Тенденції інтернет-маркетингу 2015. Нове SEO просування сайтів

 1. АЛГОРИТМИ І ТЕХНОЛОГІЇ
 2. SEO ОПТИМІЗАЦІЯ, ПРОСУВАННЯ І РОЗКРУЧУВАННЯ
 3. ПОСИЛАННЯ
 4. КОНТЕНТ
 5. SEO ПОСЛУГИ
 6. ПІДСУМКИ І ВИСНОВКИ

Інтернет-маркетинг і пошукове SEO просування в 2015 році з'єдналися в нероздільний механізм з багатим набором інструментів.

У цій статті ми розглянемо важливі тренди в розрізі наступних аспектів комерційного інтернету: пошукові алгоритми, методи seo оптимізації та розкрутки, закупівля посилань, просування контентом, ринок послуг просування сайтів, нові інструменти інтернет-маркетингу і SMM, розвиток систем аналітики У цій статті ми розглянемо важливі тренди в розрізі наступних аспектів комерційного інтернету: пошукові алгоритми, методи seo оптимізації та розкрутки, закупівля посилань, просування контентом, ринок послуг просування сайтів, нові інструменти інтернет-маркетингу і SMM, розвиток систем аналітики.

UPD - Новий огляд тенденцій на 2016 рік!

АЛГОРИТМИ І ТЕХНОЛОГІЇ

Очікувана еволюція пошукових технологій не здивувала сумлінних оптимізаторів, і в черговий раз вдарила по прихильникам «чорного» SEO. У 2014 році пошукові компанії провели невелику чистку своїх сервісів, при цьому викотили поновлення алгоритмів. Що викликав найбільшу хвилю обговорень і домислів була відмова Яндекса від обліку посилань при ранжируванні сайтів.

Але не все так страшно:

 • З особистого досвіду і досвіду багатьох вебмайстрів посилання продовжують працювати, просто потрібно з головою діяти при закупівлі;
 • Яндекс відключив посилання поки тільки по Москві, тільки з комерційних запитам (некомерційні запити теж дають за відгуками друзів трафік) і не у всіх тематиках;
 • До речі, резонанс отримала методика, за якою можна перевірити відключені чи посилання за окремими запитами, хоча деякі блогери критикують цю теорію. При цьому Seolib навіть розробив свій інструмент по визначенню впливу посилального фактора на просувний запит.
 • І є ж ще Google, де російського трафіку також чимало - там хороші посилання все як і раніше працюють

Основний урок - покращуйте сам сайт; палити бюджети на тонни посилань марно; продовжуємо купувати, але ретельно відбираємо донорів.

У свою чергу, Гугл перевів алгоритм «Пінгвін» в режим безперервного оновлення. Це означає, що все важче буде визначати, чи потрапив сайт під фільтр саме за маніпуляції зі посилальними факторами.

SEO ОПТИМІЗАЦІЯ, ПРОСУВАННЯ І РОЗКРУЧУВАННЯ

У зв'язку з явною тенденцією активного вдосконалення пошукових алгоритмів настійною рекомендацією в 2015 році стане відмова від сумнівних інструментів і експериментів з комерційними сайтами. Те, що ще раптом «прокотить» сьогодні, завтра може послужити причиною пессимізації сайту після чергової версії фільтрів ПС.

Велику увагу варто приділяти мобільності сайту - підлаштовуючись під зростаючу і активну і платоспроможну аудиторію користувачів мобільних пристроїв і гаджетів.

Війна за кліки активно йде в результатах пошукової видачі, тут важливий інструмент - це оптимізація сниппета. Нове рішення запропонував в поточному році Google Adwords, запровадивши доповнення до оголошень - Уточнення, які дозволяють створити додаткову текстову рядок до оголошень, тим самим давши користувачеві більше конкретики, більше тригерів. Це допомагає і виділити свій рекламний сниппет серед конкурентів.

Приділяйте увагу аналітиці сніпетів конкуруючих сайтів лідерів, шукайте успішні рішення, застосовуйте у себе. Також ведіть аналітику CTR власних фрагментів інструментами для веб-майстрів.

Нова фішка - зростаючий інтерес до SEO просування одностранічнік, які спочатку просувалися контекстної і таргет рекламою. Наприклад, сео розкручування Лендінгем може включати оптимізацію його контенту під потрібні пошукові запити, просування посиланнями зі статей на своєму ж сайті, покупними посиланнями з інших сайтів.

Пошуковики прагнуть зменшити облік посилального фактора в ранжируванні сайтів, який був багаторазово скомпрометований веб-майстрами, перемикаючись на нові аспекти оцінки інтернет ресурсів. Накопичивши за роки роботи ємну масу статистичних даних, пошукові машини тепер стали більше уваги приділяти поведінкових факторів. Це одне з найбільш перспективних напрямків для внутрішньої оптимізації ресурсу.

Прості поради щодо поліпшення ПФ на сайті:

 • Великі оглядові та аналітичні статті з посиланнями на схожі по темі статті на цьому ж сайті. Пошуковики люблять такі матеріали, особливо гугл (коли в тексті контекстні посилання на інші сторінки, більш докладно розкривають суть позначених термінів), а переходи по таких посиланнях дадуть вашому сайту збільшення глибини перегляду і числа відвіданих сторінок, часу, проведеного на сайті;
 • Створюйте контент емоційним і різноманітним за стилем, обсягом;
 • Робіть сайт інтерактивним - він повинен «говорити» з користувачем: проводити людини по етапах воронки конверсії, спрощувати неочевидні вибори дій підказками, сигналізувати про наслідки активності користувача (замовлення прийняте, менеджер з Вами зв'яжеться);
 • У своїй роботі ми стали приділяти більше уваги соціальним сигналам.
 • При внутрішньої оптимізації інтернет-магазину слід особливу увагу приділяти логіці рубрикації каталогу і оформлення кошика. Саме тут розуміння мислення користувача особливо важливо;
 • Повторні відвідування сайту слід нарощувати за допомогою емейл-розсилки, ретаргетінга в соцмережах, ремаркетингу в контекстній рекламі.

Про такі моменти як валідність коду, настройка robots, sitemap, настройка canonical, виняток дублів і чистка битих посилань не будемо докладно, це не нові тенденції.

Всіляко покращуйте індексацію сайту

Всіляко покращуйте індексацію сайту

Моніторьте і виправляйте всі помилки в коді сторінок

Моніторьте і виправляйте всі помилки в коді сторінок

ПОСИЛАННЯ

Акцент безповоротно змістився від кількості до якості. z

Статейного біржа Miralinks впровадила функції зміни куплених посилань, посилення посилань за рахунок переходів реальних користувачів, можливість розміщувати відео ролики в статтях.

Велика увага в обов'язковому порядку слід приділяти аналізу вже існуючої посилальної маси сайту. Адже якщо сьогодні ваш сайт не потрапив в чорний список пошукових систем при наявності поганих посилань, то завтра відновлять алгоритми і здрастуй «листи щастя» ..

Що в 2015 році буде визначати хорошого посилального донора:

 • Траст, авторитет (стабільність якості)
 • Відвідуваність (можливість отримати кліки по посиланню)
 • Регіон (цільова аудиторія для регіональних проектів)
 • Тематичність (хоча з новинних сайтів теж хороші посилання)
 • Природність посилання (посилання рекомендаційного характеру рулять краще, ніж постові в блогах - хоча б околоссилочний текст розміщуйте)

Звикайте налаштовувати жорсткі фільтри на біржах, використовуйте відразу комплекс інструментів для аналізу донорів. Краще 10 дорогих і жирних, ніж 500 ніяких посилань.

Причому посилання з тематичних відвідуваних сайтів вам дадуть ще й трафік, в деяких випадках навіть більший ніж з пошуку.

Причому посилання з тематичних відвідуваних сайтів вам дадуть ще й трафік, в деяких випадках навіть більший ніж з пошуку

Автоматичні прогони по великому числу каталогів і форумів - в утиль. Навіть не дивимося в сторону таких пропозицій. Сьогодні більшість таких ходів просто не працює або дає короткочасний трамплін, а завтра принесе проблем.

Також настійно рекомендуємо вже приділяти увагу розведення анкор-листа, що не переспамлівайте його! Більше безанкорние, брендових посилань. Для Гугла стало важливим взагалі виключати повторення комерційних анкоров.

Внутрішня перелінковка здатна творити чудеса. Вивчайте це питання обов'язково, шукайте способи застосувати розумну автоматизацію на своєму движку.

КОНТЕНТ

Білому бізнесу доводиться вкладатися в якісний дорогий контент і функціонал. Тепер саме «створення додаткових цінностей» ресурсу дає вагомі переваги на перспективу.
Контент для людей став набагато вигідніше ніж контент для роботів. Далекоглядні вебмастера натаскувати копірайтерів писати дійсно продають тексти в тандемі з маркетологом проекту.

Контент відбиває інвестиції повністю:

 • По-перше, ви тим самим виводите відносини з клієнтом на новий рівень. Адже стаття, яка вирішила проблему користувача, підвищить довіру до вашого сайту і зацікавленість продуктом, пропозиціями компанії в цілому;
 • По-друге, якісний корисний контент часто стає «вірусним» - люди діляться ним, рекомендують друзям, тим самим безкоштовно рекламуючи вас. Для цього важливо забезпечити можливості шеринга - кнопки соцмереж на сторінках сайту;
 • По-третє, грамотна подача контенту означає легкий шлях до покупки на сайті. Продуманий інтерфейс, на кожному кроці допоможе направити клієнта в коридор конверсії і дійти до сторінки «спасибі» (відправка замовлення або заповнений лід);
 • По-четверте, бідний контент збільшує відсоток відмов. Ну знайде людина вашу сторінку через пошук, «здивується» і закриє відразу - повернеться в пошук .. Тільки гірше зробите, зіпсувавши статистику.

На що спрямовані алгоритми пошуку, в основному? На те, щоб в результатах видачі за запитом дати користувачеві набір найбільш релевантних сторінок. Але кількість найбільш клікабельних місць в пошуковій видачі обмежена, тому шанси стати першими отримують тільки найкорисніші матеріали. Саме в зв'язку з цим, рекомендуємо уникати ідеї набивання блогу сайту «сеошнимі статтями», мета яких лише в тому, щоб на сайті існувала нова сторінка під один пошуковий запит. Зараз треба думати вже не «один запит = одна стаття», а «одна проблема клієнта = одна стаття».

Якщо нічого сказати - краще промовчати зовсім. Нижче приклад абсолютно даремного і навіть небезпечного (переоптімізірованние) тексту

Нижче приклад абсолютно даремного і навіть небезпечного (переоптімізірованние) тексту

Стабільним трендом також виступає різноманітність контенту - доповнюйте тексти зображеннями, графікою, інфографікою, відео. Відео ролики , При правильному підході - потужний канал залучення цільового трафіку.

SEO ПОСЛУГИ

Безумовно, підвищується цінність досвіду комплексного підходу до розвитку комерційних web ресурсів.
Технічні сеошникі продовжують тягнути проекти на собі. Підприємці-сеошникі наймають помічників, залишаючи собі функції планування, делегування, контролю - тим самим розширюючи свої можливості.
Я став пильніше вивчати історію сайту перед початком розкрутки, особливо заходи, прийняті попередніми веб-майстрами.
Особливе мистецтво слід проявляти в делікатності листування з Платоном Щукіним, при вирішенні проблем з клієнтськими сайтами, наприклад, при виведенні з-під фільтра. Хоча Яндекс в своєму кодексі свято дотримується правило не вказувати конкретно на причини проблем, але при правильній постановці питань вам можуть вказати вірний напрямок для поліпшення ситуації.

Стало потрапляти більше реклами спеціалізованих коворкінг-центрів, що пропонують площі, обладнання під івенти і офіси фрілансерам.

Замовники підвищують свій рівень обізнаності в технологіях просування і розкрутки. Складний момент впровадження параметрів оцінок роботи по SEO, від яких залежить оплата послуг, побудова звітів. Вебмастера на форумах намагаються виробити універсальні критерії, але це як і раніше відкрите питання.
Для відповідальних сеошників і компаній рекомендуємо ввести в практику щоквартальні повноцінні аудити сайтів клієнтів і динаміки результатів.

Підвищується інтерес до нових нестандартних методів, готовність до нововведень. При цьому, звичайно, залишається безліч дрібних замовників, яким продовжують пудрити мозок недобросовісні сеошникі (просування вітальних запитів, запитів з нульовою частотністю, накрутка відвідуваності для звіту і т.д.).

МАРКЕТИНГ і SMM

Лідерство полягає в гармонійному поєднанні маркетингу (інвестиції в продукт, рекламу і бренд), клієнтського сервісу, грамотної SEO оптимізації і аналітики.
Створити спочатку правильні коридори конверсії на сайті, налагодити ефективну кошик, продумати унікальну додану цінність ресурсу - все це істотно підвищує шанси комерційного проекту на успіх і лояльність клієнтів.

Найбільш ефективним стає функціональне розуміння дизайну не як краси, а як невід'ємної частини продають властивостей сайту; не як «дизайну», а як «інтерфейсу» - тобто інтерактивної платформи з обслуговування клієнтів.

Відсутність маркетингової складової в роботі над комерційним сайтом - шлях в нікуди ..

Відсутність маркетингової складової в роботі над комерційним сайтом - шлях в нікуди

Нецінова конкуренція, наприклад побудова бренду, система стандартів корпоративного сервісу, формування лояльності вже існуючих клієнтів - поле активної конкурентної боротьби.

Ніша мультімагазінов «усі товари в одному місці» вкрай перегріта. Новим подібним проектам будуть потрібні колосальні ресурси. Рулять нішеві і мікронішевие ідеї, створення нових потреб.

Багато клієнтів вже розуміють, що саме комплексний маркетинг дає можливості максимально ефективного використання ресурсів компанії. Маркетолог повинен вибудовувати програму розвитку web сайту, пов'язувати воєдино онлайн і оффлайн стратегію, забезпечувати диверсифікацію рекламних каналів і джерел трафіку для стійкості бізнесу.

Боротьба за клієнта йде за допомогою цілодобової доступності служби підтримки, тренування персоналу, що працює з клієнтами. Потрібно робити упор на серйозну опрацювання повторних контактів через емейл розсилки, створювати приводи для періодичного відвідування сайтів.

АНАЛІТИКА

Комплексний аудит сайту перед просуванням став обов'язковим в роботі прогресивних фахівців і сео контор.

Можливість проведення власних тестів і досліджень на вибірці сайтів дозволяє лідерам бути на крок попереду конкурентів і пропонувати клієнтам нові авторські тактики і стратегії.

Аналіз конкурентів став уже звичним для багатьох маркетологів і вебмайстрів методом поліпшення сайту клієнта. Вивчивши лідерів, можна отримувати вкрай важливі відомості:

 • Як побудувати свою кількість посилань;
 • Який унікальний сервіс впровадити на сайті
 • Які теми взяти для статей;
 • Як налаштувати кошик;
 • Скільки тексту повинно бути на головній
 • Як налаштувати рубрикацію каталогу
 • За якими запитами рекламуватися в контексті і т.д.

Семантичне ядро. Досвідчені вже не вчора почали працювати з НЧ запитами і мікро НЧ. Навідні запитання - ви досліджуєте семантику з статистики пошукових запитів власного сайту? Ваше СЯ більше 300 запитів, понад 1000?

Найважливіші моменти в сучасній web аналітиці:

 1. Уміння коректно донастроіть існуючі рішення під потреби проекту (наприклад, Google Analytics);
 2. Формування репрезентативних вибірок даних і звітів;
 3. Розуміння і правильна інтерпретація отриманих даних для прийняття рішень.

ПІДСУМКИ І ВИСНОВКИ

Чарівної кнопки «потрапити в ТОП» як не було, так і немає. SEO в масштабі - це динамічно розвивається наука і навіть мистецтво. Вебмастера не володіють всією інформацією, щоб вибудувати якусь шаблонну стратегію для просування будь-якого сайту, інтернет магазину, яка буде однозначно успішної в усіх випадках.

Успіх професійного SEO фахівця і інтернет маркетолога заснований на постійному моніторингу змін та оновлення своїх підходів і методів.

Продає сайт в 2015 році це:

 • Розуміння мислення користувача;
 • Розробка контенту і функціоналу під цільові аудиторії;
 • Коридор конверсії замість однієї посадкової сторінки;
 • Аудити і постійний моніторинг показників;
 • Постійний контакт і робота з клієнтом.

І якщо Ви бачите себе професіоналом в розкручуванні сайтів, то рекомендую приділяти час наступним розвивають занять:

 • Читання і спілкування на SEO форумах;
 • Підписка на емейл розсилки аналітичних порталів;
 • Відвідування вебінарів, конференцій, семінарів та тренінгів;
 • Моніторинг нових сервісів і інструментів. До речі, можу поділитися секретом, як без напрягу отримувати свіжі дані по новинках в цій сфері.

Збирайте свою команду. У справі супроводу комерційних веб проектів неможливо все робити самому: технічні налаштування сайту, дизайн, писати тексти, SMM і так далі. Ваші партнери, напарники, співробітники також можуть стати для вас джерелами нових знань, уберегти від помилок.

З повагою, Микита Зайцев
інтернет маркетолог і SEO специалист

На що спрямовані алгоритми пошуку, в основному?
Навідні запитання - ви досліджуєте семантику з статистики пошукових запитів власного сайту?
Ваше СЯ більше 300 запитів, понад 1000?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения