SEO-оптимізація вашого сайту

 1. 1. Підбираємо семантичне ядро
 2. 2. Визначаємо цільові сторінки
 3. 3. Складаємо мета-теги
 4. 4. Унікалізіруем контент
 5. 5. Стежимо за якістю контенту
 6. 6. Структуруємо контент
 7. 7. оптимізуємо зображення
 8. 8. Створюємо карту сайту XML
 9. 9. Виключаємо «тупикові» сторінки
 10. 10. Підключаємо соціальну активність

Якщо ви хочете просувати ваш сайт в інтернеті, але вважаєте, що SEO - це нетрі, в які самому краще не лізти, радимо вам прочитати цей матеріал.

безумовно, роботу професіонала над пошуковою оптимізацією сайту складно переоцінити: це область, в якій важливі і знання, і досвід, і інтуїція, і постійне навчання і розвиток. Однак є речі, які може зробити навіть той, кому доводилося лише додавати на сайт інформацію через адміністративну панель. Можливо, ви не зможете здійснити програмні доопрацювання і зробити сайт ідеальним з точки зору юзабіліті. Однак в цій статті ми не будемо торкатися складних питань технічної оптимізації, а дамо 10 простих порад, слідуючи яким, ви зможете зробити ваш ресурс привабливішим в очах пошукових систем.

1. Підбираємо семантичне ядро

Вивести сайт в ТОП пошукових систем - значить домогтися того, щоб при введенні певних запитів в рядок пошуку пошуковик показував посилання на ваш сайт на першій сторінці у видачі. Перший крок до цієї мети - підбір цих самих запитів. Наприклад, якщо ви займаєтеся виробництвом меблів (саме цю тематику ми візьмемо для прикладу), ваш сайт не просуватиметься по запиту «купити квіти».

Найпростіший спосіб підібрати семантичне ядро ​​(далі - СЯ) - скористатися сервісом wordstat.yandex.ru

При підборі СЯ важливо враховувати регіональність. Завдання пошукових систем - видати користувачам найбільш корисні посилання. Людині, яка хоче швидше замовити піцу, немає сенсу шукати доставку цієї страви в іншому місті. Отже, пошукові системи будуть видавати посилання на контент, актуальний в конкретному регіоні. Визначте, в якому регіоні знаходиться ваша цільова аудиторія (ваші потенційні клієнти) і виберіть його в сервісі wordstat.yandex.ru

ru

Введіть в рядок сервісу пошукові запити, за якими ви хочете просуватися, а потім оцініть пошукову статистику по ним.

Починати просування сайту рекомендується зі середньо частотних (СЧ) і низькочастотних (НЧ) запитів - така стратегія швидше призведе до успіху. Щоб підібрати СЧ і НЧ запити, потрібно розширювати високочастотні (ВЧ) запити. Наприклад, запит «Купити м'які меблі» має частотність 19 169, а запит «Купити м'які меблі в Мінську» - 538. У вас набагато більше шансів просунутися по другим запитом, ніж за першим.

При підборі СЯ завжди ставте себе на місце вашої цільової аудиторії: за якими запитами вони можуть шукати ваш сайт. Також аналізуйте і ваших прямих конкурентів (компанії, які пропонують той же, що і ви в вашому регіоні). Подивіться, по яких запитах просуваються сайти, що знаходяться в ТОПі пошукових систем.

2. Визначаємо цільові сторінки

Після того, як ви підібрали запити, за якими збираєтеся просуватися, вам потрібно розподілити їх за цільовими сторінками. Цільова сторінка - це сторінка, найбільш точно відповідає запиту. Наприклад, в вашому асортименті є крісла, дивани, шафи, комоди і ін. Всі запити, які стосуються крісел, розподіляємо на сторінку, на якій представлені крісла. Запити, що стосуються диванів, - на сторінку з диванами і т.д. Пошукові системи, аналізуючи сторінки, оцінюють, наскільки контент відповідає пошуковим запитам. Саме тому запит «Купити комод в Мінську" не просуне сторінку, на якій розміщений каталог з ліжками.

Важливо! Контент, розміщений на сторінці, повинен повністю відповідати запиту. Наприклад, якщо ви хочете просуватися по запросу «Купити диван в Мінську фото і ціни», то на сторінці повинні бути і фото, і ціни (звичайно ж, актуальні).

3. Складаємо мета-теги

Заголовок сторінки (Title), опис сторінки ( Description ) І заголовок H1 - три найважливіших складових пошукової оптимізації сторінок. Правил складання мета-тегів ми обов'язково приділимо окрему статтю, так як питання це досить об'ємний. Тут же наведемо лише основні правила.

Title - короткий, але ємне опис сторінки, що включає в себе ключові слова (запити, по яких просувається сайт). У пошуковій видачі відображається першим рядком на засланні на сайт.

У пошуковій видачі відображається першим рядком на засланні на сайт

Рекомендована довжина Title - від 60 до 80 символів. Першими в заголовку повинні йти найбільш високочастотні запити, потім - середньочастотні і низькочастотні.

Важливо! Кожна сторінка повинна мати унікальний, не повторюється більше ніде на сайті Title.

Description - більш розгорнутий опис сторінки, яке в пошуковій видачі йде за Title.

Description - більш розгорнутий опис сторінки, яке в пошуковій видачі йде за Title

Опис сторінки також має містити ключові слова, анонсувати зміст сторінки і носити рекламний характер. Користувач, кинувши погляд на Description, повинен захотіти клікнути по посиланню. При складанні даного мета-тега також рекомендуємо аналізувати сайти конкурентів. Можливо, чужий досвід наштовхне вас на потрібну ідею.

Рекомендована довжина Description - 120 символів.

Тема Н1 прописується в тексті на самій сторінці. Повинен бути коротким, але ємним. Наприклад, сторінка, на якій представлені шафи-купе, може мати заголовок H1 «Шафи-купе».

Скласти мета-теги - це лише частина завдання. Їх слід також прописати на сайті. Більшість CMS надає можливість зробити це з адміністративної частини сайту. Якщо такої можливості немає, вам доведеться або встановити seo-модуль, або звернутися до розробника з проханням доопрацювати «адмінку».

4. Унікалізіруем контент

Деякі власники сайтів при додаванні інформації йдуть найпростішим шляхом - знаходять потрібний контент в інтернеті, а потім просто копіюють його на свій ресурс. Більшість з них навіть не підозрюють про згубність такої стратегії. Неунікальний контент не тільки не принесе ніякої користі, а й може зовсім привести ресурс під фільтр пошукових систем. Пошукові системи не заохочують плагіат і жорстко карають за нього.

<Img alt = "" data-cke-saved-src = "/ upload / blog / 10-advices / copyright-done-right.png" src = "/ upload / blog / 10-advices / copyright-done-right. png "" = "">

Тому ревно стежите за унікальністю вашого контенту. Перевірити ступінь унікальності можна за допомогою онлайн-сервісів, яких існує чимало. Ви можете скористатися онлайн-ресурсами text.ru , etxt.ru . Також можна завантажити програму перевірки унікальності з сайту advego.ru . Мінімальний поріг унікальності - 85%. Чим він вищий, тим краще.

5. Стежимо за якістю контенту

Якісний контент - це не тільки корисна інформація. Чим менше в тексті помилок, ніж більш багатим і різноманітним мовою він написаний, тим краще. Саме тому не варто намагатися уникализировать тексти шляхом неправильного написання слів, використання синонімайзер і заміни кириличних літер на латиницю. Тому при перевірці текстів на унікальність звертайте увагу на орфографію. Більшість сервісів підкреслюють слова, написані з помилками.

Наступний аспект - різноманітність контенту. Чим більше корисної інформації ви даєте, тим краще. Підкріплюйте текстову інформацію зображеннями і відео (наприклад, додайте на сторінку відеоогляд товару).

Слідкуйте за актуальністю контенту - як мінімум вчасно оновлюйте ціни, видаляйте інформацію про минулі акції.

6. Структуруємо контент

Тексти, написані суцільний «простирадлом» не хочеться читати не тільки людині, але і пошуковикам. Розбивайте інформацію на блоки, використовуйте підзаголовки різних рівнів (h2-h6). Дуже добре включати в підзаголовки ключові слова в непрямому входження (їх можна схиляти, «розбавляти» іншими словами).

Для перерахувань рекомендується використовувати нумеровані і маркіровані списки. Важливі моменти можна виділяти тегами <blockquote> </ blockquote> (для цього потрібно перейти в режим редагування тексту html).

7. оптимізуємо зображення

Кожне зображення на вашому сайті може працювати на пошукове просування. Для цього картинкам слід прописувати тег «alt». Більшість загрузчиков зображень дають таку можливість. Наприклад, якщо ви додаєте на сайт зображення шафи, в тезі «Аlt» ви можете прописати наступне «Шафа з МДФ« Назва моделі ».

До слова, у зображень теж є унікальність. Тому буде краще, якщо при формуванні фотогалереї ви будете використовувати ваші власні (але тільки якісні, бажано професійні) знімки, а не картинки з інтернету.

8. Створюємо карту сайту XML

Карта сайту xml (sitemap.xml) - це текстовий файл, який містить посилання на всі сторінки сайту. Така карта допомагає пошуковим системам швидше індексувати сторінки. Щоб створити її, необов'язково володіти спеціальними знаннями.

Існують онлайн-генератори, які зроблять це за вас. Один з таких генераторів знаходиться за адресою cy-pr.com/tools/sitemap .

Все, що вам потрібно зробити - ввести адресу сайту в рядок генератора, зберегти згенерований код в файл блокнота, назвати його sitemap.xml і завантажити даний файл в кореневу директорію сайту. Перевірити, чи є на сайті карта xml дуже просто. Потрібно ввести рядок браузера адресу: site.com/sitemap.xml, де site.com - url головної сторінки вашого сайту.

9. Виключаємо «тупикові» сторінки

На вашому сайті не повинно бути «тупикових» сторінок - сторінок, які не мають посилань на інші сторінки. Найпростіший спосіб уникнути «тупиків» - додати на сторінки розділ «Вас також можуть зацікавіти ...», «Читайте також ...» Навіть під цією статтею ви знайдете посилання на інші наші матеріали. Постарайтеся реалізувати це і на вашому сайті. Якщо адміністративна частина вашої CMS не дає такої можливості, додавайте гіперпосилання, наприклад, на групу схожих товарів.

10. Підключаємо соціальну активність

У наші дні більшість активних користувачів інтернету є і активними користувачами соціальних мереж. Сьогодні переходи на сайт з соціальних мереж служать вагомим фактором ранжирування ресурсу. Не нехтуйте можливістю представити ваш бізнес в соціальних мережах. Ми вже писали про те, яким потужним інструментом просування може стати грамотний SMM. Повторюватися не будемо, а лише порадимо додати в контакти (вони повинні бути присутніми на всіх сторінках, бажано в хедері) посилання на сторінки в соціальних мережах.

По-перше, це не залишиться непоміченим пошуковими системами. По-друге, навіть якщо хоча б одному з ваших клієнтів буде зручніше комунікувати з вами через соціальні мережі, такий крок принесе користь.

Сподіваємося, що наші поради стануть відправною точкою в вашому подорожі в SEO. Слідкуйте за оновленнями в нашому блозі і робіть ваш сайт краще!

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения