Розкрито секрет гарантованого зростання трафіку з пошуку, або Срібна куля SEO

 1. про дослідження
 2. результат дослідження
 3. Так у чому, власне, проблема?
 4. Дослідження в деталях
 5. Впроваджується менше 30% ТЗ або не впроваджується взагалі нічого
 6. Впроваджується близько 50% ТЗ або зі значними затримками
 7. Впроваджується не менше 80% ТЗ або з невеликими затримками
 8. Впроваджується 100% ТЗ без затримок
 9. Загальна динаміка зміни відвідуваності
 10. А що якщо мої SEO-фахівці обходяться без технічних впроваджень?
 11. висновки
 12. PS Для SEO-агентств

За відгуками, цю статтю найчастіше шукали в блозі. Але до цього дня вона була тільки на Roem .

Netpeak витратив на це дослідження 145 годин і 13 хвилин. Ну а від вас буде потрібно всього лише 20 хвилин, щоб дізнатися про головне секреті в SEO - як змусити пошуковий трафік рости!

про дослідження

Ми систематизували дані по зростанню пошукового трафіку по 600 проектам, які просували в Netpeak протягом двох років.

Для збереження максимальної чистоти експерименту відсіяні усі проекти з дуже малої початкової відвідуваністю - динаміка зростання по таким проектам занадто стрімка і може істотно вплинути на результат дослідження. Також виключили проекти з пробілами в аналітиці.

В якості початкової точки дослідження ми вибрали відвідуваність на момент закінчення так званого «першого етапу просування» : Перший етап пройдено тоді, коли проведено SEO-аудит сайту фахівцями і впроваджені технічні завдання.

Дані щодо зміни трафіку вимірювалися щомісяця для кожного окремого проекту. Відносна відвідуваність визначалася співвідношенням поточного значення трафіку до початкового (на момент початку другого етапу робіт).

Далі проекти групувалися відповідно до якості впроваджень технічних завдань - якість визначалося думкою команди фахівців, які працюють або працювали над цим проектом. Для кожної групи вважалися щомісячні усереднені значення відносної відвідуваності.

Градація якості впроваджень:

 1. Впроваджується 100% технічних завдань без затримок.
 2. Впроваджується не менше 80% технічних завдань або з невеликими затримками.
 3. Впроваджується близько 50% технічних завдань або зі значними затримками.
 4. Впроваджується менше 30% технічних завдань, або не впроваджується взагалі нічого.

результат дослідження

Представляємо, як зараз здивуються читачі статті. Адже виявилося, що для того, щоб зростання пошукового трафіку був максимальним, потрібно ... працювати над сайтом! Не купувати посилання, які не накручувати поведінкові фактори, які не шукати дірки в пошукових системах, а займатися внутрішньою оптимізацією.

Таким чином, головна тема в SEO, головний секрет Полішинеля, єдина срібна куля - впроваджувати технічні завдання SEO-оптимізаторів.

Цікаво, що і зворотне справедливо: якщо нічого не впроваджувати, зростання пошукового трафіку практично не буде.

Власне, ви можете все побачити на графіку:

Власне, ви можете все побачити на графіку:

Несподівано, чи не так?

В принципі на цьому можна і закінчити статтю, адже зрозуміло, що якщо клієнтський програміст не впроваджує технічний аудит, то трафік не росте, а якщо впроваджує, то зростає добре. Але, як в хорошій американської бізнес-книги, де розжовується головна думка пару десятків разів з кожної сторони, - ми все-таки продовжимо.

Так у чому, власне, проблема?

Ринок SEO - унікальний. Тут немає правил - кожен бачить послугу такою, якою хоче, кожен радить клієнту те, що вважає правильним. І ми тут - не виняток. Однак ми хочемо донести до клієнтів один, як мені здається, розділяється всіма фахівцями ринку простий меседж: «замовляючи SEO, будьте готові впроваджувати технічні завдання фахівців». Цей меседж ми доносимо давно - до того, як це увійшло в мейнстрім, і до того, як фільтри від пошукових систем стали такими частими і швидкими.

Чи розуміють це клієнти? Результати опитування:

Результати опитування:

Як бачите, 28% програмістів виявляються занадто зайняті для того, щоб брати участь в просуванні сайту. Однак 34% знаходять час і працюють в потрібному напрямку. Сподіваємося, дане дослідження стимулює 100% програмістів працювати на результат:

Сподіваємося, дане дослідження стимулює 100% програмістів працювати на результат:

Загалом, шановні замовники SEO, якщо ви хочете бачити якісний результат і розвивати бізнес в мережі - активно взаємодієте з SEO-спеціалістом. Поки ви стоїте осторонь, ви стимулюєте його «темну сторону». Посилання, поведінкові фактори, SEO-тексти для роботів, пошук інших дірок - все це теж можна використовувати. На пару апдейтів. Успіх проекту залежить від ініціативи як SEO-фахівців, так і замовника.

Дослідження в деталях

Подивимося на кожен сегмент дослідження окремо.

Впроваджується менше 30% ТЗ або не впроваджується взагалі нічого

Аналітика проектів з максимальним ігноруванням технічних завдань:

 • приріст трафіку через 12 місяців після початку другого етапу становить всього 37%;
 • через 24 місяці робіт вдається досягти приросту величиною в 82%.

приріст трафіку через 12 місяців після початку другого етапу становить всього 37%;  через 24 місяці робіт вдається досягти приросту величиною в 82%

Очевидно, що програмісти, які працюють з цими проектами, не роблять взагалі нічого.

Впроваджується близько 50% ТЗ або зі значними затримками

Тепер графік, який ілюструє динаміку зростання трафіку по проектам, де справи з впровадженнями йдуть трохи краще:

Цікаві дані:

 • приріст на 12-й місяць роботи по просуванню склав 64%;
 • приріст на 22-й місяць роботи склав 162%.

Ймовірно, програмісти, що потрапили в цей сегмент, дуже зайняті.

Впроваджується не менше 80% ТЗ або з невеликими затримками

Майже ідеальний графік зростання відвідуваності був отриманий для вибірки проектів, де велика частина технічних завдань впроваджується, але деякі з них виконуються не в повній мірі або не дуже оперативно:

Усереднені дані по приросту відвідуваності:

 • 75% приросту, через 6 місяців після закінчення першого етапу робіт;
 • 130% приросту, через 12 місяців після закінчення першого етапу робіт;
 • 320% приросту, через 24 місяці після закінчення першого етапу робіт.

Можливо, в цю вибірку потрапили проекти, власники яких люблять сперечатися.

Впроваджується 100% ТЗ без затримок

Впроваджується 100% ТЗ без затримок

Нижче - вибірка проектів, впровадження за якими виконуються максимально швидко і якісно:

 • 146% приросту трафіку через 6 місяців (збіг? Не думаю!);
 • 270% приросту трафіку через 12 місяців;
 • 581% приросту трафіку через 24 місяці.

Хай живуть 34% програмістів, справляються з впровадженням ТЗ!

Загальна динаміка зміни відвідуваності

Усереднена динаміка за всіма початковим проектам вибірки зміни відвідуваності:

Без градації за якістю впроваджень в середньому проект отримує:

 • приріст 118% через 12 місяців роботи;
 • приріст 207% через 24 місяці роботи.

Для більш глибокого аналізу «середніх цифр по лікарні» без урахування градації за якістю впроваджень ми розділили проекти на дві вибірки з різними значеннями початкової відвідуваності в одиницю часу.

Значення відносної відвідуваності «100%» відповідає значенню трафіку на момент закінчення першого етапу робіт.

Значення відносної відвідуваності «100%» відповідає значенню трафіку на момент закінчення першого етапу робіт

SEO - не чари. Немає сенсу говорити про «смерть» або «неефективності» SEO. Давно пора закрити і особливо улюблену біомасою тему - «сеошникі-шкідники». Завдання SEO-фахівців - розвивати сайти, зробити їх більш «зрозумілими» для пошукової системи з точки зору структури, контенту, технічної складової. Але все це неможливо, якщо замовник не надасть ресурс у вигляді програміста і власної волі для обговорення і затвердження тих чи інших доробок.

Читайте також, як грамотно скласти техзавдання і донести суть виконавцю .

А що якщо мої SEO-фахівці обходяться без технічних впроваджень?

Зазвичай, якщо замовнику не треба нічого впроваджувати і немає ніяких завдань щодо розвитку сайту, SEO-фахівець гордо розповідає, як багато грошей він витрачає на посилання. Справедливості заради, слід зазначити, що дійсно іноді третину бюджету, а іноді і ще більше, витрачається на посилання. І дійсно - посилання працюють.

Начебто все рівно - трафік йде, конверсії потихеньку зростають. До першого немінорного апдейта пошукових систем. Іноді може повезти - сайт «простягає» кілька апдейтів. Але рано чи пізно він гарантовано «залетить». Тоді на сайт накладається фільтр, який подається замовнику з боку SEO-фахівця як форс-мажор: «Ніхто не винен, один чорт знає, що там не сподобалося роботу Яндекс або Google, зараз я напишу їм ...».

А хто допоможе перемогти санкції? Тільки фахівці. Тому заляканий клієнт чекає ще півроку, поки SEO-спеціаліст зніме покупні посилання, а черговий апдейт виведе сайт з-під фільтра. Надалі історія повторюється і може тягнутися роками, поки до бізнесу не прийде усвідомлення того, що існує інший шлях - нехай набагато більш трудомісткий, але в рази більше вигідний на довгій дистанції.

Чому взагалі так відбувається?

Крім «звички» у SEOшніков-старовірів (загальновживане в сфері фахівців поняття, не має відношення до конфесії) купувати посилання, існує ще одна причина - фахівця набагато простіше купувати посилання.

Навіщо напружуватися і кроїти нову структуру сайту, підбирати семантику або десятки тисяч запитів, переконувати клієнта в необхідності серйозних змін на сайті, пушіть його розробника, коли можна просто запустити проект в який-небудь системі автоматичного просування і нічого не робити?

Ні, правда, що б ви вибрали на місці SEO-фахівця: заробляти гроші, не витрачаючи час і напружуючи нейрони, або постійно змушувати себе думати і працювати? Саме небажання працювати (усередині і багато) за правилами ринку SEO досі зберігає культуру SEO-старовірів. А, як говорив Денис Черкесов: «Пропозиція на нашому ринку яловичини вже давно формує попит, а не навпаки», тому і клієнтів досить, які спонсорують це [SEO минулого].

висновки

Перш ніж замовляти SEO, задайте собі наступні питання:

 • чи готовий я чекати перших результатів протягом як мінімум 6 місяців?
 • чи готовий я вникати в процес оптимізації мого сайту?
 • чи готовий я довіряти фахівцям і виконувати їх рекомендації щодо змін мого сайту?
 • чи готовий я виділити додаткові ресурси на своєчасну і якісну реалізацію технічних аспектів SEO-просування?

Якщо хоча б на одне із запитань відповідь негативна, відмовтеся від пошукової оптимізації. Однак, зважившись на тривалий і складний SEO-подорож, будьте впевнені - ваша сміливість буде винагороджена. Тим більше, що SEO-просування - другий, після email-маркетингу, канал за рівнем ROI .

PS Для SEO-агентств

Мета цієї статті - донести простий меседж: «SEO вимагає впровадження технічних доробок сайту». Ми впевнені, що всьому ринку від усвідомлення замовниками цієї простої думки буде краще. Тому хочемо звернутися до агентствам.

Відпишіться в коментарях, хто готовий злагоджено і спільно доносити до ринку, що клієнтам потрібно працювати з сайтами? Ресурсів Netpeak, як і будь-якого іншого агентства на цьому фрагментированном ринку, не вистачить, щоб донести цей меседж до кожного потенційного замовника.

Давайте разом очистимо авгієві стайні посилань, накрутки поведінкових, позицій та іншої нісенітниці.

Давайте зробимо все, щоб ринок SEO позбувся обрядів сеошників-старовірів і остаточно переїхав з наметів шаманів в бізнес-центри.

Давайте до кінця доб'ємо старе Посилальне [SEO минулого].

Так у чому, власне, проблема?
Чи розуміють це клієнти?
Збіг?
А що якщо мої SEO-фахівці обходяться без технічних впроваджень?
А хто допоможе перемогти санкції?
Чому взагалі так відбувається?
Ні, правда, що б ви вибрали на місці SEO-фахівця: заробляти гроші, не витрачаючи час і напружуючи нейрони, або постійно змушувати себе думати і працювати?
И готовий я вникати в процес оптимізації мого сайту?
И готовий я довіряти фахівцям і виконувати їх рекомендації щодо змін мого сайту?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения