Теги для SEO: які мають значення, які

 1. тег Title
 2. Мета опису
 3. Теги Н1 - Н6
 4. Курсив / жирний
 5. тег Keywords
 6. ALT для зображень
 7. По мотивам SEL

Автор: Юлія Федотова

«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
Чи впливають теги на позиції сайту у видачі? Чи враховують пошукові алгоритми інформацію з тегів для ранжирування сайтів? Які теги впливають на призначений для користувача досвід і як. »

Алгоритми ранжирування поступово відходять від чисто технічних факторів. Дедалі більшої ваги набувають такі характеристики сторінки як якість, релевантність, юзабіліті. У минулому теги чинили сильний вплив на ранжування. Зараз же вплив тегів на ранжирування сторінки - тема розпалених суперечок. Розбираємося, які теги зжили себе, а які критично важливі для сайту в пошуку.

Для розглянемо функцію кожного тега і вплив на юзабіліті і пошукову видимість сторінки.

Вплив всіх тегів змінилося. З тим, як удосконалюються пошукові алгоритми і їх здатність обробляти інформацію, теги втратили можливість маніпулювати релевантність сайту. З іншого боку нові теги, нові способи організації та структурування інформації на сторінках увійшли в гру. Змінивши підхід до використання тегів, можна досягти дуже цікавих результатів в оптимізації і просуванні проекту.

тег Title

тег Title визначає заголовок сторінки, не є частиною документа, не відображається безпосередньо на сторінці. Допускається тільки один тег на сторінці. Інформація з тега зазвичай відображається клікабельно рядком у видачі.

Тег Title повідомляє користувачеві головну тему сторінки. Тег Title втратив колишній вплив на ранжирування сторінки через часту переоптімізаціі і використання тега в якості контейнера для ключових слів. Проте, правильно складений тег, відповідний темі сторінки.

Інформація з тега Title - перше, що бачить користувач у видачі. Її відповідність пошуковому запиту, логіка, цінність - чинники, що підвищують ймовірність переходу з видачі. А CTR залишається доведеним чинником ранжирування в Google.

Дослідження SEMRush доводить, що 35% сайтів, ранжируваних в ТОПі по високочастотним запитам, не використовують ключові слова в заголовках. Це зайвий раз доводить, що алгоритми Google розуміють значення слів і контекст, зіставляючи зміст запиту, заголовка і документа.

Це зайвий раз доводить, що алгоритми Google розуміють значення слів і контекст, зіставляючи зміст запиту, заголовка і документа

Проведемо простий експеримент. Видача на запит «як розбудити орхідею» показує сайти, в заголовках яких не міститься пряме входження ключа.

Видача на запит «як розбудити орхідею» показує сайти, в заголовках яких не міститься пряме входження ключа

рекомендації:

 • Заголовок сторінки повинен бути унікальним в рамках одного сайту, чітко відображати суть і мету сторінки.
 • Щоб заголовок відображався у видачі повністю, його довжина не повинна перевищувати 60 символів.
 • Краще починати заголовок з природного входження ключового слова.
 • Використовуйте бренд, назва компанії в заголовку.

Мета опису

вміст тега Description часто використовується пошуковими алгоритмами для формування сниппета - короткого опису сайту у видачі. Якщо тег відсутній на сторінці або алгоритм вважатиме його неякісним, нерелевантних, невідповідним для даного конкретного показу, то опис згенерує з контенту сторінки.

Метаописів не є прямим фактором ранжирування, тобто оптимізуючи опис з SEO-метою помітити прямий вплив навряд чи вдасться.

Проте, метаописів грає ключову роль в залученні користувача і визначає успіх взаємодії.

 • Метаописів становить більшу частину сниппета сайту в пошуковій видачі. Правильний релевантний текст опису привертає користувача і мотивує його перейти на сайт. Таким чином, підвищується CTR.
 • Метаописів здатне знизити рівень відмов, якщо дає чітке уточнення, яке саме рішення пропонує сторінка за запитом користувача.

Основна проблема в тому, що веб-майстер може задати тільки одне метаописів для сторінки, тоді як пошук відображає одну і ту вже сторінку по сотням призначених для користувача запитів. Неможливо в одному короткому уривку тексту використовувати всі ключові слова і зробити його максимально релевантним для користувача запитів. У такій ситуації бачиться лише єдино правильне рішення: чітко описати сторінку найбільш простою мовою, а далі довіритися алгоритмам.

Ви можете створювати метаописания будь-якої довжини, Google же відобразить лише уривок в районі 160 символів. У грудня 2017 Google проводив експеримент з допустимим обсягом опису , Коли у видачі з'явилися сніпети до 380 символів довжиною незалежно від типу запиту (інформаційний, транзакційний, комерційний).
Рекомендації щодо оптимізації метаописания:

 • Створюйте унікальних в рамках одного сайту опису сторінки. Чітко вказуйте, яку інформацію користувач знайде на сторінці.
 • Головне вказуйте на початку опису. Не дивлячись на довжину, Google відобразить перші 160 символів з пробілами.
 • Використовуйте головне ключове слово в описі. Те саме, яке максимально відображає суть сторінки.
 • Використовуйте слова, що закликають до дії «дізнайся, отримай, скачай, купи» і т.д., там, де це доречно.

Теги Н1 - Н6

У HTML є 6 заголовків різного рівня, які вказують на важливість інформації, наступного за заголовком. Тема Н1 вказує на найбільш значиму інформацію, Н6 - на найменш значиму.
Тема Н1 обов'язковий, відображає основний заголовок сторінки, на відміну від тега Title видимий користувачеві в межах сторінки. Заголовки Н2-Н6 опціонні, використовуються для організації навігації по сторінці.
Правильне використання заголовків Н1-Н6 позитивно впливає на:

 • Індексацію і зчитування контенту сторінки пошуковими роботами
 • Читання і сприйняття інформації користувачами, так як служать свого роду візуальними роздільниками полотна тексту, планом, за яким користувачу легше дізнатися основну суть сторінки, швидко перейти до потрібної інформації на сторінці.

Заголовки Н1-Н6 побічно впливають на ранжирування сторінки, покращуючи організацію контенту для користувача і, тим самим, призначений для користувача досвід.
Рекомендації по оптимізації заголовків Н1-Н6:

 • Створюйте оригінальні заголовки Н1 для кожної сторінки сайту. Використовуйте основне ключове слово в заголовку. Чітко вказуйте тему, ідею.
 • Використовуйте заголовки Н2-Н6 за потребою, стежте за тим, щоб заголовки структурували сторінку і спрощували навігацію по тексту для користувача, а не навпаки, збивали з пантелику. У заголовках Н2-Н6, використовуйте наступні ключові сова, релевантні параграфу, який вони описують.
 • При створенні і розстановці заголовків керуйтеся в першу чергу завданнями і цілями користувача.

Курсив / жирний

Курсив і жирний використовуються для виділення частин тексту, розставляння акцентів, залучення уваги користувачів до важливої інформації, спрощення сканування / перегляду тексту користувачами.
У колах вебмайстрів покладається, що такі виділення тексту позитивно сприймаються ботами і дають невелику перевагу в ранжируванні сторінки.

Використання жирного або курсивного виділення з SEO-метою недоцільно, тоді як поліпшити і спростити читабельність сторінки для користувача цілком реально. Хоча не можна покладатися тільки на такі способи візуальної коригування текстового полотна.

Надмірна розмітка тексту курсивом і жирним навпаки ускладнює завдання користувачам. Читати текст стає складніше.

Рекомендації по використанню:

 • Так як вплив жирного і курсивного виділення тексту на ранжирування не доведено, доцільно використовувати теги виключно для поліпшення сприйняття сторінки користувачем.
 • Вплив надмірного курсивного і жирного виділень також не доведене. Однак кожну сторінку краще перевіряти в ручному режимі, щоб переконатися, що текст не перевантажений візуальними акцентами.

тег Keywords

Від самого початку тег Keywords використовувався для повідомлення пошуковому роботу ключів, яким була релевантна оптимізується сторінка. Вміст тега ніяк не відображається і не відображається на сторінці. Згодом вебмастера почали зловживати впливом тега.

Зараз Google не враховує вміст тега Keywords в оцінці і ранжируванні сторінки. Тобто ключові слова ніяк не впливають на ранжирування сторінки і в той же час не можуть стати причиною фільтра.

Ми міркували над резонно використання тега Keywords в одній із розсилок GetGoodRank.

ALT для зображень

ALT - атрибут, який встановлює альтернативний текст для зображень. Додається, щоб описати контент зображення. ALT-теги важливі для оптимізації сторінок з двох причин:

 • Атрибут показується користувачеві, якщо зображення з якихось причин не прогрузити
 • Атрибути зчитуються пошуковими роботами і повідомляють дані про зображення

ALT атрибути допомагають пошуковому роботу зрозуміти, про що зображення, що зображено на картинці і показати його користувачеві у відповідь на релевантний запит.

Правильне опис зображення в атрибуті ALT підвищує шанси сторінка потрапити в видачу по картинках Google.

Рекомендації по оптимізації ALT атрибутів:

 • Приділіть особливу увагу оптимізації товарних зображень, інфографіки, навчальних зображень, зображень, які з найбільшою ймовірністю користувачі стануть шукати в Google Картинках
 • Обов'язково прописуйте атрибути ALT для зображень на сторінках, де картинки - переважний контент, а тексту мало.
 • Пишіть природні опису в атрибути, не зловживайте ключовими словами. Описувати зображення так, як ніби ви пояснюєте користувачеві, що зображено на картинці.
По мотивам SEL
зображення

Чи впливають теги на позиції сайту у видачі?
Чи враховують пошукові алгоритми інформацію з тегів для ранжирування сайтів?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения