SEO-Excel для кластеризації семантичного ядра

 1. Кластеризація за складом фрази
 2. Недоліки кластеризації за складом фрази
 3. Переваги кластерізаторов по топу
 4. Недоліки кластеризації по топу
 5. генерація H1
 6. генерація Title
 7. генерація Description

зміст

 1. Кластеризація за складом фрази
 2. Догруппіровка кластерізірованной семантики
 3. Схиляння і генерація тегів

SEO-Excel - це надбудова для Microsoft Excel, яка містить 22 безкоштовних інструменту для SEO-фахівця, що дозволяє автоматизувати велику частину процесів при роботі з семантичним ядром. презентував Андрій Ставський з Rush Analytics влітку 2017 року, як альтернативу буйжуйской SeoTools for Excel .
Основні можливості:

 • Розбір і перегрупування семантики;
 • Генережка SEO тегів і URL;
 • Робота з морфологією;
 • Парсинг Title і текстів з видачі Яндекса;
 • Побудова MindMap по URL.

Системні вимоги:

 • Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista;
 • Microsoft Excel 2007/2010/2013/2016/365.

Розглянемо, як SEO-Excel може в допомогти в кластеризації семантичного ядра на прикладі запитів для категорії Bluetooth навушників великого інтернет магазину. Для цього я зібрав запити з Wordstat по маркерами зі стоп-словами, зняв частотність, очистив від неявних дублів і брендів. Розглянемо, як  SEO-Excel  може в допомогти в кластеризації семантичного ядра на прикладі запитів для категорії Bluetooth навушників великого інтернет магазину Отримали великий список запитів, який в даному виді нам мало чим корисний. Для подальшого просування по цих запитах, їх необхідно згрупувати за якоюсь ознакою і закріпити за сторінками на сайті. Завдання угруповання (кластеризації) запитів якраз і допомагає вирішити надбудова.

Кластеризація за складом фрази

Інструмент "Вичавка", який дозволяє видаляти певні слова із запитів, ми будемо використовувати для кластеризації семантики за складом фрази.

Копіюємо запити в сусідній стовпець і робимо в ньому вижимки, виключаючи запити, які не впливають на Интент (потреба): купити, ціна, інтернет, магазин, замовити, вартість, bluetooth, блютуз, бездротові, навушник, телефон і т.д. Можна вказувати в скороченому варіанті, щоб виключити також словоформи даних слів.
Копіюємо запити в сусідній стовпець і робимо в ньому вижимки, виключаючи запити, які не впливають на Интент (потреба): купити, ціна, інтернет, магазин, замовити, вартість, bluetooth, блютуз, бездротові, навушник, телефон і т Далі сортуємо стовпець з витягами з А до Я, виділяємо його і застосовуємо інструмент "фарбує" до всіх стовпцях. Отримуємо запити Групові за складом фрази, де в стовпці «Вичавка» міститься Интент, тобто запити з уже сформованою потребою. Хто хоч трохи розуміється на навушниках скаже, що крапельки, вакуумні, внутрішньоканальні і затички - це все про один тип навушників. З точки зору потреби, ці запити логічно об'єднати в одну групу. З точки зору хитрого сеошника, можна розбити і на різні сторінки, щоб за рахунок точних входжень спробувати випередити конкурентів у ТОПі.

У Техпорте працюють останні:

 • www.techport.ru/katalog/products/hi-fi-i-audio/naushniki/tag/vnutrikanalnye
 • www.techport.ru/katalog/products/hi-fi-i-audio/naushniki/tag/vakkumnye
 • www.techport.ru/katalog/products/hi-fi-i-audio/naushniki/tag/zatychki
 • Хоча навушники-крапельки проігнорували. Хитрі, але не до кінця ...
  У МВідео не стали морочитися - розмістили все на одну сторінку

 • www.mvideo.ru/naushniki/naushniki-3967/f/category=naushniki-vkladyshi-1150

Обидва сайти в ТОПі, от і не зрозуміло, а як же згрупувати правильно запити, щоб і нам там бути, і трафіку по-максимуму зібрати.

Кластерізіровать з даного способу - це дуже довго, нудно і не точно, адже потрібно пройтися по всіх запитах, визначити Интент і перегрупувати по топу.

Недоліки кластеризації за складом фрази

 • Синоніми і переформульовані фрази потрапляють в різні кластера і потрібно витратити багато часу, щоб їх руками перебрати і об'єднати;
 • Інформаційні запити часто потрапляють разом з комерційними в одну групу;
 • Навіть після перебору руками, немає впевненості, що угруповання правильна. Запити, які ви вважаєте, що потрібно просувати на одну сторінку, насправді потрібно просувати на різні.
 • Для уникнення помилок доводиться додатково аналізувати ТОП видачі по кожній групі. При великих ядрах - це завдання може розтягнутися на кілька місяців. Ні у кого немає стільки часу чекати вашу семантику.

Тому угруповання за складом фрази не використовується в чистому вигляді. Проте, даний метод дозволяє значно скоротити час на обробку семантичного ядра після сервісів автоматичної кластеризації, які працюють на підставі аналізу ТОПу пошукової видачі.

Переваги кластерізаторов по топу

 • Синоніми і переформульовані фрази при «чистої» видачу потрапляють в одну групу;
 • Перевіряється сумісність просування запитів на одній сторінці. Несовместівие запити розкидаються по різних групах;
 • Істотна економія часу, особливо на великих ядрах.

Догруппіровка кластерізірованной семантики

Сервіси автоматичної кластеризації по топу дозволяють значно заощадити час і гроші, групуючи запити на підставі подібності сайтів з ТОПу, але і вони не позбавлені недоліків.

Недоліки кластеризації по топу

 • Необхідність пошуку балансу між повнотою і точністю кластеризації. При високій повноті групується більше фраз, але страждає точність, через що в групи потрапляє багато зайвого. При високій точності дуже низька повнота - групи маленькі і великий список несгруппірованних фраз, які потрібно розкидати самостійно. Оптимальна по повноті кластеризация вибирається кожен раз індивідуально;
 • Якщо видача «погана», то запити, які повинні просуватися на різних сторінках, при кластеризації можуть потрапити в одну групу. Навпаки, запити з одним ІНТЕНТ, потрапляють в різні групи.
 • Кластеризація запитів без однозначного ІНТЕНТ, за якими у видачі як комерційні, так і інформаційні сайти, дає незадовільні результати. Наприклад, ми б хотіли запит просувати наприклад, як комерційний, але кластерізатор поклав його в групу з інформаціоннікамі.

Догруппіровать наявний результат відповідно до наших вимог допоможуть інструменти «Вичавка» і «Розбір».

Визначаємо склад фрази в файлі кластеризації від Rush Analytics. Найбільш вдалими результати кластеризації мені здалися при силі зв'язку 4.
Визначаємо склад фрази в файлі кластеризації від Rush Analytics Запити «спортивні навушники bluetooth» і «навушники для спорту бездротові» об'єдналися в одну групу. Вакуумні навушники розкидало 3 по різним кластерам, а вкладиші, міні і крапельки - по 2. До того ж попався запит і без сформованого ІНТЕНТ - «навушники для телефону купити». Проходимся таким чином по всьому кластерам. Завдяки вичавці це легко читається.

Кластерізатор не дав нам точної відповіді, тому тут потрібно додатково перебрати запити вручну. При виявленні помилок кластеризації, доводиться вирішувати, чи залишати конкретний запит в даному кластері, перемістити в інший або створити нову групу:

Якщо ми вирішили об'єднати «внутрішньоканальні» і «вакуумні» можемо відразу поставити однакові назви кластерів для цих запитів. В даному випадку ми використовуємо назву «бездротові навушники внутрішньоканальні».

Якщо ж запити розкидані по файлу або ми не знаємо, чи є вже схожий кластер, можна скопіювати ключове слово в відповідному полі «назва кластера», наприклад «блютуз навушники крапельки купити».

Немає необхідності шукати по всьому файлу відповідний кластер або запам'ятовувати назви вже існуючих.
Немає необхідності шукати по всьому файлу відповідний кластер або запам'ятовувати назви вже існуючих Знімаємо заливку і сортуємо від А-Я за стовпцем з назвою кластера. Далі фарбуємо всі стовпці за допомогою інструменту "фарбує".
Відбулася угруповання запитів за загальним назвою. В одну групу ми додали вакуумні та внутрішньоканальні. У той же час ми не стали «крапельки» зводити до спільного назвою, тому вони знаходяться в різних кластерах. Щоб усунути цей момент, застосовуємо інструмент «Розбір» для швидкого об'єднання кластерів за назвою їх вершин.
Для вершин кластерів в стовпці «А» необхідно повторно застосувати вижимки, по якій буде відразу зрозуміло, кластера з якою назвою вершин потрібно об'єднати.
Переносимо кластера, які хочемо об'єднати починаючи зі стовпчика «В» в один рядок. Видаляємо порожні рядки і завершуємо розбір.
На вкладці "Кінцева семантика" отримуємо об'єднані кластера з сортуванням по спадаючій сумарною частоти.

Коли кластеризація не вказує однозначного розподілу запитів по кластерам, як наприклад в даному прикладі, доводиться приймати рішення на підставі того, наскільки добре ми розбираємося в тематиці і ніяка автоматизація не допоможе.

Перед тим, як кластерізіровать свої запити, обов'язково вивчіть специфіку товарів, що продаються або послуг.

Отримавши кінцеву семантику, ми можемо згенерувати теги для SEO просування.

генерація H1

Тема H1 будемо ставити по самій частотної фразі в кластері. Для цього спочатку відсортуємо підсумкову семантику по стовпчику з частотністю. Застосовуємо інструмент «Сортування» і запити в кожному кластері упорядковано відповідно до зменшенням частоти.
Тема H1 будемо ставити по самій частотної фразі в кластері За допомогою інструменту «H1» вказуємо стовпець з запитами і стовпець для заголовка. Береться перша зафарбована осередок шпальти «B» і записується на весь кластер. За допомогою даного інструменту можна швидко протягнути будь-ідентифікатор.

генерація Title

Для генерації Title є 2 шаблони:

 • з роздільником. Дозволяє вставити додаткові слова в початок і кінець Title, який формується з перших двох запитів, розділених вертикальною лінією.
 • Дозволяє вставити додаткові слова в початок і кінець Title, який формується з перших двох запитів, розділених вертикальною лінією

 • ковзний. Дозволяє вставити додаткові слова в середину і кінець Title, який формується з двох запитів, розділених дефісом. До переваг даного шаблону відносяться можливість змінювати відмінок, використовувати назву кластера або третій запит в списку.

Примітка: запити повинні знаходитися в стовпці «B», назва кластера - в стовпці «A» Примітка: запити повинні знаходитися в стовпці «B», назва кластера - в стовпці «A». Title генерується в перший порожній стовпець.

генерація Description

Для генерації мета-опису скористаємося інструментом «Description», який дозволяє задати префікс, постфікси, змінити відмінок запиту і додати UTF-8 символи.
Для генерації мета-опису скористаємося інструментом «Description», який дозволяє задати префікс, постфікси, змінити відмінок запиту і додати UTF-8 символи Примітка: запит, який додається до шаблон, береться з шпальти «A». Description генерується в перший порожній стовпець.

Ознайомитися з повним функціоналом і завантажити SEO-excel безкоштовно можна на офіційному сайті seo-excel.ru .

На виході всіх сервісів кластеризації виходить файл, який потрібно додатково обробляти: об'єднувати і перегрупувати кластера, чистити від сміття. Спеціаліст витрачає багато часу і ручної праці на виявлення помилок. З налаштуванням SEO для Excel виходить значно знизити трудо- і времязатрати на доопрацювання кластерізірованного семантичного ядра.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения