Шаблон SEO аудиту - checklist для кожного сайту

 1. Аналіз внутрішньої оптимізації сайту
 2. 2. Дублі за рахунок доступності посилань в верхньому і нижньому регістрах
 3. 3. Дублі сторінок зі слешем і без слеша в кінці URL
 4. 4. Проблеми зі сторінками 404 і іншими сторінками помилок
 5. 5. Швидкість завантаження сторінок сайту
 6. 6. Проблеми в мета-тегах і title
 7. 7. Відсутність мовної розмітки
 8. 8. Тег canonical
 9. 9. Карта сайту
 10. 10. Сторінки з відсутністю основного контенту
 11. 11. Авторство Google+ і "оригінальні тексти" від Яндекса
 12. 12. Закриття посилань на сторінки, які закриті від індексації
 13. 13. «Хлібні крихти» або навігація по сайту
 14. 14. Унікальні картинки і атрибут alt
 15. 15. robots.txt
 16. 16. Оптимізація сайту для мобільних пристроїв
 17. 17. Заголовки сторінки h1
 18. 18. Унікальний контент в усьому
 19. Зовнішня оптимізація сайту
 20. Фактори вибору посилань
 21. Будь ласка, оцініть цю статтю
 22. Стаття виявилася вам корисною? Підпишіться, щоб не пропустити нові!

Замітка: активована адаптивна версія сайту, яка автоматично підлаштовується під невеликий розмір Вашого браузера і приховує деякі деталі сайту для зручності читання. Приємного перегляду!

19.04.2015

Добрий недільний день, шановні читачі, випадкові гості та постійні передплатники порталу Site on! Прийшов час порадувати вас чимось дійсно смачним, а що може бути смачніше, ніж нові схеми, корисні трюки і хитрості для просування наших з вами сайтів до бажаного топ 1 в ведучих Яндекса і Google. У цьому місяці мені в руки зовсім випадково потрапили 2 повноцінних SEO аудиту одного і того ж сайту. Аналіз робили дві різні студії.

Відразу скажу, що інформація в обох аудитах одна і та ж, відрізняється буквально 1 пунктом, що говорить про те, що все робиться за шаблоном, ось що я називаю легкими грошима.

Нам з вами, шановні читачі, немає ніякого сенсу віддавати гроші за подібні аудити, так як вся інформація, і навіть більш повна і правильна є на цьому блозі. Однак з 2-ох аудитів я вирішив скласти повний перелік (checklist), за допомогою якого ви самостійно зможете пункт за пунктом провести свій власний SEO аналіз будь-якого сайту і заощадити (або заробити) на цьому, на хвилиночку, від 200 $ до 400 $.

Однак з 2-ох аудитів я вирішив скласти повний перелік (checklist), за допомогою якого ви самостійно зможете пункт за пунктом провести свій власний SEO аналіз будь-якого сайту і заощадити (або заробити) на цьому, на хвилиночку, від 200 $ до 400 $

До речі кажучи, обидві компанії не пропонують допомоги в усуненні виявлених проблем у внутрішній оптимізації сайту, тому заплативши великі гроші за балаканину, вам ще доведеться наймати програміста або виправляти все самостійно. Так що дана стаття заощадить вам час, нерви і гроші, а також стане відмінною шпаргалкою. Отже почнемо, всюди в прикладах я буду підставляти свій сайт.

Аналіз внутрішньої оптимізації сайту

1. Дублі головної сторінки

Ця проблема може виникнути, коли головна сторінка доступна за адресою http://site-on.net а також за адресою http://site-on.net/index.php . Це дуже поширене явище, не виняток і Joomla. Якщо у вас є такий грішок, просто зробіть 301 редирект зі сторінки http://site-on.net/index.php на сторінку http://site-on.net . Це виправити нескладно, ось один з варіантів:

if ($ _ SERVER [ 'REQUEST_URI'] == '/index.php') {header ( "HTTP / 1.1 301 Moved Permanently"); header ( 'Location: /'); die; }

Цей код потрібно розмістити на початку index.php в корені вашого сайту.

2. Дублі за рахунок доступності посилань в верхньому і нижньому регістрах

Це коли на сторінку можна зайти за адресою http://site-on.net/create і за адресами http://site-on.net/cReate , http://site-on.net/creatE , http://site-on.net/CREATE і так далі. Для цього з усіх сторінок, відмінних від нижнього регістра, ви повинні зробити 301 редирект на оригінал сторінки в нижньому регістрі. Але коли ви будете виправляти даний пункт, не забудьте врахувати, що терміну запиту (query string), тобто те, що йде на засланні після знака питання не повинно зазнавати ніяких змін, інакше є ризик зламати механізми сайту. Тобто http://site-on.net/create?country=Russia не потрібно виправляти на http://site-on.net/create?country=russia . Спеціально для моїх читачів я накидав код, який виправляє цю проблему:

$ Url_without_query = strtok ($ _ SERVER [ "REQUEST_URI"], '?'); if (preg_match ( '# [AZ] + #', $ url_without_query) == 1) {$ to_url = mb_strtolower ($ url_without_query); $ Query_string = strstr ($ _ SERVER [ 'REQUEST_URI'], '?'); header ( "HTTP / 1.1 301 Moved Permanently"); header ( 'Location:'. $ to_url. $ query_string); die; }

Даний код можна розмістити після коду з пункту 1.

3. Дублі сторінок зі слешем і без слеша в кінці URL

Це коли сторінка доступна за адресою http://site-on.net/create і http://site-on.net/create/ . Знову-таки все виправляється 301 перенаправленням. Я покажу вам 2 варіанти, як усунути цю проблему, перший варіант на PHP, другий за допомогою .htaccess. PHP код:

if (preg_match ( '#. + / $ #', $ _SERVER [ 'REQUEST_URI']) == 1) {$ to_url = rtrim ($ _ SERVER [ 'REQUEST_URI'], '/'); header ( "HTTP / 1.1 301 Moved Permanently"); header ( 'Location:'. $ to_url); die; }

Даний код можна розмістити після коду з пункту 1 або 2. Або варіант вирішення цієї проблеми за допомогою .htaccess:

RewriteRule ^ (. *) / $ / $ 1 [L, R = 301]

Не забувайте, що для роботи даного коду у вас повинен бути підключений mod_rewrite, докладніше про це ви можете прочитати в статті про людино-зрозумілих урлах .

4. Проблеми зі сторінками 404 і іншими сторінками помилок

На будь-якому сайті повинна бути налаштована 404 сторінка, яка повідомляє користувачеві і пошуковій системі, що існувала сторінка видалена, або сторінки не існувало зовсім. Сторінка відповіді сервера повинна бути оформлена в дизайні сайту і містити варіанти альтернативного дії (меню, пошук, кнопка повернення на головну сторінку та інше). Також сторінка повинна віддавати правильні заголовки, в разі помилки 404 це: 404 Not Found. Щоб віддати цей заголовок, на PHP використовується наступний код:

header ( "HTTP / 1.0 404 Not Found");

5. Швидкість завантаження сторінок сайту

Оптимальна швидкість завантаження для сайту повинна становити до 1.5 секунди, допустима до 3 секунд. Якщо більше, то це стає актуальною проблемою для просування вашого сайту. Поради щодо прискорення сайту ви можете знайти тут .

6. Проблеми в мета-тегах і title

Тема стара як світ, однак сеошникі повторюють одне і теж з аудиту в аудит: для кожної сторінки вміст тега title, а також мета-тегів keywords і description має бути унікальним і містити для кожного з них мінімум 4-5 слів, а краще більше. Але переборщувати теж не варто.

7. Відсутність мовної розмітки

Якщо у вас багатомовний сайт, то потрібно це пояснити пошукачам. Для цього на кожній сторінці сайту між тегів <head> </ head> повинні бути перераховані всі доступні мовні версії поточної сторінки:

<Link rel = "alternate" href = "http://site-on.net/" hreflang = "ru-ru" /> <link rel = "alternate" href = "http://site-on.net/ ua / "hreflang =" uk-ua "/>

8. Тег canonical

Необхідно прописати даний атрибут для всіх сторінок сайту, щоб вказати пошуковому роботу на канонічну версію сторінки. Для цього між тегами <head> </ head> можна розмістити наступний код:

<Link rel = "canonical" href = "http: // <? = $ _ SERVER [ 'HTTP_HOST']?&gt; <? = Strtok ($ _SERVER [" REQUEST_URI "], '?')?>" />

9. Карта сайту

У кожного сайту повинна бути його карта в xml форматі, все про це читайте тут .

10. Сторінки з відсутністю основного контенту

На кожній сторінці повинен бути унікальний текст (стаття, опис і тд.) Від 500 символів з урахуванням пробілів, але краще від 1000. Інакше цю сторінку потрібно закрити від індексації .

11. Авторство Google+ і "оригінальні тексти" від Яндекса

Кожен текст повинен мати свого автора, тобто вас. Щоб показати це, потрібно заносити кожен текст в розділ "оригінальні тексти" в разі Яндекса, а також підтвердити своє авторство в Google+ .

12. Закриття посилань на сторінки, які закриті від індексації

Всі посилання на сторінки, які закриті від індексації, потрібно зашити в атрибути rel = "nofollow"

13. «Хлібні крихти» або навігація по сайту

Для спрощення навігації та підвищення CTR на сайтах необхідно використовувати " хлібні крихти ". Необхідно оформляти" хлібні крихти "за допомогою мікророзмітки , Щоб це було відображено у видачі пошукових систем.

14. Унікальні картинки і атрибут alt

Крім унікальних текстів на сайті повинен бути і інший унікальний контент (картинки, відео, аудіо, фотографії і тд.) Детальніше про це тут . У разі картинок, використовуйте атрибут alt, щоб пояснити пошукачам, що саме зображено на картинці.

15. robots.txt

Обов'язково створіть і правильно налаштуйте файл robots.txt. Детально про це написано тут . Однак хочу звернути на вашу увагу, що інформація з часом застаріла, і тепер потрібно обов'язково подбати про те, щоб всі файли стилів (.css, .js, файли шрифтів і тд.) Були відкриті для індексації. Інакше пошукачі не буде відомий дизайн вашого сайту і його мобільна версія.

16. Оптимізація сайту для мобільних пристроїв

Думаю, всім нам вже приходили «листи щастя» від Google, в яких він обіцяє знизити наші сайти у видачі на мобільний пристроях (смартфонах, планшетах і тд.).

Приклад листа:
Веб-сайт не оптимізований для мобільних пристроїв
Ми перевірили 100 стор. Вашого сайту і виявили, що 69% з них незручно переглядати на мобільних пристроях. Через помилки на цих 69 стор. У користувачів складається погане враження про ресурс. Ці сторінки не вважаються оптимізованими для мобільних пристроїв з точки зору Пошуку Google, і вони будуть відображатися і ранжуватися в результатах пошуку на смартфонах відповідним чином.

Щоб уникнути цього, ви повинні створити мобільну версію сайту, або вчинити як я, і зробити ваш сайт адаптивним під будь-які пристрої (в тому числі магнітоли, пароварки, пилососи). Детальніше про це тут . Перевіряти сайт на зручність перегляду на мобільних пристроях можна через інструмент:

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly

Дозвольте мені похвалитися похвалою від Гугл, якої я домігся завдяки застосуванню своїх же рекомендацій з статті по адаптивному дизайну :

17. Заголовки сторінки h1

На кожній сторінці сайту повинен бути рівно 1 (максимум, незгірш від) тег заголовка <h1> </ h1>, з назвою поточної сторінки. Зазвичай тег title і тег h1 містять один і той же текст, проте це не обов'язково.

18. Унікальний контент в усьому

Ще раз повторюся, що найважливіший пункт, це наявність лише унікальних текстів і інших матеріалів (таблиці, зображення, відео) на вашому сайті. При цьому не варто копіювати тексти з вашого сайту на інші, навіть якщо ці інші сайти теж належать вам, або є представництвом вашого основного сайту в соціальних мережах. Постарайтеся і складіть окремий опис для ваших груп в соц. мережах, не копіюйте опис з вашого основного сайту.

Зовнішня оптимізація сайту

Тільки після того як ви виконали всі попередні пункти, можете почати замислюватися про зовнішню оптимізації. Особисто я, при просуванні порталу Site on! приділив цьому пункту зовсім небагато, так як він може принести набагато більше шкоди, ніж користі. Проте, зараз даний портал відвідують 800 - 900 унікальних користувачів щодня, я можу не писати нові статті навіть по півроку, і від цього відвідуваність не зменшиться.

Тому ще раз звертаю вашу увагу на те, що найважливіше - це внутрішня оптимізація: код, тексти (не тільки унікальні, а й цікаві, також великим плюсом буде унікальність інформації, що розкривається теми), зручність для користувачів. Ще круто, коли на сайті є якась функція, з якою можна погратися. Можливо, який-небудь онлайн-сервіс, або жарт на javaScript. Такі речі підвищують поведінкові чинники вашого сайту: відвідувачі затримуються на сайті, при цьому залишаються активними, це теж враховується пошуковими системами.

Для тих же, хто не бачить просування сайту без зовнішньої оптимізації, я продовжую. Перш за все, потрібно подбати про створення якісного довідкового профілю - це коли на ваш сайт посилаються інші, бажано авторитетні сайти. Зазвичай це досягається шляхом покупки посилань на таких сайтах, але якщо ваш сайт дійсно хороший, то добрі люди згадають про нього безкоштовно.

Купувати посилання потрібно плавно, дуже і дуже обережно, інакше Гугл і Яндекс можуть сильно розсердитися за мухлёж. Далі всі рекомендації будуть виходити з потрапили мені в руки SEO аудитів, інформація подається «як є».

Розподіл посилань на сайт має бути наступним чином: 20% ключові слова + бренд (все про robots.txt на site-on.net ), 35% чисто ключові слова ( замовити SEO аудит , Замовити сайт ), 45% чисто брендовий разбавка ( http://site-on.net , site-on.net , Site on! , http://site-on.net/create ).

Фактори вибору посилань

Основні фактори, які потрібно врахувати при виборі посилань:

 • Головна сторінка донора в кеші Google (cache: http: //site-on.net/)
 • Тематичність і регіональна прив'язка донора до вашої доменній зоні
 • Якісні показники донора (тИЦ, DA, DmT, DmR, Alexa)
 • Індекс домену більше 30 (перевіряти командою site: http: //site-on.net/ в пошуку)
 • Унікальний домен (з 1 сайту 1 посилання)
 • Заспамленності донора (не брати посилання з доменів, у яких велика кількість вихідних посилань)

30% від маси посилань повинні складати NOFOLLOW посилання (посилання з блогів, соц. Мереж, профілів, форумів і т.д.). Де брати nofollow посилання?

 • Форуми
 • Відгуки на сайтах
 • Коментарі на блогах і ЗМІ
 • Профілі (twitter, YouTube, facebook, about.me, aboutus.org)
 • соціальні закладки
 • купувати

Всі посилання, що ведуть на сайт повинні розбавлятися посиланнями-картинками, які повинні бути оптимізовані належним чином:

 • Картинка повинна відповідати тематиці;
 • До неї повинен бути прописаний відповідний тег "alt".

При роботі над поліпшенням ранжирування і збільшенням трафіку на сайт, важливо вибрати правильний підхід. Отримати зростання можна тільки при комплексному та якісному підході. У роботі над нарощуванням посилального профілю сайту є дві основні складові:

 • формування семантичного ядра.
 • нарощування маси.

Формування семантичного ядра відбувається наступним чином: необхідно провести повноцінний аналіз розділів, підрозділів і сторінок сайту. Далі необхідно виявити ті складові, які можуть отримувати трафік з органічного пошуку. Після необхідно провести підбір популярних ключових фраз для релевантних сторінок і оптимізувати ці сторінки під них. Фрази підбираються на основі статистик пошукових систем ( https://wordstat.yandex.ru і https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal ). Після того як ми визначилися які ключові запити і, відповідно, сторінки для нас є найціннішими, ми починаємо нарощувати на них посилання. Важливо пам'ятати, що посилання потрібно нарощувати рівномірно по всім підібраним нами сторінок. Якщо посилання будуть нарощуватися тільки на одну сторінку сайту, це буде сигналом для пошукових систем, що його намагаються обдурити, за що на сайт будуть накладені санкції.

Ось такі аудити проводять SEO студії в 2015 році. Хочете бути завжди в курсі останніх технологій і секретів просування? Тоді не забудьте підписатися на портал Site on! і частіше до мене заглядати! Дякую всім за увагу і бажаю вам успішного просування!

Будь ласка, оцініть цю статтю

Середня оцінка: 4.75 з 5 (голосів: 28)

Стаття виявилася вам корисною? Підпишіться, щоб не пропустити нові!
Ви можете допомогти розвитку проекту, зробивши всього 1 клік:

Дякуємо!

Net/create?
Net/create?
SERVER [ "REQUEST_URI"], '?
SERVER [ 'REQUEST_URI'], '?
SERVER [ 'HTTP_HOST']?
Gt; <?
Strtok ($ _SERVER [" REQUEST_URI "], '?')?
Де брати nofollow посилання?
Хочете бути завжди в курсі останніх технологій і секретів просування?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения