SEO-копірайтинг - що це таке і де йому навчитися?

 1. Основні визначення
 2. Яким повинен бути якісний СЕО-текст?
 3. Що повинен знати SEO-копірайтер?
 4. Як стати СЕО-копірайтером?
 5. План написання СЕО-статті
 6. висновок

Рада зустрічі, друзі! З вами Олена Мельникова і предмет нашої сьогоднішньої розмови - SEO-копірайтинг: що це за явище, яка мета процесу, чим він відрізняється від "Звичайного" копірайтингу і що потрібно знати для написання якісного СЕО-тексту. Повне керівництво для копірайтера

Основні визначення

Отже, розберемося в поняттях.

СЕО (від англ. Search engine optimization) - пошукова оптимізація сайту, тобто підвищення його позиції в топі видачі пошукових систем. Відповідно, СЕО- (або, як ще кажуть, СЕО-оптимізований) текст - це текст, що містить ключові слова, підлаштовані під індексацію пошукової системи.

Після цього стає ясніше, що таке СЕО-копірайтинг. Проаналізувавши різні визначення, зустрінуті на просторах мережі, можемо сформулювати так:

СЕО-копірайтинг - це діяльність з написання унікального тексту із заданими ключовими словами з метою збільшення відвідуваності сайту.

Уявіть собі, що ви шукаєте в інтернеті інформацію про самостійне виготовлення садових меблів. Швидше за все, запит виглядає так "виготовлення садових меблів своїми руками". У пошуковій системі з'являється безліч посилань на відповіді. При цьому на першій сторінці відображається 10 - 15, 2 - 3 з яких неодмінно будуть рекламними і один - картинками.

Якщо покупка вас жодним чином не цікавить, ви відкриваєте кілька сайтів і вибираєте найбільш відповідний вашим інтересам, в ідеалі з покроковим описом і ілюстраціями.

Якщо нічого підходящого не знаходите на першій сторінці, переходите на другу. Але, з огляду на час, витрачений на перегляд кожного сайту, навряд чи ви захочете продовжувати пошуки до нескінченності.

Отже, у виграші перебувають сайти, які Яндекс або Гугл видав на першій сторінці в числі перших десяти. Чим більше переглядів, тим вище ціна розміщення реклами на даному майданчику і, в кінцевому підсумку, заробіток її власника.

Щоб догодити в топ-10, ресурс повинен не тільки містити якісну і унікальну інформацію, а й доречна відображати найбільш часті запити відвідувачів. Запити - це ключі, за якими пошуковик видає ту чи іншу сторінку. Бажано, щоб вони були прописані в точній входження, тобто саме так, як вони вводяться користувачем в пошуковий рядок. Складанням «нашпигованого» тексту і займаються СЕО-копірайтери.

Чим відрізняється СЕО-копірайтинг від звичайного копірайтингу?

Копірайтинг - це створення унікальних текстів. СЕО-копірайтинг - створення унікальних текстів, "заточених" під пошукові запити споживачів. Ці два процеси не виключають, а, навпаки, доповнюють один одного.

І все ж СЕО-копірайтинг має деякі особливості. Впевненому копірайтер нескладно "напхати" творіння ключовими словами, якщо вони не є нечитабельні фрази типу "Доставка квітів Москва цілодобово". Професіоналу під силу і з цього зробити грамотне пропозицію. Але це ще не всі необхідні і достатні вміння.

На запит "Як написати хорошу статтю" моя робота на блозі Василя виявляється вгорі третьої сторінки видачі Яндекса (станом на 26.07.17).

17)

Сумнівів у тому, що досвідчений блогер Василь підібрав правильні ключі, у мене немає. Значить, для потрапляння в заповітну десятку моєї праці чогось не вистачає. Прийшла пора задатися наступним питанням.

Яким повинен бути якісний СЕО-текст?

1. Цікавим і унікальним.

Незважаючи на те, що індексація ключів - справа роботів, контент складається для людей, а значить, якість (новизна, привабливість, широта охоплення і глибина змісту) повинні бути на висоті. Що стосується унікальності, то неунікальний матеріал не тільки не виявиться на вершині видачі, а й взагалі ризикує опинитися під забороною.

2. Грамотно оптимізованим.

Тут є кілька критеріїв. Перший - наявність і органічне вкраплення ключових слів. Якщо ви пишете для замовника, ключі до статті задані заздалегідь. Але і самостійно підібрати їх цілком можна. Наповнювати ж статтю ключами потрібно так, щоб вони використовувалися у справі, ставилися до прямому значенню слів і були релевантні бажанням читачів. Інакше, не отримавши відповіді на питання, споживач просто натисне на хрестик в кутку. Другий, не менш важливий, показник правильної оптимізації - нудота.

Що таке нудота тексту і як вона впливає на оптимізацію?

Це поняття включає в себе кілька приватних:

 • "Заспамленності", тобто кількість повторів певного слова, в тому числі однокореневих до нього;
 • щільність ключових слів;
 • частота їх вживання.

Розрізняють класичну і академічну нудоту. Класична дорівнює квадратному кореню із загального числа вживань ключового слова. Наприклад, в рекламі вантажоперевезень слово "перевезення" вжито 9 разів, значить, показник дорівнюватиме 3.

Академічна нудота показує процентне співвідношення вживань ключа до загальної кількості слів у тексті. Причому ключами програма автоматично називає самі повторювані слова. Так, в уже згадуваному мною уривку з 125 слів лексична одиниця "ключ" (спочатку не входить в ТЗ, але необхідна для роз'яснення матеріалу) вживається 3 рази, що становить 2,4%. Аналіз на нудоту зручно робити на Адвего.

Аналіз на нудоту зручно робити на Адвего

Здавалося б, чим більше ключових слів зустрічається в статті, тим впевненіше вона потрапить в топ-10 видачі. Насправді зайва щільність загрожує санкціями пошукових систем. Недарма цей показник названий нудотою: від великої кількості одних і тих же одиниць дійсно "нудить".

Тому існують "законні" норми:

 1. не більше 2,5 для класичної,
 2. від 4% до 7% для академічної нудоти.

Хочеться трохи сказати про відстань між ключовими словами. За порадою досвідчених копірайтерів, ключі розставляються рівномірно. Але в деяких випадках, наприклад, в першому чи головному за змістом абзаці (тому, який може бути виданий під назвою сайту в переліку Яндекса або Гугла), ключі можуть стояти щільніше для більш успішної індексації.

3. Бажано, щоб стаття була позначена тегами, що полегшує машинний пошук матеріалу. Тег - це одиниця розмітки тексту в мову HTML. Не всі СЕО-копірайтери володіють мовою програмування, але навчитися цьому варто для підвищення рівня компетенції і доходів.

4. Текст, орієнтований на оптимізацію сайту, - це структурований текст. Розділений на абзаци, забезпечений підзаголовками, зручний для пошуку потрібної інформації. І це, зрозуміло, вимога не тільки роботів, але і читачів.

Малину легко з'їсти прямо з куща, яблуко - тримаючи в руці, а ось кавун вже доведеться розрізати на шматочки. Здається, ця метафора показує залежність ступеня структурування від обсягу. Втім, надмірне дроблення відіграє негативну роль. Правило золотої середини ніхто не відміняв.

5. Продовжуючи тему людського сприйняття, відзначимо легкість викладу і грамотність. Чим простіше написано, тим краще засвоєно. Як то кажуть, "так пояснював, що аж сам зрозумів". Ну, а відсутність помилок обговоренню не підлягає.

Що повинен знати SEO-копірайтер?

Немає чіткої межі між "рядовим" копірайтером і його колегою з приставкою "СЕО-". Так само як і немає межі досконалості. А тому перелік корисних навичок дуже суб'єктивний. Чим ширше він, тим, зрозуміло, краще.

Характеристики СЕО-копірайтера:

 • Є хорошим рерайтером, тому що не всяка тема створюється "з голови".
 • Розбирається в тематиці власних статей, легко осягає нове.
 • Пише грамотні, легкі для сприйняття і корисні статті.
 • Здатний записувати ключові слова в тканину викладу природним чином (непомітно для читача).
 • вміє підібрати правильні ключі за допомогою WordStat або інших програм.
 • Розуміє мову тегів і може керувати ними.
 • Дружить з публікацією і оформленням сайтів і так далі - від простого до складного.

Як стати СЕО-копірайтером?

Вивчитися цьому цікавому ремеслу можна як самостійно, так і на курсах.

На просторах інтернету можна безкоштовно скачати невелику і добре написану книгу "Як приручити пошуковик". Вона носить інформаційний характер і є розкриває ази СЕО-копірайтингу.

Вона носить інформаційний характер і є розкриває ази СЕО-копірайтингу

Тим, хто бажає пройти повний шлях освоєння професії копірайтер і вийти на стабільний заробіток від 20 000 рублів, я рекомендую записатися на покрокове навчання «Копірайтинг з нуля» в Базі знань iklife.ru. Там же ви отримаєте всі навички оптимізації та просування текстів.

На біржі ContentMonster зареєстрованим користувачам, допущеним до роботи в якості учасника, пропонується безкоштовний курс.

План написання СЕО-статті

Розглянемо короткий алгоритм зі створення СЕО-оптимізованого контенту.

Крок 1. Після вибору теми визначаємо семантичне ядро - це фраза, найбільш точно розкриває суть задуманого.

Крок 2. За допомогою Yandex WordStat або Google AdWords підбираємо необхідні ключі.

Слід враховувати їх частотність - високу (ВЧ), середню (СЧ) або низьку (НЧ). Найбільш часто запитувані словосполучення повинні бути присутніми в тексті для кращої індексації пошуковими системами.

У той же час, як правило, вони зустрічаються на багатьох сайтах, тобто мають високу конкурентність, тому за потрапляння в топ-10 доведеться поборотися. Тому бажано включити в роботу не тільки ВЧ, але також СЧ і НЧ, якщо вони вам підходять.

Більш докладно про парсінгу і зборі ключів можна буде дізнатися в нашому підготовлюваний курсі з копірайтингу.

Крок 3. Для кращого результату буде непогано проаналізувати роботи конкурентів по вашій тематиці з першої-другої десятки видачі.

В даному випадку оцінюємо кілька параметрів: глибину розкриття теми, основні розділи (що напевно наштовхне на деякі ідеї), сильні сторони (наприклад, яскравий практичний характер), а також використання ключів і нудоту.

До речі, для цього є онлайн-помічник SEOlib. Сервіс дає порівняльну характеристику змісту шуканої фрази в текстах топ-10 (або топ-20 - як налаштуєте), точності входження, нудоти і навіть обсягу змістовної частини сторінок.

Перевірка платна - в залежності від глибини і широти охоплення. Але, як каже відомий мандрівник Антон Кротов, час і гроші взаємозамінні. Тому вибір за вами. Аналіз конкурентів - ручний або машинний - допоможе більш осмислено скласти технічне завдання (ТЗ).

Крок 4. Приступаємо до написання статті.

Прийоми у всіх різні: хтось починає з плану, хтось обходиться без нього. Одні відразу вводять ключі, інші роблять це на останньому етапі. Проте заглядати в ТЗ варто обов'язково: це дозволить дотримуватися запланованого змісту (часто саме в списку ключів містяться підказки по необхідним розділам статті).

Крок 5. Готовий матеріал обов'язково перевіряємо на унікальність , Орфографію (навіть у корифеїв мови може вискочити помилка або зайвий пробіл, який теж вважається помилкою), заспамленності і нудоту. Проводимо фінальну доопрацювання.

Крок 6. Далі підбираємо ілюстрації.

Бажано, щоб вони теж були унікальними, в крайньому випадку скачайте картинки з інтернету.

Крок 7. Розставляємо теги.

Про деякі з них можна прочитати у вищезгаданій книзі «Як приручити пошуковик». Більш повна інформація міститься в курсах по HTML.

почитайте ще правила написання SEO-статті , Що стосуються тексту, зображень та налаштувань сайту.

висновок

Описана послідовність не завжди повністю входить в обов'язки СЕО-копірайтера. Деякі дії бере на себе СЕО-оптимізатор або редактор. Але, чим більше здатний виконати «трудівник клавіатури», тим вище оплачується його праця.

Отже, СЕО або пошукова оптимізація, - це створення і публікація тексту за певними законами для кращого просування сайту в інтернеті. Освоїти ази можна як самим, так і під керівництвом досвідчених наставників.

Якщо вам добре вдаються різні замовлення, то спробувати сили в СЕО-копірайтингу безперечно варто. Удачі вам!

Що повинен знати SEO-копірайтер?
Як стати СЕО-копірайтером?
Чим відрізняється СЕО-копірайтинг від звичайного копірайтингу?
Яким повинен бути якісний СЕО-текст?
Що таке нудота тексту і як вона впливає на оптимізацію?
Що повинен знати SEO-копірайтер?
Як стати СЕО-копірайтером?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения