SEO верстка і оптимізація шаблону сайту

 1. Посилання сама на себе
 2. Дублі в шаблоні сайту
 3. Посилання на HTML карту
 4. Java скрипти в окремий файл
 5. Повторювані уривки тексту
 6. Закриття зовнішніх посилань

Сьогодні поговоримо про SEO верстці і оптимізації шаблону. Для початку розглянемо теги «H», а саме h1, h2, h3 і т. Д. - це теги, які зазвичай використовуються для виведення заголовків.

SEO верстці і оптимізації шаблону

Перше щоб я виділив - це те, що ці теги повинні бути присутніми тільки в контенті, тобто абсолютно не допустимо використовувати їх, наприклад в сайдбарі, футере або ще де-небудь. Багато шаблони робляться далекими від SEO оптимізації і такі люди можуть виводити заголовки в віджети, сайдбарі у вигляді тегів «h», а також можуть виводити текст в футере через дані теги, це не є добре з точки зору SEO, для пошукових систем ці теги мають дуже велике значення тому використовувати їх потрібно з розумом і застосовувати тільки в тій, частини сайту, яку просуваєте, тобто в статтях.

Дані теги спочатку були придумані для виведення тексту статей і коли робот заходить на сайт, то за ним він розуміє де та частина сторінки яка є статтею і якщо ці теги будуть зустрічатися в footer, sidebar, header і т. Д. То ви, говорячи простою мовою заплутаєте робота. Вміст цих тегів має велике значення в очах пошукових систем, тому якщо через «h» ви будете виводити слова на кшталт «рубрики», «коментарі», «пошук» при тому, що стаття, наприклад про інвестиції, то ви тим самим знижуєте релевантність сторінки, оскільки ці слова ніяк не в'яжуться з темою «інвестиції».

Загалом що я хочу сказати? Якщо у вас в сайдбарі, футере та інше використовуються теги «h», то замініть його, просто використовуйте css клас, який буде мати ті ж властивості як h1 - h6 і виводите цей тег через div або якщо наприклад в бічному меню інформація виводиться списком, то можна ипользовать перший елемент списку в якості заголовка.


В результаті цей текст для відвідувача буде виглядати як бажаний «h», але пошукові системи розцінять його у вигляді простого тексту.

Крім іншого їх не можна ще обрамляти такими тегами, як strong, b тобто робити їх жирними. Якщо вже необхідно зробити заголовок жирним, то знову ж таки робимо це через CSS.

Велика частина значущості тексту полягає в тегах h, так що якщо ви зробите їх жирними, то пошуковики розцінять їх як спам!


Тег h1 повинен зустрічатися на сторінці тільки один раз, тобто в заголовку статті, все підзаголовки виводяться в h2, h3, h4 і т. Д.

На деяких сайтах виводиться назва ресурсу через h1, це помилка більшості, цей тег сприймається пошуковими системами як заголовок статті, тому саме в заголовку він і повинен знаходиться і ніде більше!

Ну і останнє про тегах h. Вони повинні пропорційно зменшуватися в статті, від більшого до меншого.

Далі розглянемо додаткові рекомендації щодо оптимізації шаблону:

Посилання сама на себе

Жодна сторінка вашого сайту не повинна посилатися сама на себе. Наприклад, на багатьох шаблонах використовується заголовок в самій статті в якості посилання на саму себе, така ж біда може зустрічатися і в хлібних крихтах.

Хлібні крихти - це шлях до конкретної сторінці сайту.

Присутність посилання в кінцевій частині цього шляху неприпустимо, я б рекомендував зовсім позбутися від назви статті в них:

 • добре: головна -> рубрика;
 • погано: головна -> рубрика -> назва статті.

Таким чином ви вб'єте двох зайців.

 1. Позбудетеся від посилання на сторінку яка проглядається.
 2. Текст не буде переспамленим.

Дублі в шаблоні сайту

З однієї сторінки вашого сайту повинна йти тільки одне посилання на іншу сторінку цього сайту. Мається на увазі, що не повинен бути перехід зі сторінки «А» дві посилання на сторінку «Б». З однієї сторінки може йти скільки завгодно посилань, але на різні сторінки сайту, це і є хороша перелинковка . І ще не можна робити текст посиланням укладений в теги h1, strong, b.

Посилання на HTML карту

З усіх сторінок сайту повинна бути посилання на карту сайту (всього вмісту). Це дасть вашому сайту відразу кілька переваг. По-перше, отримуємо рівномірний розподіл ваги по всіх сторінках сайту. По-друге таким чином з головною можна буде дістатися всього в два кліка, таким чином ви зменшите рівень вкладеності сторінок також це сприяє кращій індексації вашого сайту. Виходить що всі статті будуть третього рівня вкладеності.

Java скрипти в окремий файл

Всі наявні скрипти потрібно винести в окремий файл. За винятком лічильників, все інше що відповідає наприклад, за висновок реклами, кнопки, прокрутка і т. Д. Виноситься в файл, це потрібно для розвантаження HTML коду, так як роботи це не люблять так і не розуміють Java скрипти. Роботам потрібно давати індексувати то, що є важливим і цінним в плані пошукової оптимізації та Java скрипти сюди ні як не вписуються.

Повторювані уривки тексту

Де можна зустріти таке? Дані дублюються шматки тексту як правило, зустрічаються в підвалі сайту. На багатьох сайтах можна зустріти досить великі футери на яких багато різної інформації:

 • авторські права;
 • умови вмісту сайту;
 • сайти самогубці з ключовими словами.

Є люди, які розміщують в підвалі ну дуже великий текст, який виводиться на всіх без винятку сторінках. Нафіга?

Робот не індексує окремо статтю вашої сторінки, окремо футер і сайдбар, він індексує весь текст на сторінці, включаючи footer і sidebar.

Якщо ви розмістите величезний текст в підвалі сайту то тим самим знизите релевантність сторінки, оскільки інформація з забороною копіювання ніяк не відноситься до основної статті.

Перевіримо повторювані нетематичні шматки тексту, заодно покажу як Гугл розуміє ваш сайт. В Google Веб-майстер у вкладці «індекс Google» перейдіть за посиланням «ключові слова в змісті».

Тут ви і побачите як Гугл розпізнає тематику вашого сайту, перша десятка слів найважливіша і потрібно щоб вона відповідала тематиці вашого сайту.

Як бачите на сайті про знайомства перша 10-ка відмінно вписується в цю тематику. Ці слова найчастіше зустрічаються на сайті, зауважте, ні на який то окремій сторінці, а абсолютно на всіх.

На тих сайтах, які неправильно оптимізували шаблон, тут будуть відображатися слова, які не мають відношення до конкретної тематики. Наприклад, якщо в футере виводиться текст на всіх сторінках про заборону копіювання, то слова copyright, заборона, копіювання і т. Д. Можливо будуть в цьому списку, це погано, це саме можна сказати і до рубрик, пошуків, передплатою.

Загалом потрібно приховувати дані уривки, інакше ваш сайт буде ні про що, про рубрики, заборону копіювання, про коментарі ...

Закриття зовнішніх посилань

Абсолютно всі зовнішні посилання потрібно закривати від індексації. Не потрібно ставити відкриті посилання на сторонні ресурси, будь то соціальні мережі або пошукові системи. Закриваємо все без винятку як мінімум через rel = 'nofollow'. Це потрібно для того щоб сайту на який ви посилаєтеся не передавала частинку ваги, а це нам ні до чого, вага передавати потрібно на ті сторінки, які ми ж і просуваємо!

Загалом що я хочу сказати?
Нафіга?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения