SEO-копірайтинг

 1. Базові поняття SEO-копірайтингу
 2. Що таке SEO-копірайтинг
 3. Як працюють пошукові аналітики
 4. Як виглядає SEO-текст
 5. Скільки коштує SEO-стаття
 6. Як стати SEO-копірайтером
 7. Хто може стати SEO-копірайтером
 8. Де навчитися на SEO-копірайтера
 9. На завершення

Заробляти, не виходячи з дому. Мало кого з нас не спокусила б така приваблива перспектива. Ось уже завдяки жодному десятку років інтернет допомагає нам замовляти одяг і продукти, записуватися на прийом до держустанов, отримувати відповіді на запити і заповнювати бланки. Але деякі підприємливі люди навчилися заробляти за допомогою світової павутини. Один з напрямків інтернет заробітку - написання оптимізованих текстів. Розберемося, SEO-копірайтинг: що це таке? Скільки можна заробити і як йому навчитися?

Базові поняття SEO-копірайтингу

Для того, щоб розібратися, що таке SEO-копірайтинг, потрібно мати хоча б початкові уявлення про те, як працюють інтернет-технології в області пошукових просувань.

Що таке SEO-копірайтинг

Точного визначення SEO-копірайтингу не існує, тому що немає єдиного уявлення у вебмайстрів (авторів інтернет-текстів), але суть зводиться до наступного:

Якщо копірайтинг - це інтернет-журналістика, то SEO-копірайтинг - це рекламна інтернет-журналістика.

Пояснимо на прикладі. У той момент, коли в рядку пошукача Google або «Яндекс» ви вводите слово, фразу або ціле речення, ви навіть не уявляєте собі, які алгоритми запускаються на цих самих пошукових системах.

У той момент, коли в рядку пошукача Google або «Яндекс» ви вводите слово, фразу або ціле речення, ви навіть не уявляєте собі, які алгоритми запускаються на цих самих пошукових системах

Приклад пошукової видачі за запитом «рецепт супу з фрикадельками»

Припустимо, ви хочете дізнатися рецепт супу з фрикадельками. Після того, як ви набрали даний запит в «Яндекс», він видав вам сторінку з першими 10 джерелами, які максимально точно відповідають поставленому завданню. Швидше за все, ви відкриєте перші 5-6 посилань і на цьому зупиніться, адже навіщо вам дивитися все 484 тисячі результату, якщо ви вже знайшли те, що вам потрібно?

І так мислить переважна більшість користувачів, тому, головне завдання копірайтера (автора статей на сайтах) зробити так, щоб ви відкрили саме ресурс з написаним ним текстів. А значить, його робота повинна розташовуватися як мінімум не нижче тих 5-6 сайтів, які «Яндекс» -поісковік видав в числі перших 10 і на які ви перейдете.

Таким чином, виграють сайти, видані в числі перших десяти, а з ними і власники цього ресурсу: чим більша кількість людей переходить за посиланням на сайт, тим дорожче буде коштувати розміщена на ньому реклама і, відповідно, тим більше заробить його творець.

Звідси можемо вивести основні завдання SEO-копірайтера:

 • «Просунути» якомога вище в пошуковій видачі,
 • забезпечити сайту відвідуваність і подальші дії на ньому (покупку рекламованого продукту, завантаження файлу, заповнення анкети на надання послуги),
 • зацікавити потрібну сайту аудиторію (автомобілістів, кулінарів, модниць, підлітків),
 • підвищити рівень популярності сайту, зробивши його привабливим і корисним для відвідувачів.

В англійській мові абревіатура SEO розшифровується як «search engine optimization», що буквально означає пошукова оптимізація, тому SEO-копірайтинг ми можемо назвати написанням унікальних статей для просування сайту в пошуковій видачі.

Іншими словами, замовити SEO-копірайтинг для оптимізації - значить, збільшити його відвідуваність, а внаслідок, і доходи від ресурсу.

Як працюють пошукові аналітики

Інтернет - це не хаотичне, а дуже навіть дисципліноване віртуальний простір, який чітко слідує певним програмним алгоритмам, і пошукова видача (результат запиту) - один з них.

Але хто вирішує, які з знайдених 484 тисяч сайтів, як в нашому випадку, будуть відображені на першій сторінці пошукової системи? Сам пошуковик, а в даній ситуації - це «Яндекс», розставляє пріоритети і підраховує бали рейтингів, виходячи з кількості і частоти відвідувань і обсягу ключових слів.

Ключове слово - слово, фраза або невелику пропозицію, яке максимально збігається із запитом користувача.

У тексті «ключові» можуть вживатися кілька разів, що сприймається пошуковим аналітиком, як показник корисності статті. Приклад: суп з фрикадельками, рецепт супу з фрикадельками, як приготувати суп з фрикадельками.

Пошукові алгоритми орієнтуються на кількість ключових слів в загальному обсязі тексту

До статей, які потрапляють в топ-10 (перша десятка при видачі результатів запиту), пошукові роботи «Яндекс» і Google пред'являють особливі вимоги.

ЗначенняПояснення

Унікальність Текст повинен бути не переписані з інших джерел, а написаним самим автором, єдиним у своєму роді. Однак повністю унікальним текст може і не бути, особливо якщо він узкоспеціалірованний: медицина, юриспруденція, машинобудування. Допустиме значення відмінного показника 90-100% для загального тексту, і від 85% для спеціалізованого. Заспамленності Кількість ключових слів (в тому числі однокореневих) має становити 3-5% від обсягу всієї статті. Тому написати безглуздий текст-нісенітницю з ключівікамі не вийде. Нудота При надмірному вживанні одних і тих же слів (в тому числі ключових) пошукова система може «забракувати» текст, тому що в ньому використовується занадто багато слів, через які читання тексту стає нудотним заняттям. Розрізняють класичну (те ж саме, що і заспамленності, тобто співвідношення ключових слів по відношенню до обсягу тексту; допустимо до 3%) і академічну нудоту (співвідношення будь-яких часто повторюваних слів до загального обсягу тексту; допустимо до 9%) Вода Слова і фрази , які не мають прямого стосунку до тематики: приказки, прислів'я, деякі цитати; а також стоп-словами (сполучники, прийменники, вигуки, звернення, вступне слово). Без них обійтися неможливо, але їх відсоток повинен бути не вище 60%. Входження ключових слів Ключові слова і вирази повинні бути рівномірно вплетені в текст, а не згруповані десь в поряд стоять абзацах. Виділяють точні (потрібно вписати в тому вигляді, в якому дали, чи не схиляючи і не розділяючи знаками пунктуації: рецепт супу з фрикадельками), прямі (не можна змінювати, але можна розділяти знаками пунктуації: рецепт супу: з фрикадельками), розбавлені (можна додавати інші слова: рецепт смачного супу з великими фрикадельками) і зворотні входження (слова можна міняти місцями: з фрикадельками рецепт супу). Структурованість Текст повинен бути «красивим», тобто не виглядати суцільним монолітом, а бути розбитим на нумеровані і маркіровані списки, підзаголовки, таблиці, мати зміст, невеликі абзаци, виділення окремих важливих фраз або пропозицій. Унікальність Текст повинен бути не переписані з інших джерел, а написаним самим автором, єдиним у своєму роді

Характеристики хорошого СЕО-тексту

Як виглядає SEO-текст

Можливо, вас здивує, але практично всі тексти в інтернеті - це різновиди копірайтингу. Ніхто не створює сайт просто так, тому ніхто і не замовлятиме SEO-копірайтинг і писати статті без певної мети. Один прагнуть продати свої послуги або товари, а інші - роздобути більше число відвідувань, але в кінці всі хочуть одного - мати дохід з сайту.

Залежно від ідеї сайту, розрізняють кілька основних видів власне копірайтингу:

 1. Інформативні статті - звичайні тексти, які покликані донести до читача якісь відомості про явище, предмет, речі, допомогти щось зробити. Подібні публікації замовляють звичайні тематичні сайти, і вони містять мінімальну кількість ключових слів. Приклад інформативною статті легко знайти в інтернеті, якщо додати в запит фрази «що таке», «з чого робиться», «як зробити», «в домашніх умовах / своїми руками», «види / типи» тощо.
 2. Рекламні статті - продають тексти, які повинні спонукати людину придбати товар або послугу саме у даної фірми. Вони затребувані серед замовників, які є власниками інтернет-магазину або фірм, що надає послуги. Основними маркерами таких статей служать велика кількість питальних і знаків оклику пунктуації, фрази «купите у нас», «чому можна нам довіряти», «ви цього варті», «за вигідною ціною».
 3. SEO -статті - тексти, які повинні містити безліч ключових слів, рівномірно розподілені по всьому об'єму, завдяки чому користувач зможе знайти сам текст на першій сторінці пошукової видачі. Яскравий приклад СЕО-копірайтингу - ця стаття.

Перейдемо від теорії до практики. За перерахованим вимогам пошукових роботів «Яндекс» і Google розглянемо, чому ця стаття може бути наочним прикладом СЕО-копірайтингу.

За перерахованим вимогам пошукових роботів «Яндекс» і Google розглянемо, чому ця стаття може бути наочним прикладом СЕО-копірайтингу

Аналіз прикладу тексту СЕО-копірайтингу на text.ru

Згідно малюнку «Аналіз прикладу тексту СЕО-копірайтингу на text.ru» і загальним враженням, наш текст:

 • має унікальність 100%, заспамленності 51%, воду 17%, кілька точних і прямих входжень,
 • містить перелік змісту, ілюстрації і схеми,
 • структурований на заголовок, підзаголовки і подглави, кілька нумерованих і маркованих списків,
 • удобочитаем завдяки невеликим абзаців і виділеним в них головним думкам.

SEO-оптимізований текст - це публікація як для програмних алгоритмів (враховують показники унікальності, спаму, воду, нудоту і ключі), так і для звичайного читача, якому цікаво отримати відповідь на свій запит.

Скільки коштує SEO-стаття

Безумовно, будь-яку людину, яка цікавиться роботою в інтернеті, цікавить питання: скільки реально можна заробити, займаючись SEO-копірайтинг? На жаль, точної відповіді на це питання немає, тому як даний вид бізнесу - цілком і повністю регулюється самим автором. Можна тільки постаратися визначити приблизний ціновий діапазон.

Одиниця виміру вартості інтернет-статей визначається як ціна за 1000 знаків без пробілу. Вона варіюється від дуже низької у новачків (20 руб. / 1000 зн) до дуже високої у затребуваний копірайтерів (кілька тисяч за ті самі 1000 зн / БПР).

Остаточна вартість замовлення випливає з двох критеріїв - наскільки сам веб-майстер оцінює свої таланти і скільки готовий запропонувати замовник. Якщо обидві сторони залишаються задоволені запитами один одного, починається співпраця.

Потрібно відзначити, що найчастіше ціна статті не є показником її якісність. Тому клієнт, перш ніж замовити текст у того чи іншого автора, може попросити його написати невелике тестове завдання, за результатами якого і буде ясно, яким рівнем майстерності володіє копірайтер.

Як стати SEO-копірайтером

Якщо, прочитавши наведену вище інформацію, ви все ще хочете спробувати себе в СЕО-копірайтингу, тоді вам необхідно зрозуміти, як на ділі здійснити поставлену задачу.

Хто може стати SEO-копірайтером

В цілому, будь-яка людина потенційно може стати копірайтером і заробляти в інтернеті написання СЕО-статей. Однак на ділі все йде набагато складніше. Не так-то просто сісти і придумати текст.

Кому не підійде робота SEO-копірайтера:

 • тому, хто не знайомий з орфографією і пунктуацією,
 • тому, хто не любить складати і писати тексти,
 • тому, хто не володіє старанністю,
 • тому, хто не готовий на початку кар'єри (від півроку до року) працювати за копійки, набиваючи руку і клієнтуру,
 • тому, у кого немає друга-копірайтера,
 • тому, хто не мав перш досвіду написання статей рекламної спрямованості.

Написання СЕО-текстів підійде не кожному, хто хотів би заробляти в інтернеті

Кому підійде робота SEO-копірайтера:

 • якщо є хороші знання російської мови,
 • якщо є досвід або освіту, пов'язані з написанням текстів (журналіст, лінгвіст, філолог, рекламщик),
 • якщо є ораторські здібності,
 • якщо є любов до творчості,
 • якщо є один-копірайтер.

Перевірте, наскільки ви придатні для подібного роду діяльності. Придумайте будь-яку тему, напишіть невеличкий текст на тисячу символів і перевірте його на програмі антиплагіат text.ru. Оцініть отримані результати, поставивши собі такі питання:

 • наскільки важко мені далося написання тексту?
 • кільки часу я витратив: на пошук інформації в інтернеті? компоновку думок в голові? власне написання тексту?
 • для кого корисний такий текст?
 • було б мені самому цікаво читати даний текст? а моїм друзям?

Звичайно, без стороннього спостерігача, експерта в області копірайтингу, важко об'єктивно оцінити свої шанси на успіх в цій сфері. Тому, якщо є можливість, подружитеся з кимось із досвідчених авторів і попросіть час від часу дивитися ваші опуси.

Де навчитися на SEO-копірайтера

А що якщо немає друга-копірайтера, але все ж бажання стати автором просувають статей все одно залишається? В такому випадку можна пройти навчання SEO-копірайтинг.

Існує кілька способів, як стати автором статей в інтернеті.

 1. Навчальні курси на платній основі. Їх проводять вже відбулися вебавтори, які на своєму прикладі розповідають і показують, як потрібно писати і чого варто уникати. Вартість професійних курсів може стартувати від 10 тис. Руб.
 2. Біржі копірайтингу. На них навчання безкоштовно. Після його закінчення можна виконати тестове завдання, отримати певну кваліфікацію і починати заробляти. Але розцінки за текст на подібних біржах контенту дуже низькі, особливо важко доведеться новачкові. Гроші надходять на віртуальний рахунок в особистому кабінеті самої біржі, а за їх висновок в готівку сервіс візьме свій відсоток. Також потрібно буде платити самому за доступ до більш вигідним проектам. У числі найбільш популярних бірж копірайтингу: Etxt, Адвего, Текст.ру, TextSale.
 3. Самонавчання. Завдяки інтернету на сьогодні є багато безкоштовних сайтів, відео-уроків, а також тематичні книги, скачати які просто і швидко. За допомогою них можна отримати базові теоретичні знання і заглибитися більше в розуміння того, навіщо потрібні продають статті. Але розраховувати на те, що підручник SEO-копірайтингу текстів надасть практичні знання, не варто. Хочете отримати досвід - пишіть, пишіть і ще раз пишіть, поки пальці самі не будуть пускатися в танок при зіткненні з клавіатурою, а пропозиції - складатися в стрункий і красивий текст.

Книги та навчальні сайти - один із способів навчання азам СЕО-копірайтингу

На завершення

SEO-копірайтинг - це написання статей з метою їх успішного просування на пошукових ведучих. Програмні алгоритми диктують свої правила для публікацій, тому дуже важливо розбиратися в основах веб-програмування.

Заробіток написанням СЕО-статей - затія гарна, але тільки за умови, що ви готові вчитися чомусь новому і перший рік заробляти гроші, набиваючи руку. Але при належній увазі проявлені терпіння і наполеглива праця принесуть-таки свої плоди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Розберемося, SEO-копірайтинг: що це таке?
Скільки можна заробити і як йому навчитися?
Швидше за все, ви відкриєте перші 5-6 посилань і на цьому зупиніться, адже навіщо вам дивитися все 484 тисячі результату, якщо ви вже знайшли те, що вам потрібно?
Але хто вирішує, які з знайдених 484 тисяч сайтів, як в нашому випадку, будуть відображені на першій сторінці пошукової системи?
?кільки часу я витратив: на пошук інформації в інтернеті?
Компоновку думок в голові?
Власне написання тексту?
Для кого корисний такий текст?
Було б мені самому цікаво читати даний текст?
А моїм друзям?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения