SEO 2.0 або просування в Інтернеті. Що це таке?

 1. Що це таке SEO
 2. Отже, підсумуємо відмінності і нові аспекти SEO 2.0:
 3. Взавершеніі наведемо сім стовпів такогомаркетінгового просування:

Автор: Михайло Васильєв, веб-студія SEO-Website.ru

SEO 2.0 є наступним логічним поколінням SEO (Search Engine Optimization - дослівно «Оптимізація веб-сайтів для Пошукових Систем»). Дехто називає нове СЕО (2.0) інтернет-маркетингом або маркетинговим просуванням веб-сайту, і ми в цілому згодні з таким підходом.


Що це таке SEO

SEO - це комплекс заходів і завдань для оптимізації, просування в інтернет і підняття веб-сайту компанії на перші сторінки видачі пошуку Google / Яндекс (пошукове просування в ТОП-10/20), для збільшення трафіку і кількості відвідувачів, а також підвищення конверсій за рахунок як внутрішньої оптимізації сайту і контенту, так і зовнішніх активностей (посилання, публікації, каталоги, trust і ін.). І дійсно, по суті це маркетинг в Інтернеті - просування товарів або послуг до споживачів в найбільш ефективній манері.

Є багато нових напрямків в SEO, але тільки деякі працюють зараз, і тільки кілька методів і підходів працюють виключно добре, тому в цьому огляді ми вважали за краще зосередитися саме на тих ключових моментах і компетенціях, які необхідно розуміти для того, щоб виграти в конкурентному розвитку і битві за споживача. У вузькому сенсі, розуміння SEO - це розуміння, як працюють пошукові системи (навіть думають, так є т.зв. роботи), а також як думають і поводяться при пошуку інформації ваші споживачі. В обох випадках, все зводиться до аналізу та прогнозування поведінки людини або робота пошукових систем, і прийняття відповідних заходів для задоволення їх очікувань. У широкому розумінні, SEO 2.0 - це основа розвитку будь-якого бізнесу, тому що без інтернет присутності ваша компанія навряд чи буде мати довгостроковий успіх.

Фактично, якщо у вас є веб-сайт, і для нього ніколи не проводилася оптимізація, то шанси на просування в інтернеті не великі. Навіть якщо ви проводите платну рекламну кампанію, витрати будуть вищими, ніж для оптимізованого сайту з якісним контентом. Як дізнатися статус і якість сайту? Замовте стандартний аудит сайту або повний SEO-аудит саналізом всіх маркетіногвих складових, необхідних для успішної розкрутки сайту.

Основні ідеї SEO (1.0):

 • оптимізація сайту (контенту, зображень, текстів, ключових слів) для пошукових роботів
 • покупка посилань, накручування трафіку і інше маніпулювання рейтингом в ранжуванні сайту
 • переважання кількості над якістю (посилання, кліки, трафік і ін.)
 • оптимізація у відриві від ідей маркетингу та бізнесу
 • почасти дискредитоване поняття за рахунок «сірих» і «чорних» методів

Основні ідеї SEO 2.0:

 • оптимізація сайту для людей і для споживачів
 • оптимізація з урахуванням маркетингу та соціальних медіа
 • контент - це "король" сайту: стрічка новин, блоги та статті
 • оптимізація c медіа каналами, наприклад YouTube
 • оптимізації з метою досягнення бізнес результатів і ROI.

Визначення SEO 2.0:

SEO 2.0 є відображенням ініціативи Google Web 2.0, спрямованої на очищення інтернету від неякісних ресурсів і сайтів з низькою цінністю, а також на підвищення релевантності та досягнення оптимального результату на основі очікувань конкретного користувача пошукової системи (на основі алгоритму Google Universal Search Algorithm). Оптимізація має на увазі не тільки основну сторінку веб-сайту, але одночасно оптимізацію зображень, відео, контенту, результатів для видачі в пошук (наприклад, сніпетів), підлеглих і структурованих описів і т.д. У задачі оптимізації ми, компанія SEO-Website.ru, шукаємо змінні, які призводять до найбільш оптимального результату і якості SEO-оптимізації та диверсифікації веб-сайту. Іншими словами найбільш вагомі параметри. Наша пошукова оптимізація SEO 2.0 включає тільки "білі" підходи, дійсно працюють на основі ефективних методів створення сайтів і маркетинг-управління веб-сайтами з урахуванням як рекомендацій і алгоритмів ранжирування Google і Яндекс, так і очікувань реальних людей (користувачів / споживачів, потенційних клієнтів ).

Якщо в SEO 1.0 йшлося тільки про оптимізацію сайту (зміст, ключові слова, мета-теги, назви тегів / заголовків) і попадання / розміщення в Топ видачі пошукової системи; то SEO 2.0 має на увазі більш широке поле діяльності і нові технології:

 • Соціальні медіа (Оптимізація комунікацій і зв'язків з громадськістю)
 • Динамічний зміст (системи управління контентом)
 • Канали RSS 2.0, АТОМ
 • Мережі доставки контенту CDN (статичного і мультимедіа)
 • Управління репутацією і бренд-менеджмент
 • Оптимізація і просування в YoutTube і т.д.

Також все більше згадуються такі технології:

 • Монетизація: це ефективні способи, як сайт може бути використаний для продажу послуг або товарів або розміщення реклами з метою, щоб збільшити свої доходи.
 • Syndication (канали RSS 2.0, АТОМ): методи, які приносять користь SEO 2.0, а також роблять веб-сайт більш зручним і легким для відвідувачів, дозволяють залишатися в курсі новин і оновлень, обмінюватися інформацією, не заходячи на сайт.
 • AMP (Accelerated Mobile Pages) - полегшена версія веб-сторінок для мобільних пристроїв.

Інша спрямованість SEO 2.0 починається з вибору правильного набору ключових фраз (keywords). У минулому, такі пошукові системи як Яндекс і Google шукали точні співпадіння ключових слів, незалежно від того, чи були фрази досить релевантні всього контенту і тематиці сайту в цілому. Тому було легко купувати посилання і маніпулювати результатами видачі в пошуку.

Зараз же новий алгоритм Google працює інакше. Все це необхідно враховувати при розробці семантичного ядра сайту і наповнення контентом. Гугл каже просто - робіть сайти для людей, з якісним наповненням, унікальними статтями (не плагіат і не "копіпаст"), фотографіями та зображеннями, розробляйте хороший дизайн, адаптивні веб-сайти, з швидким доступом / завантаженням ... і тоді можна не піклуватися про іншому.

Також зміни відбулися в тому, що Гугл може передбачити, яке ключове слово буде шукати користувач / споживач на основі його минулої роботи і особистих переваг. Ми не будемо розглядати методи збору інформації про користувачів, просто наберіть "Cookies" і прочитайте про це. Ця зміна відбулася, коли Google представила свій новий алгоритм Universal Search. Це розширений пошук, включаючи знайдені результати в категоріях: відео, зображення, карти, товари, новини та ін. І деякі елементи також є частиною Google Knowledge Graph. Це часто стосується карт і зображень.

Отже, підсумуємо відмінності і нові аспекти SEO 2.0:

SEO

SEO 2.0

Посилання на свій сайт як основа, маніпулювання посилальної масою (кількістю), як при додаванні їх вручну, так і закупівлею на «біржах посилань», шляхом подання статичних веб-сайтів в каталогах, обмін посиланнями, платні посилання.

Органічні (природні) посилання, наприклад, при веденні блогу, читачі діляться або розміщують посилання у себе на сайтах. Якісне наповнення, зміст сайту, встановлення відносин з відвідувачами сайту.

Оптимізація: для отримання посилань, рейтингів і трафіку.

Оптимізація: для відвідувачів, гостей і залучення реальних людей.

«Король» = ключові слова, посилання.

«Король» = контент, наповнення і якість оформлення сайту.

Головне кількість. Не важливо, наскільки якісний трафік залучається на сайт, і які видання розміщують посилання на ваш сайт.

Головне якість. Важливо наскільки якісний трафік залучається на сайт, саме цільова аудиторія, публікації тільки в релевантних тематичних виданнях і т.д.

На рівні сайту оптимізація для пошукових систем. Приклад: Повторні заголовки сторінок зосереджені виключно на ключових словах (іноді без сенсу для людей).

На сайті проводиться оптимізація для людей. Приклад: Виразні і смислові заголовки. Чи не зловживання тегами і «фарширування» ключових слів.

Зацикленість на своєму сайті: ви конкуруєте з іншими, щоб завжди бути # 1 в пошуку Google. Одна мета - втриматися в топі за всяку ціну.

Співпраця: ви співпрацюєте з спільнотами, і діліться один з одним ідеями, повідомленнями в соц.сетях і ін. Контентом, маючи колег-блогерів в соціальних медіа та інших виданнях в інтернеті.

Скритність: «ми не практикуємо SEO, ми не можемо сказати як розмістили посилання, звідки контент, не можемо показати список наших клієнтів, все під грифом NDA».

Відкритість: «Ласкаво просимо, наш новий клієнт, ми пишаємося тим, що працюємо разом. Дивіться наші методи, кращі практики, відгуки клієнтів, наші тематичне дослідження і блоги ».

Ключові показники (KPI): кліки, відвідування, кількість переглядів сторінок.

Ключові показники (KPI): конверсії, ROI, брендинг (brand awareness), утримання клієнтів, придбання лояльності.

Приклади розміщення: Каталоги, наприклад: DMOZ, Топ100.Rambler і ін.

Приклади розміщення: відкриті майданчики Google+, LinkedIn, портали та ін.

Єдині джерела трафіку: каталоги, пошукові системи Яндекс, Google / Yahoo.

Додаткові до пошуковому системам джерела трафіку: SMM-соціальні мережі, спільноти, блоги, прямий трафік, імейл-маркетинг та ін.

Система мислення рейтингів: недемократична, хто платить більше, того посилання повинні перебувати на вершині!

Система мислення з демократичним підходом, який реагує на попит споживачів і збагачуючись слід за ним.

Оптимізація більше 50% автоматизована, половина із завдань SEO може бути зроблена за допомогою програмного забезпечення SEO (автораскруткі, посилання, кліки).

Не більше 10% завдань може бути автоматизовано, так як більшість SEO 2.0 завдань, це комунікації, створення контенту / змісту сайту і взаємодій з людьми.

Настрій / підхід: технократичний (як при вимірюванні трафіку).

Настрій / підхід: аналітичний, але і емоційний (як у євангелістів бренду).

Соціальна складова відсутня ...

Сертифікації співробітників, участь в конференціях, альянсах, проведення вебінарів і навчання, менторство і суспільно-цінна активність.

У той час оптимізатори першого покоління змінювалися швидко, і їх імена розглядалися як імена зловмисників, а самі компанії відкривалися і закривалися так швидко, як обмінні бюро.

Фахівці SEO 2.0 дорожать своїм ім'ям, вони добре відомі в спільнотах, багато шановані і є інтернет-відкритими, не приховуючи свої облікові дані, контакти і профілі.

Отже, ми побачили, що за великим рахунком SEO зросла з поняття «оптимізація» в поняття більш широко значення, і так як, по суті, кожна компанія, бізнес або організація повинні бути присутніми в інтернеті не тільки своїм веб-сайтом, а й у ряді інших категорій, то можна говорити про маркетинговому просуванні (і не тільки сайту, але і бізнесу).

Виходить, що SEO 2.0 - це стовп загальної стратегії розвитку і маркетингової активності будь-якого бізнесу, будь то готель або готель, або служба таксі з онлайн-замовленнями (наведемо приклади успіху компаній, що просувалися через інтернет: Uber, BlaBlaCar, Яндекс.Таксі). Відзначимо, що саме для засобів розміщення гостей, SEO оптимізація і просування сайтів готелів з онлайн-брронірованіем особливо важливі. Без SEO та даної стратегії успіх такої компанії як Booking.com був би неможливий!

Взавершеніі наведемо сім стовпів такогомаркетінгового просування:

Presence. Наявність реального веб-присутності, це майже фізичну присутність - вас знають, і ваш бренд дізнаються і поважають. Наприклад, журналісти повинні бути на Twitter, професіонали на LinkedIn, наймає компанія на HH.ru і т.д.

Outreach. Це означає активне заохочення двостороннього спілкування між вами і вашою аудиторією. Будь то ведення блога, або створення Wiki-сайту (призначений для користувача контент), або просто дозволяючи вашому спільноті вирішити, який продукт випустити (crowd-funding).

Participation. Участь проявляється не тільки в тому, щоб створити сайт і бути там пасивно, і це не тільки короткострокові зусилля просування. Це новий рівень зв'язку зі споживачами, ви берете активну участь на соціальних сайтах на постійній основі, будуєте відносини і залучені в створення нових лояльних спільнот. Експерти SEO 2.0 не намагаються проникнути в соціальні мережі ззовні, вони є визнаною їх частиною.

Recognition. Бренд ґрунтується на стабільності, і такі, що запам'ятовуються символи як логотипи, аватари і назви повинні бути однаковими по всіх платформ і засобів масової інформації. Компанія, яка має позитивне визнання буде просуватися успішніше в будь-якому іншому місці в Інтернеті.

Value. Цінність є найбільш важливою частиною SEO 2.0. Без цінності для ваших клієнтів і споживачів, весь бізнес, сайти і просування абсолютно марні. Якщо ви, наприклад, інтернет-компанія, то ви несете цінність своєї веб-аудиторії, надаєте послуги або контент, які інтернет-спільноти вважають цінним для себе. Як кажуть англійці-маркетологи: «To sell something give something away».

Trust. Довіра є продовженням цінності. На основі запропонованої Value- цінності і довіри споживачів, ви можете збудувати довірчі відносини. Після створення яких, люди будуть повертатися знову і знову, замовляючи ваші послуги або товари. Без довіри немає довгострокових продажів і стратегічного просування.

Authority. Для того щоб стати авторитетом у вашій галузі або в вашому співтоваристві, ви повинні спочатку створити цінність і завоювати довіру, але в той же час бути присутнім брендом, роблячи охоплення потенційних споживачів, брати участь в їх житті і бути впізнаваним протягом тривалого періоду часу.

Складно? Так, але якщо у вас довгострокова мета, ви повинні до цього прагнути, якщо ви хочете домогтися успіху в просуванні бізнесу в Інтеренет з SEO 2.0.

Як дізнатися статус і якість сайту?
Складно?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения