Розгін процесора Intel Core. Розгін процесора через БІОС

 1. Збір інформації про процесор
 2. Способи розгону процесора
 3. Розгін процесора через BIOS
 4. Використання програм для розгону процесора
 5. CPUFSB
 6. утиліта SoftFSB
 7. ASRock OC Tuner
 8. MSI Control Center II
 9. ASUS Turbo V EVO
 10. розгін ноутбука
 11. Програмний спосіб збільшення продуктивності
 12. Розгін процесора Intel через BIOS
 13. Павло Угрюмов

Overlocking - тонкий процес налаштування компонентів комп'ютера, що викликає у необізнаних користувачів натуральне здивування і навіть страх. І все через розпливчасто скомпонованою інформації, вирваною контекстом з різних джерел. Зміцнити знання і розібратися в питанні «як розігнати процесор Intel Core» вийде всього в п'ять етапів.

Збір інформації про процесор

Перетворити сучасний процесор в шматок металобрухту за лічені хвилини, озброївшись неправильними методами неможливо. Адже система захищена на апаратному та програмному рівні від будь-яких непередбачених подій.

Але потенціал для розгону краще оцінити відразу:

 • Інформація. Про систему, материнської пам'яті і розганяє «камені» доведеться зібрати всі дані, наприклад, заводські показники тактової частоти і напруги. Це допоможе заздалегідь визначити початкове положення речей і обмежити майбутній потенціал. Якщо залазити під кришку персонального комп'ютера або в меню BIOS колись, то CPU-Z дозволить всі питання.

Якщо залазити під кришку персонального комп'ютера або в меню BIOS колись, то CPU-Z дозволить всі питання

 • Температура. Процесорний кулер повинен прекрасно розсіювати теплову енергію ще до розгону. Про боксовом типі охолодження (зазвичай видається разом з процесором) краще відразу забути і перейти до систем на теплових трубках, прекрасно відводить зайву енергію. Звідси і висновок - чим потужніший кулер, тим вище потенціал майбутнього розгону.

Способи розгону процесораШтатний режим роботи чіпа - 50-80% від максимальної потужності, виною тому обмеження, введені для збільшення терміну служби, підвищення стабільності і усереднення температурних режимів.
Оверлокінгом дозволяє підвищити продуктивність, ціною додаткових витрат - часу на підбір ідеальних характеристик (частоти, напруги), грошей на покупку охолодження і гарантії на позитивний результат. Нюансів, як і процесорів сімейства Intel Core, занадто багато!
Збільшити продуктивність процесора можна трьома способами:

 1. Задати потрібну частоту.
 2. Змінити множник.
 3. Підняти напруга живлення.


Але не все відразу - розібратися в ази і усвідомити раз і назавжди все про стан речей допоможе легка вступна інформація. Отже, FSB - системна шина, що взаємодіє з боку чіпа з усіма підключеними до комп'ютера компонентами.

Взаємодія відбувається на певній частоті і саме FSB підлаштовується під кожен тип комплектуючого за допомогою множників і дільників. Наприклад, обмін інформацією з оперативною пам'яттю відбувається на частоті 333 МГц. А тактова частота процесора 2664 МГц. Значить, множник дорівнює 8.

Звідси і висновок - збільшити тактову частоту можна зміною налаштувань системної шини або додаванням множників.

З напругою все простіше - системна плата здатне самостійно розподіляти навантаження, можна виставляти налаштування вручну для правильної і повноцінної підтримки тактової частоти або виставленого множника. Без зміни напруги можуть з'являтися збої!

Розгін процесора через BIOSМетодик розгону процесора Intel кілька - все залежить від доступу до множнику, умінь користувача і покладених на процес ризиків. Починати краще з простого - підвищення частоти системної шини.

Переходимо в BIOS. Знаходимо параметр CPU Speed ​​або Lock, CPU (HOST) Frequency і змінюємо числовий показник на 20, 30, а може і 50 МГц. Точно стверджувати або радити складно - систем, плат і чіпів багато, і всі різні.

Після підвищення частоти, доведеться зберегти настройки та перезавантажитися для перевірки стабільності. Якщо виникають проблеми програмного значення, то доведеться поступово знімати частоту шини або збільшувати напругу в панелях CPU Voltage.
Увага! Піднімати вольтаж не варто більше, ніж на 0,3 В від номінального значення!


При вільному множнику все працює схожим чином: перехід в BIOS, пошук значення CPU Clock Ratio, знайомство з базовими значеннями і далі до поступового, шаговому збільшення параметра.

Для підвищення впевненості в успіху варто відключити всі додаткові примочки, начебто режимів «Турбо» і прискорювачів, автоматично підвищують продуктивність процесора.

Помножена частота шини на заданий користувачем число може видати приголомшливі результати, головне знайти золоту середину.

При виникають проблеми зі стабільністю допоможе зміна напруги - звернення до показника CPU Voltage усредняет показники, видає необхідну потужність для проведення інших операцій

При виникають проблеми зі стабільністю допоможе зміна напруги - звернення до показника CPU Voltage усредняет показники, видає необхідну потужність для проведення інших операцій.

Зміною напруга може зайнятися і BIOS - досить виставити відповідні налаштування в меню на AUTO.

Не варто забувати про величезну кількість обмежувачів, що впливають на процес розгону - невдалий варіант процесора з заблокованим множником, межі можливостей компонентів, невідповідна материнська плата, нестабільна напруга, що видається блоком живлення.

Навіть оперативна пам'ять може відмовитися працювати при невідповідній частоті. Ну і температура - за якісними результатами в магазин за новим кольором.

І обов'язково варто відстежувати всі показники під час розгону комп'ютера:

AIDA64 і CoreTemp для моніторингу, OCCT перевірка взаємодії пам'яті та процесора, Sandra Lite - отримання інформації про систему, 3Dmark - ідеальний варіант навантажити систему і виявити збої.

Використання програм для розгону процесора

Виключити взаємодія з BIOS і спростити процес розгону допоможуть спеціальні утиліти, які підходять, як широкого спектру систем, так і певним.

CPUFSB

сучасний інструмент комплексної настройки чіпа і моніторингу окремих компонентів. Повністю перекладений російською мовою, підтримує масу материнських плат.

Для роботи буде потрібно трохи налаштувань - вибір моделей компонентів, зміна частоти і множника, збереження параметрів до перезавантаження і після.

Для роботи буде потрібно трохи налаштувань - вибір моделей компонентів, зміна частоти і множника, збереження параметрів до перезавантаження і після

утиліта SoftFSB

Дозволяє налаштовувати все і відразу буквально на льоту. У поданні функцій не потребує, інтерфейс наочний, меню докладний. Можна контролювати частоту, температуру і вольтаж, рухаючи повзунки.

ASRock OC Tuner

Призначена для материнських плат ASRock утиліта, що поєднує величезний спектр функцій розгону, моніторингу та налаштування.

MSI Control Center II

Інструмент з промовистою назвою. Виконує всі заявлені у конкурентів функції. Простий в роботі.

ASUS Turbo V EVO

Програма для розгону процесора: миттєва зміна параметрів, легка настройка, підтримка різних компонентів.

розгін ноутбука

Зміна режиму електроживлення

Доступний варіант підвищення продуктивності, які не потребують ні додаткових знань, ні зайвої відповідальності.

Для отримання бажаного результату досить виставити «Високу Продуктивність» в розділі «Електроживлення».

Для отримання бажаного результату досить виставити «Високу Продуктивність» в розділі «Електроживлення»

Програмний спосіб збільшення продуктивності

По-перше, варто заздалегідь отримати всю інформацію про систему, скориставшись утилітою CPU-Z. Назва чіпа, показники працездатності, напруга.

По-друге, не варто розраховувати на рекордні показники працездатності - прискорити систему від номінальних показників вийде на 10-15%.

Далі установка утиліти SetFSB і перехід до повільного, але впевненого збільшення тактовий частоти процесора з маленьким кроком. По завершенню роботи краще зробити додаткові тести програмою Prime 95, відстежуючи зміни в реальному часі в CPU-Z. Якщо проблем із зависанням і появою «синіх екранів смерті» не виявлено, то частоту можна збільшити.

Розгін процесора Intel через BIOS

У великому меню налаштувань необхідно відшукати назви CPU FSB Clock або Frequency, показники, що відповідають за збільшення частоти шини. Знову ж, маленький крок, впевнена перевірка працездатності, відстеження одержані результатів. При неполадках краще зменшити виставлені показники.

Режим Turbo Boost. Варіант автоматичного оверлокінгу, що активується через інтерфейс ОС, або в меню BIOS.

Можна виставити показники «Мінімального і Максимального стану процесора» на 100% у вкладці «Електроживлення» під пунктом «Додаткові параметри харчування»

Можна виставити показники «Мінімального і Максимального стану процесора» на 100% у вкладці «Електроживлення» під пунктом «Додаткові параметри харчування».

Або ж скинути всі налаштування в BIOS на заводські, скориставшись функцією «Load Default».

При збільшенні частоти процесора варто пам'ятати про безпеку - підвищене енергоспоживання процесора збільшить навантаження на акумулятор, зменшить час роботи без мережі.

А ще підніме температуру в кілька разів, а це зовсім небезпечно, адже комплексно змінити спосіб охолодження на ноутбуці без втрати переносних якостей точно не вийде.

Павло Угрюмов

Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.

Latest posts by Павло Угрюмов ( see all )

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения