Самостійна seo-оптимізація сайту, інструкція як зробити оптимізацію

 1. Самостійна оптимізація сайту: з чого почати?
 2. Робота з контентом і оптимізація сайту
 3. Наводимо порядок на сайті: технічна частина
 4. Як зробити оптимізацію сайту самостійно: кілька порад
 5. Зовнішня оптимізація сайту самостійно: працюємо з посиланнями
 6. Коментарі

Необхідність в оптимізації і пошуковому просуванні сайту давно вже ніхто не оспорює Необхідність в оптимізації і пошуковому просуванні сайту давно вже ніхто не оспорює. Сайт, який не буде відповідати вимогам пошукових систем, ніколи не отримає відвідувачів. А тому дуже важливо для просування в пошукових системах і підвищення відвідуваності відповідально підходити до питань оптимізації кожної сторінки. Отже, яким чином відбувається seo оптимізація сайту самостійно: покрокова інструкція та корисні поради чекають вас!

Самостійна оптимізація сайту: з чого почати?

Зміст статті

Якщо ви ніколи не стикалися з просуванням сайтів в пошукових системах , То перший час вам буде дуже складно. Але що робити, якщо на сео-спеціаліста коштів немає, а отримувати відвідувачів хочеться? Природно, розбиратися як виконується оптимізація сайту самостійно.

Для початку потрібно зрозуміти, за якими запитами ви збираєтеся просувати ваш сайт в пошукових системах, інакше кажучи, створити семантичне ядро ​​сайту . Найпростіший шлях - це скористатися сервісом Wordstat Yandex:

 1. Подумайте, які фрази ви самі використовуєте у випадках, коли шукаєте товари / послуги / статті на тему, якої присвячений ваш сайт. Складіть список найбільш підходящих фраз.
 2. Зайдіть на сторінку wordstat.yandex.ru. У рядку запиту по черзі вводите фрази з вашого списку.
 3. Дивіться, які фрази пропонує вам за результатами пошуку сервіс від Яндекс. Вибирайте фрази, які вам підходять, і доповнюйте ними ваш список.
 4. Також можна провести додатковий пошук по фразах, які ви пропустили самі, але вам «підказала» статистика від Яндекс.

Отже, ви отримали великий список пошукових фраз і цифри до них (число запитів за місяць). Їх потрібно впорядкувати від найбільших до найменших і розділити на групи:

 • Більш 10 000 запитів на місяць - це високочастотні запити;
 • Від 1 000 до 10 000 запитів на місяць - це середньо частотні запити;
 • До 1 000 запитів в місяць - низькочастотні.

Тепер для кожного розділу вашого сайту вибирайте 1-2 високочастотних запиту. Це будуть основні запити розділу. Кожен з них доповнюється списком з середньо- і низькочастотних запитів. На ці списки ви будете орієнтуватися, коли будете писати (оптимізувати) контент для сторінок розділу. Так ви отримали семантичне ядро ​​сайту , З якого і починається seo оптимізація сайту самостійно.

Робота з контентом і оптимізація сайту

Після того, як у вас з'явилося семантичне ядро, потрібно перевірити весь ваш контент на відповідність цього ядра Після того, як у вас з'явилося семантичне ядро, потрібно перевірити весь ваш контент на відповідність цього ядра. Тут все також досить просто:

 1. Відкриваєте сторінку на сайті і дивіться на розділ в семантичному ядрі.
 2. Перевіряєте, чи присутні на вашій сторінці фрази з потрібного розділу і якщо так, то в яких кількостях.
 3. В ідеалі входження ключових слово має становити не менше 2 і не більше 6 відсотків тексту.

Перевірити якість вашого контенту допоможуть різні сервіси сео-аналізу текстів і сайтів. Їх сьогодні дуже багато: Advego, Text.ru, istio.com і багато інших. У разі невідповідності текстів вимогам сео, їх потрібно відкоригувати: доповнити ключовими словами.

Важливо: всі ключові фрази в тексті повинні виглядати природно. Якщо вибір стоїть між зміною відмінка або відміни і непривабливою погано читається фразою, краще міняйте словоформи. Пошукові системи давно вже навчилися розпізнавати тексти некоректні, які писалися не для людей, а тому будьте обережні.

Наводимо порядок на сайті: технічна частина

Наступний крок, який потрібно зробити, якщо проводиться внутрішня оптимізація сайту самостійно, це перевірка якості сайту і того, як його бачать пошукові системи.

Обов'язково потрібно перевірити і при необхідності виправити:

 1. Наявність випадкових дублів сторінок. Найчастіше вони виникають, якщо одна сторінка отримує два різних адреси (при доступі з різних розділів, наприклад). Це необхідно відстежувати і все дублі видаляти. Оптимальне рішення - технічно виключити можливість виникнення дублів.
 2. Файл robot.txt. Для індексування пошуковими системами повинні бути відкриті сторінки сайту, адмінраздел і службові частини сайту потрібно закрити для пошукових роботів.
 3. Мета-теги : Tittle, Description, Alt (для картинок). Фрази, які будуть в цих тегах, повинні містити ключові фрази, які підходять для обраної сторінки. Крім того, в Tittle найкраще вписати якийсь рекламний слоган або перефразувати заголовок статті, а в Description пишуть опис того, що знаходиться на сторінці. Тема і опис зазвичай відображаються в пошуковій видачі Яндекс і Google, а тому вони повинні бути також цікаві людям.

Крім того, в рамках внутрішньої оптимізації проводиться перелинковка сторінок сайту між собою. Звичайне правило для такої роботи: з кожної сторінки повинно вести на інші сторінки 1-3 посилання. І з кожної третьої або кожної четвертої сторінки посилання повинне вести на головну сайту. Якщо у вас сайт великий, то це правило варто застосовувати для кожного розділу окремо, а вже розділи можуть вести на головну. Але навіть якщо ви просто перелінкуете статті за змістом і будете продовжувати так робити регулярно при додаванні текстів, користь обов'язково буде.

Як зробити оптимізацію сайту самостійно: кілька порад

Перед тим, як перейти від внутрішніх до зовнішніх чинників оптимізації, хотілося б нагадати про деякі важливі моменти: Перед тим, як перейти від внутрішніх до зовнішніх чинників оптимізації, хотілося б нагадати про деякі важливі моменти:

 1. Весь контент на вашому сайті повинен бути унікальним. Ніколи не копіюйте чужі тексти, якщо ви хочете, щоб ваш сайт просувався в пошукових системах, а не падав вниз під різними фільтрами і санкціями. Виняток можуть становити технічні характеристики товарів (їх для унікалізації доповнюють текстовим описом), а також якісь документи. В останньому випадку оптимальні рішення - це викласти документ або у вигляді картинки, або в pdf-файлі з посиланням для скачування.
 2. Якщо в процесі оптимізації ви виявили, що ваші тексти давно перестали бути унікальними, краще перепишіть їх повністю (зробіть рерайт). В процесі роботи ви будете вносити зміни в тексти, і як на це зреагують пошукові системи, передбачити складно.
 3. При додаванні нового контенту заявляйте авторство в сервісах Яндекс.Вебмастер. Це позбавить вас від необхідності зайвий раз переписувати власні тексти в разі крадіжки.

В принципі, якщо ви просуваєте статейний ресурс або блог, ви можете добитися успіху навіть без застосування додаткових дій. Просто оптимізуйте сайт, додавайте тексти як можна частіше, краще за все, кілька разів на день. І не забувайте про те, що нові статті повинні бути також оптимізованими. Цей метод дозволяє просувати сайти природним чином.

Зовнішня оптимізація сайту самостійно: працюємо з посиланнями

Після того, як ваш сайт пройшов повну внутрішню оптимізацію, приходить пора працювати із зовнішніми посиланнями Після того, як ваш сайт пройшов повну внутрішню оптимізацію, приходить пора працювати із зовнішніми посиланнями. Тут дуже важливо дотримуватися обережності, так як для Яндекс різке зростання зовнішньої посилальної маси може стати причиною накладення фільтра Минусинськ (зниження сайту на 20 позицій вниз). Та й Google намагається відслідковувати покупні посилання і карати за різні види накрутки.

Отже, відразу обмовимося, чого не можна робити ні в якому разі:

 • Не користуйтеся системами реєстрації в каталогах! Велика частина цих каталогів є «сміттєвими» сайтами, про них пошукові боти давно сповіщені, і поява посилання на ваш сайт на такому ресурсі стане для вашого проекту мінусом.
 • Чи не застосовуйте ніякі «чорні» методи розкрутки! Будь-які системи перенаправлення трафіку та інші подібні методики спрацьовують в рідкісних випадках, і тільки якщо їх застосовує дуже досвідчений фахівець. Самостійне просування «чорними» методами закінчується без варіантів - пошуковим баном.
 • Не займайтеся спамом електронної пошти, форумів і блогів. Численні скарги користувачів також можуть привести до пошукового бану сайту.

А тепер поговоримо про те, що можна і потрібно робити:

 • Якщо є можливість, купуйте «вічні» посилання. Їх пошукові системи практично не відрізняють від природних. Але і коштують такі посилання не дешево.
 • При покупці посилальної маси через Sape.ru і аналогічні сервіси намагайтеся нарощувати їх обсяги поступово, і для Яндекса краще не збільшувати їх загальне число вище 500 штук. Вважається, що перевищення цього обсягу посилань викликає санкції фільтра Минусинськ.
 • Купуйте Статейного рекламу (платне розміщення вашої статті з посиланням на ваш сайт), такі посилання виглядають природно для пошукових систем.
 • Рекламуйте свій сайт в соціальних мережах, а також на різних майданчиках для спілкування, але робіть це природним чином. Посилання має бути корисна користувачам, цікава, по ній повинні переходити користувачі.

Пошукова оптимізація сайту самостійно - процес складний, що вимагає значних витрат часу і сил. Звичайно, при цьому будуть виникати складнощі, а результат все одно виявиться менш вражаючим, ніж при роботі досвідченого сео-спеціаліста. Але якщо ви будете все робити правильно, то така розкрутка обов'язково принесе свої плоди, і, звичайно ж, краще самостійно оптимізувати сайт, ніж чекати відвідувачів на ресурсі, який взагалі ніхто не просував. А після отримання перших відвідувачів і перших продажів, завжди можна звернутися до професіоналів.

Коментарі

Вибачте, на даний момент немає коментарів!

Самостійна оптимізація сайту: з чого почати?
Самостійна оптимізація сайту: з чого почати?
Але що робити, якщо на сео-спеціаліста коштів немає, а отримувати відвідувачів хочеться?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения