Урок 7. Копірайтинг. Види копірайтингу. Копірайтинг та інформаційний стиль

 1. Що таке копірайтинг?
 2. види копірайтингу
 3. Написання продають текстів
 4. іміджевий копірайтинг
 5. SEO-копірайтинг
 6. Чи варто займатися копірайтингом
 7. Успішні інформаційні стилі
 8. Петро Панда
 9. Денис Каплунов
 10. Вік Орлов
 11. Павло Берестнєв
 12. Дмитро Кот
 13. резюме
 14. Перевірте свої знання

Блукаючи по просторах інтернету, сьогодні все частіше можна побачити інформаційні повідомлення про копірайтингу: одні пропонують свої послуги, інші відчувають потребу у відповідних послугах, треті навчають цьому Блукаючи по просторах інтернету, сьогодні все частіше можна побачити інформаційні повідомлення про копірайтингу: одні пропонують свої послуги, інші відчувають потребу у відповідних послугах, треті навчають цьому. Але ось що ж це за звір такий - копірайтинг - знає далеко не кожен. Ми ж хочемо такий стан справ виправити, адже мати уявлення про копірайтингу повинен будь-яка людина, що цікавиться заробітком в інтернеті за допомогою письменства і журналістики в принципі.

Що таке копірайтинг?

Якщо говорити простими словами, то копірайтинг можна назвати одним з найпопулярніших в наші дні способів заробітку в інтернеті. Його суть полягає в написанні якісних рекламних матеріалів для електронних журналів та інших інформаційних онлайн-ресурсів. Але конкретно в Рунеті копірайтинг трактується дещо інакше, як і його завдання.

У Росії копірайтинг в більшості випадків розуміється як написання унікальних (для пошукових систем) статей, джерелом матеріалів для яких служать вже існуючі статті, особистий досвід автора і наявні у нього знання на будь-яку тему. Займаються копірайтінгом людей називають копирайтерами. Крім копірайтингу також є рерайтинг, і їх ні в якому разі не можна плутати між собою, тому що відмінності досить великі.

Рерайтінг - це «переписування» вже готової статті своїми словами, але бувають випадки, коли автори роблять дослівний переказ матеріалу. Грамотний копірайтинг передбачає всебічне вивчення необхідної теми, використання декількох джерел інформації, переосмислення відомостей і вручення їх в необхідному стилі і в потрібному обсязі. Інша ж відмінність копірайтингу від рерайтинга полягає в тому, що в першому випадку замовник дає виконавцю тільки чітке ТЗ - технічне завдання (тему, ключові слова, бажані обсяги і т.п.), а в другому - надає ще й вихідний матеріал для рерайта, що істотно спрощує роботу автора (але це знижує вартість його роботи). Також зауважимо, що рерайтинг не вимагає повноцінного розкриття теми, тому що автор просто-напросто переказує вже готові статті, де є необхідні замовнику відомості.

За великим рахунком рерайтинг набагато простіше копірайтингу, і вимагає набагато менших витрат сил і часу на роботу. Копірайтинг ж не тільки складніше сам по собі, але ще і підрозділяється на кілька видів.

види копірайтингу

Копірайтинг умовно можна розділити на три основних види:

 • Написання продають текстів
 • іміджевий копірайтинг
 • SEO-копірайтинг

Розглянемо кожен з них детальніше.

Написання продають текстів

Продають тексти створюються головним чином з комерційними цілями, а найбільш затребуваний він інтернет-магазинами і сервісами, зайнятими в сфері продажу товарів і послуг. Завданням продають текстів є мотивація аудиторії до замовлення або купівлі чого-небудь.

Тексти в цьому випадку відрізняються невеликими обсягами, але кожне речення і фраза повинні бути складені самим ретельним чином. На думку багатьох професійних копірайтерів, написання продають текстів - це справжнє мистецтво і дуже копітка робота. Саме тому даному виду копірайтингу спеціально навчають, для чого проводяться тренінги, створюються курси та пишуться книги.

Писати продають тексти можна навчитися і самостійно, але це складніше, ніж навчатися під керівництвом досвідчених наставників, адже необхідно володіти специфічними знаннями (наприклад, в області психології або маркетингу), володіти багатим словниковим запасом і, природно, чітко розуміти, що потрібно донести до аудиторії .

За написання продають текстів найчастіше беруться копірайтери з досвідом, та й самі замовники довіряють такі завдання професіоналам. Зате що стосується ціни, то саме цей вид копірайтингу визнаний найбільш високооплачуваним. Однак, щоб досягти в цій сфері успіху, потрібно (принаймні - бажано) спочатку оволодіти іншими видами копірайтингу.

іміджевий копірайтинг

Тексти, створювані під потреби іміджевого копірайтингу, теж дуже добре оплачуються, але і виконавцю можуть завдати чимало клопоту. Тут є ті ж тонкощі і нюанси, що і в що продають текстах, а саме: щоб вникнути в тему, створити відповідний стиль і правильно подати матеріал, потрібно витратити чимало часу і мати масу специфічних знань.

Іміджевий копірайтинг актуальний у випадках, коли необхідно сформувати у громадськості конкретна думка про бренд, торгову марку, фірмі, компанії або окрему людину. У процесі створення текстів даного типу автору важливо зберігати особливу обережність, а замовнику - бути вкрай уважним, тому що кожна складова текстового матеріалу надає на імідж об'єкта (в тому числі і на вже сформований) великий вплив.

Спеціалізуються на іміджевому копірайтингу автори досконально вивчають описуваний об'єкт (торгову марку, людини, бренд і т.п.), проводять повноцінний аналіз складових ТЗ і лише після цього беруться за виконання замовлення.

Щоб іміджевий копірайтинг був якісним і ефективним, копірайтерів нерідко доводиться працювати в тандемі з менеджерами і маркетологами, здатними вказати точний напрям для роботи, максимально дохідливо сформулювати завдання і виявити слабкі місця готується до розміщення матеріалу.

SEO-копірайтинг

SEO-копірайтинг - це порівняно простий вид копірайтингу. Він дає можливість починати працювати і заробляти навіть новачкам в сфері написання текстів. Але не слід вважати, що початківці автори не будуть стикатися з труднощами.

SEO-копірайтинг є написання текстів, оптимізованих під пошукові системи (звідси і абревіатура SEO, що означає Search Engine Optimization). Матеріали пишуться на конкретну тему і з додаванням в текст спеціально заданих ключових слів, що використовуються в самих різних варіаціях (входженнях).

У випадку з даним видом копірайтингу все набагато простіше, ніж з першими двома, тому що автор отримує від замовника завдання, де вказані всі особливості майбутнього матеріалу: обсяг, унікальність, щільність ключових слів, самі ключові слова і т.д. Виконавцю залишається лише знайти вихідний матеріал (або освіжити свої власні знання) і подати його у формі, яка влаштує замовника.

Однак і тут чималу роль відіграє досвід копірайтера, його спеціалізація, нюанси ресурсу або видання, для якого робиться робота, і, звичайно ж, складність теми. Але при бажанні, завзятості, цілеспрямованості, наявності достатньої кількості часу і стабільного доступу в інтернет можна досить швидко навчитися писати SEO-тексти і почати заробляти.

Гроші в цьому виді копірайтингу «крутяться» невеликі, але якщо написання статей використовується як допоміжне джерело доходу, то це не біда. Якщо ж є потреба стати професійним і високооплачуваним копірайтером, настане момент, коли в будь-якому випадку доведеться підвищувати кваліфікацію і переходити до більш серйозних завдань. Але тут, знову ж таки, все залежить від вас.

Чи варто займатися копірайтингом

Для початківця журналіста і взагалі людини, що має схильність і потенціал до написання текстів, копірайтинг може стати гарною відправною точкою. Але необхідно мати на увазі, що робота копірайтера - це робота в «вільному польоті», тобто у фрілансі. А це означає, що в ній неті ніяких гарантій, зарплат, соцпакетів і т.п. Але в той же час копірайтинг має низку істотних переваг, таких як вільний графік, відсутність начальства, відсутність необхідності до 8 ранку їздити на роботу і виконувати якісь дії, потрібні кому завгодно, але тільки не самому працівнику, і т.д.

Перш ніж прийняти рішення, потрібно зважити всі «за» і «проти». Кому-то копірайтинг підходить, а комусь - ні. Тут все індивідуально. Ми лише скажемо, що є чимало копірайтерів, для яких написання текстів - це єдиний і цілком влаштовує їх спосіб заробітку, який дозволяє і отримувати хороший дохід, і подорожувати, і працювати майже в будь-якій точці світу. Починається ж все з банальних речей: написання оголошення про свої послуги, реєстрації на сайтах і форумах копірайтерів, пошуку замовників. Безумовно, на початку цього шляху доведеться працювати за мінімальними розцінками, ставлячи акцент не стільки на гроші, скільки на отримання досвіду, репутації і стабільних замовників, а також вироблення свого власного інформаційного стилю.

А щоб у вас склалося більш чітке уявлення про те, хто такий успішний копірайтер і завдяки чому він заробляє собі на життя, пропонуємо вам познайомитися зі стилями роботи деяких копірайтерів, що заслужили собі в Рунеті звання кращих.

Успішні інформаційні стилі

Ніхто не стане сперечатися з тим, що «на смак і колір - товаришів немає», і те, що подобається одному, може бути зовсім не до душі іншому. І копірайтингу це стосується в не меншому ступені, ніж чогось іншого. Але все ж є кілька авторів, чиї роботи на безмежних просторах Рунета користуються найбільшим успіхом, попитом і популярністю у читачів і замовників. Ми не будемо розглядати особливості і родзинки роботи кожного з них, а в загальних рисах розглянемо стилі п'яти чоловік, безперечно заслуговують на увагу. Відразу скажемо, що це ніякий не рейтинг, і якщо хтось згаданий в останню чергу, це зовсім не означає, що він краще або гірше інших.

Петро Панда

Петро Панда відноситься до копірайтерів, які сьогодні набирають в Мережі все більшої популярності. В першу чергу він цікавий своїм яскравим стилем і переконливістю, легкої подачею і відсутністю «води», що дозволяє йому писати якісні комерційні тексти. Визначними рисами цього автора є завзятість, цілеспрямованість і працелюбність, а також власний підхід до ремесла копірайтера (до речі, він навіть виробив свій стиль, і назвав його «панда-копірайтинг»).

Іншою перевагою цього копірайтера можна назвати прагнення допомагати іншим авторам. Так, на його ресурсі Textis.ru можна знайти величезну кількість корисної інформації. Тут же є і форум копірайтерів, де можна поспілкуватися з колегами по цеху, задати питання та отримати вичерпні відповіді на них. Петро Панда - це людина, яка внесла в становлення вітчизняного копірайтингу чималий внесок, і стрімко продовжує йти далі цим шляхом.

Денис Каплунов

Дениса Каплунова можна сміливо назвати людиною, всього добився власними працею, прагненням до саморозвитку і бажанням писати. Трудитися він починав на одній з популярних бірж копірайтингу, але паралельно працював і в іншій області. Як тільки його дохід від копірайтингу став перевищувати дохід від основної роботи, він повністю пішов в написання текстів і став підвищувати свій рівень, отримуючи нові знання у західних топові авторів.

Стиль Каплунова примітний тим, що в ньому з завидною легкістю і простотою застосовуються рекомендації, прийоми і фішки професіоналів копірайтингу зі світовим ім'ям (природно, адаптовані під специфіку Рунета). На сайті автора Blog-kaplunoff.ru можна відшукати масу корисної практичної інформації про все, що стосується написання статей, адже на рахунку Каплунова кілька робіт по контент-маркетингу і копірайтингу, які стали бестселерами.

Вік Орлов

Вік Орлов - копірайтер, чудово розбирається в тонкощах впливу на аудиторію. Всі його тексти моментально кидаються в очі, проникають у свідомість і надовго в ньому залишаються. І це не дивно, адже автор є фахівцем з гіпнозу і психології.

У своїй роботі Орлов вважає за краще використовувати дуже самобутній, але яскравий і соковитий склад, завдяки чому написане ним викликає найсильніші емоції і змушує повністю зануритися в читання. Стиль автора місцями може здатися відвертим і навіть нецензурним, але своєї мети його тексти досягають з граничною точністю.

Щоб переконатися в цьому, відвідайте сайт Віка Орлова Consillieri.com . Там ви знайдете цікаві матеріали та статті на абсолютно різні теми, а також книги про копірайтингу, вплив на людей та інших не менш цікавих речах.

Павло Берестнєв

Павло Берестнєв - не тільки чудовий автор, а й чудовий наставник, учні якого досягають високих результатів. До речі, якщо хочете повчитися грамотному копірайтингу, можете звернутися в « Копірайтерського Лігу Павла Берестнєва »(На сайті ви зустрінете матеріали для початківців і більш досвідчених авторів).

Берестнев спеціалізується не на написанні статей, а саме на Інфобізнес і продають текстах. Його подача відрізняється вільним стилем, грамотністю, обгрунтованістю суджень, системністю, нестандартністю і оригінальністю. Крім того, він дуже активно підтримує зворотний зв'язок зі своїми передплатниками.

На рахунку учасника кілька серйозних тренінгів, навчальних ведення інтернет-бізнесу, створення продають текстів, роботі з партнерськими програмами; сотні публікацій і збірники корисної інформації, розрахованої виключно на практичне застосування.

Дмитро Кот

Говорячи про копірайтингу в Рунеті, просто не можна не говорити про Дмитра Коте - автора книг з маркетингу та копірайтингу, які стали хітами, і провідному найпопулярніших семінарів і вебінарів. його сайт Mastertext.ru - справжня скарбниця мудрості для кожного, хто бажає домогтися в копірайтингу високих результатів, адже недарма його девізом є фраза: «Силу думки - в енергію слова».

Величезна увага в своїй роботі Дмитро Кот приділяє психологічним аспектам взаємодії з аудиторією і тонкощам маркетингу. Основою його діяльності протягом багатьох років були і залишаються зміст і регулярність матеріалів, використання соціальних мереж, неповторна і легка подача і цінність інформації, що подається.

резюме

Напевно, ви і самі встигли помітити, що специфіка стилів всіх цих авторів тримається на одних і тих же речах: оригінальності, своєрідності подачі, систематичності і актуальності матеріалів і т.д. Але найголовніше - це їх власний індивідуальний підхід до справи. Інформаційний стиль як такий - це, перш за все, ємність, стислість, чесність і повагу по відношенню до читача, переконливість, ясність, впорядкованість і відповідальність за те, що ти робиш. Це і застосовують у своїй роботі успішні копірайтери, доповнюючи її самобутньою манерою подачі.

І на закінчення скажемо, що інформаційний стиль у всьому своєму різноманітті застосовується сьогодні журналістами, редакторами і копирайтерами. Всі його постулати зводяться до обгрунтованості і об'єктивності, мінімуму непотрібних і безглуздих слів і виразів і повного виключення вступних конструкцій. Беручи це за основу своїх текстів, не має значення: реклама це, статті, новини, листи або комерційні пропозиції, ви завжди можете бути впевнені, що працюєте з чіткою і грамотно складеною схемою. Вам залишається лише відточувати свої навички і вдосконалюватися. Так що все в ваших руках, і якщо ви чогось хочете, значить, у вас вже є все, щоб цього досягти.

Бажаємо вам успіхів на ниві журналістики та копірайтингу, класних текстів, поваги аудиторії і щедрих і задоволених замовників!

Перевірте свої знання

Якщо ви хочете перевірити свої знання з теми даного уроку, можете пройти невеликий тест, що складається з декількох питань. У кожному питанні правильним може бути тільки 1 варіант. Після вибору вами одного з варіантів, система автоматично переходить до наступного питання. На одержувані вами бали впливає правильність ваших відповідей і витрачений на проходження час. Зверніть увагу, що питання щоразу різні, а варіанти перемішуються.

Що таке копірайтинг?
Що таке копірайтинг?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения