SEO XXL, або Просування великих SEO-проектів

 1. Особливості SEO в великих проектах

Робота з великими компаніями - це великий плюс для портфоліо, великі гроші в бюджет і, нерідко, великі проблеми. Ділимося досвідом: що вас чекає при SEO-просуванні сайтів великих компаній, з чим можуть виникнути труднощі і як їх уникнути. В першій частині статті ми розкрили особливості комунікацій та менеджменту великих SEO-проектів, виявили часто виникають труднощі і розповіли, як їх подолати. У другій частині мова йтиме про сам процес просування. Ми розглянемо:

 • Особливості SEO великих сайтів
 • Етапи робіт по SEO-оптимізації
 • Нюанси формування семантичного ядра
 • Особливості складання і реалізації ТЗ

Особливості SEO в великих проектах

Роботу над великим SEO-проектом неможливо організувати як безперервний типовий процес - в цьому одна з основних особливостей роботи з великими компаніями і їх сайтами. Така робота розбивається на етапи і виконується за ітеративному принципом, де кожній ітерації властивий свій набір цілей, дій і показників оцінки результату.

У нашій компанії цикл просування складається з п'яти етапів:

У нашій компанії цикл просування складається з п'яти етапів:

Перший етап: обговорення

Обговорення з клієнтом бізнес-моделі, продуктів і послуг з виділенням найбільш важливих, пріоритетних і маржинальних напрямків діяльності. Ви повинні чітко розуміти, що представляє найбільшу цінність для клієнта, на що він хотів би зробити наголос, що нам пропонують запускає і планує запускати в найближчому майбутньому.

Зверніть увагу: Якщо клієнт в найближчі кілька місяців планує запустити продажу нової послуги або продукту, важливо заздалегідь почати роботи по просуванню. Те ж ставиться до пропозицій, для яких властива сезонність попиту: просування товарів, актуальних взимку, необхідно починати ще влітку.

Результат першого етапу: - певні цілі і завдання, в досягненні яких клієнт бачить сенс звернення до вас. Розуміння того, які саме напрямки і розділи сайту вам потрібно буде просувати, а також способу просування - по позиціях, по трафіку або за сумісною схемою.

Другий етап: планування

На цьому етапі відбувається аудит, збір інформації, формування і кластеризація семантичного ядра, вимальовується загальний план робіт на найближче майбутнє.

 • Проведіть повний аудит сайту клієнта: перевірте якість коду, показники авторитетності, юзабіліті і контент, виявите основні проблеми.
 • Проведіть аналіз конкурентів сайту з видачі, придивіться до лідерів і постарайтеся зрозуміти, чим вони заслужили високі позиції.
 • Вивчіть цільову аудиторію за обраними напрямками, щоб оцінити модель поведінки, очікування і потреби споживачів послуг і товарів клієнта.
 • Проведіть збір та узгодження семантичного ядра, визначте пріоритети за запитами і намітьте план дій по обробці груп запитів.

Семантичне ядро великого SEO-проекту

Необхідність угруповання семантичного ядра - важлива особливість просування великих сайтів. Навіть якщо клієнт абсолютно чітко позначив свої пріоритети на етапі обговорення, підсумковий список запитів може виявитися неосяжним. У такій ситуації необхідно розділити їх на групи за параметрами, які залежать від обраної моделі просування.

 • Якщо ви просуваєте сайт по позиціях, розподіліть запити по параметрам частотності і конкурентності. Для цієї мети зручно використовувати матрицю 3 × 3, по одному боці розташувавши запити за визначеннями «високочастотний», «среднечастотний» і «низькочастотний», за іншою - «висококонкурентний», «среднеконкурентний», «нізкоконкурентним»:

Для цієї мети зручно використовувати матрицю 3 × 3, по одному боці розташувавши запити за визначеннями «високочастотний», «среднечастотний» і «низькочастотний», за іншою - «висококонкурентний», «среднеконкурентний», «нізкоконкурентним»:

У кожного елементу таблиці - свій термін виведення в ТОП, який прогресує від нижнього правого до верхнього лівого кута, де знаходяться «довгі» висококонкурентні і високочастотні запити. Сторінки, оптимізовані за такими запитами, потрапляють в ТОП-10 тільки після 12-24 місяців просування. В цей же час запити, що знаходяться на перетині СЧ-НК, зможуть досягти вершин видачі вже через 3 місяці.

 • Якщо ви просуваєте сайт по трафіку, необхідно визначити, запити який частотності принесуть сайту клієнта найбільш якісний трафік. Часто вибір за звичкою робиться на користь просування по порівняно невеликій кількості ВЧ запитів. Однак більш ефективною може стати стратегія, при якій велика кількість сторінок сайту оптимізується під низькочастотні запити.

Позначте необхідні критерії відбору і виділіть групи запитів, які вимагають уваги в першу чергу. Ці запити і стануть підставою для першого ТЗ по просуванню. Роботу по інших групах запитів можна буде виконувати поступово, у другому і подальшому циклах просування.

Третій етап: складання ТЗ

Визначення плану дій для оптимізації сайту за пріоритетними для даного етапу запитам. Містить перерахування всіх робіт, виконання яких найбільш важливо для успішного просування на цьому етапі.

ТЗ складається SEO-спеціалістом і містить 2 види завдань:

1. Завдання критичних помилок і недоліків, що впливають на весь сайт або пріоритетні в дані момент розділи.

2. Завдання по створенню нових і зміни існуючих сторінок, коригування коду і структури сайту для максимальної відповідності посадкових сторінок вибраних запитах.

У нашому агентстві технічне завдання від SEO-фахівця доповнюється тематичної стратегією від копірайтера, який розписує логіку подачі інформації на сторінках сайту і надає детальний план створення необхідного контенту.

Четвертий етап - реалізація ТЗ

У разі згоди клієнта до складу робіт вашого технічного завдання необхідно визначити пріоритети, черговість, терміни і склад виконавців всіх завдань за проектом.

Чи не намагайтеся все брати на себе! У роботі з великими компаніями іноді існує можливість делегувати частину робіт на сторону клієнта, якщо він має в своєму розпорядженні відповідними ресурсами. Роботи з копірайтингу часто виконуються при безпосередній участі клієнта, який постачає рекомендаціями і править створений контент для відповідності всім тонкощам своєї тематики. Всі зусилля (і ваші, і клієнта) повинні бути спрямовані на те, щоб виконати роботи з технічної та тематичної оптимізації якомога швидше.

Проблеми при впровадженні ТЗ

Трапляється, що великий клієнт не приймає і оскаржує запропоноване ТЗ. Поширені причини - такі:

 • невідповідність маркетингової стратегії компанії;
 • невідповідність специфіці ринку;
 • невідповідність власним поглядам керівників.

Рішення: Знайдіть і запропонуйте клієнту компромісне рішення, або обґрунтуйте необхідність дій щодо запропонованого вами сценарієм з точки зору досягнення його ж цілей. Якщо ви знову почуєте «ні», продовжуйте штурмувати клієнта ідеями, поки не почуєте «так». Як показує практика, будь-яка проблема має рішення, і знайти його необхідно саме вам.

П'ятий етап - аналіз результату

Через 2-3 місяці після початку робіт, як правило, можна судити про досягнення результатів і близькості до запланованих рівнями показників KPI. Проаналізувавши поточний стан проекту, можна зробити висновки про те, які з заходів виявилися ефективними, які - ні, і на яких роботах варто зосередити увагу в подальшому. Так завершується перша ітерація циклу роботи над великим SEO-проектом, і починається наступна, яка також складається з етапів аналізу, планування, складання і реалізації технічного завдання з подальшою оцінкою результату.

Підведемо підсумки

1. Щоб не затягувати терміни і порадувати клієнта результатом вже через пару місяців, не намагайтеся охопити весь сайт цілком. Направте зусилля на те, що принесе плоди в самий найближчий час, а після працюйте над менш пріоритетними запитами і сторінками.

2. Дотримуйтесь етапність:

 • Поговоріть з клієнтом про його бізнесі і пріоритети
 • Проведіть аудит і складіть СЯ
 • Складіть ТЗ
 • Узгодьте і реалізуйте ТЗ
 • Проаналізуйте результати, зробіть висновки і запускайте новий цикл робіт

3. Якщо клієнт не приймає ваші пропозиції, шукайте і пропонуйте компромісні варіанти. Вони існують завжди!

Пам'ятайте, що робота з великими проектами - це можливість реалізувати найсміливіші рішення і придбати найбільш цінний досвід.

Бажаємо успіху і натхнення! Ваш RealWeb .

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения