терміну роботи акумулятора.

Сумісність з моделями: Більшість версій нетбука Acer Aspire One.

Операційні системи: Windows XP і Vista (не всі функції).

Рівень складності: Легкий. скачайте архів , Розпакуйте файли і вперед.

Додатково: На форумах користувачів Acer Aspire One і в блозі розробника Noda відзначали помилки в роботі цієї програми, але в цілому реакція щодо A1ctl позитивна. У серпні розробник Noda випустив фінальну версію 1.0, в якій, за його словами, виправлені всі виявлені раніше баги.

На жаль, розробник заявив, що не планує продовжувати роботу над A1ctl, а це означає, що не варто очікувати появу версії утиліти для Windows 7 і розширення можливостей програми.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения