SEO оптимізація DLE - тексти для категорій, модуль CatFace

Розбираюся зараз з движком DLE для одного зі своїх нових сайтів, і виникла у мене ідея щодо сторінок категорій - як зробити так щоб вони були більш-менш унікальні і містили певний текст Розбираюся зараз з движком DLE для одного зі своїх нових сайтів, і виникла у мене ідея щодо сторінок категорій - як зробити так щоб вони були більш-менш унікальні і містили певний текст. Щось подібне я вже описував в блозі в пості про додавання опису в категорії wordpress блогу, хочеться отримати такий же ефект і в DLE. Можливо, десь на просторах інтернету це все обговорювалося, але для новачків і щоб самому не забути, вирішив скласти відповідний пост. З DLE я знайомий не дуже добре, тому подекуди можу неправильно висловлюватися, але суть, думаю, все зможуть вловити.

Отже, першою ідеєю, яка прийшла щодо додавання тексту в категорії DLE сайту, звичайно, була правка шаблону. Основна структура теми знаходиться в файлі main.tpl. Потрібний вам файл main.tpl шукайте в директорії використовуваного шаблону templates / імя_шаблона. У ньому є код на подобі цього:

<Div class = "conttext"> {info} {content} </ div>

<Div class = "conttext"> {info} {content} </ div>

Тут {content} виводить інформацію з тієї сторінки, на якій ви перебуваєте - головна, категорії, теги, додавання новини і т.п. Замість цієї змінної підставляється той чи інший контент. У DLE є спеціальні теги, які аналогічні до умовних операторів в wordpress, і можуть виводити інформацію в залежності від місця розташування користувача на сайті. Наприклад код:

[Aviable = "main | date"] текст [/ aviable]

[Aviable = "main | date"] текст [/ aviable]

... буде виводити певний текст на головній сторінці, а також сторінці перегляду новин по певних дат. Як ви вже зрозуміли, ключовим моментом тут є тег aviable, що відкривається і закривається. Умова може бути «одиничним» або поєднувати кілька параметрів, як в прикладі вище. Взагалі для aviable допустимі такі значення (приведу найцікавіші з них):

 • main - на головній сторінці;
 • cat - при перегляді категорії;
 • showfull - повне відображення новини;
 • tags - новини з хмари тегів;
 • alltags - при перегляді хмари тегів;
 • date - при перегляді новин за певні дати;
 • search - сторінка результатів пошуку;
 • static - при перегляді статичних сторінок;
 • userinfo - перегляд профілю
 • register - сторінка реєстрації;
 • addnews - при додаванні новини
 • lastnews - при перегляді останніх новин;
 • allnews - перегляд всіх новин сайту або всіх новин користувача;

Разом з aviable варто відзначити ще один цікавий тег - [not-aviable], який робить все з точністю навпаки - тобто буде виводити текст скрізь крім місць, зазначених в тезі. Параметри можна використовувати ті ж.

Також нам знадобиться ще один тег - category:

[Category = X] Текст [/ category]

[Category = X] Текст [/ category]

... де Х - це один ID або перераховані через кому кілька ID категорій, для яких буде виводиться текст. При цьому слід зазначити, що і поодинокі новини з цієї категорії також потрапляють в сферу застосування тега. Тому нам потрібно в файлі main.tpl перед {content} розмістити теги category з aviable наступним чином (є й інший варіант, про нього трохи нижче):

[Not-aviable = showfull] [category = 5] Текст другої категорії [/ category] [category = 4,3] Текст третьої категорії [/ category] [/ not-aviable]

[Not-aviable = showfull] [category = 5] Текст другої категорії [/ category] [category = 4,3] Текст третьої категорії [/ category] [/ not-aviable]

У цьому коді різні описи для категорій DLE сайту будуть відображатися на сторінках категорій, але без тих, де виводяться повні тексти новин. Все працює просто відмінно, але є невелика проблема - дані опису категорій будуть відображатися на всіх сторінках категорії - першої, другої, третьої і т.п. Звичайно, при цьому ні про яку унікальності контенту та ефективної seo оптимізацією і не може йти й мови.

У нових версіях DLE для вирішення цього завдання існує спеціальний тег page-count:

[Page-count = 1,2,3] Текст [/ page-count]

[Page-count = 1,2,3] Текст [/ page-count]

Він визначає на яких сторінках повинен відображатися текст. В наведеному вище прикладі він буде виводитися на перших трьох сторінках. Є аналогічний тег з «негативним» значенням not-page-count, але нам досить першого.

Разом, щоб відобразити опис, наприклад, категорії з ID = 4 причому тільки на сторінці зі списком новин ви може використовувати одну з представлених нижче конструкцій:

[Aviable = cat] [category = 4] [page-count = 1] Текст [/ page-count] [/ category] [/ aviable]

[Aviable = cat] [category = 4] [page-count = 1] Текст [/ page-count] [/ category] [/ aviable]

або

[Not-aviable = showfull] [category = 4] [page-count = 1] Текст [/ page-count] [/ category] [/ aviable]

[Not-aviable = showfull] [category = 4] [page-count = 1] Текст [/ page-count] [/ category] [/ aviable]

В інтернеті знайшов перший варіант, другий придумав сам (перевіряв обидва). Нагадую, що всю цю конструкцію потрібно розташувати перед тегом {content} в файлі main.tpl. Проблема використання page-count полягає лише в тому, що для ранніх версій DLE тег page - count не працює. У таких випадках вирішити задачу можна за допомогою спеціального модуля для DLE - CatFace. Давайте розглянемо і цей варіант.

В принципі, модуль CatFace робить все те ж саме, що і реалізація через спеціальні теги, але у нього є 2 переваги - по-перше, він працює не тільки для самих останніх версій DLE, по-друге, цей варіант більш наочний і простий для редагування.

Завантажити модуль CatFace для DLE як і почитати про його особливості можете тут . Плагін безкоштовний, за що розробнику окреме спасибі. Після установки в адмінки на сторінці модуля побачите список категорій свого сайту в такому вигляді.

Для установки модуля CatFace потрібно:

1. Завантажити модуль у вигляді архіву по посиланню вище (там щось на зразок магазину, але плагін має нульову ціну, тому нічого платити не доведеться).

2. Розпаковуємо і копіюємо:

 • папку engine + catface_installer.php в кореневу директорію.
 • вміст uploads / templates / Default / в директорію того шаблону, який ви використовуєте.

3. Запускаємо інсталяційний файл http://site.ru/catface_installer.php (замість site.ru поставте свій домен). Прямуєте простим інструкціям. Після завершення установки видаляємо файл з ФТП.

4. У файлі шаблону main.tpl потрібно перед вмістом {content} додати код:

[Aviable = cat | main] {include file = "engine / modules / catface.php"} [/ aviable]

[Aviable = cat | main] {include file = "engine / modules / catface.php"} [/ aviable]

На цьому установка завершена. Заходьте в адмінку DLE в модуль CatFace та переходите безпосередньо до наповнення сторінок категорій. Для зручності там є спеціальний текстовий редактор:

По кожній з категорій ви можете задати заголовок і текст опису не тільки для головної сторінки розділу, але і всіх інших. Тут є наступний настройки (жирним виділив ті, які у мене обрані):

 • Можливість вибору на якій сторінці активувати модуль - першої, ніде або на всіх.
 • Тема для категорії (основний).
 • Відображення заголовка - показати, за замовчуванням, приховувати.
 • Де відображати заголовок - на першій сторінці, на всіх.
 • Опис категорії (основне).
 • Тема для інших сторінок.
 • Відображати опис - показувати, за замовчуванням, приховувати.
 • Де відображати опис - на першій сторінці, на всіх сторінках.
 • Опис для інших сторінок.

В принципі, як бачите, все гранично ясно і просто. Єдине. що при першому редагуванні цих опцій у мене були тільки поля для основного тексту і заголовка, а решта з'явилися лише при збереженні - то чи це глюк, чи то спеціально так задумано - я не розбирався. До речі, ще хотів зазначити, що можливо вам знадобиться очищення кеша після внесення змін до опису. Це можна зробити як через адмінку (в нових версіях), так і просто видаливши з ФТП вміст директорії engine / cache.

В цілому модуль CatFace для категорій в DLE непоганий, зі своїми завданнями справляється. Що краще використовувати його або ручну правку шаблон - вирішувати вам, обидва методи, в принципі, підходять. Просто, наприклад, в моєму випадку DLE старої версії, і там параметр визначення сторінки page-count не працює. Будуть якісь питання - пишіть, до речі, багато хто з них можна знайти на сторінці розробника плагіна.

PS Для молодих мама в мережі повно тематичних сайтів, але тут є щось інше - це інтернет магазин з усіма необхідними товарами для малюка.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения