Siri

 1. Озвучування Siri [ правити | правити код ]
 2. Мови [ правити | правити код ]
 3. Наукові дослідження [ правити | правити код ]
 4. iPhone 4s [ правити | правити код ]
 5. iPhone 5 [ правити | правити код ]
 6. iPhone 5s [ правити | правити код ]
 7. Інтеграція зі сторонніми додатками [ правити | правити код ]

Siri Siri  Siri, запущена на  iPhone 4S  Тип Програмний «Розумний помічник» Автор Siri Inc
Siri, запущена на iPhone 4S Тип Програмний «Розумний помічник» Автор Siri Inc. Розробник Apple Inc. написана на Objective-C Операційна система iOS 5 , iOS 6 , iOS 7 , iOS 8 , iOS 9 , iOS 10 , iOS 11 , iOS 12 , macOS Sierra , macOS High Sierra , macOS Mojave мови інтерфейсу англійська , російська , французький , німецький , японський , [1] корейський , китайський , італійська , іспанська , нідерландський , тайський , португальська , норвезький Букмол , датський , турецька , шведський , арабська , фінський , малайський , іврит Перший випуск 9 серпня 2011 апаратна платформа iPhone 4S
iPhone 5
iPhone 5C
iPhone 5S
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone 6S / Plus
iPhone 7 / Plus
iPhone SE
iPhone 8 / Plus
iPhone X
iPhone XS / XS Max
iPhone XR
iPad mini
iPad mini with retina display
iPad mini 3
iPad mini 4
iPad 3
iPad 4
iPad Air
iPad Air 2
iPad Pro
Apple TV 4
iPod touch
Apple Watch [2] остання версія Ліцензія Власницьке сайт apple.com/ru/siri/ Медіафайли на Вікісховища

Siri (sɪəri, рус. Сірі, бекр. англ. Speech Interpretation and Recognition Interface) - хмарний персональний помічник і питально-відповідна система , Програмний клієнт якої входить до складу iOS , watchOS , macOS , і tvOS компанії Apple. Цей додаток використовує обробку природної мови , Щоб відповідати на питання і давати рекомендації. Siri пристосовується до кожного користувача індивідуально, вивчаючи його переваги протягом довгого часу [3] .

Спочатку Siri стала доступною в App Store як додаток для iOS від Siri Inc. незабаром, 28 квітня 2010 року , Siri Inc. була придбана Apple Inc. [4] Але ще до того, як Apple купила Siri, було оголошено, що їх програмне забезпечення буде доступно для телефонів BlackBerry і телефонів під управлінням Android , Потім ці плани були скасовані через покупки [5] .

Зараз Siri - невід'ємна частина iOS і доступна для більшості пристроїв, що випускаються компанією: iPhone (4S [6] і старше), iPad (Третього покоління і старше, а також всі пристрої лінійки iPad mini ), iPod touch 5g і Apple Watch . Незважаючи на це, хакери змогли пристосувати Siri для старих моделей пристроїв [7] [ уточнити ]. 8 листопада 2011 року Apple публічно заявила, що у неї немає планів інтеграції Siri в старіші продукти в зв'язку з відсутністю в них чіпа фільтрації фонового шуму [8] .

Озвучування Siri [ правити | правити код ]

Голос, яким була озвучена перша версія Siri для американських користувачів, належить актрисі з озвучення Сьюзан Беннетт . В інтерв'ю, наданому CNN, Беннетт розповіла, що в 2005 році вона підписала контракт з компанією ScanSoft і по чотири години на день протягом цілого місяця наговорювала нескладні фрази на диктофон. [9]

Мови [ правити | правити код ]

Російська мова [ правити | правити код ]

З самого появи голосового помічника в iOS 5 багато російськомовних користувачі чекали появи підтримки російської мови . Перші ознаки цього з'явилися з виходом бета-версії iOS 7 . Так, Siri початку озвучувати імена, написані кирилицею, правда досить нерозбірливо. Однак багато хто визнав даний факт великим нововведенням, так як до цього помічниця взагалі не озвучувала імена російською мовою [11] . Слідом за цим з'явилися дані, що Siri початку озвучувати репліки з типовим російським акцентом, правда, сама по-російськи поки не говорить [12] . з відео видно, що вона не відповідає на запити, але повідомлення про помилку озвучені не стандартним голосом. Як було відмічено, даний тон був схожий на тон мовного помічника компанії Nuance, де зізналися, що Apple використовує їх технологію розпізнавання голосу [12] [13] . Таким чином, багато видань зійшлися на думці, що Apple починає тестувати свій сервіс російською мовою. 11 червня 2014 року на офіційному сайті Apple з'явилася вакансія розробника Siri російською мовою [14] .

В iOS 8 була додана російська диктування [15] , Тепер пристрої під управлінням iOS 8 можуть коректно розпізнати, записати і відтворити все сказане російською. Однак функція «Диктування» лише дозволяє вводити текст голосом замість набору на клавіатурі.

У iOS 8.3 Siri може говорити російською мовою.

Siri - це розробка Міжнародного центру штучного інтелекту SRI, є відгалуженням що фінансується Управлінням перспективних дослідницьких програм ( DARPA ), Описаного як, можливо, найбільший проект штучного інтелекту на сьогоднішній момент [16] . Для Siri Apple використовувала результат 40-річних досліджень «Центру Штучного Інтелекту» (відділу SRI International), що фінансується DARPA . Можна сказати, що Siri - вдосконалене CALO - Cognitive Agent that Learns and Organizes Program ( рус. програма - Пізнавальний Агент, який вчиться і організовує). Siri почала розроблятися в грудні 2007 року Дагом Кітлауссом ( CEO ), Адамом Чейером і Томом Ґрюбер, спільно з Норманом Винарская з SRI International .

13 жовтня 2008 року Siri отримала фінансування в розмірі $ 8,5 мільйона від Menlo Ventures і Morgenthaler Ventures [17] . В листопаді 2009 року група розробників отримала додаткове фінансування в розмірі $ 15,5 мільйона від тих же інвесторів, але в цей раз на чолі з гонконгських мільйонером чи Цзяченом (Лі Кхасіном) [18] . Даг Кітлаусс покинув пост CEO після того, як Apple запустила iPhone 4S [19] .

Siri - це дослідження, яке включає комбіновану роботу дослідницьких груп з Університету Карнегі - Меллон , Массачусетського Університету, Рочестерського Університету , Флоридського Інституту Пізнання Людини і Машини, Університету штату Орегон, Університету Південної Каліфорнії і Стенфордського Університету . Ця технологія пройшла величезну дорогу починаючи з діалогу і розуміння природної мови, машинного навчання , Очевидного і ймовірного міркування, онтології та подання знань, планування [20] .

Наукові дослідження [ правити | правити код ]

Основні технічні області Siri зосереджуються на діалоговому інтерфейсі, розпізнаванні контексту і сервісної делегації [21] .

розпізнавання мови Siri засноване на розробках голосових технологій компанії Nuance Communications [22] .

Дії та відповіді Siri засновані на взаємодії таких партнерів [23] як:

 • OpenTable , André Gayot , Citysearch , BooRah , Yelp Inc , Yahoo Local, Yandex , ReserveTravel і Localeze для ресторанів, ділових питань і дій;
 • Eventful , StubHub і LiveKick для різних подій і концертної інформації;
 • MovieTickets.com , Rotten Tomatoes і The New York Times для інформації про фільми та рецензіях на них;
 • True Knowledge [24] , Bing і WolframAlpha для фактичного відповіді на питання [25] ;
 • Yahoo Weather для інформації про погоду;
 • Bing , Yahoo , Google для веб-пошуку.

Siri вперше була запущена як додаток, доступне в App Store , в США . Додаток взаємодіяв з такими сервісами, як OpenTable [26] , Google Maps [27] , MovieTickets і TaxiMagic [28] . Використовуючи технологію голосового ідентифікації від Nuance Communications і їх партнерів, користувачі могли зарезервувати столики в ресторанах, купити квитки в кіно або викликати таксі, використовуючи природну мову для звернення до Siri. Siri була придбана Apple 28 квітня 2010 року [4] і цей додаток було вилучено з App Store і припинило своє існування 15 жовтня 2011 року [29] .

iPhone 4s [ правити | правити код ]

Siri була включена в програмне забезпечення iPhone 4S 4 жовтня 2011 року [30] . Siri передбачає діалогове взаємодія з багатьма додатками, включаючи нагадування, погоду, акції, передачу повідомлень, електронну пошту, календар, контакти, примітки, музику, годинник, веб-браузер і карти [3] . підтримується англійська ( США , Великобританія , Канада і Австралія ), німецький , японський і французьку мови [31] . Надалі були додані китайський , італійська , корейський , російська і іспанська мови .

iPhone 5 [ правити | правити код ]

З запуском нової версії iOS 6 [32] . Список нововведень:

 • Чи зможе рекомендувати ресторани , Фільми , А також бронювати квитки і столики.
 • Надавати інформації про спортивні ігри (рахунок, біографія, склад, матчі та т. Д.).
 • Відкривати додатки.
 • писати в Twitter , Facebook .
 • Давати маршрути по картах.
 • використовувати додаток Apple Store (Наприклад, команда «Buy iPhone 5 »).

iPhone 5s [ правити | правити код ]

З запуском iOS 7 . Список нововведень [ Джерело не вказано 1750 днів ]:

 • Абсолютно новий прозорий інтерфейс.
 • Можливість вибору між чоловічим і жіночим голосом.
 • Управління настройками пристрою ( «Включити Bluetooth »,« Збільшити яскравість »).
 • інтеграція Twitter і Вікіпедії .

Спочатку функціональність Siri в більшості країн була обмежена, так як карти і пошукова система Yelp були доступні тільки в межах США . Наприклад, в Великобританії на запит перерахувати місцеві фірми, прокласти маршрут або дати інформацію про рух Siri відповідала: «Я можу шукати фірми, карти і оглядати рух тільки в США і при використанні американської англійської. Жалкую про це" [33] . З виходом iOS 6 функціональність була значно розширена.

Інтеграція зі сторонніми додатками [ правити | правити код ]

Сторонні додатки можуть додавати до Siri функціональність за допомогою спеціального інтерфейсу API SiriKit (доступний з літа 2016 року) [34] .

Починаючи з 2016 року додаток Skype від транснаціональної корпорації Майкрософт розширює можливості по інтеграції з Siri, і тепер може відправляти повідомлення контактам Skype (раніше було доступно тільки ініціювання дзвінка) [35] . [ значимість факту? ]

Siri може бути налаштована на прийом запитів навіть при заблокованому телефоні. При такій настройці сторонні особи можуть використовувати чужий заблокований телефон для відправки СМС-повідомлень, в тому числі в сервіси СМС-банкінгу для отримання балансу рахунку власника телефону [36] або, в деяких випадках, навіть крадіжки невеликих сум грошей [37] .

У червні 2016 року Шон О'Кейн з Verge написав про майбутні великі оновлення iOS 10 з заголовком, в якому говориться, що «великі поновлення Siri не матимуть значення, якщо вони не зможуть зрозуміти своїх користувачів». О'Кейн писав, що «про те, що Apple не говорила про рішення найбільших і основних недоліків Siri: поганий рівень розпізнавання голосу, і навіть коли голос розпізнається правильно, Siri часто видає незграбні результати. І ці проблеми виглядають ще гірше, якщо врахувати, що зараз у Apple є повноправні конкуренти в цьому просторі: Amazon Alexa , Microsoft Cortana і помічник Google ». [38]

У жовтні 2016 року Bloomberg повідомив, що Apple планує об'єднати команди по розробці хмарних сервісів, в тому числі і ресурси, спрямовані на поліпшення обробки запитів Siri, хоча черговий звіт The Verge в червні 2017 ще раз назвав голосового помічника Siri «поганим». [39]

У червні 2017 року The Wall Street Journal опублікував розлогий звіт про передбачуване відсутності інновацій Apple з Siri після просування конкурентів в області голосових асистентів. Посилаючись на оголошення про те, що Amazon Alexa змусила «підняти на сходинку» рівень занепокоєння працівників Apple, журнал написав, що «Сьогодні Apple грає в догонялки в категорії продукту, яку вона винайшла, все більше переймаючись тим, що втратив деякі зі своїх інноваційних переваг ». У звіті наводяться основні причини, такі як відсутність приоритизации конфіденційності користувачів, в тому числі випадкові шестимісячні пошукові запити Siri, в той час як Google і Amazon зберігають всі дані до тих пір, поки користувач сам не видалить непотрібну інформацію; також відзначаються деякі конфлікти між керівництвом Apple і деякими співробітниками. Apple відмовилася коментувати звіт, в той час як Едді Кью сказав, що «Apple часто використовує загальні дані, а не призначені для користувача дані для навчання своїх систем, і не має можливості поліпшити продуктивність Siri для окремих користувачів з інформацією, що зберігається на їх iPhone ». [40] [41]

 1. Apple - Siri - Frequently Asked Questions (неопр.). Apple Inc. (4 жовтня 2011). Дата звернення 23 грудня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 2. Ferra.ru - iOS 6 принесе Siri на iPad, офіційно , Ferra.ru, 2012-06-11
 3. 1 2 iPhone 4S - Ask Siri to help you get things done (неопр.). Apple. Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 4. 1 2 April 28, 2010 року. BREAKING NEWS: Siri bought by Apple (неопр.). Scobleizer.com (28 квітня 2010). Дата обігу 5 жовтня 2011 року.
 5. Timothy Hay. Siri Inc. Launches 'Do Engine' Application For iPhone (неопр.). Dow Jones Newswire (5 лютого 2010). Дата обігу 9 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 6. Darren Murph. "IPhone 4S hands-on! (неопр.). Engadget (4 жовтня 2011). Дата обігу 9 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 7. Iphonestuffs4u.com
 8. Jake Smith. Apple confirms Siri is not coming to any other devices as of now | 9to5Mac | Apple Intelligence (неопр.). 9to5Mac (8 листопада 2011). Дата звернення 23 листопада 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 9. Розкрито ім'я озвучив Siri актриси
 10. Language Support , (Англ.)
 11. Siri починає вчити російську мову | Новини iOS на Appleinsider.ru
 12. 1 2 Російський акцент Siri в iOS 7
 13. Nuance: Голосовий помічник Siri використовує нашу технологію | MacDigger - Новини зі світу Apple
 14. Siri Language Engineer (Cloud Services Localization) - Russian
 15. Найважливіші зміни в iOS 8
 16. 02-05 link rot (неопр.) (Недоступна посилання). Дата обігу 5 лютого 2010 року. Читальний зал 8 лютого 2010 року.
 17. Lardinois, Frederic Semantic Stealth Startup Siri Raises $ 8.5 Million (неопр.). Readwriteweb.com (13 жовтня 2008). Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 18. A Personal Assistant on Your iPhone
 19. Siri co-founder leaves Apple following iPhone 4S launch (неопр.). AppleInsider (24 жовтня 2011). Дата звернення 31 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 20. Why is Siri important (неопр.). Brian Roemmele (10 жовтня 2011). Дата звернення 29 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 21. What is Siri? Apple's iPhone 4S assistant explained (Англ.) (October 5, 2011). Дата звернення 23 листопада 2011 року. Читальний зал 18 квітня 2013 року.
 22. posted on October 5th, 2011 року. Siri, Do You Use Nuance Technology? Siri: I'm Sorry, I Can not Answer That. (неопр.). TechCrunch (5 жовтня 2011). Дата звернення 14 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 23. Siri Partners page Читальний зал 3 вересня 2011 року.
 24. True Knowledge partners with Siri (неопр.). Blog.trueknowledge.com (10 серпня 2009). Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 25. Apple Siri (неопр.). Apple.com. Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 26. Siri Personal Assistant: A Voice App That Lets You Speak to OpenTable (неопр.). OpenTable date = 2010-02-19. Дата звернення 23 грудня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 27. Siri for iPhone is like the proverbial Genie in a bottle (неопр.). TUAW (5 лютого 2010). Дата звернення 23 грудня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 28. Siri iPhone App Uses Speech-Recognition Technology To Organize Your Social Life (неопр.). Gizmodo (5 лютого 2010). Дата звернення 23 грудня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 29. The Original Siri App Gets Pulled From The App Store, Servers To Be Killed (неопр.). TechCrunch (4 жовтня 2011). Дата звернення 23 грудня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 30. Apple. Apple iPhone 4S event: as it happened (неопр.). Telegraph (31 травня 2011). Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 31. Viticci, Federico Apple Officially Unveils Siri Voice Assistant - Supports English, French and German (неопр.). Macstories.net (27 вересня 2011). Дата обігу 5 жовтня 2011 року. Читальний зал 31 серпня 2012 року.
 32. iOS 6: що нового в операційній системі iPhone і iPad Читальний зал 16 вересня 2012 року.
 33. Siri functionality limited outside US, but Apple promises updates in 2012
 34. Apple is finally opening a Siri API to developers (Англ.), Venturebeat (JUNE 13, 2016). Дата звернення 31 жовтня 2016.
 35. Siri тепер може відправляти повідомлення контактам Skype , 3DNews - Daily Digital Digest. Дата звернення 31 жовтня 2016.
 36. Siri now checks your bank balance (Англ.), Electricpig.co.uk (October 21, 2011). Дата звернення 19 жовтня 2016.
 37. Банки визнали можливість крадіжки грошей з допомогою Siri , РБК (19 жовтня 2016). Дата звернення 19 жовтня 2016.
 38. O'Kane, Sean Siri's big upgrades will not matter if it can not understand its users (неопр.). The Verge . Vox Media (June 14, 2016). Дата обігу 10 червня 2017.
 39. O'Kane, Sean Apple still has not fixed Siri's biggest problem (неопр.). The Verge . Vox Media (June 7 2017). Дата обігу 10 червня 2017.
 40. Mickle, Tripp 'I'm Not Sure I Understand'-How Apple's Siri Lost Her Mojo (неопр.). The Wall Street Journal . Dow Jones & Company (June 7 2017). Дата обігу 10 червня 2017. (без передплати)
 41. Hardwick, Tim Apple's Concern With User Privacy Reportedly Stifling Siri Development (неопр.). MacRumors (June 8 2017). Дата обігу 10 червня 2017.

Значимість факту?
Siri, Do You Use Nuance Technology?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения