SEO-аудит сайту: платити чи зробити самому?

 1. Що таке SEO-аудит і навіщо він потрібен?
 2. Кому потрібно платити за SEO-аудит?
 3. Хто повинен проводити аудит сам?
 4. Які інструменти використовувати для SEO-аудиту?
 5. У чому відмінність самостійного аудиту від професійного?
 6. висновок

Платити за якусь послугу не хочеться нікому, особливо якщо можна попорпатися і зробити все самостійно. Чи відноситься вищесказане до аудиту сайту? Давайте розберемося, кому потрібен платний SEO-аудит, а хто і за допомогою чого повинен проводити його самостійно.

Що таке SEO-аудит і навіщо він потрібен?

Буквально пару рядків про те, що сеошникі мають на увазі під SEO-аудитом.

SEO-аудит - це глибока перевірка сайту на всілякі технічні помилки, правильну структуру, юзабіліті і відповідність проекту офіційним вимогам пошукових систем.

SEO-спеціаліст повинен не тільки проаналізувати сайт з усіх боків, але і розписати детальний технічний план дій програмісту для виправлення помилок. Зверніть увагу, seo-фахівець не впроваджує зміни, він дає покрокову інструкцію для стороннього програміста, який займається вашим сайтом.

Для чого потрібен аудит сайту - випливає з попереднього: підготувати проект для подальшої пошукової оптимізації, тому що сотні технічних факторів впливають на індексацію і подальше ранжування сторінок сайту. Якщо буде багато помилок, пошукової робот обійде ваш сайт стороною і не покаже в Google / Яндекс. І тільки коли всі помилки виправлені, можна займатися seo.

Кому потрібно платити за SEO-аудит?

В першу чергу, e-commerce проектами. Навряд чи поважаючий себе бізнесмен буде в поодинці вести сайт, займатися seo, кодіть і постійно стежити за сайтом в технічному плані. В іншому випадку, у нього не залишиться час на інші завдання, так як тільки повноцінний аудит сайту займає не менше 5 повних робочих днів.

У такому випадку потрібно звертатися до профільних фахівців. Що входить в мої послуги з аудиту сайту, ви можете ознайомитися тут .

Хто повинен проводити аудит сам?

Безсумнівно, в цю категорію потрапляють блогери і ті, хто все таки самостійно вирішив вести свої тематичні проекти. Якщо ведете блог або контентний сайт, ви зобов'язані розбиратися і в програмуванні, і в seo. І неважливо, яка тематика вашої майданчики, просувати все одно доведеться, причому постійно.

Які інструменти використовувати для SEO-аудиту?

Десктопних програм і онлайн-сервісів для цієї справи багато, подивитися велику добірку програм для технічного аудиту сайту ви можете тут . Але сьогодні ми розглянемо технічний аудит сайту на прикладі сервісу Serpstat . Це багатофункціональна онлайн SEO-платформа, яка складається з п'яти модулів:

 1. моніторинг позицій
 2. аналіз зворотних посилань
 3. SEO-аудит сайту
 4. аналіз семантики
 5. аналітика конкурентів.

Без цих інструментів не може працювати жоден seo-фахівець, ну і звичайно будь-який, хто зібрався просувати сайт самостійно. Звичайно будь-яка нормальна і коректно працює функціонал не може бути безкоштовним. Ціна за Serpstat стартує від $ 19 в місяць

Раніше я розповідав, як за допомогою Serpstat збирати ключові слова , Тепер поговоримо про те, що з себе представляє аудит від Serpstat і в чому відмінність самостійного аудиту від професійного. Почнемо зі знайомства з сервісом.

Переходимо в однойменний інструмент "Аудит сайту" , Вбиваємо адресу свого сайту і створюємо проект (буду показувати на прикладі свого блогу)

Отримуємо ось таку загальне зведення про проект і натискаємо "почати аудит".

Далі читаємо рекомендації і пояснення за показниками, наводячи на знаки питання, налаштовуємо кількість сторінок для перевірки і потоки краулінга. Запускаємо аудит.

Очікуємо закінчення перевірки. У мене пішло рівно 10 хвилин на аналіз. Так виглядає сумарна зведення з аудиту.

Оцінка якості оптимізації сторінки (SDO) - унікальний параметр платформи. Допомагає визначити наскільки добре оптимізований сайт і порівняти свої показники з сайтами конкурентів. 77% - це відмінна оцінка, однак Serpstat знайшов 25 критичних помилок. Подивимося, що він має на увазі, клікнувши по числу 25.

Дані сервіс підвантажує з Google PageSpeed Insights.

Дані сервіс підвантажує з Google PageSpeed Insights

 • Відсутність дескріпшн. Кількома на "Детальніше" і потрапляємо в звіт, де представлені всі сторінки з відсутнім мета-тегом.

  Кількома на Детальніше і потрапляємо в звіт, де представлені всі сторінки з відсутнім мета-тегом

 • Вміст верхній частині сторінки для деськтопной і мобільної версії. На думку Google, це критичні помилки, які уповільнюють швидкість прогрузки мого блогу.

 • Використання кешу браузера для деськтопной і мобільної версії. Якщо дані не кешуються, то швидкість завантаження сторінок знижується.

У помилки середнього пріоритету Serpstat кидає то, що можна подивитися і поправити, коли з'явиться час :)

У низький пріоритет відправлені: редирект і тег iframe. Це не критично, і розглядаються як помилки в окремих випадках.

Якщо ви не згодні з деякими помилками, наприклад про довжину мета-тегів (як зробив я. Чому ці параметри не критичні потрібно писати окрему статтю). Так ось, якщо ви розумієте що ця помилка не критична для вас, скористайтеся персональним звітом і вивантажити тільки ті неточності, які плануєте виправити. А також налаштуйте фільтр для аудиту і виберіть потрібні дані.

І ще одна фішка аудиту Serpstat, про яку я не можу не згадати: звіт по аудиту сайту вивантажується в PDF-форматі з усіма помилками і пропозиціями щодо виправлень. Такий функціолнал правда буде більше корисний вже більше для практикуючих сеошників яким необхідно економити час на складання технічного плану щодо поліпшення сайту і дозволяє показати поточну картину замовнику в день заходу проекту. Ось так виглядає одна зі сторінок звіту по аудиту в Serpstat в форматі .pdf:

Разом аудит від Serpstat показує вам технічні помилки мобільного і деськтопной версії сайту, які можуть негативно позначатися на пошуковому просуванні. Що немало важливо для початківців оптимізаторів - все помилки супроводжуються порадами щодо виправлення, а також поясненням, яке їх поточний вплив на сайт. До кожної помилку прикладений шлях на сторінку з помилкою. Якщо ви розумієте, про що мова в звітах, то можете займатися аудитом і підтримкою сайту самостійно.

У чому відмінність самостійного аудиту від професійного?

Самостійний аудит вимагає відповідні знання і особистий час. По суті ви платите самому собі за витрачені години на аудит і необхідний інструмент, а також можете заплатити в майбутньому позиціями свого сайту в разі, якщо на якомусь етапі просування зробили неправильні кроки. Якщо у вас є помічник програміст, можна розглядати аудит сайту самому як хорошу економію грошей. За багатофункціональну SEO-платформу Serpstat ви заплатите $ 19 що набагато дешевше аудиту стороннього фахівця.

Професійний аудит сайту - це робота одного або декількох фахівців на вас. Оплата їх інструментів і робочих годин. Агентство, студія або фрілансер зобов'язані надати докладний звіт по помилках і розписати повне керівництво по їх усуненню. На це йде багато часу, відповідно, і ваших грошей теж.

Аудит маленького сайту не може коштувати менше $ 100. Чим більше місто в якому Ви живете, чим більше сайт, тим вище ціна. Шукати робочу силу дешевше рівносильно поховати свій сайт, так як вартість нижче пропонують тільки новачки або шарлатани, які користуються застарілими або зламаними програмами для аудиту і не можуть надавати вам реальні дані, дієві рекомендації.

Щоб картинка знайшла цифри, зробимо банальний розрахунок почасовка junior seo specialist і витрачений час на аудит. Середня ринкова ставка за годину новачка в компанії - $ 9. Аудитом займається частіше middle seo specialist, його почасовка близько $ 15. Помножимо ціну джуніора на 8 робочих годин і отримаємо мінімальну вартість в $ 81. Помножимо суму на 4 дні для проекту середньої складності і отримаємо $ 324 за аудит, який включає аналіз поточних проблем.

За аудит з докладним розбором кожної помилки і детальним ТЗ по виправлень, після впровадження яких буде зростання сайту, доведеться платити значно більше, так як молодий фахівець не впорається з цим завданням. Середня ціна такого аудиту - $ 600.

висновок

Замовляти SEO-аудит потрібно в тому випадку, якщо ви:

 • нічого не розумієте в seo;
 • ваш бюджет покриває аудит;
 • цінуєте свій час;
 • хочете розібратися, чому ваш сайт впав в пошуку;
 • ви потрапили під санкції пошукових систем і не знаєте, що робити;
 • плануєте просувати проект (аудит - це перший і основний етап seo-просування);
 • у вас є програміст, який запровадить рекомендації seo-фахівця.

Якщо кілька пунктів з перерахованого вище не відповідає вам, тоді варто задуматися про самостійне технічному аналізі сайту, з яким вам допоможе той же Serpstat .

Що таке SEO-аудит і навіщо він потрібен?
Кому потрібно платити за SEO-аудит?
Хто повинен проводити аудит сам?
Які інструменти використовувати для SEO-аудиту?
У чому відмінність самостійного аудиту від професійного?
Чи відноситься вищесказане до аудиту сайту?
Що таке SEO-аудит і навіщо він потрібен?
Кому потрібно платити за SEO-аудит?
Хто повинен проводити аудит сам?
Які інструменти використовувати для SEO-аудиту?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения