Що таке Bios. Як перепрошити bios. Як зайти в біос

BIOS це скорочення, від Basic Input Output System, що в перекладі з англосаксонського значить Базова система введення-виведення. Головне завдання BIOS, забезпечувати правильне функціонування апаратної частини комп'ютера або ноутбука, під управлінням операційної системи. BIOS це комплект функціональних мікропрограм, що знаходяться в спеціалізованій мікросхемі незалежній пам'яті CMOS. Мікросхема CMOS знаходиться на материнській платі і має ультра низьке енергоспоживання. Харчується вона від автономного джерела живлення батарейки, також розміщеної на материнській платі комп'ютера

Мікро програми BIOS створюють всього лише кількох спеціалізуються на цьому фірм, такі як Award, AMI, Phoenix, AST і IBM. Візуальне відображення BIOS ми можемо спостерігати в момент включення комп'ютера до початку процесу старту операційної системи. Це разлічновие текстові повідомлення англійською, а іноді в поєднанні з кольоровими вставками. Одна з головних функцій BIOS тестування комп'ютера в момент подачі живлення або як кажуть комп'ютерні фахівці POST (Power.On Self Test). POST стартує відразу після включення живлення. В процесі тесту при фіксації помилок і неполадок видаються на дисплей попередження BIOS, звукові сигнали і спеціальні коди в порт 80h (POST коди).

В процесі тесту при фіксації помилок і неполадок видаються на дисплей попередження BIOS, звукові сигнали і спеціальні коди в порт 80h (POST коди)

Якщо при тестуванні комп'ютерного заліза проблем не виявлено, то звучить одноразовий звуковий сигнал і починається процес старту операційної системи. Звукові сигнали BIOS у кожного концерну свої. Коди помилок виявлені при тестуванні можна виявити за допомогою спеціальних пристроїв POST карт, які вставляються в слоти PCI материнських плат системних блоків або в ноутбуки з роз'ємом mini PCI. На деяких просунутих материнських платах є свої індикатори, що відображають POST коди. У комп'ютерах і ноутбуках можна коригувати і змінювати невелику частину налаштувань за допомогою вбудованої утиліти BIOS SETUP. Для того щоб її запустити потрібно на початку завантаження натиснути певне поєднання клавіш. Найчастіше це Del або F2, іноді F10.

Найчастіше це Del або F2, іноді F10

Самовільний скид биос

У батарейок, що живлять CMOS BIOS, ресурс не вічний. Працюють вони пріблbзітельно від 2 до 5 років.

Першим симптомом говорить про те, що пора замінити батарейку, є отстованіе системного часу після виключення комп'ютера, далі гірше довільно скидається CMOS SETUP в початкові установки при кожному відключенні від мережі.

Як було вище сказано, таке погану поведінку комп'ютера пов'язане з істотним зниженням рівня напруги батарейки, що живиться від BIOS. У нормальному стані напруга на батарейці має бути трохи вище трьох Вольт, поміряти напругу можна мультиметром, а якщо у вас його немає, то напевно простіше відразу її замінити. Тим часом самому замінити батарейку в комп'ютері зможе майже будь-який користувачів, хочете дізнатися як дивіться відео керівництво.

Звукові сигнали BIOS

Якщо сигналів немає, то динамік зламаний або не підключений до материнської плати системний динамік або проблеми з блоком живлення або материнської плати. Сьогодні нові материнські плати перестали комплектуватися динаміки, тому рекомендую його знайти і підключити самостійно

Розшифровка звукових сигналів AWARD BIOS:

Безперервний сигнал. Проблеми харчування або материнської плати.
1 короткий сигнал. Тест POST пройшов успішно, без помилок.
2 коротких. Виявлено помилки в налаштуваннях BIOS або дрібні апаратні проблеми. На екрані з'являється повідомлення зайти в Setup BIOS і зробити налаштування або продовжити роботу з настройками за замовчуванням. Можуть бути погані контакти в місцях з'єднання шлейфів приводів і жорстких дисків.
3 довгих. Помилка контролера клавіатури. Посмикати роз'єм клавіатури, при відключеному харчуванні відключити і включити його знову.
1 довгий і 1 короткий - Проблеми з оперативною пам'яттю (ОЗУ) або материнською платою.
1 довгий і 2 коротких - Система не може побачити відеокарту. Можна спробувати витягти і знову вставити його, а також перевірити кабель підключення монітора.
1 довгий і 3 коротких - Те ж що і попереднє або НЕ может знайти клавіатуру.
1 довгий і 9 коротких - Пошкодження даних або самої мікросхеми BIOS.
Довгі повторювані сигнали - Проблеми з ОЗУ. Можливо нещільно вставлені модулі пам'яті або несправний модуль пам'яті.
Короткі повторюються сигнали - Проблеми харчування процесора. Можливо несправний блок живлення або материнська плата.

Звукові сигнали AMI BIOS:

1 довгий - Тест POST пройдено. Помилок не виявлено.
1 короткий - Несправний один або кілька модулів ОЗУ або проблеми в материнській платі.
2 коротких - Помилка ОЗУ на парність. Несправний модуль. Пил, бруд. Неправильний монтаж.
3 коротких - Чи не пройдений тест перших 64 Кб ОЗУ.
4 коротких - Збій системного таймера.
5 коротких - Помилка опитування процесора. Можливо, неправильні настройки BIOS або неправильно виставлені перемички на материн.
6 коротких - Проблеми контролера клавіатури. Несправність на материнській платі.
7 коротких - Помилки материнської плати. Проблеми з перериваннями.
8 коротких - помилки відеопам'яті.
9 коротких - помилки контрольної суми при перевірці даних BIOS.
10 коротких - помилка читання CMOS-пам'яті.
11 коротких - Проблеми в кеш-пам'яті.
1 довгий і два коротких - немає відеокарти, поганий контакт або вихід з ладу останньої.
1 довгий і три коротких - Теж.
1 довгий + 8 коротких - Несправна відеокарта.

Розшифровка звукових сигналів Phoenix BIOS:

1-1-3 - Помилка запису / читання даних CMOS.
1-1-4 - Помилка контрольної суми вмісту мікросхеми BIOS.
1-2-1 - Несправна материнська плата.
1-2-2 - Помилка ініціалізації контролера DMA.
1-2-3 - Помилка при спробі читання / запису в один з каналів DMA.
1-3-1 - Помилка регенерації оперативної пам'яті.
1-3-3 - Помилка при тестуванні перших 64 Кб оперативної пам'яті.
1-3-4 - Аналогічно до попереднього.
1-4-1 - Несправна материнська плата.
1-4-2 - Помилка тестування оперативної пам'яті.
1-4-3 - Помилка системного таймера.
1-4-4 - Помилка звернення до порту вводу / виводу.
3-1-1 - Помилка ініціалізації другого каналу DMA.
3-1-2 - Помилка ініціалізації першого каналу DMA.
3-1-4 - Несправна материнська плата.
3-2-4 - Помилка контролера клавіатури.
3-3-4 - Помилка тестування відеопам'яті.
4-2-1 - Помилка системного таймера.
4-2-3 - Помилка лінії A20. Несправний контролер клавіатури.
4-2-4 - Помилка при роботі в захищеному режимі. Можливо, несправний центральний процесор.
4-3-1 - Помилка при тестуванні оперативної пам'яті.
4-3-4 - Помилка годин реального часу.
4-4-1 - Помилка тестування послідовного порту. Може бути викликана пристроєм, що використовують даний порт.
4-4-2 - Помилка при тестуванні паралельного порту
4-4-3 - Помилка при тестуванні математичного співпроцесора.

Звукові сигнали IBM BIOS

Звукові сигнали IBM BIOS

Секрети перепрошивки БІОС

У цьому розділі я хочу розповісти про те, як перепрошити біос на материнській платі комп'ютера або ноутбука. Питання про перепрошивке биоса піднімається не дуже часто, але іноді це - єдиний метод здатний відновити ваш неробочий ноутбук.

Перед перепрошивкой биоса потрібно обов'язково спробувати скинути його налаштування, іноді це допомагає, але не завжди. Детальніше читайте в статті " Як скинути настройки біоса ".

Взагалі, на сучасних комп'ютерах і ноутбуках алгоритм перепрошивки біоса зводиться до того, що образ програми биоса зберігається в CMOS мікросхемі на материнській платі. Мікросхема, є ніщо інше як, флеш-пам'ять в яку записується код і зберігаються всі налаштування. Бувають такі випадки, коли перепрошити біос материнської плати потрібно не тому, що ноутбук не працює, а через з «сирого» микрокода.

Можна перепрошити біос з під Windows або DOS або ж з самого bios-а.

Під час оновлення біоса слід бути дуже уважним і обережні. Якщо дані в CMOS пам'яті будуть пошкоджені, відновити BIOS можна буде тільки за допомогою "програматора". Хоча, виробники страхують користувача і встановлюють на плату відразу дві мікросхеми биос, тобто «Dual BIOS». І при невдалій прошивці БІОС відновиться з резервної мікросхеми самостійно. На екрані з'явиться повідомлення з помилкою і запит на відновлення биома з резервної копії.

Розглянемо практичний приклад перепрошивки біоса на прикладі ноутбука на екрані якого ми бачимо наступне повідомлення:

Розглянемо практичний приклад перепрошивки біоса на прикладі ноутбука на екрані якого ми бачимо наступне повідомлення:

Для того, щоб перепрошити біос нам знадобиться системна дискета. Її можна створити, в Windows XP або ж завантажити з невелику програмку, з її завантажувальним чином. Так як дисковода щас майже ні у кого немає, необхідно використовувати його USB аналог.

Для того щоб перепрошити біос на материнській платі нам потрібно всього два файли, які ми додаємо до файлів, на завантажувальної дискеті. Це - сам образ прошивки BIOS (зазвичай він має розширення "bin") і - флешер (невелика програмка з розширенням "exe"). Флешер потрібно для запису bin файлу нового bios в cmos мікросхему.

У кожної версії коду - свій флешер, його можна завжди знайти на сайті виробника. Після запуску флешер, прописуємо ть або вибираємо повна назва файлу прошивки разом з розширенням. Наприклад: ami8d10007.bin, після цього підтвердіть перепрошивку bios. Сподіваюся вам пощастить.

Деякі материнські плати дозволять перепрошивати Биос, прямо з під биоса:

Також для перепрошивки або створення резервної копії підійде утиліта Q-Flash », яка встановлюється виробником в сам біос. При цьому образ биоса можна записати на CD-Rom або USB "флешку".

Перепрошити біос можна і з під Віндоус. В даному випадку сам bios і флешер "упаковані" в один файл з розширенням "exe" і ми тільки запускаємо його. Всі версії біоса намагайтеся брати тільки на сайтах виробників.

Якщо ж прошивка биос не вдалася, тягнемо ноутбук в сервісний центр або використовуємо програматор, на фотке нижче представлений USB Willem EPROM Programmer BIOS, придбати його можна в китайських інтернет магазинах, причому його ціна може бути навіть дешевше оплати послуг сервісного центру.

Якщо у вас з'явилося бажання розібратися з биосом, куди більш докладніше, пропоную вам завантажити для ознайомлення наступну добірку літератури:

Якщо у вас з'явилося бажання розібратися з биосом, куди більш докладніше, пропоную вам завантажити для ознайомлення наступну добірку літератури:

Скидання БІОС

Дуже часто фактором нестабільної роботи комп'ютера або ноутбука, аж до відмови запускатися є помилки настройка BIOS. Також може вийде неприємна ситуація, коли забутий пароль на вхід в BIOS SETUP або на запуск операційної системи. У таких неприємних ситуаціях можна і потрібно повернутися до початкових налаштувань або скинути BIOS в налаштування за замовчуванням. Ще таку процедуру фахівці називають «обнуленням» налаштувань.

Підбірка статей, інструкцій і книг про БІОС

Оптимізація BIOS. Повний довідник по всіх параметрах BIOS і їх налаштувань. Що таке BIOS, які його типи існують, як отримати доступ до нього і як можна оновлювати біос. Крім того, розповідається про типові неполадки в роботі BIOS, які можуть спровокувати проблему, що ваш ноутбук або комп'ютер перестануть завантажується, або виникнуть різні помилки в BIOS. Як усунути цю проблему? І навіть розглянуто докладний опис завантаження BIOS у флеш-пам'ять. Також ви навчитеся розуміти і застосовувати різні функції і особливості BIOS, дізнаєтеся, як оптимізувати його.

Тонка настройка комп'ютера за допомогою BIOS. Як розібратися в настройках комп'ютера, як не піддатися паніки серед численних параметрів BIOS, як домогтися оптимальної продуктивність комп'ютера, при стабільності його роботи, як правильно розігнати комп'ютер і навіщо це треба - про все це ви прочитаєте в даному збірнику. Система BIOS багатьом простим людям здається незрозумілою, але завдяки цій добірки ви швидко перетворитеся на просунутого користувача

1000 і 1 секрет BIOS по тонкій настройці, вирішенню проблем і оптимізації роботи комп'ютера. Даний збірник являє собою відмінне керівництво по BIOS, що відрізняється повним комплектом розглянутих налаштувань і величезній кількості корисних практичних рекомендацій щодо їх зміни. При цьому детально розповідається, чому та чи інша настройка впливає на роботу того чи іншого вузла комп'ютера і ноутбука. Описано всі найостанніші версії BIOS, розраховані на найновіші пристрої (відеокарти PCI-Express, багатоядерні процесори, оперативна пам'ять DDR3 і т.д.)

BIOS Setup. Налаштування, оптимізація і розгін комп'ютера. У цьому посібнику ви знайдете докладні інструкції, по використанню численних налаштувань комп'ютера, які можуть бути зроблені з утиліти BIOS Setup. Розглядаються об'єкти і цілі настройки, вплив параметра, що набудовує на роботу ноутбука, механізм, за допомогою якого можуть змінюватися параметри, способи оцінки отриманих результатів.

Налаштування BIOS. Читачеві відкриється докладний опис BIOS і всіх його численних параметрів. При цьому розглянуті різні версії BIOS від всіх відомих виробників. Описано всі налаштування BIOS і дані поради щодо вибору потрібних і виправданих значень. Наводяться результати тестування, в тому числі в графічній формі. Цілий розділ описує помилки і способи їх виправлення, а завершує книгу докладний посібник з перепрошивки BIOS

BIOS на 100%. У цьому виданні докладно описані принципи роботи і параметри базової системи введення-виведення BIOS. Розглянуто прийоми конфігурації і витонченою настройки, діагностики і розгону комп'ютера за допомогою змін параметрів BIOS. Дано безліч практичних порад для поліпшення роботи системи та усунення можливих неполадок

Дано безліч практичних порад для поліпшення роботи системи та усунення можливих неполадок

Налаштування Award bios

У цій статті описані майже всі можливі настройки параметрів SETUP BIOS фірми AWARD. У биосе певної материнської плати ноутбука деяких з розглянутих параметрів може і не бути, а одні і ті ж параметри виконуваних функцій і завдань можуть мати іноді різні назви. Тому при настройках биос не забувайте трохи думати.

Як усунути цю проблему?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения