Що таке SEO-просування або пошукова оптимізація сайту?

 1. визначення поняття
 2. Навіщо потрібно SEO?
 3. Види SEO-оптимізації
 4. Біла оптимізація
 5. сіра оптимізація
 6. Чорна оптимізація
 7. Зовнішня і внутрішня оптимізація
 8. Як довго осягати цю науку і важко навчитися?
 9. Чи можна створити сайт і не вивчати SEO?
 10. висновок

Ця стаття призначена для новачків, які зовсім не знають, що таке SEO або пошукова оптимізація сайтів. Коли людина починає думати про заробіток в інтернеті на своєму сайті (або просто про його створення), то подібні абревіатури часто лякають. Він починає шукати інформацію в пошукових системах, отримує купу результатів, однак зрозуміти все це відразу дуже важко. У цій статті я постараюся максимально докладно і просто розповісти, що таке SEO, навіщо воно потрібно і як довго цьому вчитися.

визначення поняття

SEO - Search Engine Optimization. Перекладається як «пошукова оптимізація». Людина, яка займається SEO, називається оптимізатор. Якщо говорити докладніше, то SEO - цілий комплекс заходів, які потрібні для підвищення сторінок вашого сайту в результатах пошукової видачі по певних запитах. Звучить складно? Ні, нічого складного тут немає, потрібно лише трохи зрозуміти, як працюють пошукові системи. Подивіться на видачу:

Зверніть увагу, що «Яндекс» знайшов 79 млн результатів. Для відповіді на запит йому потрібно визначити самі відповідні (релевантні) сторінки. В даному випадку результат 100%, перші три позиції в пошуковій видачі точно відповідають на поставлене запитання. А тепер відкриємо 25-ю сторінку видачі і побачимо:

Перші три результати в даному випадку не відповідають на наш запит (мультфільм, стаття про плани Росії, загальна стаття про космічні польоти). Тому вони і знаходяться на 25-й сторінці видачі. Ось для цього і потрібно SEO. Якщо ви пишете статтю під назвою «Перший політ на Місяць», то вона повинна бути на перших місцях видачі, так як відповідає на запит користувача. Як мінімум потрібно вживати ключові слова , Які допоможуть зрозуміти пошуковим системам, про що йде мова в статті.

Але мало просто написати матеріал, потрібна саме SEO-оптимізація. До слова сказати, в статті «Вікіпедії» словосполучення «Перший політ на Місяць» не вживається жодного разу, однак вона знаходиться на першому місці. Чому? А ось тут вступають в справу SEO-фактори, про які я детально розповім нижче. У випадку з «Вікіпедією» це, перш за все, величезний траст (репутація) сайту, а також велика кількість посилань з інших ресурсів на цю статтю.

Навіщо потрібно SEO?

Підвищення позицій сайту дає більше відвідувачів - це головна мета. Навіть якщо людина створює сайт, не думаючи про заробіток, він все одно робить його для людей, які повинні його якось знайти. Якщо повністю нехтувати SEO, то відвідувачів можна чекати дуже довго, буде їх дуже мало або не буде взагалі.

Не знаючи основ SEO, ви можете зробити критичні помилки, в результаті чого ваш сайт потрапить під фільтри пошукових систем і його подальший розвиток без усунення «косяків» буде безглуздим. Детальніше про фільтрах пошукових систем я писав в цій статті.

Ви можете не бути крутим фахівцем, але основи потрібно знати обов'язково. Якщо говорити аналогіями, то не обов'язково вміти писати гарні вірші, але вже читати вміти потрібно.

Види SEO-оптимізації

Традиційно методи SEO-оптимізації поділяють на три види. Я розповім про них, так як це потрібно знати, але зауважу, що поділ умовний, а пошукові системи часто змінюють свої алгоритми і правила, тому те, що було в одній категорії, завтра може виявитися зовсім в інший.

Біла оптимізація

В цьому випадку оптимізатор дотримується всіх правила і вимоги пошукових систем . Він не намагається штучно вплинути на їх алгоритми, а користується тільки офіційно рекомендованими способами просування. В принципі, будь-який сайт сьогодні повинен бути саме в площині білої оптимізації.

сіра оптимізація

Тут використовуються методи, які можуть вплинути на позиції сайту в пошукових системах, але їх застосування не рекомендується (але не забороняється). В чому різниця? Її дуже просто пояснити на конкретному прикладі. Колись давно, якщо на сторінці було дуже багато ключових слів, то вона займала перші місця у видачі. Сьогодні це вважається переспамом і за це карають. Пошукові системи не забороняють оптимізуватися ключові слова, але рекомендують не зловживати їхньою кількістю.

Говорячи простою мовою, сіра оптимізація сьогодні - це часто робота «на грані», можна отримати покарання, а можна і не отримати. Наприклад, зовнішні посилання все ще потрібні для просування, але ось отримати їх природним шляхом дуже важко, тому їх купують.

Чорна оптимізація

дорвеи , Клоакинг і інші подібні методи - все це чорна оптимізація, яка в кінцевому рахунку завжди веде до бану сайту в пошукових системах. Дорвеи - автоматично згенеровані сайти з бредоконтентом, клоакинг - підміна сторінок, коли користувачеві показують одне, а пошуковому роботу зовсім інше. Вам про ці способи і інших способах чорної оптимізації знати не потрібно, так як хоча за допомогою цього і заробляють гроші, але я навмисно обходжу такі теми стороною.

Новачкам я рекомендую працювати тільки з білою оптимізацією. Методи, які відносяться до сірої, також необхідні, але використовувати їх потрібно обережно і з розумом. А для цього треба мати досвід, якого як раз у новачків і немає. Наприклад, накупивши поганих посилань, ви запросто «вб'єте» свій сайт і в Google, і в «Яндексі».

Зовнішня і внутрішня оптимізація

Оптимізацію розділяють на зовнішню і внутрішню. На позиції сайту впливають як зовнішні фактори (посилання з інших ресурсів), так і внутрішні, яких дуже багато. Детальніше можна прочитати в цих статтях:

Новачкам потрібно знати, що немає одного фактора, який найсильніше впливає на позиції сайту в пошукових системах. Тільки сукупність факторів забезпечує хороші результати. Тобто, якщо у вас на сайті статті дуже поганої якості, то ніякі зовнішні посилання, внутрішня перелінковка і т.д. не допоможуть вам обійти конкурентів. З іншого боку, відмінні статті також самі по собі не гарантують хороших результатів, якщо все погано з іншими факторами.

За посиланнями, які я залишив вище, ви зможете детально дізнатися про всі важливі фактори SEO-оптимізації. Ці знання є основою в просуванні сайту , Свого роду фундаментом, який потрібно обов'язково знати. Якщо говорити аналогіями, то на поганому фундаменті будинок побудувати можна, але ось стояти він буде недовго і може обрушитися в будь-який момент. А розбирати будинок і будувати заново - дуже клопітно і дорого. Це відноситься і до сайтів - краще відразу робити все нехай не ідеально, але без великої кількості помилок.

Як довго осягати цю науку і важко навчитися?

Навчання основам SEO займе не надто багато часу, але ось із застосуванням знань на практиці часто виникають певні складнощі. Цьому є кілька пояснень. По-перше, не всім вдається швидко засвоїти такий великий пласт знань. По-друге, алгоритми пошукових систем часто змінюються, тому багато новачків читають застарілі статті, в яких можуть міститися невірні, а часто і шкідливі поради.

Крім того, SEO - це не тільки фундаментальні знання, які доступні для всіх, але і власні напрацювання, якими мало хто ділиться. Пошукове просування для досвідченого фахівця - це не тільки дотримання певних алгоритмів, але і власні експерименти. Ніхто точно не знає формул, за якими пошукові системи вибудовують видачу, а експерименти допомагають в результаті отримувати кращі результати.

Для новачка зазвичай головна складність полягає в тому, що просування сайту займає багато часу. Багато хто робить гарні сайти, але через кілька місяців закидають їх, не бачачи відчутних результатів. На ділі потрібно було просто почекати, так як на молодий сайт можна отримати багато трафіку (бувають винятки, але це окрема розмова).

Крім знань в будь-якому випадку необхідний власний досвід, який можна отримати тільки з часом. Саме досвід в пошуковій оптимізації дозволить створювати успішні проекти, які будуть досить швидко отримувати хороші позиції в пошукових системах. І, що найважливіше, робити це гарантовано. Тільки на чужих рекомендаціях не можна вивчити SEO - приведу простий приклад.

У Рунеті можна знайти безліч порад про те, як правильно писати статті з точки зору SEO. Дається різна інформація щодо щільності ключових слів в тексті, але правда в тому, що єдино вірною і оптимальної цифри просто не існує. Правильне рішення в даному випадку - подивитися щільність ключових слів у конкурентів в пошуковій видачі і вивести середній показник.

Просто свого часу багато начиталися рад на кшталт «Статті повинні бути розміром 2000-2500 знаків, щільність ключових слів - 4-5%», і інтернет заполонили сайти з подібним вмістом. Але це давно не працює, немає оптимального процентного співвідношення ключових слів, немає і оптимального розміру для статті. І подібних дрібниць (насправді, це не дрібниці) в SEO дуже багато. Про них неможливо розповісти в одній статті, та й вивчити їх швидко теж.

Про них неможливо розповісти в одній статті, та й вивчити їх швидко теж

Чи можна створити сайт і не вивчати SEO?

Очевидно, що власникам власного бізнесу абсолютно не потрібно знати SEO, вони наймають фахівців. Якщо ви створюєте інтернет-магазин або будь-який інший бізнес в інтернеті , То і в цьому випадку вигідніше і простіше найняти професійного оптимізатора.

Ну а якщо ви робите сайт для заробітку або просто невеликий проект для себе, то в цьому випадку знання SEO вам абсолютно точно будуть потрібні, хоча б початкові, оскільки наймати оптимізатора буде просто невигідним. У тому випадку, якщо з вашим сайтом щось не так, має сенс замовити його аудит, який виявить критичні помилки.

Без початкових знань в SEO робити сайт не має ніякого сенсу. Можливо, ви і досягнете якихось результатів, але в будь-якому випадку, вони будуть непорівнянні з тим часом і зусиллями, які ви витратите на створення свого сайту. Мені іноді трапляються дуже цікаві ресурси в різних тематиках, які дійсно корисні і гарні. Але у них зовсім невелика відвідуваність, просто тому, що їх власники не знають базових речей в оптимізації сайтів. Не варто повторювати їх помилок.

висновок

SEO необхідно не всім сайтам, є велика кількість ресурсів, які прекрасно існують без пошукової оптимізації. Але вони здебільшого є досить специфічними і створені для людей. Взагалі, пошукові системи давно рекомендують при створенні сайтів думати саме про користувачів. Останнім часом це особливо актуально, так як одним з найважливіших чинників стає якраз поведінку користувачів . У цій парадигмі, сайт повинен задовольняти інтереси користувачів.

Проте, «класичне» SEO все ще не втрачає своєї актуальності і ще дуже довго не втратить. Якщо ви розраховуєте отримувати відвідувачів з пошукових систем, необхідно грати за їхніми правилами, які повинен знати кожен.

Чи можна створити сайт і не вивчати SEO?
Звучить складно?
Чому?
Навіщо потрібно SEO?
В чому різниця?
Як довго осягати цю науку і важко навчитися?
Чи можна створити сайт і не вивчати SEO?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения