SEO-оптимізація відео на YouTube

 1. потужний заголовок
 2. привабливе опис
 3. оптимізовані теги
 4. Корисні поради
 5. Транскрипція для пошукових систем
 6. Корисні поради

YouTube сьогодні - це не просто розважальний відеохостинг, а наймогутніший ресурс з власної пошуковою системою, який при правильному підході може стати хорошим джерелом заробітку і просування бізнесу. У цій статті ми розглянемо всі важливі чинники, що впливають на ефективність і популярність каналу і окремих відео.

YouTube  сьогодні - це не просто розважальний відеохостинг, а наймогутніший ресурс з власної пошуковою системою, який при правильному підході може стати хорошим джерелом заробітку і просування бізнесу
потужний заголовок

Тема відео - перше, на що звертає увагу користувач при пошуку необхідної інформації в загальному списку відтворення. Крім того, як і пошукові системи Google і Яндекс, Ютуб враховує їх при ранжируванні. Саме тому вкрай важливо правильно оптимізувати заголовок з урахуванням ключових словосполучень і зробити його привабливим.

При підборі ключових фраз скористайтеся простим сервісом Яндекс Вордстат. Для того щоб зібрати всі ключі і дізнатися їх частотність (кількість запитів на місяць), введіть головну тематичну фразу в пошуковий рядок сервісу і натиснути на кнопку "Підібрати". Із запропонованого списку виберіть природні запити з високою частотністю. Саме їх і потрібно використовувати при складанні заголовка.

Обов'язково проведіть аналіз конкурентів у вашій ніші і оціните їх заголовки з точки зору оптимізації та корисності для користувачів. Таким чином можна не тільки сформувати ідею назви, але і виявити цікаві «фішки», які використовують конкуренти.

Правильно оптимізувати назва також допоможуть наступні рекомендації:

 • Оптимальна довжина тексту - 100 символів.

 • Ключові слова необхідно використовувати на самому початку, а брендові запити і жаргонні слова - в кінці.

 • Заголовок повинен відповідати змісту відеоролика.

 • Назва не повинно бути сухим. Важливо придумати заманює текст, щоб збільшити кликабельность і число переглядів.

 • Рекомендується використовувати цифри і тренди. Наприклад, такі слова: «ТОП-10», «рейтинг», «секрети» і т.д.

 • Назва повинна бути унікальним.

привабливе опис

Намагайтеся розповісти про відео якомога докладніше. Але при цьому не забувайте використовувати тематичні ключові слова. Опис повинен бути не тільки корисним для відвідувачів каналу, а й зрозумілим для пошукових систем.

При його оформленні дотримуйтеся таких правил:

 • Мінімальна довжина - 300 символів, оптимальна - 1500-2000.

 • У тексті повинні використовуватися ключові слова. Але важливо їх розподілити рівномірно, щоб уникнути переспама. Основну тематичну фразу можна згадати 1-2 рази, а потім - використовувати додаткові слова і синоніми.

 • Головний ключ впишіть в перші 100 символів, так як саме вони підтягуються в сниппет .

 • Обов'язково опишіть зміст відеоролика і зробіть акцент на тому, чому його варто подивитися.

 • Опис повинен бути унікальним. Не можна використовувати текст, розміщений на іншому ресурсі.

 • Додайте до опису кілька тематичних посилань. Наприклад, на інші свої відео схожої тематики або канал. Також можна вставляти посилання на ваш сайт, соціальні мережі або блоги.

оптимізовані теги

Теги - це перелік ключових слів, які коротко описують тематику і зміст ролика. При складанні тегів використовуйте не тільки ключові слова, але і брендові фрази. Правильна оптимізація цього елемента збільшить шанси вашого відеоролика з'явитися в блоці «Рекомендовані» в загальному списку відтворення.

Корисні поради

підказки - це фрази, що ведуть на інші ролики. Вони спливають при перегляді відео на YouTube в правому верхньому кутку плеєра. По суті, підказки виконують функцію внутрішньої перелинковки і покращують взаємодію з аудиторією. Правильне їх використання допоможе збільшити час, проведений користувачем на вашому каналі.

При роботі з такими елементами враховуйте наступні моменти:

 • В один ролик можна додати не більше 5 підказок. Щоб не набридати користувачеві, їх рекомендується використовувати не частіше, ніж 1 раз в 1-2 хвилини.

 • Посилання повинні бути тематичними і релевантними. При їх підборі важливо враховувати інтереси аудиторії і створювати максимально корисні підказки. Це допоможе збільшити їх кликабельность.

 • Використовуйте посилання на плейлисти. Це допоможе затримати глядача на вашому каналі на Ютубі.

Подивитися ефективність використовуваних підказок можна в спеціальному звіті «Підказки» в YouTube Analytics.

Транскрипція для пошукових систем

Оскільки пошукові роботи не розуміють, про що йде мова в відео, для них необхідно підготувати транскрипцію - текстову копію ролика. Створити її можна в простому текстовому редакторі, потім зберегти у форматі UTF-8 і завантажити в відповідне поле.

Пам'ятайте, що текст транскрипції повинен бути на тій же мові, що і відеоролик.

Корисні поради

При підготовці відео для YouTube потрібно враховувати безліч різних чинників. Найбільш значимі з них: заголовки, описи, теги, підказки та транскрипції - ми розглянули. Однак є ряд інших характеристик, менш важливих з точки зору пошукової оптимізації. І їх правильне використання допоможе збільшити число переглядів.

При додаванні ролика враховуйте наступні нюанси:

 1. Субтитри - текстова доріжка під відео, яка допомагає пошуковику визначити його зміст. Згенерувати її можна вручну і автоматично.

 2. Назва файлу має бути зрозумілим. Найкраще використовувати транслітерацію заголовка.

 3. Привабливе превью допомагає збільшити кликабельность сниппета. При створенні превью використовуйте тільки якісні і тематичні зображення.

 4. Лайки і кількість підписок - важливий фактор ранжування. Як і пошукові системи, Ютуб при ранжируванні віддає більшу перевагу роликам з великою кількістю переглядів, лайків та коментарів. Намагайтеся покращити поведінкові фактори, ініціюючи обговорення під записом і активно залучайте в них учасників.

 5. Час перегляду також відіграє велику роль. Важливо створювати корисні і цікаві ролики, які користувачі будуть переглядати до кінця. Велике число відмов негативно впливає на просування, тому відвідувача необхідно зацікавити і надати йому максимум корисної інформації.

Намагайтеся максимально використовувати всі доступні на майданчику інструменти для поліпшення своїх відео. Для оцінки ефективності просування використовуйте інструмент YouTube Analytics . Він показує основні звіти про час, проведений користувачами на каналі, показнику відмов, демографії глядачів, кількості переглядів. Аналіз цих даних допоможе виявити успішні методи просування і використовувати їх в інших роликах.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения