Telegram: 7 відповідей для бізнесу

 1. 1. Прямі продажі не працюють
 2. 2. сарафанне радіо
 3. 3. Контент
 4. 4. Увага користувача
 5. 5. Природна реклама
 6. 6. Стікер пак
 7. 7. Чат-боти

У 2018 році бренди і компанії все більше спрямовують свої ресурси на розвиток бізнесу в месенджерах. Telegram - одна з таких платформ. Цей месенджер перетворився з програми для миттєвого обміну повідомленнями в ресурс з корисною інформацією.

Telegram відрізняється від інших соц. мереж стрічкою новин: в Facebook і Instagram вона переповнена прямою рекламою, а в месенджері стрічки новин і відвертої реклами немає. Користувач сам вибирає корисні канали та сам дає дозвіл на розсилку повідомлень. Читач отримує тільки "обраний" контент із зазначеного списку каналів.

Розберемося з нюансами роботи в Telegram для компаній і брендів:

1. Прямі продажі не працюють

Створювати канал в Telegram для прямих продажів немає сенсу. Так бренд швидко втратить лояльність користувачів. Читачі будуть підписуватися на цікавий контент, а не на потік реклами бренду. Навпаки, бренд повинен стати хорошим співрозмовником-іншому. Пости повинні викликати довіру і інтерес. Тоді користувач буде виділяти Ваш канал серед інших.

Якщо знайти правильний підхід до створення контенту і його подачі - канал буде користуватися популярністю серед цільової аудиторії.

У 2018 році бренди і компанії все більше спрямовують свої ресурси на розвиток бізнесу в месенджерахКанал про вивченні англійської мови.Пост про набутий досвід і корисних сайтах для вивчення англійської.ЦА пост принесе користь: нові джерела для навчання.

2. сарафанне радіо

У додатку працює маркетинг за принципом сарафанного радіо - це неформальний спосіб передачі інформації про товар від споживача до споживача. Така реклама безкоштовна і формується на довірі користувача. Передплатник ділиться корисними постами з друзями. Читач добре налаштований на сприйняття інформації від одного. У більшості випадків пост прочитають або додадуть канал собі в лист.

Довіра до каналу і цікавий корисний контент - основні фактори, які впливають на те, чи буде користувач ділитися Вашими постами з друзями.

Стаття сподобалася читачеві, і він поділився з одним інформацією.У пості читач побачив користь для себе і інтуїтивно поділився з ЦА.

3. Контент

Про що ж писати на каналі компанії в Telegram? Медіахаб Rockin'Robin провели аналіз найпопулярніших тематик в Telegram:

 • медіа;
 • IT;
 • новини;
 • дайджести;
 • авторські канали.

Telegram також дозволяє відстежувати, наскільки спочатку створений Вами контент-план ефективний і збігається з інтересами читачів
Telegram також дозволяє відстежувати, наскільки спочатку створений Вами контент-план ефективний і збігається з інтересами читачів. Для цього в Telegram є дуже простий і безкоштовний метод - це опитування з емоджі в кінці поста. Так кожен користувач висловлює свою думку - хоче він читати статті на цю тему чи ні. На каналах, які ведуть таку статистику, органічний охоплення користувачів набагато вище.

охоплення - це кількість людей, які один раз побачили пост компанії.

Відстежуючи і аналізуючи ці опитування, можна зрозуміти, які теми для постів добре працюють для каналу бренда. Чим вдаліше підібрана тематика постів, тим швидше канал компанії завоює свою цільову аудиторію.

В опитуванні під постом користувач зазначає свою думку про отриману інформаціюВ опитуванні під постом користувач зазначає свою думку про отриману інформацію.

4. Увага користувача

У Telegram легко утримувати увагу користувача на Вашому каналі. Згідно сервісу аналітики Combot в Telegram один пост отримує охоплення 60 - 80% від усієї аудиторії каналу, в той час як в Facebook всього 5%.

У мессенджере картинки, відео і анімація відкриваються прямо в додатку. Хочете подивитися відео з Youtube - ця посилання відкриється для перегляду прямо в Telegram. Користувач не переходить на інші зовнішні ресурси і продовжує переглядати контент Вашого каналу. Кількість переглядів постів зростає і охоплення передплатників збільшується.

5. Природна реклама

У Telegram немає таргетинговой реклами, банерів і всього, що так дратує користувача. Замість цього бренд може використовувати "природну рекламу" (native advertising) - це рекламні повідомлення, які дуже ненав'язливо вносять в корисний для користувача контент. Природна реклама відповідає тематиці, форматом та змістом контенту на каналі. Такий вид реклами не викликає відторгнення.

Формат реклами на основі особистого досвіду автора в блозі про схудненняФормат реклами на основі особистого досвіду автора в блозі про схуднення

Компанія може замовляти природну рекламу на каналах зі своєю цільовою аудиторією і на каналах лідерів думки. Для роботи з лідерами думок і авторитетними каналами зазвичай потрібні додаткові фінансові вкладення (тобто заплатити їм), але вони окупляться з високою часткою ймовірності.

Нативная реклама в гумористичному каналі про будні рекламного агентстваНативная реклама в гумористичному каналі про будні рекламного агентства

6. Стікер пак

Стікери - інструмент вірусної реклами для брендів і компаній. У Telegram багато колекцій стікерів під різний настрій і життєві ситуації. Користувачі кожен день використовують стікери, а деякі з колекцій - особливо обожнюють. Будь-який користувач або бренд може створити свій стікер пак. Чим популярніша стікери бренду - тим більше їх використовують користувачі - тим більше людей дізнаються і запам'ятовують бренд.
Стікери - інструмент вірусної реклами для брендів і компаній

7. Чат-боти

Автоматизація процесів комунікації і впровадження чат-ботів в Telegram спрощує процес роботи в додатку, як для користувача, так і для компанії. За даними Facebook , В їх Messenger активно працюють 100 тисяч ботів і аудиторія позитивно взаємодіє з ними.

Прикладом такої взаємодії може бути novaposhta_bot - це досить популярний бот. Багато в чому - завдяки простоті використання. Бот допомагає в лічені хвилини відстежити посилку або знайти найближче відділення.

Дослідження Facebook говорять про те, що 53% людей хочуть мати можливість розплачуватися за товари прямо в діалоговому вікні месенджера.

RailwayBot - ще один приклад чат-бота в Україні, який не тільки шукає ж / д квитки, а й прямо в чаті пропонує оплатити бронювання. Компанія економить на утриманні колл-центру і оплаті менеджерів. А взаємодія зі споживачем проходить швидше за рахунок простоти використання. Все це економить ресурси компанії, підвищує швидкість і якість обслуговування.

Роман Баранов

Партнер BRAB

Наталія Рись

старший копірайтер

Марія Парій

SMM специалист

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения