SEO-оптимізація та просування сайтів під пошукові системи Yandex і Google

 1. Оптимізація сайту під Яндекс
 2. Просування сайту під Yandex
 3. Оптимізація сайту під Google
 4. Просування сайту під Google

По суті, в Рунеті є дві пошукові системи, що віднімають у дрібних і не дуже впливових поісковічков найбільш жирну частку ринку. А тому не дивно те, що при оптимізації і просування сайтів в пошукових системах увагу в першу чергу звертають на Yandex і Google.

В цілому, шлях до вершин ТОПу пошукових систем лежить приблизно в одній площині, і навіть концентруючись на грамотному просуванні сайту виключно в Яндексі, ви паралельно успішно підтягнете його запити у видачі Google. Проте, у кожної пошукової системи є нюанси, яким варто приділяти увагу при бажанні досягти більшого успіху в якомусь конкретному пошуковику.

Оптимізація сайту під Яндекс

Яндекс любить контент (Google теж любить, але Яндекс - сильніше). Яндексу необхідний якісний контент, що містить ключові слова в різних варіантах входжень. Хочете просунути запит «купити блакитного слоника» - згадайте в тексті на яку просуває сторінці «покупку слоника блакитного кольору», «голубенького слоника в Петербурзі» і навіть просто «блакитного слоника». Яндекс має оцінити «природність» вашого зовсім-ні-SEO тексту і порадувати топом по потрібному «ключу».

При цьому для просування сайту в Yandex важлива тематичність контенту: тематика сайту в цілому повинна відповідати тематиці сайту, що просувається ключового запиту. Якщо вам потрібно вийти в ТОП за запитом «дерев'яна ложка», а сайт ваш трохи більше, ніж повністю, присвячений аксолотля, шанси на успіх стрімко падають. Будьте адекватні у виборі ключових слів для семантичного ядра і вузькоспрямовані в наповненні сайту.

Важливий момент: якщо вам потрібно просунути комерційний запит «вікна ціна», Яндекс зажадає наявність цін на просуває сторінці. Так що маючи в наявності виключно статейний портал, не варто намагатися увірватися в комерційний топ. Звичайно, Яндекс в рамках гасла про рівні права виділив квоту в два місця в комерційному топі для некомерційних сайтів, але чи є сенс боротися за два місця з десяти, перебуваючи в свідомо невигідною позиції?

Також Яндекс дуже хвилюється про частоту оновлення контенту (краще - частіше) і розпорядок його оновлень (корисно - дотримуватися режиму).

Додаткові очки (ось він, секрет оптимізації сайту компанії під Yandex) російський пошуковик дає «хорошим сайтам». Наскільки хороший сайт - визначають «поведінкові чинники». Фактично, Яндекс оцінює поведінку сукупності користувачів на сайті, показники відмов по певних запитах, кількість і якість інтерактиву та включає всі ці дані в формулу ранжирування. Грубо кажучи, якщо ваш сайт прекрасний, і користувачі радо ходять по його сторінках, заповнюючи при цьому форми замовлень і відгуків, Yandex оцінить вас кращими місцями в власному ТОП10.

Якщо ваш сайт не вдався, «продовжуйте розвивати і покращувати свій сайт».

Просування сайту під Yandex

З точки зору посилань Яндекс також вважає за краще кількості якість. Успішному просуванню допоможе реєстрація в Яндекс. Каталозі (платна, звичайно, безкоштовної можна чекати до зомбі-апокаліпсису).

Що стосується посилального побудови в цілому, в просуванні під Yandex варто приділити увагу якісним, дорогим і тематичним посиланнях. Орендні посилання з лінкопомоек по рублю за штуку лише нашкодять вашому веб-ресурсу. Посилання повинні бути вічними (поставив і забув, ніякого «миготіння») і оснащеними грамотними, продуманими анкорами.

Посилання повинні бути вічними (поставив і забув, ніякого «миготіння») і оснащеними грамотними, продуманими анкорами

Оптимізація сайту під Google

З точки зору контенту Google має істотно менше вимог. Йому потрібен хороший великий контент ( «простирадла» тексту, в загальному, вітаються), але особливих проблем на тему релевантності, тематичність і ін. Гугл не має.

Основна відмінність від Яндекса - надзвичайна важливість внутрішньої перелинковки (що, загалом, не дивно, з огляду на любов Google до власної пузомерку PR). PR (PageRank) для пошукової системи Google визначає «вага» сторінки. Вага, власне, визначається кількістю і якістю посилань (як внутрішніх, так і зовнішніх) на дану сторінку. За рахунок якісної перелинковки внутрішніх сторінок якраз і можна «пограти» з вагою, максимально наростивши PR просуває сторінки.

Ще один важливий момент для просування в Google, так зване «авторство» (authorship), прив'язка певної статті на сторінці вашого сайту до аккаунту в Google+. Фотографія і підпис «прив'язаного» автора буде (а може і не буде, гарантій пошуковик не дає) продемонстрована користувачам в результатах пошуку за релевантними запитами. Ось так це виглядає:

Гугл недавно прозоро натякнув (а зарубіжні SEO-експерти вже і прямо заявили), що сторінкам з підтвердженим авторством буде віддаватися пріоритет у видачі Google. До Рунета тенденція ще не докотилася, але напевно дійде після обкатки.

В рамках любові до власної соціальної мережі Google+, зарубіжний пошуковик приділяє увагу питанням «шаринга» контенту з вашого сайту. Чим більше людей натиснуть кнопку «Поділитися» на вашому сайті і розкажуть друзям про ваших унікальних товарах / послугах / статтях, тим приємніше буде просування в пошуковій видачі Google. Висновок? Проводьте якісний контент і не забудьте поставити на сайт інконкі соцмереж для швидкого «шаринга».

Нарешті, у Google є Google Local (для Рунета - Адреси). Пошуковик відстежує ваше місцезнаходження і пропонує в результатах пошуку по геозалежні запитом варіанти «ближче». Ось так, наприклад, виглядає видача за запитом «інтернет-магазин одягу» для жителя Адміралтейського району Санкт-Петербурга:

Серед «адрес» і платних розміщень немає і сліду органічних результатів пошуку
Серед «адрес» і платних розміщень немає і сліду органічних результатів пошуку. хочете просунутися в ТОП за запитом «інтернет-магазин одягу» ? Відкривайте торгові точки у всіх районах цільових міст, прив'язуйте їх адреси до карт Гугла і збирайте трафік.

Просування сайту під Google

На противагу Яндексу пошукова система Google спокійно ставиться до якості покупних посилань, зокрема, недорогі посилання з блогобірж дають швидкий і ефектний результат в рамках просування в Гуглі.

Крім того, для просування в зарубіжному Google просунутими seo-фахівцями вже використовується з-цитування (co-citation - англ.). Це майбутнє SEO, до якого слід прагнути, визначаючи довгострокову стратегію. Сенс со-цитування - у використанні для просування сайту в Google не посилань, а «згадок» назви бренду / сайту поруч з цільовими ключовими словами на сторінках чужих сайтів. Наприклад, якщо якісний веб-ресурс помістить в тексті головної сторінки фразу типу «у retail-online.ru є відмінна стаття на тему оптимізації та просування сайту в Google», імовірно наш сайт підніметься на вимогу «просування сайту в Google» в однойменному пошуковику.

Посилання по темі:
Рекомендації вебмастерам від Google
Рекомендації вебмастерам від Яндекса
Інструкція по «встановленню авторства»
Безкоштовні кнопки «Поділитися»

Висновок?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения