SEO Conference 2016: як конкуренти можуть зашкодити вашому SEO?

29-30 вересня в Іннополісе проходила VII міжнародна.

Дмитро Шахов, директор студії, виступив з доповіддю «Як конкуренти можуть зашкодити вашому SEO і як цьому запобігти».


За словами Дмитра, найбільший ворог для пошукового просування сайту - це його власник або оптимізатор. Зміна контента сайту, його дизайну, адресної структури сторінок, видалення трафікових сторінок, створення дублів і навіть закриття сайту в disallow можуть серйозно нашкодити ресурсу. І це далеко не все.

Але і конкуренти не сплять. І злом або DDoS - не єдине, що вони можуть зробити з вашим ресурсом. Ось на що ще конкуренти можуть вплинути ззовні:

 • індекс
 • UG-контент
 • Нормативний профіль
 • поведінкові чинники
 • властивості домену
 • унікальність контенту

Розглянемо кожен пункт окремо.

Якщо говорити про індекс, то тут є дві небезпеки: крадіжка краулінгового бюджету і обнулення індексу.

Перший варіант - вкрасти краулінговий бюджет? Один із способів наведено нижче:

 • Береться сканер, на сайті виявляються помилки з 200 або 301/302 відповідей.
 • Перевіряється можливість масштабування відповідей.
 • Відповіді масштабируются через ботмережа в соцмережах, пінг в пошук або контрольний спам.
 • В результаті - різке зростання непотрібних сторінок в завантажених.
 • Через 2-3 тижні підтримки такого зростання станеться обвал індексу посадочних сторінок. На відновлення позицій піде мінімум місяць.

Але з цим можна боротися. Для цього потрібно регулярно, хоча б раз на тиждень, моніторити панель Вебмастера на аномальний приріст завантажених роботами сторінок і сканувати сайт на предмет аномалій.

Другий варіант - обнулити індекс. Робиться це просто:

 • Моніториться відповідь сайту.
 • Коли сайт падає або домен виявляється не продовжено, прискорюється реіндексація.
 • У підсумку - убитий індекс або сниппет.

Боротися з цим ніяк не вийде. Але краще розмістити сайт на хорошому хостингу і не забувати продовжувати домен в термін.

Наступна проблема - зміна контенту. Це стосується в першу чергу сайтів, які розвиваються за рахунок UGC (блоги, форуми, портали), і в меншій мірі комерційних майданчиків, у яких не відключені соцмодулі.

В цьому випадку конкуренти можуть розміщувати хороший контент, але розмивати вага за ключовими словами або створювати Переспа. Або можуть додати поганий контент і загнати сайт під фільтр.

Боротися з цим можна декількома способами:

 • відслідковувати призначений для користувача контент на сайті;
 • закрити коментарі від індексації;
 • оперативно позбуватися від поганого контенту.

Третя проблема - контрольний профіль. Існує міф, що завалити конкурента за допомогою посилань дуже просто. Насправді зробити щось погане з їх допомогою досить важко, тому що не всі погані посилання шкідливі.


Завалити конкурентний сайт можна системної тривалої покупкою посилань або скопійованих посилальним профілем сайту під «Мінусинськом».

Як боротися? Спалахів боятися не варто, а ось системного зростання потрібно побоюватися. В Google такі посилання можна шукати і видаляти за допомогою Disavow Tool, а в Яндексі залишається писати в саппорт і сподіватися на краще.

Інший варіант - не ставити, а знімати посилання. Зараз дуже популярні запити в дусі «Зніміть посилання на нас», але ніхто особливо не аналізує, звідки ці запити приходять. Тому можна «вигребти» контрольний профіль і написати власникам сайтів-донорів з проханням прибрати посилання.

Наступна проблема - поведінкові фактори. З їх допомогою завалити сайт дуже складно, особливо вручну. Можна зробити це за допомогою автоматизованих сервісів, але це теж не так вже й легко: накрутка біржами займе багато часу, буде коштувати дорого і все одно дасть невисокі результати.

Які тут є варіанти:

 • Рефспам - автоматизація попадання вашого сайту в статистику інших сайтів.
 • Нецільової трафік - систематичне поява нецільових рекомендацій до перегляду вашого сайту.

Але щоб ці методи діяли, обсяг «накрученого» трафіку повинен бути значним, а період його отримання - тривалим.

Боротися з цим не вийде, тому що невеликий обсяг навряд чи зашкодить, а великий перекрити не вийде, поки він сам не припиниться.

Ще одна проблема - робота з властивостями домену. Тут є кілька варіантів: склейка з поганим доменом і згортка в мережу з поганими сайтами.

Що ми знаємо про склеюванні: санкції не передаються, зате можна переклеїти доменні властивості.

Робиться це просто: контрольний профіль точно передається, так що шукаються домени, забанені за посилання або накрутку ПФ, клеяться, а потім залишається чекати, коли будуть накладені санкції (від 3 тижнів до 4-6 місяців).

Що ми знаємо про згортку: у поганих сайтів є набір співпадаючих властивостей. Найпростіше розгорнути свою мережу поганих сайтів зі властивостями, які будуть близькі конкуренту (хост, шаблон, контент, адреса, телефон ...), а потім втопити всю мережу, наприклад, під АГС.

Боротися з цим можна так: стежити за появою аномальних сайтів і склеєних, писати в саппорт хостингу, де розміщені такі сайти.

І останній розглянутий варіант - контент.

Чим можна нашкодити тут:

 • зробити повний дубль сайту або навіть кілька.
 • дублювати окремі матеріали.
 • дублювати сніппети.

Але зазвичай робота з контентом нічим не загрожує. Звичайно, іноді змінюється авторство, і тоді сайт стане дублем і випаде і топа. Ще може статися склейка по сніпетів, підмішування нижче в видачу по НЧ і перехоплення трафіку і конверсій.

Боротися просто - стежити за дублями і вчасно їх усувати.

***

Завершив доповідь Дмитро на позитивній ноті. Так, є багато способів роботи проти сайтів конкурентів, але нашкодити ресурсу може тільки системна робота, а її легко розпізнати на ранніх етапах.

Читайте і інші огляди з SEO Conference 2016:

SEO Conference 2016: Поведінкові фактори 7.0 від Романа Морозова

SEO Conference 2016: все-таки адаптуюся?

SEO Conference: як забезпечити безпеку клієнтських сайтів

SEO Conference 2016: Рекламні можливості ВКонтакте і фішки MyTarget

Як боротися?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения