Семантичне ядро ​​- інструмент для збільшення відвідуваності і конверсії сайту

 1. Що таке семантичне ядро ​​і навіщо воно потрібне
 2. Два способи розробити семантичне ядро
 3. Покрокова інструкція збору семантичного ядра для сайту
 4. Розширюємо семантичне ядро
 5. Збираємо статистику по частотних
 6. виконуємо фільтрацію
 7. прибираємо дублі
 8. Прибираємо непотрібні (порожні) запити
 9. Кластеризація семантичного ядра
 10. Що робити далі?

SEO-просування будь-якого ресурсу починається зі складання семантичного ядра. Від правильності цього безпосередньо залежить успішність проекту. Звичайно, це не єдиний фактор, який впливає на ранжування сайту пошуковими системами, але незаперечно те, що без ключових слів просування неможливо.

Опрацювання семантики, технічна оптимізація і робота над юзабіліті сайту - основне над чим сьогодні необхідно працювати, щоб підвищити конверсію. Ідеально, якщо семантичне ядро ​​складається на етапі проектування структури ресурсу. Але в деяких випадках можливе використання семантики для створення нових сторінок, оптимізації і розбивки існуючих розділів, а також збільшення відвідуваності за рахунок регулярної публікації інформаційних статей.

Що таке семантичне ядро ​​і навіщо воно потрібне

Семантичне ядро ​​- це особливим чином структуровані ключові фрази (ключі), які характеризують послуги і товари, а також основні і додаткові види діяльності компанії, що буде відображено на сайті.

Під ключі оптимізують сайт. Для цього їх використовують в мета-тегах: Title і Description сторінок, а також в Alt і Title картинок. Це допомагає пошуковим роботам зрозуміти до яких запитах користувачів найбільш релевантна кожна окрема сторінка сайту.

Семантичне ядро ​​допомагає не тільки залучити на сайт більше відвідувачів і потенційних замовників, але і краще розібратися в їх потребах. Таким чином, може виявитися, що попит на окремі категорії товарів набагато нижче, ніж очікуваний, і навпаки.

Добре пророблена семантичне ядро ​​має широко охоплювати тематику ресурсу, містити безліч ключових слів і фраз. Під пов'язані групи запитів в подальшому створюються сторінки, які повинні гармонійно вписуватися в структуру сайту.

Два способи розробити семантичне ядро

Є два методи створити семантичне ядро: використовуючи платні або безкоштовні інструменти. Для невеликого ресурсу або дуже вузької тематики цілком підійдуть безкоштовні. До них відноситься планувальник ключових слів від Google Adwords і Wordstat від Яндекса.


Яндекс.Wordstat: просто введіть ключове слово, щоб дізнатися його базову частотність


Інтерфейс в Google Adwords відрізняється від Wordstat, але з ним досить просто розібратися

Якщо вам необхідно зібрати велике семантичне ядро, без платних сервісів, які допомагають автоматизувати роботу, не обійтися. Інакше ви можете витратити на це кілька десятків годин. В цьому випадку класичним інструментом є Key Collector. Додатково для аналізу конкурентів можна скористатися Serpstat, SpyWords або аналогічними сервісами.

Тим, хто мало розбирається в SEO-просуванні, скоріше підійде сервіс SEOpult , Який поєднав у собі відразу кілька інструментів. Там можна зібрати семантичне ядро, кластеризувати його, Спарс мета-теги конкурентів, провести аналіз індексації сторінок і багато іншого.


SEOpult: 9 інструментів для просування сайту в одному місці

Покрокова інструкція збору семантичного ядра для сайту

Визначаємо основні ключові слова

Запишіть список передбачуваних ключових слів. Починати слід з найменувань товарів і послуг. Після цього - підбирайте синоніми до цих назв. Наприклад, «стовпчик» і «стійка». Якщо говорити про назву товару або бренду англійською, варто також додати транскрипцію: «Lenovo» і «Леново», а в разі можливого скорочення - абревіатуру. У деяких випадках є сенс додати сленгові або вузькоспеціальні назви.

Звучить складно? Давайте спростимо. Уявіть себе на місці тих людей, які будуть шукати ваші товари або послуги. Додатково ви можете переглянути сайти і рекламу конкурентів. На даному етапі вам необхідно включити якомога більше потенційно придатних запитів. Для цього ви також можете скористатися базою Пастухова.

Розширюємо семантичне ядро

На цьому етапі слід перевірити всі підібрані ключові запити. Це можна зробити швидко за допомогою Key Collector або вручну через Яндекс.Wordstat. Збирайте відповідні ключові запити з лівої і правої колонки. Обов'язково виписуйте їх разом з частотністю - вона буде потрібно надалі.


Інтерфейс програми KeyCollector


Вікно з зібраними запитами KeyCollector


Звертайте увагу на ключі з правої колонки Яндекс.Wordstat

Додатково можна перевірити випадають підказки з пошукового рядка.

Додатково можна перевірити випадають підказки з пошукового рядка

Випадають підказки в Google. Такі ж є в Яндексі

Збираємо статистику по частотних

Базову частотність ви зібрали на минулому етапі, коли просто переглядали Яндекс.Wordstat. Вона показує як часто люди вводили цю фразу і інші схожі, які її містять у різних морфологічних формах: єдиному або множині, а також в різних відмінках.


Базова частотність ключа "кавоварка delonghi"

Точна частотність показує кількість запитів в певному варіанті написання. Для цього в Яндекс.Wordstat слід використовувати лапки і проставити знак оклику перед словами ключа:

Wordstat слід використовувати лапки і проставити знак оклику перед словами ключа:

Точна частотність ключа "кавоварка delonghi"

виконуємо фільтрацію

Прибираємо нецільові запити

Нецільові запити - це ті, які точно не будуть задоволені на нашому ресурсі. Наприклад, якщо ви продаєте листівки, то запит «скачати листівку безкоштовно» явно буде нецільовим.

На цьому етапі також слід видалити невідповідні регіональні запити або занадто загальні ключі з високою базовою частотністю. Також без жалю видаляйте ті найменування товарів або компаній, які не мають відношення до ваших товарів або послуг.

прибираємо дублі

Це простіше зробити за допомогою автоматичних програм, але можна і вручну. Дублями ключів є також ті, які містять ті ж самі слова, але в іншому порядку.

Прибираємо непотрібні (порожні) запити

Вам слід видалити з вашого семантичного ядра ті ключі, у яких дуже велика різниця між базовою і точної частотністю. Також варто видалити ті, які мають точну частотність 0 або менше 10-20. Комерційного сенсу в просуванні подібних запитів немає.

Кластеризація семантичного ядра

Цей етап також може бути автоматизований, але професійні SEO-фахівці завжди перевіряють програмні результати. Штучний інтелект поки не в змозі зрівняється з людським мозком і досить часто припускається помилок в специфічних областях або коли справа стосується сленгу.

Основне завдання на етапі кластеризації - згрупувати ключі для певних сторінок. При цьому розділяйте комерційні та інформаційні запити. Наприклад, «купити соковижималку» - явний комерційне питання, а «як вибрати соковижималку» - інформаційний. Ви повинні зібрати загальні за змістом запити в один семантичний кластер. Помилка на цьому етапі може стати катастрофою для подальшого просування ресурсу.

Розрізняють два методи кластеризації:

 1. Soft. Спочатку ви визначаєте центральні (основні або маркерні) запити для кожної сторінки. До них уже підбираєте шляхом порівняння інші ключі для просування. Цей метод добре підходить для інформаційних порталів, інтернет-магазинів, сайтів з послугами в області, де немає великої конкуренції.
 2. Hard. Угруповання запитів заснована на загальному наборі URL. Це дозволяє збільшити точність угруповання, але зменшує загальну кількість ключів для кожної такої сторінки. Цей метод відмінно підходить для висококонкурентних запитів.

Після кластеризації можна оцінити загальний потенціал кожного кластера. Найбільш частотні запити використовуйте для головної, середньо частотні підійдуть для основних розділів, а низькочастотні - для внутрішніх сторінок третього рівня.

Що робити далі?

Після завершення роботи над семантичним ядром слід зайнятися сайтом: перевіркою його технічних характеристик, доопрацюванням структури і дизайну, юзабіліті. Крім того, вам слід переглянути і відредагувати ті тексти, які вже є на вашому ресурсі, а також підкоригувати мета-теги під нові ключові слова. Це слід робити вкрай обережно, оцінюючи позиції по кожній існуючій сторінці.

Це ж семантичне ядро ​​можна буде в подальшому використовувати для підготовки контекстної реклами та оголошень на зовнішніх ресурсах.

Звучить складно?
Що робити далі?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения